TRIPLE TRIAD

Następczyni słynnej FF 7 i niezaprzeczalnie kontrowersyjna część cyklu sagi.

Moderator: Moderatorzy

mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

TRIPLE TRIAD

Post autor: mathis »

Witam wszystkich.

Jak wiemy w grze karcianej Triple Triad jest dostępna zasada RANDOM która nieco utrudnia rozgrywkę i zdobywanie nowych kart, gdyż kiedy jest aktywna gra się losowo wybieranymi kartami które nie zawsze są najlepsze.
Problem tkwi w tym że jak już zarazisz się RANDOM-em to trudno się go pozbyć.
Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć co trzeba zrobić żeby ta zasada została anulowana.
Grałem trochę w regione Centra gdzie właśnie panuje ta zasada, i teraz gdziekolwiek się nie udam wszędzie "idzie za mną" właśnie zasada RANDOM. Nawet w ogrodzie Balamb już się rozprzestrzeniła. Co robić.
Pomocy, Pliiis!!
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Ciekawe czy to cziterstwo czy nie ;p

http://www.ffcompendium.com/h/faqs/ff8oswauld.txt

Od razu mówię że nie testowałem. Ot, google is your friend, tyle. Ale ma szansę działania.
mathis
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 05 sty, 2010 21:40
Lokalizacja: Opole

Post autor: mathis »

Z tego co przez tą chwilę zdołałem przetestować to działa całkiem spoko :D

Dzięki serdeczne za szybką pomoc w tej kwestii.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

— Mark Twain
Dusza Spc
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: czw 20 sty, 2011 18:45

Post autor: Dusza Spc »

Być może bug w grze, a może zamierzone działanie twórców.
Ale działa spoko, no i dobrych kart łatwiej nałapać.
Triple Triad wymiata, mogliby zrobić oddzielną minigrę Triple Triad.
Qaczek

Post autor: Qaczek »

A u mnie to albo nie działa albo nie ogarniam idei. Jak chcę skasować sobie randoma to:
Idę do miasta gdzie go nie ma (Balamb powiedzmy) i gram jeden mecz. Po tym wracam do miasta gdzie jest (Dollet dajmy na to) i zapisuje przed wejściem. Tam gram z kimś, ten mnie pyta czy chcę grać na mieszanych zasadach. Zgadzam się, i gdy mam już ekran Triple Triad wybieram quit. Wtedy powinna się stać jedna z trzech rzeczy:
Szerzy się zasada z Balamb (open)
Nie dzieje się nic
Znika zasada której nie chcę (random)

Tak się wyrozumiałem z tego linka i poradnika. Ale u mnie po 10 próbach nie zniknął random. Za każdym razem szerzył się open bądź nic się nie działo. Oczywiście gdy nie działo się nic powtarzałem propozycje gry-quit i w końcu i tak szerzy się open...

Wyjawi mi ktoś której części poradnika nie ogarnąłem?
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Można inaczej. Idziesz do miasta, gdzie nie ma pierwotnie zasady random. Wyzywasz przeciwnika do TT i dajesz Quit po zobaczeniu zasad. Za 2-3 razem powinno bezproblemowo wypaść Random. Tak przynajmniej robiłem ja.
Chaotic by design.
Qaczek

Post autor: Qaczek »

Sprawdzę jak przepchnę troszku fabułę. Dzięki za radę, dam znać czy działa. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VIII”