Final Fantasy XII

Najnowsza i zarazem ostatnia część serii na konsolę PS2

Moderator: Moderatorzy

Auron

Post autor: Auron »

Olek pisze:a ciekawe czy będą te magowe muminki z FFTA
Napewno, powiem Ci tyle, ze FFTA to przedsmak FFXII, mysleli o dwunastce robiac te Tacticsy. Chodzi oczywiscie o Rasy, Totema i Summony. A i magowie muminki - No Muo ... lub Nu Mou nie pamietam :wink:
shuyin pisze:jaki będzie system walki i rozwoju postaci
System Walki, hmmm 5 pktow.:
- ADB - Active Dimension Battle
- kamera 3D
- walki na polach, plenerach
- druzyna 3-osobowa
- mozliwosc poruszania sie w walce

W ADB, chodzi o to, ze kontrolujesz poczynaniami 3 bohaterow i mozesz pauzowac walke i wybierac w tym moemencie rodzaj ataku (magia, fizyczny, leczacy itd)

A jesli chodzi o system rozwoju postaci, to chyba bedzie system opartych na zdobywaniu doswiadczenia i levelach. Imo najlepszy. :wink:
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Auron pisze:Mad: Viera zobaczyles i musiales dac screen'y, nie? :wink: ^^
Nawet nie wiedzialem, ze te "kroliki" to Vierra, a po drugie to nie wyswietlil mi sie wtedy ten pierwszy screen wiec nie wiedzialem :]
shuyin pisze:jaki będzie system walki i rozwoju postaci
Najlepsze jest to, ze nie bedzie kultowego juz przelaczania sie na battel screen, a wrogowie beda do nas podbiegac albo wyskakiwac zza krzakow :]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

druzyna 3-osobowa
w drzynie moze byc 1 albo 2 osoby

nowe info o ashe
ashe jest ostatnim dzieckiem krola dalmaski (ktory ma bagatela 9 dzieci!) w tym 8 chlopcow :D i ma 49 lat ...ale jego synowie pomarli na wojnie...ashe oczywiscie jako jedyna spadkobierczyni bierze sprawy w swoje rece itd itd......
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

nowe info o ashe
To info nie jest aż takie nowe ! Dziecko szczęścia z tej Ashe. Czyli coś w stylu Star Wars i księżniczki stojącej po stronie rebelii. Jak najpierw walnęli turowy, to tera Baldur robi się z tego Finala, a i dobrze raczej nie przepadałem za ATB. :roll:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

no nie do końca bo zasady walki i tych innych tam reguł różnią się i to sporo od tego tam baldura ;) a to że będą chodzić podczas walki to i tak jeszcze nie wiadomo w jaki konkretny sposób będzie to się odbywać ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Mam nadzieję że będzie można chodzić. Cóż nie trzeba mi mówić czym się różni Baldur od Finala, jednakże to z tym pauzowaniem od razu nasuwa myśl o Baldurze. :razz: Podobno ekipa Square odwiedziła Turcję w poszukiwaniu inspiracji do FF12, to gdzie oni byli jak robili FF7 w Czarnobylu? :shock:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

a gdzie by ff9 :lol: chyba Garnet odwiedzali za wczasu :lol:
FF7 w Czarnobylu?
...
tym pauzowaniem
no faktycznie to przypomina ... :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

I co kurde ma znaczyć napis na początku: "Two years after Final Fantasy X"?! Przecież to nie ma (nie powinno?) mieć żadnego związku z dziesiątką!!
Yuji Shibata dyr. Square Europe powiedział:
„...Ogólnie, FF to afirmacja życia. Życie planety zamknięte jest w kryształach. Każda z przygód rozgrywa się na innym świecie i ma innych bohaterów...” (no nie do końca innych, ale podobnych). :P

Wydarzenia z FF12 mogły więc odbywać się te dwa lata przed FF10, tyle że na innej planecie („krysztale” jak kto woli), albo co jest mniej prawdopodobne prace nad FF12 zaczęto dwa lata przed FF10.
:/

