Kompresja czasu

Następczyni słynnej FF 7 i niezaprzeczalnie kontrowersyjna część cyklu sagi.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:(prócz Rinoi, która jest chodzącym ideałem pod względem charakteru i urody)
Ciekawe stwierdzenie... podobno naj naj jest przenajświętsza dziewica Yuna :lol:
Wszystkie one sa dziewicami.. W końcu to porządne i młode dziewczyny, co nie ?
Sephiria pisze: Co ciekawe, ten sam syndrom "you stupid blind heroes - it's SO obvious" jest zauważalny do znudzenia przy wszelkich produkcjach amerykańskich, gdzie bohaterowie są tak naiwni i na rzeczy oczywiste wpadają gdzieś w połowie sezonu danej serii.
Cóż, może fajnal, podobnie jak amerykański serial, wymaga prostoty fabularnej na poziomie nastolatków właśnie (właściwie gra jest chyba skierowana do rówieśników Squalla i spółki - podobnie jak Harry Potter był wpierw skierowany do dzieci, aby później wraz z bohaterem dojrzewali, aż do tego 17. roku życia).
NAiwność to jedno, ale twórcy obrażają również i gracza, uznając, że mają do czynienia ze skończonym tępym półgłówkiem - gra w każdej chwili podpowiada, co masz zrobić, a już szczytem jest podawanie hasła w Timber przed spotkaniem z Forest Owls oraz hint dotyczący Abadona. Żenada !
Sephiria pisze:piję tu trochę do końcowych momentów CD2. Z drugiej strony, to w końcu nastolatkowie: Squall tak się przejął (już wtedy zaczynał się zmieniać, po ratowaniu Rinnie),
Okej, dobrze, ale dlaczego inne, bądź co bądź dojrzałe osoby, zachowują się, jakby postradały zmysły ? O, właśnie mi się przypomniał przy okazji działający na dwa fronty Martine ;) Plus ten Laguna, najwyraźniej finansujący dalsze niemądre eksperymenty Odine'a...
Sephiria pisze: że być może jak prawdziwy facet bardziej myślał dolnymi partiami ciała :lol: Jego by to usprawiedliwiało,
O kurczę, dobre :) Na to nie wpadłam :) Faktycznie, mogło go to usprawiedliwać, chociaż... Quis go podrywała, machała przed nim tyłkiem, puszczała oczka, a ten pozostał nieczuły na jej kobiece wdzięki. Jak to tak ? ;(
Sephiria pisze: ale reszta? Ok, Zell jest lekko tępy,
Raczej emocjonalnie jest na poziomie przedszkola. "Zabieram zabawki i ide do domu, ale wpierw dostaniesz ode mnie wpierdziel za to, że mnie nazwałeś mamisynkiem !"
Irvine ma tylko testosteron w głowie :lol:
On chyba jest najbardziej czuły i wrażliwy z nich wszystkich, takie odniosłam wrażenie. A to zgrywanie się na lovelasa i playboya to po to, aby ukryć swoje prawdziwe emocje.
Sephiria pisze: Selphie... jest mądra tylko "przytulaśna i dziecinna,
Plus wesoła. Lubie tę jej pogodę ducha ^^
Sephiria pisze:więc zostaje tylko Quistis. Dlaczego więc Quistis, która w końcu ma głowę na karku, nie powiązała faktów? Bo jak wszyscy z jednej strony współczuła Squallowi, a z drugiej nadal o nim śniła potajemnie? Trudno stwierdzić.
Racja. Przecież była najbardziej rozsądna z nich wszystkich i podchodziła dość chłodno do każdej sprawy (pomijając moment, kiedy idiotycznie dała sie zamknąć w rezydencji Carawaya, bo chciała przeprosić tę głupkowatą niebieską pannicę za to, że powiedziała jej prosto w oczy szczerą prawdę.). Czy się nadal potajemnie kochała w Squallu ? Cóż, nie wiem tego, wszakże sama mówi, że te uczucia to było nieporozumienie, bo po prostu nie wiedziała, że to z tego powodu, że zawsze traktowała go jak siostra traktuje młodszego brata.
Sephiria pisze:Chyba wszystko sprowadza się do tego, że oni są emo :lol:
A Squall to największy Emo Git w historii fajnali. Nie wybaczę, że się tak zmienia pod koniec gry :E
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Dlaczego ruch oporu zachowuje się jak uparte przedszkole na kółkach ?
Bo to banda tchórzy, która nie ma nad sobą kogoś z prawdziwego zdarzenia. Squall mógłby obsadzić tą pozycjęa, ale paradoksalnie z powodu kontraktu (świstka papieru) musiał posłusznie słuchać nawet największych głupot.
Co mi przypomina kolejny zarzut w stronę Cida - co to, do jasnej cholery, ma byc za kontrakt ?! Wynajął swój najlepszy oddział jakimś przedszkolakom "dopóki Timber nie odzyska niepodległości" ? Luudzie, czyli związał ich umową do usr....ej śmierci ! Łaaaa, być na łasce Rinoi do końca swoich dni to dopiero jest przechlapane !
A co do Forest Owls, to faktycznie bawią się tylko w ruch oporu, chociaz motywację mają silną, aby Delinga naprawdę wykurzyć z Timber (dla swoich poległych ojców..).. Tylko Rinoa jest tam przyczepiona ni z gruszki ni z pietruszki, motywów dobrych nie ma żadnych, więc nie wiem, co jej tak na tym Timber zależy - czysta złośliwość w stosunku do ojca, oddanego patrioty ?
Sephiria pisze: Może dlatego, że ich oczamy my dwie to już babcie :lol:
Jasne. Babciu, idziemy pogadać o chorobach wieku emerytalnego i o tym, czy warto już wykupić miejsce na cmentarzu ? :)
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:No błagam... :roll: Nie ma sygnałów ?
To oczywiste, dla większości.
Są tacy, co twierdzą, że nie ma nawet przesłanek, że sami-wiecie-kto jest ojcem, no... , wiecie..

