Final Fantasy XII

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kimahri pisze:Ale czasami jakis opis sie przydaje
To wiem, bo sama niejednokrotnie korzystałam. Raz wkurzało mnie, że Krak nie konczy opisu FFX-2, więc sama to zrobiłam ;)
Kimahri pisze:No ja wlasnie tego nie rozumiem, przeciez co co ja widzialem na screenach jest conajmniej swietne, a przeciez na screenach to gorzej wyglada niz w TV na zywo.
Poza tym ludzie tak się zachwycają (co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe) grafiką FFVII, a jadą grafikę o niebo lepszą. Widać nigdy się nie zaspokoi niedowartosciowanego recenzenta ;)
Kimahri pisze:Byc moze, albo jak mowilem po obejrzeniu intra sami cos napisali.
Kocham ocenianie gry po intrze. Lol.

BTW: W FFXII wiele zostało zaczerpnięte z FFXI, więc nie zachwycajcie się, ze tu wszystko jest takie świeże i odkrywcze ;)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Go Go Yubari pisze:Poza tym ludzie tak się zachwycają (co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe)
Bo grafika w FF VII na owe czasy (rok 1997?? jak sie myle to popraw mnie ktos) byla swietna, dlatego ludzie tak sie podniecaja.
Go Go Yubari pisze:a jadą grafikę o niebo lepszą.
Tu ci przyznam 100% racji.
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Boni pisze:czytałem recenzję na extreme czy jak to tam,, krytykują fabułę- dobra, może mają rację, zastanawia mnie tylko czy zespół recenzentów który to testował znał japoński khe khe... :lol: nie wiem, nie znam obsady pscxextreme, ale ee... cóż, mają takie problemy momentami że aż płakać się chce... ze śmiechu -_-' zwłaszcza te ich problemy co do grafiki, że niby zła bo jak sie zbilżamy to coś tam coś tam...
Nie udowodnie ci tego,ale w PSX znaja Japonski.
Skoro narzekaja na fabule,to pewnie cos w niej jest nie tak,choc wiadomo,tobie spodoba im nie i odwrotnie.
Jak dla mniesa oni dobrzm wyznacznikiem,czy gra jest dobra,praktycznie ani rau,nie zawiodlem sie na ich ocenie.
Wiec jestem skory zgodzic sie z ich opnia.
Ale wszystko sie wyjasni,jak gra sie pokaze w wesji ang.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

A niech mnie, w takim razie moze być niedobrze -_-' Ale mam nadzieję że tym razem się pomylą :wink:
glamorous vamp
Kirin

Post autor: Kirin »

Go Go Yubari pisze:Do grafiki zawsze się najłatwiej przyczepić. W FFXI piksele są nieźle porozciagane, przy tym to FFX powala. Ponad to też się zastanawiam czy rozumieli cokolwiek z gry. Zapewne było tak: pograli w demo japonskie, poczytali recenzje amerykańskie i sklecili z tego artykuł, żeby był.