Sorka nie "przed" tylko "po" FF10. Moja wina żle napisałem, ale koncepcja nadal jest prawidłowa :wink:
Ostatnio zmieniony sob 31 lip, 2004 21:09 przez Vaan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Życie planety zamknięte jest w kryształach. Każda z przygód rozgrywa się na innym świecie i ma innych bohaterów...”
lol to tak jakby istniał świat która ma wszystkie pozostałe w kryształach...czyli ostatni Final Fantasy będzie tam gdzie jest źródło pozostałych światów Final Fantasy a Zidane cloud i reszta zjednoczą się przeciwko ostatecznemu zagrożeniu......i tak nadejdzie koniec serii :]

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2004 ]
prawdopodobne prace nad FF12 zaczęto dwa lata przed FF10
możliwe ale raczej nierealne bo już wcześniej były by jakieś przecieki ;)
glamorous vamp
Auron

Post autor: Auron »

albo co jest mniej prawdopodobne prace nad FF12 zaczęto dwa lata przed FF10.
Ja takiej opcji nawet pod uwage nie wzialem. "Two years after FFX" you know... :wink:

Ja nadal pozostaje przy swoim zdaniu, ale niechce mi sie sprawdzic czy to prawda. :)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Kurde nie umiem edytować swoich postów wyświetla mi się że całość zmieniona.
lol to tak jakby istniał świat która ma wszystkie pozostałe w kryształach...czyli ostatni Final Fantasy będzie tam gdzie jest źródło pozostałych światów Final Fantasy a Zidane cloud i reszta zjednoczą się przeciwko ostatecznemu zagrożeniu......i tak nadejdzie koniec serii :]
Myślisz że jest tam jakiś master ? Sądzę że koniec serii nie nastąpi tak szybko pewnie moje wnuki będą zagrywały się jeszcze w FF26 albo coś koło tego.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Myślisz że jest tam jakiś master ? Sądzę że koniec serii nie nastąpi tak szybko pewnie moje wnuki będą zagrywały się jeszcze w FF26 albo coś koło tego.
raczej tak długo nie będzie...zrobią np. super zakończenie z masterem i nową serię puszczą niekoniecznie ze zmienionym tytułem możliwości jest wiele a gdyby tak zrobili jak ja przypuszczam 8) to może dało to jakiegoś większego polotu i że trzeba patrzeć na finale jako światy z jednego źródła i szukać punktów wspólnych....whatever :lol: 8)
FF26
lol ciekawe czy dojdzie do tego :D
Two years after FFX
może Two years before ffX ;) może ktoś źle przetłumaczył ale jeśli piszą takie zdanie o ivalice i odnośnie ffx to może to być znak-omen ;] że wszystkie finale łączą się przed mega niby katastrofą a te wszystkie kuje i sefiroty to była tylko zła wróżba że cosik jest nie tak...
Ja takiej opcji nawet pod uwage nie wzialem
i ja też do tej pory ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Może zrobią Finala, który sam tworzy sobie losowo lokacje, bohaterów, przedmioty i fabułę. (coś podobnego było w Diablo względem lokacji, chyba). Wtedy wszystkim wystarczał taki Final co się nie kończy, bo zakończenia są za każdym razem inne.

Chyba za bardzo wyfantazjowane!
może Two years before ffX może ktoś źle przetłumaczył
ja mimo wszystko poprawiłem tak jak ktoś napisał.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Może zrobią Finala, który sam tworzy sobie losowo lokacje, bohaterów, przedmioty i fabułę. (coś podobnego było w Diablo względem lokacji, chyba). Wtedy wszystkim wystarczał taki Final co się nie kończy, bo zakończenia są za każdym razem inne.
lol to chyba mało prawdopodobne ażeby ktoś chciał wogle coś takiego robić... chyba że chodzi o wielką nieograniczoną kasę ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

chyba że chodzi o wielką nieograniczoną kasę
No, szczególnie tą którą trzeba by wyłożyć z kieszeni na zakup takiego cuda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XII”