Sephiria pisze:
Uwierz mi, o wszechświatach równoległych doskonale wiemy.
Z tego co pamiętam, sama kiedyś tobie wyjaśniałam, kiedy pytałeś dlaczego Ulka nadal chce walczyć o swoje, a nie siedzi tylko na d.. i czeka, aż ją SeeD pokonają, skoro niby przyrabiała to już tysiące razy. To właśnie kwestia możliwości wyrwania sięz pętli pcha ją naprzód (znów mam deja vu.. Sama chyba tkwię w pętli..)
Co jest również realnie możliwe. Teoria względności Einsteina w żaden sposób nie wyklucza możliwości wielokrotności możliwego wyniku danego wydarzenia, podobnie jak teoria n wymiarów. Cała filozofia polega na powrocie do tego wybranego momentu w kontinuum czasowym, które otwiera te n możliwości. Dochodzi jeszcze kwestia paradoksu, że wydarzenie zapobiegające biegowi danej historii staje się przyczyną jej zaistnienia.

Najlepiej do zrozumienia paradoksów temporalnych stosować punkt widzenia kapitan Janeway: nie staraj sie rozumieć podróży w czasie ani żadnych manipulacji czasem.
Tylko że tam istniała policja temporalna, która chroniła wszechświat przed wystepkami potencjalnych mącicieli. Pamietam jak taki jeden "mądry inaczej" w odcinku Year of Hell tak pozałatwiał wszechświat, że niemal nie dało się całości odkręcić i powrócić do wymiaru pierwotnego.. A i tak nigdy nie osiągnął swojego celu.
Myśle, że jeżeli Ultimecja chciałaby naprawić jakoś swój los i za którymś razem "wyskoczyć" z pętli, zabijając SeeD, to mogłaby się cholernie zdziwić, że losy jej poukładały się jednak inaczej, niżby tego pragnęła :)
Aha, oczywistym jest, ze względu na wielowymiarowość wszechświata, mogła sobie pofolgowac w przeszłości i nawet zabić samą siebie (co niemal uczyniła, np. nasyłając na Rinoę Iguiony) i by to w żaden sposób nie wpłynęło na jej istnienie - jeden z typowych paradoksów czasowych ;)
To jest najbardziej oczywiste pod słońcem. Zżyła się z drużyną, traktowała ich jak przyjaciół, chciała być pomocna (mimo, że nie jest Seed), miała pomysł, była ignorowana (np przez Quistis) więc poszła do Edei.
Czyli chciała zwrócić na siebie uwagę. Tak rozsądne osoby NIE postępują !
Poszła do Edei jak skończona (...) już nie powiem kto.. Co ona sobie myślała ? że wręczy wiedźmie prezencik, pogadają sobie przy kawce, pójdą na paradkę, uwiodą Seifera, a tamta załozy dobrowolnie przedmiot hamujący magię, wystawiając się na strzał snajpera niczym głuszec w Puszczy Białowieskiej ? Trzeba być naprawdę dziecinną i naiwną laską, nazywać się Heartilly, aby w coś takiego wierzyć ! Skoro Rinoa już tam polazła do tego pałacu, skoro weszła niezauważona do sali, to zamiast GŁOŚNO i WYRAŹNIE oznajmiać swoją obecność, mogła po prostu strzelić kobiecie w tył głowy i byłby święty spokój !
(co by oczywiście sprawy pod względem fabularnym NIE rozwiązało, bo Ulka natychmiast znalazłaby sobie nowego hosta, a jakże ! :))

