Final Fantasy XII

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

CePeN

Post autor: CePeN »

Garnet pisze:o tak..mam wrazenie,ze gram w crpg, a nie jrpg <no tak ff11 offline?... >
To bardziej jak cjrpg ;) mogli zrobić coś podobnego jak w VIII czyli karty a nie Hunt, więcej tu walki niż fabuły.
IMO XII nie umywa się do VIII, grałem w nią z 8 razy i dalej mi się nie nudzi.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

IzzY - czy, kiedy, gdzie - będzie można przeczytać Twój opis przejścia.
pytanie kieruj do Kraka, tzn kiedy bedzie mial wolna chwile,zeby go wrzucic
CePeN pisze:cjrpg
o..takiego wyrazenia jeszcze nie slyszalam
Sword pisze: Bo dobre gry nigdy się nie nudzą.
<uwazalabym z tym slowem 'dobre' :] a zamaist tego napisalabym 'ulubione' :] >

heh..caly czas jestem przed ostatnia lokacja i nie umie sie zebrac, wlaczyc giere i ja skonczyc -_- ale bedzie trzeba sie kiedys przelamac :roll: ...w koncu jeszcze tylko jedna lokacja....
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Garnet pisze: heh..caly czas jestem przed ostatnia lokacja i nie umie sie zebrac, wlaczyc giere i ja skonczyc -_- ale bedzie trzeba sie kiedys przelamac :roll: ...w koncu jeszcze tylko jedna lokacja....
nie uwiezysz, mialem dokladnie tak samo. na tym etapie, albo nie gralem, albo chodzilem po plenerze ale nie tam gdzie trzeba. na dodatek byl jeszcze ten dodatkowy łysy pomocnik co imie ne pamietam wiec mozna bylo duzo skosic na planecie i dodatkowe eventy łatwiej zaliczyc.
.... co powodowało, że się stałem silny i silny, silniejszy..... a potem trza było strawić złego pana całego bajzlu :(
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

i po outrze...bylo, minelo..oby nie wrocilo.............


naprawdę się zastanawiam, skąd ta gra ma tak wysokie oceny, owszem na poczatku gry wystawilabym jej wysoka note....pierwsza eksploracja Rabanastre,rzuca na kolana....ale pozniej, jak czekamy na jakas akcje,a nie tylko patrzenie na ładne detale..to co? nic.....absolutnie nic sie nie dzieje...tylko chodzenie od miejsca do miejsca i wymachujemy mieczykami...
:roll:
Schrödinger pisze:a potem trza było strawić złego pana całego bajzlu
ktory nomen omen jest jedyna postacia wartą zapamietania z tej gry:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Się tylko tak z ciekawości spytam - znowu jest walka o cały świat, czy tylko o królestwa? Bo widzę, że ten FF coś kiepsko wyszedł ogólnie i mam coraz bardziej pesymistyczne nastawienie...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Ogólnie rewelacyjnie nie jest... w przypliżeniu: wojna pomiędzy królestwamii, a ktoś chce jak zwykle jeszcze większą władze uzyskać i różne rzeczy w tym celu robi... Zagrać można, ale tak jak x-2 - kupic na spółke z kumplami i sobie pożyczać, albo poczekać jak stanieje :)

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 20:16 ]
Oh i jeszcze jedno co może wielu zasmucić -

Kod: Zaznacz cały

jak już fabuła się dopiero rozkręca to już niewiele do końca &#58;&#41;
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
Piter
Kupo!
Kupo!
Posty: 177
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 15:00
Lokalizacja: Lubawka

