Final Fantasy XII

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Vigilium pisze: I o to chodzi, abyś nie wiedział. Jakby miało to być jasne, to byś miał w grze podane co i ile potrzebujesz, aby osiągnąć określony rezultat.
Dopowiem tylko, że miałem na myśli sam czas potrzebny na wypróbowanie wszystkich możliwości. Załóżmy, że mamy 100 różnych łupów i wiemy, że do utworzenia danego przedmiotu potrzebnych jest 5 itemów (czasami jeden w większej ilości) daje to (95*96*97*98*99*100)/120 możliwości. W grze jest ich więcej. Można by chociaż dać jakieś wskazówki odnośnie składników. Ja niestety takowych nie uświadczyłem... I dlatego też podziwiam tych, którym udało się odkryć składniki potrzebne do utworzenia Sunflower. Dla mnie metoda prób i błędów byłaby stratą czasu (sam fakt uzbierania Scarletite już nią jest).
Mam tylko nadzieję, że przedmioty potrzebne do utworzenia Tournesola były odkryte bez grzebania w skrypcie lub korzystania z oficjalnego guilda. W p. p. dochodzi do sytuacji, której wg. Ciebie miało nie być, tzn. wracamy do punktu wyjścia i korzystamy z tego co jest podane na tacy (wbrew uprzednim założeniom). Co więcej, wydaje mi się (widząc ilość możliwych kombinacji), że tak też się stało. Jeżeli tak zrobili twórcy poradników z gamefaqs, to kto wtedy szukałby kombinacji "na piechotę"?
Vigilium pisze:To ma być swojego rodzaju promocja i nie było planowane jako źródło stałego dostarczania określonych przedmiotów, w związku z czym nie rozumiem, jakich logicznych przesłanek się doszukujesz.
Ów "promocja" jest (czasem jedynym) źródłem silnych i naprawdę skutecznych przedmiotów w walce z siłami zła (lol xD). Z tego też powodu o tym rozmawiam, gdyby to była rozrywka rzędu "przeskocz skakankę 1000 razy" (FF IX) to nawet nie zabierałbym głosu. Logiczne przesłanki tyczą się samej idei rozpływania przedmiotów w niebycie przy sprzedaży większej ilości (skoro od tego zależy moje posiadanie Sunflower to jest o czym mówić). Dygresja: wracając do powyższego przykładu: jeżeli mamy (95*96*97*98*99*100)/120 możliwości i tylko jedna daje upragniony przedmiot to mnożąc 1/(95*96*97*98*99*100)/120 przez średnią częstość zdobycia szukanego lootu daje skrajnie niskie prawdop. uzyskania sukcesu.
Mogę też dorzucić kolejną dziwną cechę Bazaru (tym razem dla nas korzystną), mianowicie jeden przedmiot (np. High Arcana) może uczestniczyć w produkcji dwóch przedmiotów jednocześnie wtedy, gdy sprzedamy inne składniki potrzebne do ich stworzenia w tym samym czasie (tak było przy sprzedaży Serpent Eye i Soul Powder).
Skoro twórcy chcieli być realistyczni tworząc efekty pogodowe (zapominając o następstwie dnia i nocy) to równie dobrze mogli być 'realistyczni' i stworzyć bardziej dorobiony Bazar, który nomen omen jest istotniejszym elementem rozgrywki niż deszcz.
Vigilium pisze:Niedociągnięciem w moich oczach jest jedynie możliwość ponownego otrzymania tej samej nagrody w Bazaar.
Dlaczego to jest niedociągnięciem? Jeżeli posiadam czynniki wymagane do utworzenia danego dobra, to je sprzedaję i otrzymuję po raz kolejny rzecz, której potrzebuję.
Zapewne wychodzisz z założenia, że przedmioty na bazarze są nagrodą. Ja uważam, że powstają z przedmiotów, które się uprzednio sprzeda (istnieje korelacja pomiędzy właściwościami sprzedanych przedmiotów a właściwościami tych uzyskanych na bazarze).

