Final Fantasy XII - The Best Weapon

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

No jestem zadowolony że hoho... Kto z was ma 2 Zodiac Spears? Do ja mam :D Właśnie zdobyłem 1 w Henne Mines.

[ Dodano: Sob 09 Lut, 2008 19:34 ]
Ktoś się dołącza do tego grona?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

za około 17h będe miał 3(jak skoncze grać w d i zachce mi sie zdobywac do reszty challenga) :DDDDDD oby, gz anyway
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

matiu222 pisze:Masamune dobry w tym sensie że częściej pojawia się kilka ciosów pod rząd.
Masamune cierpi z powodu przeciętnej siły ataku jako jedna z najlepszych broni... Ale ilość ciosów w combo daje sumarycznie większe obrażenia z powodu limitu 9999 obrażeń, kiedy wykorzystane właściwie. 2x Masamune (Gilgamesh + bazaar), jedna postać z Decoy i max HP, wysoki poziom i Protect/Shell, druga z HP poniżej 6.25% z Masamune i mamy wtedy szansę 5.3% na 12 hit combo, a aż 24.4% na 9 hit combo (łącznie na 6.25% HP mamy średnio 9.028 combo przy każdym ataku). A że Masamune ma 40% szansy na combo, to jedziemy ostro. A po założeniu na postać z małym HP Genji Gloves które mnożą szansę na combo przez 1.8 mamy 72% szansy na nie. I w ten sposób Fafnir i Behemoth King potrafią zginąć w 1 minutę. Niestety w walce z Yazmatem przydatność Masamune spada, chociaż i tak rozbijamy się o 9999, a potem o 6999 limitu, więc IMO jest to najlepsza broń w grze, jeżeli dobrze wykorzystać.
Squall pisze:No jestem zadowolony że hoho... Kto z was ma 2 Zodiac Spears? Do ja mam :D Właśnie zdobyłem 1 w Henne Mines.
O nie... Nie mam zamiaru się przez co najmniej tydzień bawić ze skrzynka która ma 10% szansy na pojawienie się, 10% szansy że będzie tam broń i 10 % szansy na to, że to będzie Zodiac Spear. Jedna mi starczy - na dodatek leży w ekwipunku, bo Masamune i najpotężniejsze miecze dwuręczne dają radę ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Wpełni się zgodze z Gveir'em Yazmata pokonałem w niecałe 3h z masamune ,zodiac spear i tourensolem.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

No nie żartuj bo ja tylko nie miałem tego zodiacka spear a walczyłem z nim 10 godzin.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

matiu222 pisze:No nie żartuj bo ja tylko nie miałem tego zodiacka spear a walczyłem z nim 10 godzin.
Da radę go pokonać w 2 godziny, z ostatecznym ekwipunkiem właśnie, 99 lv. i odpowiednim przygotowaniem Gambitów, możesz wierzyć. Jest nawet na sieci kilka filmików jak to zrobić, jak i poradników.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Aha to przy użyciu gambitów i 99 lv.
Ja nie używałem wogóle gambitów oprócz tych do automatycznego ataku i miałem 83 lv. Wszystkie leczenia i inne potrzebne czary robiłem ręcznie.
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

W 10h go waliłes O.o to albo nieumiesz ustawić gambita albo zrobiles to specjalnie z nudów.Chodziasz wydaje mi się że to drugie.
Szkoda tylko że niemozna załatwic sobie 2 genji gloves wtedy walka trwala by moze 1,5h.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Przecież pisałem że nie używałem tych gambitów bo nie chciałem i uznałem to za mało pomocne. Taki wróg jak Yazmat to wyjątek więc taka długa walka nie jest taka zła no chyba żebym raz zginął to już bym nie próbował.
Awatar użytkownika
karollo
Kupo!
Kupo!
Posty: 111
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 19:59
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: karollo »

a co myślicie o Ultima Blade??.Gra oferuje nam 2 sposoby zdobycia tej broni i uważam że jest naprawdę dobra i ładnie wygląda :P ataki są mocne i nie trzeba się zbytnio nabiegać przy zdobywaniu loot'u do niej.A może mieliście styczność lub widzieliście na żywo kogoś kto ma ff12 international i ten najlepszy łuk, który ma 224 ataku??
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

karollo pisze:i ten najlepszy łuk, który ma 224 ataku??
Zaitengrate? Kosiarka... A co ciekawe, Masamune ma w International 117 ataku, więc już nie jest takie słabe... Plus zdjęcie limitu obrażeń, więc spokojnie można ponoć teraz zobaczyć obrażenia 20000+ atakami fizycznymi.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Wczoraj po sześciu godzinach gry zdobyłem Sunflower i jak dla mnie to najlepsza broń. Z wyglądu kojarzy mi się ze słonecznikiem :D No naprawdę nie wiem czemu 8) W sumie jest to też najmocniejsza broń jaką mam. Niestety zbyt późno dowiedziałem się o genialnym patencie SqareEnix na zdobycie Zodiac Spear, a to właśnie jest najmocniejsza broń. Raczej nie mam wolnego tygodnia żeby siedzieć i liczyć na cud, że wypadnie z skrzyni z prawdopodobieństwem 0,01. Chociaż idą święta więc kto wie? Może pokuszę się próbe zdobycia tej naj, naj broni :grin:
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

metalrevan pisze:Sunflower
metalrevan pisze:Z wyglądu kojarzy mi się ze słonecznikiem :D No naprawdę nie wiem czemu
Może dlatego: http://tlumacz.interia.pl/angielski/szu ... n%7C12%7C-
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Znam angielski. Pisząc "no naprawdę nie wiem czemu" chodziło mi o ukazanie tego w "ironiczny" sposób. Nie trzeba wszytskiego traktować tak dosłownie :D
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

olej zodiac spear z henne, nie opłaca się tracić tyle czasu, lepiej 2x masamune zdobyć, jeden via bazar, drugi za hunt. 40% combo vs 4% mówi samo za siebie. gj tournesola, ja dzisiaj zdobyłem 2 masamune, tournesola, 6 yogyu darkblade i zmierzam po 6 grand helm, ale to w nocy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”