Post autor: Piter »

no więc, udało mi się już w FFXII zagrać. pierwsze moje wrażenie to, że przypomina mi ona trochę VS z PSX, grafiką, ścieżką dźwiękową i ogólnie klimatem rozgrywki jak i też samej gry. Pierwszym co się rzuca w oczy to zmiana systemu gry, nie jest to już klasyczna turowa rozgrywka lecz bardziej coś co podpada pod VS [nie wiem jak to nazwać :P] więc, dlaczego? jest wielu zwolenników "turowych" FF, ale chłopaki dobrze wiedzieli, że zagorzali fani serii zagrali by w nią bez względu jak by ona wyglądała [możliwe tylko dlatego, że jest to FF, co wg mnie widać po FFX-2].
nie mogę się pozbyć jednak wrażenia, że chodziło troche o poszerzenie grona odbiorców gry, jest teraz łatwiejsza i przyjemniejsza [z punktu widzenia, kogoś nie przepadającego za serią więc jest większe prawdopodobieństwo żeta osoba sięgnie po FFXII] nie winie ich za to, bo takie są prawa rynku i trzeba umieć sobie jakoś radzić. Nie zrobili tylko tego by powiększyć grono odbiorców bo jak zwykle odwalili kawał dobrej roboty, więc hyle czoła przed nimi.

Wspominałem o podobieństwie do VS i choć wiem że to FF to czuje jednak dużo wspólnego z VS, nie umiem określić dlaczego, po prostu tak jest, czuje to wewnętrznie :P a że do VS mam wielki sentyment to gra mi się jeszcze przyjemniej ;)
"Wstąp do armii, zwiedzaj świat, spotykaj interesujących ludzi i zabijaj ich."
"Wybieramy sobie przyjaciół, wybieramy wrogów, ale Bóg daje nam sąsiadów."
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

nie jest to już klasyczna turowa rozgrywka lecz bardziej coś co podpada pod VS [nie wiem jak to nazwać :P ] więc, dlaczego? jest wielu zwolenników "turowych" FF, ale chłopaki dobrze wiedzieli, że zagorzali fani serii zagrali by w nią bez względu jak by ona wyglądała [możliwe tylko dlatego, że jest to FF, co wg mnie widać po FFX-2].
Kompletnie tego fragmentu nie rozumiem - olałeś ortografię oraz interpunkcję i tylko przez wzgląd na święta nie wlepie ci warninga. Wspomnę, że już nie raz ci przypominano o konieczności pisania POPRAWNĄ polszczyzną. Jest to ostatni raz, gdy dostajesz taryfę ulgową.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Piter pisze: Wspominałem o podobieństwie do VS i choć wiem że to FF to czuje jednak dużo wspólnego z VS, nie umiem określić dlaczego, po prostu tak jest, czuje to wewnętrznie
w obudwu grach dyrektorem generalnym był Matsuno..mysle, ze to duzo mowi za siebie....
btw. od poczatku powstawania FFXII, mówiło sie o połączeniu FFT z VS
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
white raven
Kupo!
Kupo!
Posty: 130
Rejestracja: pt 14 kwie, 2006 23:59
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: white raven »

Garnet pisze:od poczatku powstawania FFXII, mówiło sie o połączeniu FFT z VS
Nigdy o tym nie słyszałem :P Ale musze przyznać, że im się udało bo podobnie jak Pieter 12 mocno kojaży mi się z VS
Maybe I'm a Lion...
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Wstrzymywałam się do wydawania opinii na temat FFXII dopóki nie skonczę gry, ale ponieważ końcowa walka tuż tuż, to już chyba można xD