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:31 ]
Przepraszam za momentami łączenie kilku wątków, ale ten temat tak mnie buzuje, że chciałem wszystko napisać naraz :wink:

[edit] sprostowałem wzór przy wyliczaniu możliwych kombinacji; wariacja z powtórzeniami została zamieniona na kombinację
Ostatnio zmieniony śr 03 wrz, 2008 20:36 przez Boni, łącznie zmieniany 2 razy.
glamorous vamp
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

1dlaczego sprzedanie większej liczby nie daje więcej przedmiotów na raz? proste, na bazarze może być tylko jeden przedmiot tej samej klasy, żebyś nie mógł kilku sunflowerów zrobić, czy też innych tam.

2Podpowiedzi do tworzenia sprzętu masz w bestiary. Nie masz napisane wprost, że gem steel robi się z tego czy tamtego, ale jest troche o tym. Wkońcu to rpg, a zrobienie tournesola nie jest obowiązkiem...

3 - najważniejszy punkt - po wg nie dajemy kropki.
Vigilium
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007 09:12
Lokalizacja: SWDN

Post autor: Vigilium »

Nie wiemy nawet ile przedmiotów jest potrzebnych, więc możliwości jest więcej ^^. Oczywiście tzw. "normalny człowiek" nie zadałby sobie tyle trudu, aby wszystko sprawdzić. Poradniki na sieci opierają się o official guide. Kupujesz guide, to musisz otrzymać dostęp do informacji, do których przeciętny użytkownik nie ma dostępu. Za coś się w końcu płaci. Bez tego prawdopodobnie jeszcze długo nie byłoby kompletnych recept na przedmioty z bazaaru.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Rusty pisze:1dlaczego sprzedanie większej liczby nie daje więcej przedmiotów na raz? proste, na bazarze może być tylko jeden przedmiot tej samej klasy, żebyś nie mógł kilku sunflowerów zrobić, czy też innych tam.
Dla przykładu Gemsteel jest wymagany w ilości trzech do utworzenia Sunflower. Skoro wymaga się trzech to dlaczego nie może być ich od razu trzech na bazarze?
Rusty pisze:2Podpowiedzi do tworzenia sprzętu masz w bestiary. Nie masz napisane wprost, że gem steel robi się z tego czy tamtego, ale jest troche o tym. Wkońcu to rpg, a zrobienie tournesola nie jest obowiązkiem...
A to w takim razie co innego, przeglądałem trochę Bestiary, ale pewnie to mi umknęło. No, jednak są wskazówki :)
Rusty pisze: 3 - najważniejszy punkt - po wg nie dajemy kropki.
Wg mnie skoro to takie ważne powinniśmy zmienić tytuł tematu na kropki po skrótach.
Anyway dziękuję za sprostowanie :P
Vigilium pisze:Kupujesz guide, to musisz otrzymać dostęp do informacji, do których przeciętny użytkownik nie ma dostępu.
Ach ten markieting :)
Vigilium pisze:Bez tego prawdopodobnie jeszcze długo nie byłoby kompletnych recept na przedmioty z bazaaru.
Pewno tak :)
glamorous vamp
asipp
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:46

Post autor: asipp »

ma ktoś pomysł na rozwalenie Cid'a na 90 piętrze bo mam probem.Próbowałem przez quicksy lub espery ale ciężko idzie
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Po pierwsze nie ten dział (FF XII HELP). Podaj może jakieś dodatkowe informacje na temat swojej drużyny, bo po tym co napisałeś to ciężko ci coś poradzić. Podstawa, by po tym jak Cid przyzwie swojego espera zacząć atakować właśnie jego. Cid jest w tym czasie nietykalny.
askd