Nie udało się jej, ale na szczęście Squall ją uratował i możliwe, że od tego momentu delikatnie się w nim zakochała (na razie jednostronnie).
Przypominam nieśmiało, że on się tak bardzo do tego nie kwapił, to Irvine pierwszy zapodał hasło, że należy ją ratować ! :)
Matiu nie ma problemu z odpowiedzią na logiczne posty lecz te takie nie były.
Matiu ma wyraźne problemy z osądzeniem co jest logiczne a co nie, a przede wszystkim z czytaniem ze zrozumieniem ;) Proponuję metodę - przeczytać DWA razy na głos, przeanalizować i wtedy wyciągać wnioski o wypowiedziach innych. Uwaga Casta była bardzo cenna i niewątpliwie trafna, bo Ultimecja faktycznie zachowuje się jak typowy villain z kreskówek ("I will be your new ruler, buahahaha !" - niemal identycznie powiedziała w swoim przemówieniu..)
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pleiades pisze:Wszystkie one sa dziewicami.. W końcu to porządne i młode dziewczyny, co nie ?
Tyle, że Yuna jest: taka dobra, szlachetna, "cierpi za milijony", dojrzała jak na swój wiek, czysta, piękna... Dobra, dość, bo za chwilę będę musiała czyścić monitor.. :lol: You get the point, right? ;)
Pleiades pisze:NAiwność to jedno, ale twórcy obrażają również i gracza, uznając, że mają do czynienia ze skończonym tępym półgłówkiem - gra w każdej chwili podpowiada, co masz zrobić, a już szczytem jest podawanie hasła w Timber przed spotkaniem z Forest Owls oraz hint dotyczący Abadona. Żenada
Tylko weź pod uwagę pierwotny target teh gry: Japończycy, którzy bez namysłu połykają wszystko, bo to w 90% otaku. Secondary target group to ... amerykańskie nastolatki. Wystarczy rzec, że multum filmów dla nastolatków z Hameryki daje dość wyrzaźnie pojęcie o ich przeciętnych możliwościach intelektualnych.
Pleiades pisze:Okej, dobrze, ale dlaczego inne, bądź co bądź dojrzałe osoby, zachowują się, jakby postradały zmysły ?
Cid, bo w tej sytuacji i tak by nie wygrał, więc jedyne co mógł zrobić to uciec i łudzić się tym, że 'jakoś to będzie". Zachował się w sumie jak zwierzę - instynktownie zwiał w obliczu problemów. Laguna to (ku rozpaczy jego syna) totalna oferma, która jakimś cudem przeżywa wszelkie tarapaty w które się pakuje i na koniec jeszcze się urządza (volens nolens) na całe życie jako prezydent Esthar. W gruncie rzeczy to prostolinijny żołnierz, który nie musi rozumieć wiedzieć i (o zgrozo) myśleć, gdy jest przekonany, że dana sprawa jest słuszna. Reszta to chodzenie na żywioł, improwizacja i pakowanie siebie oraz dwóch dużo bardziej zaradnych przyjaciół w tarapaty. W sumie aż dziw, że Ward i kiros tyle z nim wytrzymali,a wątpię by trzymanie Laguny przy sobie jako rozrywki (jak to ładnie Kiros ujął) było warte tych wszystkich tarapatów. Laguna na władzy się nie zna, więc nie miesza się o ile nie musi. Z drugiej strony, w którymś momencie jest zasugerowane, że pozwolił Odine'owi działać dalej, bo niosło to potencjalne korzyści. Można więc zatem powiedzieć, że niekiedy fajtłapa potrafił być wyrachowany. Pytanie, czy z wyrachowania na siedemnaście lat zgubił syna, a przybranej córce po uratowaniu pozwolił tułać się po sierocińcach, bo 'praca go zajmowała" przez te wszystkie lata. A może kręciło go gapienie się codziennie w kosmosie na znieruchomiałą Adel... nah, lepiej zawrócić z tej ścieżki bo Lenneth mnie zabije :D. Właściwie chyba jedyną w miarę rozsądną postacią dorosłą jest Xu - konkretna, nie bardzo ma kiedy podpaść. Edea też nie jest zła, ale mam problem aby zrozumieć jak chciała ochronić Ellonę dając Uli swoje ciało (i kto wie, czy także nie jej wiedzę - to tylko bardziej narażałoby Elle). Może twórcy chcieli powiedzieć nastolatkom, że dorośli niczym się od nich nie różnią - to tylko starsze nastolatki, które też mogą być emo...... Powiało grozą... chyba już czas na emeryturę.
Pleiades pisze:Quis go podrywała, machała przed nim tyłkiem, puszczała oczka, a ten pozostał nieczuły na jej kobiece wdzięki. Jak to tak ? ;(

"Sorry bejbe... jestem gejem?" :lol: (Lenn, nie bij!). Poważniej: "przykro mi laluchna, ale jesteś dla mnie zbyt emo - ciągle się dąsasz, za dużo myślisz, za mało... działasz" :D Ostatecznie mogła po prostu nie być w jego typie: bo blond, bo za duże cycki, bo za duży tyłek, bo próbowała sondować mu umysł i chciała go rozkodować... Facet, jak chce olać kobietę wykorzysta każdy, nawet najbardziej błahy powód. W tym względzie, kreatywnośc panów jest zadziwiająco rozwinięta :lol:
Pleiades pisze:Co mi przypomina kolejny zarzut w stronę Cida - co to, do jasnej cholery, ma byc za kontrakt ?! Wynajął swój najlepszy oddział jakimś przedszkolakom "dopóki Timber nie odzyska niepodległości" ? Luudzie, czyli związał ich umową do usr....ej śmierci ! Łaaaa, być na łasce Rinoi do końca swoich dni to dopiero jest przechlapane !