Przed zagraniem w dwunastkę naczytałam się w tym topicu narzekań i niezbyt pochlebnych opinii, więc podchodziłam do niej ostrożnie. Intro zachęciło i wprowadziło w dobry nastrój, a później było juz tylko coraz lepiej... Co pierwsze rzuciło mi się w oczy - kompletnie inny design- spiczaste nosy i brody, bardziej zróżnicowana tekstura skóry. Postacie zyskują na wyrazistości.
Nie wiem jak mogłam nazywać Ashe drugą Yuną- obraziłam jedną z najciekawszych żeńskich postaci w FF. Nic w sobie nie ma z niedopieszczonej summonerki- zarówno pod względem charakteru jak i wyglądu. Ale najpierw o głównym bohaterze, który najbardziej mnie irytował przed premierą.
Vaan może nie ma jakiegoś cudnego design'u ciuchów i jego fryzura jest wybitnie nie w moim guście, ale cała reszta bardziej niż w porządku. W ogóle bardzo pozytywnie wypadł ten chara design jeśli chodzi o twarze- żadnego Clouda, Tidusa, czy Yuny ( z tym że do tego pierwszego nic nie mam, po prostu pojawia się ciut za często xD). Vaan w dodatku nie jest żadnym gwiazdującym bachorem z beznadziejnymi odzywkami, ale jest znacznie bardziej dojrzały i znośny, niż ta pierdoła Tajdus Wspaniały.
Ashe, jak już wspominałam, wyjątkowo mi sie spodobała. Od pierwszego spotkania widać,że ma charakter i umie walczyć o swoje, nie polegając na pomocy innych. Potrafi machnąc mieczem, zdzielić po twarzy i wykrzyczeć to, co jej sie nie podoba- nawet przed obliczem wroga.
Balthier i Fran - moja ulubiona Finalowa para *_* Nie dosć że bezbłędny design, to jeszcze wysokie IQ i ciekawe charaktery. Balthier to chyba najfajniejszy facet, jakim dane mi było kierować w FF-no, moze obok Squalla. Koszula, skórzane spodnie i kolczyki - ryzykowne połączenie, a wypadło tak dobrze :D Bathier nie tylko wygląda, ale i zachowuje się jak prawdziwy facet- potrafi zażartować kiedy można i zachować powagę, kiedy sytuacja jej wymaga. Jego związek z Fran jest taki niewymuszony, bez zbędnych gestów i słów. Po prostu czuć chemię. Wprawdzie nie skończyłam jeszcze gry i nie mogę wiedzieć, jak to się między nimi działo dalej, ale na tym etapie jestem zauroczona. Fran- piękny króliczek w sado-masochistycznym stroju (od dobrego projektanta xD) Chodzący seksapil, lubię popatrzeć na jej tyłek, chociaż jestem hetero xD Numer jeden wśród kobiecych postaci w Final Fantasy :] Pobiła nawet Lulu.
Penelo- wcale nie przypomina Selphie albo Rikku, choć jej wygląd mógłby to sugerować. Ona też jest bardziej zrównoważona i spokojna, nie ma zwyczaju podskakiwania i klaskania w dłonie, jak cięzko upośledzone panienki z YuRiPa. Jasne, jest miłą słodką dziewczynka, ale ta słodycz nie wywołuje mdłości. Pozytywne zaskoczenie.
Basch- w sumie fajny facet, ale nie zainteresował mnie tak, jak pozostali- może to dlatego,że gra raczej standardową postać

Kod: Zaznacz cały

&#40;niesłusznie posądzany o zdradę, wierny rycerz swojej księżniczki&#41;
. Niesprawiedliwie jednak byłoby nazwać go "nudnym", bo sporo wnosi do samej gry.
Larsa *______________* - cudowne, piękne, słodkie dziecko, które najchętniej bym wyściskała i nie oddała. Kolejny przykład na to,że w dwunastce nawet małolaty maja mózg, a nie puste sloty xDDD Aż mnie korci

Kod: Zaznacz cały

żeby się dorwać do Bahamuta i skończyć grę- chcę dowiedzieć, co się z nim w końcu stanie &#40; mam swoje podejrzenia xD&#41;

Vayne- zuy braciszek podobał mi sie tylko na przedpremierowych screenach, ale w grze skończył sie już na pierwszej scenie. W sumie to dobrze, bo nareszcie mogę spokojnie kibicować tym dobrym, a to sie w Finalach raczej nie zdarza (nawet jeśli już zaprzyjaźniam się z jakąś drużyną, to i tak czuję wyrzuty sumienia kiedy dokopuję tym złym) Vayne w moich oczach wręcz zbrzydł od czasów pierwszych screenów z FFXII- ani wyglad, ani charakter nie przypadły mi do gustu. Przyznam jednak,ze