Post autor: askd »

witam mam male pytanko czy w FFXII istnieje takie miejsce (jakis NPC albo cos) gdzie mozna by dac GIL`e ??? tzn podarowac za informacje czy tak poprostu pozyczyc (ala FFX). Wiem ze jest jeden chlopiec w Rabanastre ale on daje info za 1 GIL a mi chodzi oto aby dac wiecej. Albo jakis sposob aby pozbyc sie gili pod koniec gry (kupowanie odpada mam przeszlo 2 mln) a chce cos sprawdzic po zakonczeniu fabuly tylko nie moge tego zrobic z gilami.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Technick "Gil Toss" - atak na wroga kasą. Jeżeli twoja drużyna posiada dużą ilość HP, to przy każdym ataku będziesz biedniejszy o 9999 gil.
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

gra spoko choć system walki dobijający, za dużo się dzieje dobrze że gambity są! Strasznie badziewni esperzy, wyglądają kiepsko i to ograniczenie czasowe buu. Świetne zaklęcia!
CROSSFUCKER
Awatar użytkownika
Dagger
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: ndz 16 lis, 2008 15:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dagger »

a mi XII część się nie podoba do końca ....
może dlatego ,że w poprzednich częściach zawsze był jakis romans ^^
a tu niiiic , beznadziejnie pod tym względem ;/
You mustn't allow yourself to be chained to fate, to be ruled by your genes.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Dagger pisze:że w poprzednich częściach zawsze był jakis romans ^^
a tu niiiic ,
A Balthier i Fran?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Haichi pisze:A Balthier i Fran?
Wiesz czemu? Bo razem z romansem z VIII to najdojrzalszy wątek tego typu w całej serii, ba - tak dojrzały że niektórym nie udaje się go zauważyć wręcz ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Dagger - argumentacja mierna jak na 18latkę.
b) Haichi - Twój post jest bez sensu. Jak juz cos piszesz, to konkretniej.

U Fran i Balthiera można wyczuć napięcie seksualne. Chyba oboje długo pościli. Chemię tez czuć. Jest to jedno z tych lekko nakreślonych, ale wiadomych wątków. Nie to, co Tidus i Yuna czy nawet Zidane i Garnie. Jest to o wiele dojrzalsze uczucie. Bogu dzięki. Przechodzę właśnie XII i jestem dozgonnie wdzięczna S-E, za brak kolejnego romansidła. Po X i X-2 można mieć dosyć.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze:Twój post jest bez sensu. Jak juz cos piszesz, to konkretniej.
Fakt, mogłem napisać coś konkretniej, ale chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi Dagger na ten wątek, a nie rozpisywanie się nad nim.

Zgadzam się z tym, że romans pomiędzy Balthierem i Fran jest o wiele dojrzalszym uczuciem w porównaniu do romansów przedstawionych w innych częściach gry. Ale zgodzę się również z Gvierem, że jest on czasami za dojrzały, i ludzie go po prostu olewają. A szkoda, bo to jeden z lepszych wątków gry imo.
Awatar użytkownika
Dagger
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: ndz 16 lis, 2008 15:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Dagger »

Marny jak na 18 latke ? Hmm może i marny ale wszystko juz zostało napisane ;D
To jest moje zdanie i moje odczucia , każdy ma do nich prawo przecież .
Nawet coś takiego stanowi opinię , ja grałam w wiele częsći Final Fantasy i zawsze właśnie romans bardzo mnie wciągał w całą fabułę .

[ Dodano: Nie 23 Lis, 2008 21:39 ]
Haichi pisze:A Balthier i Fran?
nie przeszłam jeszcze XII do końca , może to jeszcze nie ten moment żeby wyczuć jakiekolwiek napięcie pomiędzy Fran a Balthierem .
Można się jednak przywyczaić po tylu częściach w końcu poczynając od VIII do X-2 właśnie wątek miłosny między głównym bohaterem i "kimś" stanowił swoistą podstawę historii ....
You mustn't allow yourself to be chained to fate, to be ruled by your genes.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”