Eidolony

Powrót do korzeni, czyli baśniowe klimaty, ksieżniczki i smoki.

Moderator: Moderatorzy

Twój ulubiony eidolon?

Carbunle
0
Brak głosów
Fenrir
3
4%
Phoenix
3
4%
Ark
2
3%
Bahamut
43
54%
Atomos
5
6%
Leviathan
7
9%
Ramuh
4
5%
Madeen
12
15%
 
Liczba głosów: 79

zinkul

Post autor: zinkul »

Lubię wodne summony (lub takie tam), a poza tym Leviatan jest ładny, choć nie za ciekawy atak, zwykła fala. Ale Taki wężyk mi się podoba i dlatego najbardziej go lubię. :D

Fenrir mnie nudzi, taki dziwny. Pięść z ziemi ??? Nie zabardzo go też rozumiem. Ale nieźle atakuje dużo żyćka tracą. :oops:

Ark też jest super, jak ma się auto-regen i to żeby był pełny filmik. Wtedy po całym filmiku ma się prawie całe życie! No bo długi on jest. :P

Kod: Zaznacz cały

Lubię "ediolony" z tej części, fajnie że mają sam atak, bo jakoś tak nie lubię walczyć aeonami np.: z X. 
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Mam 2 ulubione Eidolony Bachamut i Leviathan , podobja mi sie ich ataki i wezwanie i wyglad i wogule wszystko mi sie w nich podoba ;p.

PS: dlaczego w ankiecie zabraklo Odina?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

FantasyFiend pisze:wogule
W OGÓLE.
FantasyFiend pisze:Bachamut
...
FantasyFiend pisze:PS: dlaczego w ankiecie zabraklo Odina?
Bo ankieta ma limit, a ja subiektywną opinię.

Mógłbyś się bardziej wysilić nad argumentacją.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazuki

Post autor: Kazuki »

Mój Ulubiony to Bahamut nie ras mi uratował moje 4 litery i fajny wygląd ma :twisted:

GZO: Wredota ze mnie, że się tak czepiam, wiem ^.^ jednakże: ortografia i argumenty. :evil: Więcej delikatnych upomnień ode mnie nie będzie.
Ostatnio zmieniony wt 08 lip, 2008 17:36 przez Kazuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

Ja najbardziej lubię Odina (szkoda że się nie zmieścił)
Why?
Bo fajnie wygląda jego mina jak rozwala Cleyre
i lubię nazwę jego miecza ---Zantetusken--
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

W FFIX jest mało ciekawych summonów (Eidolonów), z racji, iż w poprzednich częściach każdego summona zdobywało się w wyjątkowy sposób (oprócz FFVII (materia...) oraz tych najwcześniejszych, w których czary się kupowało).

Jednak wracając do tematu, najlepsi moim zdaniem są Alexander i Madeen.

Alexander - jest duchowym strażnikiem miasta (!), dzięki swej potędze bez problemu poradził sobie z Bahamutem, i jako jedyny jest niezależny.

Madeen -

Kod: Zaznacz cały

przyjął postać Moogla by ochraniać Eiko
, element holy, poważne obrażenia, podoba mi się animacja jego przyzwania :) +robi swój debiut jako przyzywalna istota (Ifrit i Shiva nie robią już na nikim wrażenia, mam rację?).
Ostatnio zmieniony pt 18 lip, 2008 16:51 przez Sid Demset, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Sid Demset pisze:W FFIX jest mało ciekawych summonów (Eidolonów), z racji, iż w poprzednich częściach każdego summona zdobywało się w wyjątkowy sposób (oprócz FFVII (materia...) oraz tych najwcześniejszych, w których czary się kupowało).
Ja nie rozumiem co ma sposób zdobywania eidolonów do tego czy są ciekawe o_O
Sid Demset pisze:Ifrit i Shiva nie robią już na nikim wrażenia, mam rację?
Czy ja wiem... W każdym FF inaczej wyglądają/inne mają animacje... I to, ze dalje się tak samo nazywają i to są te same summony Ifrit- ogień, Shiva - lód to jednak w każdym ff czymś się róznią... I uwierz robię wrażenie... Właśnie najbardziej chyba tym, ze się zmieniają z części na część
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

W nieco ciekawy sposób zdobywało się je w FFVIII (niektóre się "wysysało" co było beznadziejne, ale reszta bardzo ciekawie, no i ta kompatybilność między przyzywającym a GFiem, wpływający na ich działanie).
W najciekawszy sposób imho w FFV.
W FFIX są one zwyczajnymi umiejętnościami zrodzonymi z AP.