Kod: Zaznacz cały

jako villain jest przekonywujący, niebezpieczny i przynamniej nie chrzani przez pół gry o rządzeniu światem. Ma bardziej przyziemne ambicje &#40; choc gry nie przeszłam, więc nie wiem jak to sie wszystko skończy. Tzn niby sie domyślam,ale licze na zaskoczenie&#41; 
Muszę dodać,że amerykański dubbing, po którym zawsze tak przyjemnie mi sie jedzie, został w FFXII zrobiony niemal perfekcyjnie.
Vaan nieco przypomina Tidusa, ale ma znacznie ładniejszy głos pozbawiony tej nieznośnej maniery amerykańskiego bachora. Nie wkurzył mnie ani razu.
Ashe- w miarę mocny głos, ładna barwa i zero delikatnej Yuny. Pozytyw :]
Balthier- piękna barwa i ten pseudo-arystokratyczny ton. Z początku miałam mieszane uczucia, a teraz po prostu kocham *_*
Fran- najseksowniejszy kobiecy głos, jaki słyszałam w amerykańskim dubbingu. Bosh, jak Fran mówi to mam ciarki- brzmi nieco dziecinnie, a przy tym niezwykle pociągająco. Pasuje do postaci i z miejsca zwraca uwagę- można go kochać albo nienawidzieć.
Penelo- całe szczęście, że to nie głos Rikku. Słodki, ale z umiarem. Bardzo dziewczęcy i przyjemny dla ucha.
Basch- Głos ma naprawdę dobry- mocny, ale bez przesadnej dawki testosteronu. Bardzo lubię go słuchać.
Larsa - dobrze wychowany bachor z nienagannymi manierami- wszystko to słychać w barwie głosu, akcencie i doborze słów. Piękny <3
Vayne - ciekawy i pasujący do postaci, tutaj też bez zastrzeżeń.
Chętnie bym się rozpisało o innych postaciach, ale ten post musiałby się rozrosnać to ogromnych rozmiarów xD. Może tylko słowo na temat Al-Cida- narcyz i dziwak, w dodatku gada z zabawnym akcentem <3
Na koniec dodam- mogi w tej części są naprawdę urocze *_* O niebo lepsze niż różowe maskoty, no i mają w świecie FFXII nieco wiekszą rolę.

Było w skrócie o postaciach i dubbingu, bo zawsze najbardziej zwracam uwagę na te dwie rzeczy. Pod tym względem FFXII jest bliski ideałowi. O fabule też przydałoby się wspomnieć, skoro to gra rpg xD
Po niemal 70 h gry czuję lekki niedosyt jeśli chodzi o fabułę. Sam pomysł na przedstawienie wojny między królestwami i wprowadzenie zuego Imperium to patent dosć stary, ale przedstawiony tutaj w bardzo interesującej formie. Czuć inspirację Gwiezdnymi Wojnami, co akurat zaliczam na plus, bo SW uwielbiam :] Księżniczka wychodząca z ukrycia by walczyć o odzyskanie władzy to tez żadna nowość, jednak nadal wszystko ma w dwunatce swój urok i da się odczuć powiew świeżości. Główny wątek mogę tylko pochwalić, jednak przyczepiłabym się do proporcji historia-eksploracja. FFXII potrafi zarzucić gracza scenkami i filmikami, by za chwilę kazać mu błądzić 2-3 godziny po labiryncie, gdzie nie dzieje sie absolutnie nic. Lokacje są naprawdę imponujące, ale taka wymuszona eksploracja też potrafi znudzić i wywołać frustrację. Przy lokacji Pharos musiałam się bardzo starać, by nie wybuchnąc na widok kolejnego piętra i labiryntu >_> Przeszłam, ale nie wspominam tego doświadczenia jako szczególnie fascynujacej przygody. Trochę mi brakuje scenek z udziałem głównych postaci, a chciałabym ich lepiej poznać. Nie ma też takich wbijajacych w fotel momentów, kiedy to w fabule następuje zwrot o 180 stopni. Z wydawaniem bardziej zdecydowanych opinii wstrzymam sie jednak do obejrzenia outra.
Licencje i gambity uważam za pomysł udany- jest łatwo i przyjemnie, a spora ilość nowych czarów i technik wpływa na urozmaicenie rozgrywki. Niektóre nazwy brzmią śmiesznie (Protectga, Dispelga itd) ale ogólnie rzecz biorąc- magiczny arsenał mamy imponujący ;) Dopiero zaczynam skupiać się na zdobywaniu lepszego ekwipunku , więc w tej materii nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Jest ok.
Mogę sie czepić esperów i quickeningów, bo są mi średnio pomocne, ale staram sie do nich porzekonać