Nie czytałem tego tekstu ale grafika FFXII miejscami jest słaba. Tekstury otoczenia są kiepskiej jakości, zwłaszcza w dungeonach. Wystarczy spojrzeć na lokację z dema ("coś tam of Miriam"). Z tego co mi wiadomo oni znają japoński więc fabuła miała prawo się im nie spodobać. Przyjmijcie to do wiadomości zamiast wymyślać jakieś teorie spisku.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Kirin pisze:grafika FFXII miejscami jest słaba. Tekstury otoczenia są kiepskiej jakości, zwłaszcza w dungeonach. Wystarczy spojrzeć na lokację z dema ("coś tam of Miriam")
No ba, przecież PS2 to już staruszka i od czasu FFX-2 wszelkie wychodzące na czarnule gry mają okrojone tekstury, by chodziły równie płynnie, co na konkurencyjnych konsolach (ok, bez ściemy X-Box, a tylko X-BoX 360 w tej chwili się liczy). Czarnula po prostu osiągnęła szczyt swoich mozliwości, więc nie należało się spodziewać jakiegokolwiek skoku graficznego w stosunku do FFX czy FFX-2. Całkiem możliwe, że ubogie tekstury zwłaszcza w dungeonach są wynikiem tej konieczności, o której pisałam wyżej. Wiadomo, że inaczej grafika wygląda na mocnym kompie, na którym w makerze pisze się grę, a produkt finalny, który (bądź co bądź) ma wyjść na starą konsolę. W tym momencie, fakt słabej gdzie niegdzie grafiki nie powinien być zaskoczeniem.
Kirin pisze:Z tego co mi wiadomo oni znają japoński więc fabuła miała prawo się im nie spodobać. Przyjmijcie to do wiadomości zamiast wymyślać jakieś teorie spisku.
Trudno to przyjąć do wiadomości na zasadzie "oni chyba znają japoński" albo "coś gdzieś od kogoś słyszałem lub gdzieś czytałem", bo tak naprawdę musieliby się wypowiedzieć sami zainteresowani. Niedowierzanie innych userów akurat mogę zrozumieć, bo japoński jest trudnym językiem do nauki (Lenneth coś wie na ten temat, bo sama się go uczy), a nie wiem czy przy: pracy w PSX Etreme i pracy głównej (bo nie oszukujmy się, z samego pisania w gazecie wyżyć się nie da - sami zgredzi o tym pisali w gazecie), studiowaniu/życiu rodzinnym (różnie to u zgredów PSX Extreme bywa) da się znaleźć czas na solidną naukę trudnego języka. W tym momencie musieliby dostać jako przedstawiciele prasy skrypt od S-E przetłumaczony na angielski, a że Japończycy z angielskim też nie za bardzo, to margines błędu nie jest wcale taki mały. Nie wykluczam jednak takiej możliwości, że ktoś z PSX faktycznie japoński zna, ale wtedy musiałby wątpiącym tutaj userom dać niezbity dowód na to. Jeżeli natomiast dostali skrypt w angielskim, to też nie jest wcale takie oczywiste że fabuła jest zła, bo amerykanie lubią infatylizować (choćby jedna ostatnich scen w FFX, z pożegnania Yuny i Tidusa - arigatou <- -> I love you) i w przeszłości już nie raz cenzorzy sporo pozmieniali.

Słuchaj, mnie to osobiście jest obojętne, bo ja i tak konsoli nie mam (gram tylko okazyjnie u kuzyna), natomiast domysłom (czy jak to napisałeś "teoriom spiskowym") innych się nie dziwię. Po takim gniocie jak FFX-2, ich obawy o fabułę są uzasadnione i FFXII dla pewnej grupy będzie pewnego rodzaju miernikiem tego, czy poziom serii FF trwale idzie w dół, czy może FFX-2 to był błąd przy pracy S-E. Sama gra pokaże też w jakim kierunku S-E i FF będą podążać.

I najważniejsze: na obecną chwilę jest zbyt wiele niewiadomych, by stwierdzić czy opinia zgredów PSX Extreme jest obiektywna, rzetelna (tu wspominam o możliwych kruczkach i błędach w tłumaczeniu) i nie bez znaczenia są gusta każdego gracza. Dlatego nie oczekuj od innych, że tak po prostu to zaakceptują - mają wiele wątpliwości i towarzyszą im spore emocje związane z FFXII. Jesli chodzi o mnie: spekulacje spekulacjami, nie ważne czy tu na forum, czy prasowe - jak się uda, zagram u kuzyna i wtedy wyrobie sobie opinie.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Kirin

Post autor: Kirin »