Nie wiemy, w jaki sposób Rinnie przekonała Cida na balu absolutoryjnym. Pozostają nam domysły, że albo urzekła go swoją historią (Cid jest wszak sentymentalnym grown up emo) lub zaproponowała jakieś nieujawnione warunki, na które Cid przystał. W każdym razie Squall miał farta że Seifer jak zwykle narobił bigosu i misja przeistoczyła się w polowanie na czarownice.
Pleiades pisze:Tylko że tam istniała policja temporalna, która chroniła wszechświat przed wystepkami potencjalnych mącicieli. Pamietam jak taki jeden "mądry inaczej" w odcinku Year of Hell tak pozałatwiał wszechświat, że niemal nie dało się całości odkręcić i powrócić do wymiaru pierwotnego..
Komisja temporalna z XXIX wieku, której działania nie zawsze były do końca jasne i zgodne z wyznawanymi przez siebie zasadami. Weźmy odcinek z sezonu piątego "Relativity'. Kapitan Braxton, znany z sezonu trzeciego (Future's End), kilkukrotnie manipuluje wydarzeniami od momentu wypuszczenia Voyagera z Utopia Planitia do momentu jego zniszczenia przez disruptor temporalny, który podłożyła jego chora na schizofrenię temporalną wersja z przyszłości za kilka lat. PO czwartej próbie wreszcie udaje się ując tę chorą wersję kapitana Braxtona, tyle że trzeba jeszcze posprzątać powstały w efekcie bałagan temporalny. Co ciekawe: Braxton nie miał oporów naprawiać czas, gdy Sterling zdobył jego myśliwiec Aeon w Future's End, czy zacierać ślady wiadomości od Harry'ego Kima dla Harry'ego Kima z przyszłości (Timeless), czy właśnie (jak się okazało) wybryki swego chorego przyszłego ja, ale nikt nic nie zrobił gdy babunia Kasia J. wzięła swój myśliwiec napakowany technologią z roku około 2800-go by pomóc młodszej sobie dojechać do domu wczesniej, a przy okazji zownować Borg Queen i skopać całemu kolektywowi tyłki. A podobno babcia Kasia po Relativity miała unikać podróży w czasie.

Odnośnie Year of Hell, to tu chodziło o Annoraxa, dowódcę statku czasu rasy Krenim. Tu nie tylko miało miejsce manipulowanie czasem, ale w konsekwencji masowe mordowanie miliardów istnień... i też komisja temporalna nic nie zrobiła. Dlaczego? O ironio, Braxton zacytowałby pewnie pierwszą dyrektywę temporalną i pierwszą dyrektywę zwykłą, że to co robią Krenimowie to ich sprawa a Federacja ma się nie mieszać :lol: Nie ma to jak urzędniczy tok rozumowania.
Pleiades pisze:Aha, oczywistym jest, ze względu na wielowymiarowość wszechświata, mogła sobie pofolgowac w przeszłości i nawet zabić samą siebie (co niemal uczyniła, np. nasyłając na Rinoę Iguiony) i by to w żaden sposób nie wpłynęło na jej istnienie - jeden z typowych paradoksów czasowych
Nota bene, manipulując Edeą sama sprowadziła na siebie to, że została czarodziejką. A wystarczyło posłuchać Squalla i się odwalić :lol: Tak, tylko wtedy szlag by wszystko trafił, bo pętla mogłaby się przerwać (jakby Rinie nie została Ulti, a Ulti z przyszłości i tak by została pokonana przez Squalla na oczach edei i młodszego siebie :lol: )
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

PODSTAWOWA ZASADA. Final Fantasy to NIE jest gra dla starych. Główni bohaterowie mają zwykle 17 lat więc ludzie o 10 lat lub więcej starsi zazwyczaj się nie nadają do tej gry bo wszystko im przeszkadza.
Pleiades pisze: Przecież była najbardziej rozsądna z nich wszystkich i podchodziła dość chłodno do każdej sprawy (pomijając moment, kiedy idiotycznie dała sie zamknąć w rezydencji Carawaya, bo chciała przeprosić tę głupkowatą niebieską pannicę za to, że powiedziała jej prosto w oczy szczerą prawdę.
Chciała przeprosić Rinoę bo poczuła się winna i miała rację. Jak można tak traktować ich koleżankę, która robi wszystko najlepiej jak może.
Jakby Rinoa celowo się wygłupiała no to wtedy co innego.
Pleiades pisze: Aha, oczywistym jest, ze względu na wielowymiarowość wszechświata, mogła sobie pofolgowac w przeszłości i nawet zabić samą siebie (co niemal uczyniła, np. nasyłając na Rinoę Iguiony) i by to w żaden sposób nie wpłynęło na jej istnienie - jeden z typowych paradoksów czasowych
Nadal nie ustępujesz i błędnie twierdzisz, że Rinoa to Ultimecia, a w rzeczywistości to bzdury wyssane z palca.
Pleiades pisze: Czyli chciała zwrócić na siebie uwagę. Tak rozsądne osoby NIE postępują
Już pisałem, że chciała pomóc i czuć się potrzebna. Jeśli ty traktujesz każdą pomoc (nawet samodzielną) zwróceniem na siebie uwagi...
Rinoa widocznie sądziła, że ją tak pokona, a jakby chodziło tylko o zwrócenie uwagi to by mogła cokolwiek zrobić.