Muszę przyznać,że FFXII zrobił wrażenie. Grafiki nawet nie będę opisywać, ale wspomnę tylko,że przy tworzeniu lokacji powstało niejedno dzieło sztuki. Sama gra wydaje sie być bardziej dojrzała i poważna niż np FFIX, czy FFX i X-2. Pod tym względem to taki mały powrót do siódemki, choć klimatycznie obie gry są baardzo ogległe. Muszę przyznać,że to pierwszy Final, który już od początku sprawia problemy i rzuca gracza na głęboką wodę. Powinno się troche poexpować od czasu do czasu, żeby 5-osobowa grupka wrogów nie stanowiła śmiertelnego zagrożenia. Podoba mi się takze to,że już od poczatku mamy całkiem sporą swobodę poruszania się- z Rabanastre możemy się spacerkiem udać na zwiedzanie niemałych terenów. Czasem mozna sie naciąć na "lokacje śmierci", czyli miejsca, gdzie powinniśmy się wybrać za kilka, kilkadziesiat leveli :D To wszystko daje nam poczucie, że gra nie jest do bólu liniowa, a wrogowie w tajemniczy sposób nie rosną w siłę wprost proporcjonalnie do możliwosci drużyny. Oczywiście zasada ta odnosi się do wyznaczonych fabułą ścieżek, ale dla upartego i wytrwałego w expowaniu gracza kilka dodatkowych lokacji dostępnych jest bardzo wcześnie.
Co najważniejsze- gra mnie wciągnęła i zachwyciła. Zgodziłąbym sie do niektórych minusów, które w tym topicu zostały wytknięte, ale nadal nie potrafię tej gry zjechać za cokolwiek XD


...się rozpisałam ;)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Zeżarło mi dłuuugiego posta, plus dla Was, że nie musicie czytać całości, lecz jestem wściekła >_<

A więc - świeżo po przejściu FFXII... *_* Jestem pod wrażeniem, wciągnęło mnie na dłuuugie godziny. Nareszcie polubiłam tę 'dobrą' stronę - a jednak nie rozczarowałam się Vaanem, Ashe czy Penelo (mój najczęstszy skład, btw xD) Nie będę rozwodzić się długo nad resztą, bo widzę, że wszelkie ochy i achy wypisała siostra. :]
Lecz...
...Larsa! *______________________________________* <3 Chłopak ujął mnie swoim urokiem osobistym, wyglądem, inteligencją...tak, jak widać to moja ulubiona postać i tak, mam na jego punkcie kompletną obsesję :lol:
Za Vayne'em nie przepadam, nie przekonał mnie. Lepiej wyglądał na zapowiedziach ; P

Systemy, systemy... Z początku zdawały się być skomplikowane, lecz walki są przyjemne (ou jes, szczególnie gdy naparzają hordy wrogów i jest włączony tryb active <3), a License Board to łatwiejsza wersja Sphere Grid. Gambitami zbytnio się eee...nie przejmowałam. Okazało się, że im bardziej kombinuję, tym jest gorzej, więc przez większość gry ustawiałam po prostu leczenie i atakowanie celu lidera :lol: Później zajęłam się dodawaniem różnych czarów i esuną przy statusach, ale z gambitów wskazujących, których wrogów atakować (poza tym, który wymieniłam wcześniej) w sumie nie korzystałam.