Sephiria pisze:Czarnula po prostu osiągnęła szczyt swoich mozliwości, więc nie należało się spodziewać jakiegokolwiek skoku graficznego w stosunku do FFX czy FFX-2.
Tu nie chodzi o skok graficzny w stosunku do poprzednich części, chyba nikt czegoś takiego nie oczekiwał (przynajmniej nie ja). Każda konsola ma ograniczone możliwości i sztuka polega na tym, żeby wykorzystać je w jak najlepszy sposób. Kingdom Hearts 2 też jest na PS2 a jakoś ma lepsze tekstury. Lokacje w FFXII są bardzo rozległe więc pewnie stąd te cięcia w grafice. Coś za coś. Programiści wybrali akurat takie rozwiązanie. Może się ono komuś podobać lub nie ale nie ma sensu zwalać winy na moc obliczeniową konsoli.
Sephiria pisze:Trudno to przyjąć do wiadomości na zasadzie "oni chyba znają japoński" albo "coś gdzieś od kogoś słyszałem lub gdzieś czytałem", bo tak naprawdę musieliby się wypowiedzieć sami zainteresowani.
Z tego co pisze sam zainteresowany na forum PE wynika że jednak ktoś tam zna japoński a tekst powstał w oparciu o japońską wersję gry. Ja absolutnie nie twierdzę, że PSXE to jakaś wyrocznia, zwłaszcza, że sam rzadko kiedy zgadzam się z ich zdaniem. Mówie tylko, że oni MOGĄ mieć rację (pisząc "mieć rację" mam na myśli to, że ich opinia może pokrywać się z opinią kogoś innego) a to że fabuła nie przypadła im do gustu nie znaczy od razu, że nie grali, nie znają japońskiego, oceniają na podstawie intra. Sam chciałbym żeby to nie była prawda.
Sephiria pisze:Jeżeli natomiast dostali skrypt w angielskim, to też nie jest wcale takie oczywiste że fabuła jest zła, bo amerykanie lubią infatylizować
To akurat niewiele zmienia, bo my też dostaniemy angielską wersję
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Kirin pisze:Tu nie chodzi o skok graficzny w stosunku do poprzednich części, chyba nikt czegoś takiego nie oczekiwał
Wg mnie można jeszcze polepszyć grafę, może nie drastycznie ale można (przykładem może być np najnowszy Resident w którym grafa jest wspaniała). Ale grafika w FFX też nie była jakaś straszna, więc nie przeszkadzałoby mi również gdyby jej nie ulepszyli wogóle. Co do sporu o recenzję w tym czasopiśmie to uważam, że nie jest ona wyssana z palca, a recenzenci wiedzieli co piszą, gdyż jest to ich zawód. Nie znaczy to również, że muszą mieć rację bo każdy ma inny gust a fabuła w takiej grze jak FF mogła być źle lub nie dokońca odczytana przez autorów tekstu. Po prostu jeśli pojawiają się już teraz - po wydaniu gry - bardziej negatywne recenzje to trzeba liczyć się z tym, że gra nie jest już tak doskonała jak poprzedniczki i w dzisiejszych czasach niektórych może rozczarować. Głęboko wierzę jednak, że będzie miała ona mało wspólnego z tym gównem jakim było FFX-2 i Ostatnia Fantazja na PS2 będzie udanym zakończeniem serii na tejże konsoli.
Co do dema FFXII to grafika była tam naprawdę niezła, zwłaszcza ta na plaży. Ten dungeon nie stwarzał raczej problemów graficznie z tego co pamiętam, ale wizualnie faktycznie prezentował się gorzej.
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Si_auron

Post autor: Si_auron »

czy ktoś ma scenariusz do final fantasy XII strrrrasznie jest z tym japońskim mała z tego rozumiem i w nie których momentach nie mam pojęcia co robić jak ktoś ma to niech da znać będę wdzięczna. :grin:

a co do grafiki FF XII jest bardzo precyzyjna, poprostu piękna, genialnie zrobiona ale to tylko moje zdanie :!: :?:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jak nie wytrzymałaś i grasz po japońsku, to cierp. Pozostaje Ci jeszcze szukanie w Google. Już się wielokrotnie rozpisywałam - kupowanie i granie w grę, której się w ogóle nie rozumie, to strata czasu i pieniedzy, a także przyjemnosci, bo nic się nie rozumie z fabuły. Teraz płać za brak cierpliwości :roll:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Si_auron pisze:czy ktoś ma scenariusz do final fantasy XII
zajrzyj na Gamefaqs,jest scenariusz z przetlumaczonymi dialogami (in english)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
VegettoSSJ2

Post autor: VegettoSSJ2 »

Co do grafiki tez nic nie mam bo mam Demo na chacie .
lecz jak zobaczyłem screen z FFXIII to FFXII nie wypada najlepiej :lol:
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Przeciez to sa 2 inne generacje i tu glupota jest porownywanie.
Scorpinus

Post autor: Scorpinus »

Ciekawi mnie, czy w wersji Euro Final Fantasy XII otrzyma możliwość odpalenia w Progressive Scan. Oj, z chęcią bym takiego Fianlka odpalił :)
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Trzy lata od napisania pierwszego posta w tym temacie a ja nadal nie mam tej gry -_-' DAMN YOU SQUARE!! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”