Nie lubisz, a nawet nienawidzisz Rinoy i to widać aż za dobrze.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Wszystkie one sa dziewicami.. W końcu to porządne i młode dziewczyny, co nie ?
Tyle, że Yuna jest: taka dobra, szlachetna, "cierpi za milijony", dojrzała jak na swój wiek, czysta, piękna... Dobra, dość, bo za chwilę będę musiała czyścić monitor.. :lol: You get the point, right? ;)
Tak. Ale sobie właśnie myślę, że jej postawa jest nawet bardziej zrozumiała od zachowania rozkapryszonej niebieskiej pannicy z kompleksami. Yuna była córką sławnego summonera, który poświęcił się dla ludzkości. Sama również miała iśc w ślady ojca i zrobić dokładnie to samo - wydaje się, że jej los był przesądzony już w dniu jej urodzin (była the chosen one). Nie dziwota, że wyrosła na nastolatkę, która nie cieszyła się życiem, a jedynie emowała. Szła w końcu na śmierć, prawda ? Jakkolwiek charakter tej postaci jest płytki niczym szelf podszas odpływu, to jednak ze względów fabularnych całkowicie prawidłowy. Gorzej właśnie z Rinoą. Dziwny pech ją prześladuje, czarownice się na nią uwzięły, lokuje uczucia w niewłaściwych osobach, jest w ogóle w uczuciach niestała i zmienna, ma problemy ze sobą i rodziną, narzuca się innym, robi dziwne rzeczy, gada puste i patetyczne kawałki, wygląda jak przemalowany na niebiesko krasnal, a w dodatku dręczy zwierzęta !
Sephiria pisze: Tylko weź pod uwagę pierwotny target teh gry: Japończycy, którzy bez namysłu połykają wszystko, bo to w 90% otaku.
Kurcze, faktycznie, nie pomyślałam o tym. Japońcy rzeczywiście tacy są - wystarczy sobie przypomnieć dorosłych facetów po czterdziestce, menedżerów z banków czy szefów wielkich koncernów, którzy w czasie wolnym wertują mangi z lolitkami albo oglądają anime z Magical Girls... O.o
Ten naród jest dość... specyficzny...