Aha, przychylę się do ogólnej opinii - zdecydowanie za dużo bezowocnego łażenia. Lokacje, szczególnie te otwarte, są piękne, lecz za dużo to niezdrowo. Jak ja kocham pewne Pharos...

Ostatnia walka

Kod: Zaznacz cały

była dla mnie łatwizną, naczytałam się o długich męczarniach, a dziada ubiłam w kilku ciosach xD Nie byłam zresztą nastawiona na przechodzenie gry - chciałam po prostu znaleźć jakiś save na Bahamucie, a tu zonk o_O. Btw, zakończenie nawet mi się spodobało, chociaż dość standardowe &#40;finalowe? &#58;&#93;&#41;, do tego mogliby dodać kilka scenek dotyczących całego spotkania... ;P I gdzie animacje po napisach? T_T 
Jeszcze dużo przede mną - przeszłam grę postaciami na 60lv (reszta 44lv), pewnie nie odkryłam wielu marków, bossów, Esperów, przedmiotów, broni. I jeden czar został do odnalezienia o_O. Cieszę się xD

Mam bardzo pozytywne odczucia do tej części - teraz czekać na FFXIII? T_T
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Faris pisze:A więc - świeżo po przejściu FFXII... *_* Jestem pod wrażeniem, wciągnęło mnie na dłuuugie godziny.
Tak z ciekawości: ile czasu ci to zajęło? Bo widzę, że ty i Ivy macie raczej poztywne wrażenie po przejściu. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie zależy od godzinin spędzonych przed ekranem. Mi to zajęło ok 120 godzin. Kiedy już z 40-50 godzin miałem za sobą też byłem grą w miarę zadowolony. Potem emecje opadły, gorączka przeszła bokiem i już straciłem napęd. A do łażenia po plenerze miałem jeszcze sporo. Tak się męczyłem chyba od Draklor Laboratory... Więc myślę, żeście może zasuwali tak szybko po drabince, że nia było czasu na znużenie?

P.S. Choć teraz z perspektywy czasu - porównując z innymi grami, w które miałem okazję pograć po XII, to honor jednak trzeba oddać. Jest to kawał dobrej roboty-rzemiosła. :)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Schrödinger pisze:Tak z ciekawości: ile czasu ci to zajęło? Bo widzę, że ty i Ivy macie raczej poztywne wrażenie po przejściu. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie zależy od godzinin spędzonych przed ekranem.
Ok. 80 godzin, jednak należy doliczyć dodatkowe kilkanaście - musiałam wczytywać daaaaawny save, aby zdobyć bubble belt. Nadenerwowałam się, lecz nie zniechęciło mnie to ;)
I zamierzam grać dalej XD


Zapomniałam dodać jeszcze kilka słów o muzyce - da się odczuć, że jednak ktoś inny zajmował się grą od tej strony, ale jest...świetna (powtarzam się _^_). Brakuje jakiegoś mocnego utworu, który od razu zapadałby w pamięć (Kuja's theme *__________*), ale ma swój klimat i idealnie pasuje do lokacji i niektórych momentów.
Jeden z motywów Imperium, przygrywający m.in. w Draklor = SW o_O Jest tu pełno podobieństw do tej sagi, czy

Kod: Zaznacz cały

sapanie &#40;xD&#41; Gabranth'a w windzie przed końcową walką nie zalatywało Wam czasami Lordem Vaderem? XD
Na szczególną wzmiankę zasługują utwory towarzyszące Esperom *___*

O, a Kiss me Goodbye. Lol, może to przez to, że żywię do tej gry wielką sympatię, ale polubiłam ten utwór. Jestem akurat w nastroju, by puszczać go kilkadziesiąt razy pod rząd _-_ Ckliwy, nie wiem, co ma wspólnego z tym Finalem, ale mam z nim miłe wspomnienia... :)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

mam wrazenie, ze grałam chyba w inną gre XD :]

I must defeat nethicite XD
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”