Dagger miała swoje Eidolony od początku, i mogła uczyć się nowych dzięki kamieniom.

Wg Eiko, summoner z jej wioski miał tam zostać i uczyć się do ukończenia pewnego wieku, aby wybrać swojego Eidolona. Tego nie zrozumiałem w ogóle, ponieważ opuściła naukę i dysponowała w grze kilkoma summonami.

Kuja panował nad nimi dzięki Invincible.

I tak summony ponownie stały się bardziej przedmiotami, niż pomocnikami.
Kiedy wcześniej oferowały one pomoc wybrańcom, lub "godnym" przyzywania ich.
A oceniający po wyglądzie/damage niech nie kwestionują innych.
Awatar użytkownika
Hanus
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 lip, 2008 23:07

Post autor: Hanus »

ja cale zycie za shiva glosuje w kazdej czesci ;]

GZO: Tak? Why? ;]
Ostatnio zmieniony czw 07 sie, 2008 08:39 przez Hanus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Bahamut, bo... bo to bahamut i tyle. :) Nie trza lepszej rekomendacji.

No dobra.

Kod: Zaznacz cały

Poza tym fajnie niszczy Aleksandrię
. Jak to Bahamut. Z klasą. ;)
Ostatnio zmieniony pn 22 wrz, 2008 13:55 przez Arxel, łącznie zmieniany 1 raz.
Hajże-ho!
Awatar użytkownika
dadzia
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: sob 11 paź, 2008 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dadzia »

Ja bardzo polubiłam Leviathana ;D Za każdym razem jak zaczynałam grę, a było tych razów kilka to zawsze wypatrywałam z ukradkiem kiedy będę mogła go odpalić ;D Przez ta ilość (nie wiem jak to nazwać płetw) itd. wydaje się taki majestatyczny i pałerski... Poza tym zawsze mi się podobały smoki-węże ;D

Dalej idzie Odin i Bahamut ;D Phoenix fajny tylko faktycznie brakuje mu czegoś w tym ataku... nie powiem fajnie to wygląda jak się mieni w tym niby kielichu z ognia, ale jednak coś jest nie tak ;D
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Przed chwilą obejrzałem wszystkie eidolony na YT i najbardziej mi się podoba animacja Madeena, następnie Arka, a później ten drugi atak Fenrira. Pewnie niedługo się zabiorę do ''dziewiątki'', bo 10 nie za bardzo mi przypadła do gustu. :)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Vivi, przypomniałeś mi, że moja IX dopomina się o odkurzenie i kolejne przejście

Co do Eidolonów, to najbardziej podoba mi się Bahamut (to, co wyprawiał wprawiło mnie w takie zdumienie, że tydzień byłem w szoku). No i oczywiście Ark, chociaż w połowie animacji zawsze chciało mi się spać
Chaotic by design.
Taras19
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009 16:33

Post autor: Taras19 »

Najlepszy Eidolon hmm chyba Bahamut, ponieważ nie dosc ze posiadal niezwykle filmiki w grze to na dodatek ma niesamowity wygląd
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

Lewiathana zawsze lubilam w każdej cześci i Bahamuta tez ;) W ogole smoki lubie :P Ale ogolnie jestem zawiedziona designem eidolonow w dziewiatce :/ w osemce gf-y moim zdaniem byly swietnie zrobione i po dziewiatce spodziewalam sie czegos wiecej, a tu masz... Wlasciwie to najbardziej podoba mi sie Madeen - fajnie zrobiony filmik i porzadny atak - moge na nim polegac :) tylko niestety zzera troche wiecej MP niz bym chciala... :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy IX”