Sephiria pisze:Secondary target group to ... amerykańskie nastolatki. Wystarczy rzec, że multum filmów dla nastolatków z Hameryki daje dość wyrzaźnie pojęcie o ich przeciętnych możliwościach intelektualnych.
Racja. Tylko że może jednak fabularnie fajnal był dla nich skomplikowany i niewiele z niego zrozumieli ?
Jednakże nie tylko nastolatki w Hameryce mają z tym problem, jak widać..
Cieszę się, że jeden rozsądny gość w tej Hameryce się znalazł. Nazywa się Spoony One. Tylko że on jest w naszym wieku, więc nie dziwota, że przez jego recenzję przebija ostro głos rozsądku, a nie tylko uwielbienia (nadal twierdzę, że on ff8 lubi, tylko po prostu patrzy na grę bardzo racjonalnie)
Sephiria pisze: Cid, bo w tej sytuacji i tak by nie wygrał, więc jedyne co mógł zrobić to uciec i łudzić się tym, że 'jakoś to będzie". Zachował się w sumie jak zwierzę - instynktownie zwiał w obliczu problemów.
Tak, a później posyła dzieciakom uśmiechy i tłumaczy: "sorry, nie miałem wyjścia, och, to było takie cięzkie, musiałem się poemować w samotności.."... Heh... A zresztą, który facet, w dodatku dowódca w militarnej szkole, płacze z rozpaczy ? Tylko chyba Cid potrafi...
Tak czy owak trochę mi go jednak żal...
Sephiria pisze:Laguna to (ku rozpaczy jego syna) totalna oferma, która jakimś cudem przeżywa wszelkie tarapaty w które się pakuje i na koniec jeszcze się urządza (volens nolens) na całe życie jako prezydent Esthar.
W sumie się nie dziwie, że Squall nie był zbyt chętny do wysłuchania opowieści Laguny o tym, że jest jego ojcem i inne bla bla bla.. Może starał się tę myśl od siebie odgonić ? Bo w sumie co to za ojciec, który zostawia dzieci w jakimś sierocińcu, a sam pławi się w estharskim luksusie ?
Sephiria pisze:(...) Pytanie, czy z wyrachowania na siedemnaście lat zgubił syna, a przybranej córce po uratowaniu pozwolił tułać się po sierocińcach, bo 'praca go zajmowała" przez te wszystkie lata.
O właśnie, to to jest dziwne jak cholera...
Sephiria pisze:A może kręciło go gapienie się codziennie w kosmosie na znieruchomiałą Adel... nah, lepiej zawrócić z tej ścieżki bo Lenneth mnie zabije :D.
Chi chi :) Ja Lagunę lubię mimo wszystko, bo jednak się nieco na końcu rehabilituje. I mam nadzieję, że jego relacje z synem się jakos poprawią, chociaż.. Jak to kiedyś Grisznak ujął, Squall powinien strzelić Lagunę w pysk za... no, całokształt.
Chciałabym to widzieć... Oj, chciałabym....
Sephiria pisze:Właściwie chyba jedyną w miarę rozsądną postacią dorosłą jest Xu - konkretna, nie bardzo ma kiedy podpaść.
Szkoda, że ma taką ograniczoną rolę... Ale fajna ona była, fakt.
Sephiria pisze:Edea też nie jest zła, ale mam problem aby zrozumieć jak chciała ochronić Ellonę dając Uli swoje ciało (i kto wie, czy także nie jej wiedzę - to tylko bardziej narażałoby Elle).
Edea wg mnie jest jedną z najrozsądniejszych i najmniej dziwnych z zachowania postaci w tej grze. Kierują nią emocje, głównie przywiązanie do osób, które kocha, co jednak nie odbiera jej rozumu i nie czyni, że "idzie na żywioł", jak reszta, tylko podchodzi do wszystkiego roztropnie.
Co do sprawy Elle, to ja to zrozumiałam tak: Ultimecia szuka dziewczynki, aby ją wykorzystać do swoich celów, tak więc Edea stwarza oddział białych SeeD, aby Ellone chronili. W tym momencie to oni przejmują nad Ellone opiekę, Edea wiec usuwa się w cień. Co więcej, być może miała nadzieję, że poddając się w pełni Ultimecji, zła czarownica zaniecha ścigania Elle (w pewnym sensie to się sprawdza, bo Ulka zajęła się robieniem politycznej kariery). Ponadto Edea, od tej pory jako nieświadoma już i zniewolona istota, mogła zamknąć po prostu swój umysł i odciąć się od Ultimecji, nie dając tym samym sposobności, aby wiedźma posiadła jej wiedzę. Ja to tak właśnie widzę.
Może to nieco naiwny sposób ochrony Ellone, ale chyba i tak lepszy niż ciągła wojna z umysłem Ultimecji i obawa, że Tamta wykorzysta Edeę, aby zrobić krzywdę jej dzieciom. Nie wiadomo, jak bardzo Ulka potrafi się rozpanoszyć w mózgach swoich ofiar i na ile jest w stanie przejąć kontrolę nad ich myslami czy wspomnieniami. Edea mogła nie wiedzieć, z czym wiązać się będzie dobrowolne poddanie czarownicy z przyszłosci, zresztą młoda wtedy była, mniej doświadczona i kierowała się głównie troską o innych.
Sephiria pisze:Może twórcy chcieli powiedzieć nastolatkom, że dorośli niczym się od nich nie różnią - to tylko starsze nastolatki, które też mogą być emo...... Powiało grozą... chyba już czas na emeryturę.
Nasz drogi kolega też uważa, że czas nam na emeryturkę, kochana.. Zresztą o tym poniżej jeszcze wspomnę.
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Quis go podrywała, machała przed nim tyłkiem, puszczała oczka, a ten pozostał nieczuły na jej kobiece wdzięki. Jak to tak ? ;(

"Sorry bejbe... jestem gejem?" :lol: (Lenn, nie bij!). Poważniej: "przykro mi laluchna, ale jesteś dla mnie zbyt emo - ciągle się dąsasz, za dużo myślisz, za mało... działasz" :D
Hehe :) Niepotrzebnie Quis się przed nim uzewnętrzniała :)
Sephiria pisze:Ostatecznie mogła po prostu nie być w jego typie: bo blond, bo za duże cycki, bo za duży tyłek, bo próbowała sondować mu umysł i chciała go rozkodować... Facet, jak chce olać kobietę wykorzysta każdy, nawet najbardziej błahy powód. W tym względzie, kreatywnośc panów jest zadziwiająco rozwinięta :lol:
Szczera prawda. Argument o tym, że Quis nie była w jego typie jest chyba najbardziej przekonujący. Zwłaszcza, że wybrał Rinoę - zupełne przeciwieństwo pod względem wyglądu (ciemne włosy i oczy, niższy wzrost, bardziej okrągła buzia).
Słyszałam kiedyś pogląd, że faceci na partnerki zyciowe wybierają kobiety, które im przypominają ich własne matki. Może coś w tym jest, Raine również miała ciemne włosy. Oh, wait, przecież Squall nie może jej pamiętać, bo zmarła przy porodzie :shock: oops, moja teoria właśnie siadła, no chyba że weźmiemy pod uwagę jakiś "instynkt", który kieruje Squallem przy wyborze kobiety jego życia :)
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Co mi przypomina kolejny zarzut w stronę Cida - co to, do jasnej cholery, ma byc za kontrakt ?! Wynajął swój najlepszy oddział jakimś przedszkolakom "dopóki Timber nie odzyska niepodległości" ? Luudzie, czyli związał ich umową do usr....ej śmierci ! Łaaaa, być na łasce Rinoi do końca swoich dni to dopiero jest przechlapane !

Nie wiemy, w jaki sposób Rinnie przekonała Cida na balu absolutoryjnym. Pozostają nam domysły, że albo urzekła go swoją historią (Cid jest wszak sentymentalnym grown up emo) lub zaproponowała jakieś nieujawnione warunki, na które Cid przystał.
Z tego co pamietam, Rinoa zapoznała się z Cidem poprzez Seifera. Poszła razem z Seifem do dyrektora, ten przedstawił dziewczynę Cidowi i tak to się zaczęło. Później już mogło iść z górki, bo Rinoa świeciła oczami i posyłała uśmiechy (jest dobra w manipulowaniu ludźmi w ten sposób), a Seifer robił za support ("proszę jej wysłuchać, panie dyrektorze, ona mądrze prawi!") ;D
Hehe, wyobraźnia mi pracuje :D

Sephiria pisze:W każdym razie Squall miał farta że Seifer jak zwykle narobił bigosu i misja przeistoczyła się w polowanie na czarownice.
Cokolwiek mówić o Seiferze, zamieszał w wydarzeniach całkiem nieźle i chwała mu za to, bo przynajmniej nie jest nudno :D
Sephiria pisze: Komisja temporalna z XXIX wieku, której działania nie zawsze były do końca jasne i zgodne z wyznawanymi przez siebie zasadami. Weźmy odcinek z sezonu piątego (...)

(ciachnęłam, żeby zbyt wiele nie cytować)
O taak, pamietam Braxtona, ten to był dopiero popaprańcem...
Wątki z nim, jak i ogólnie podróże w czasie były naprawdę ciekawe. Muszę sobie kiedyś odświezyć Voyagera, bo już niewiele, kurka, pamietam...
Sephiria pisze:ale nikt nic nie zrobił gdy babunia Kasia J. wzięła swój myśliwiec napakowany technologią z roku około 2800-go by pomóc młodszej sobie dojechać do domu wczesniej, a przy okazji zownować Borg Queen i skopać całemu kolektywowi tyłki. A podobno babcia Kasia po Relativity miała unikać podróży w czasie.
Niestety zbliżał się do końca sezon 7., oni nadal byli gdzieś w powijakach w kwadrancie Delta, to scenarzyści wysłali starszą Kasię, aby pomogła młodszej sobie, żeby nie błądzili już po tej galaktyce do końca swych nędznych dni.
BTW, Borg Queen zawsze była boskim villainem ;D
Sephiria pisze:Odnośnie Year of Hell, to tu chodziło o Annoraxa, dowódcę statku czasu rasy Krenim. Tu nie tylko miało miejsce manipulowanie czasem, ale w konsekwencji masowe mordowanie miliardów istnień... i też komisja temporalna nic nie zrobiła. Dlaczego? O ironio, Braxton zacytowałby pewnie pierwszą dyrektywę temporalną i pierwszą dyrektywę zwykłą, że to co robią Krenimowie to ich sprawa a Federacja ma się nie mieszać :lol: Nie ma to jak urzędniczy tok rozumowania.
Czyli gdyby nawet w FF8 istniała komisja temporalna (np. jakieś odgałęzienie SeeD ?), to i tak by nie kiwnęła palcem, aby Ultimecję przed podróżą w czasie i zmianą linii czasowej powstrzymać. A po co im taka zabawa ? Najwyżej zmieni bieg wydarzeń, ale to już nie nasz problem, nie nasz wymiar ;D
Sephiria pisze: Nota bene, manipulując Edeą sama sprowadziła na siebie to, że została czarodziejką.

A później jeszcze raczy narzekać na swój los i płakac (zauważyłaś, że pod koniec 3 CD emowanie przeszło na nią ? ;) ), jaka to ona biedna, bo może kiedyś SeeD będą musieli ją zabić, a jej kochany Squall wbije swój ukochany gunblade w jej kochane serce...
Sephiria pisze:A wystarczyło posłuchać Squalla i się odwalić :lol:
:D
Sephiria pisze:Tak, tylko wtedy szlag by wszystko trafił, bo pętla mogłaby się przerwać (jakby Rinie nie została Ulti, a Ulti z przyszłości i tak by została pokonana przez Squalla na oczach edei i młodszego siebie :lol: )


A mnie zastanawia, co by się stało i czy pętla by została zerwana, jak by Squall jednak nie otwarł tej swojej niewyparzonej gęby i nie wygadał Edei o SeeD i walce z czarownicą. W ogóle, jak by się nie przyznał, że jest z przyszłości. Kurczę, PO CO on to jej powiedział ? ;)
No tak, po to, aby pętla mogła nadal trwać. Nie tylko Ultimecia miała wpływ na swój los.

Ech, ciężko jest dyskutować i gdybać sobie o czasie i związkach przyczynowo-skutkowych w pętli...

No to teraz inne rewelacje:
PODSTAWOWA ZASADA. Final Fantasy to NIE jest gra dla starych. Główni bohaterowie mają zwykle 17 lat więc ludzie o 10 lat lub więcej starsi zazwyczaj się nie nadają do tej gry bo wszystko im przeszkadza.
ROTFL !
Po pierwsze, nie będziesz decydował, kto ma w grę grać, a kto nie, bo to nie Twoje zadanie.
Poza tym jak grałam po raz pierwszy byłam młodsza od Ciebie, ale najwyraźniej jednak bardziej realistycznie i dojrzale podchodziłam do życia. Oh, wait, znów błąd - przecież czytając Twoje posty dość spore grono doszło już dawno temu do wniosku, że zawyżyłeś sobie wiek w profilu o jakieś 10 lat, czyli jednak nie rozmawiam z równoletnim graczem :roll:

Sephiria: zabieraj worek na kości, idziemy na Junikowo się zakopać w piachu ! By my to emerytki, którym życie się już kończy !
:D
Chciała przeprosić Rinoę bo poczuła się winna i miała rację.
Nie miała racji. Tylko w tym momencie nie znalazł się nikt, kto by powiedział: "olej ją, dobrze jej powiedziałaś, może wreszcie do niej dotrze, że się niepotrzebnie zgrywa". Zakładam, że Quis traktowała Rinoę jak przyjaciółkę, zależało jej na niej - jeśli kogoś lubisz i się o niego troszczysz, to nawet bardzo ostrzymi słowami lepiej mu wybić z głowy głupie pomysły, niż żeby się ten ktoś miał narażać na niebezpieczeństwo !
Quistis jest zazwyczaj opanowana i postepuje racjonalnie, nie wiem, dlaczego w tym momencie jednak jej odbiło i zrobiła coś tak potwornie głupiego. Czy ona nie zdawała sobie sprawy, że naraża misję na niepowodzenie ? Czy nie zdawała sobie sprawy, że nawet jak by zastała Rinoę w rezydencji i ją przeprosiła, to Rinoa tym bardziej chciałaby wykonać ten swój beznadziejny plan ?
Rety.... Jak dzieci, dosłownie, jak dzieci...
Jak można tak traktować ich koleżankę, która robi wszystko najlepiej jak może.
Najlepiej jak może... Problem w tym, że to NIE BYŁO najlepiej. To było beznadziejnie ! No chyba, że tylko na tyle Rinoę stać...
Jakby Rinoa celowo się wygłupiała no to wtedy co innego.
Problem w tym, że właśnie CELOWO się wygłupiała. Nie miała żadnego przygotowania do misji, nie miała żadnego rozsądnego planu. Sprawdzają się słowa Sephirii - oni wszyscy myślą, że "jakoś to będzie". Rincia też myślała, że "jakoś się uda", chociaż szansa na sukces była bliska zeru.
Dlaczego, no dlaczego, nie wzięła z domu jakiejś broni palnej i nie zastrzeliła po prostu wiedźmy z zaskoczenia !?! Czy wy wiecie, jaka by wtedy była bohaterką ? :D ;D
Nadal nie ustępujesz i błędnie twierdzisz, że Rinoa to Ultimecia, a w rzeczywistości to bzdury wyssane z palca.
Nadal nie ustepujesz i zamiast przeprowadzić mądrą i przemyślaną dyskusję o argumentach za i przeciw, potrafisz tylko operować oklepanym już słowem "bzdury". To nie czyni z Ciebie najlepszego dyskutanta, z którym chciałoby się prowadzić polemikę.
Już pisałem, że chciała pomóc i czuć się potrzebna. Jeśli ty traktujesz każdą pomoc (nawet samodzielną) zwróceniem na siebie uwagi...
Nie każdą. W tym przypadku jednak tak właśnie traktuję. Samodzielne pchanie się w kłopoty i sytuację bez wyjścia w celu udowodnienia komus (komu?) że na coś się przydać może, to przejaw albo wielkiego zakompleksienia (na które lekiem będzie to, że inni ją zauważą, docenią i zaakceptują jej poświęcenie), albo nieskończonej i nieuleczalnej głupoty. Głosuję na to pierwsze.
Rinoa widocznie sądziła, że ją tak pokona, a jakby chodziło tylko o zwrócenie uwagi to by mogła cokolwiek zrobić.
Hmm, a może jednak z wymienionych przeze mnie dwóch opcji jednak to drugie.. :roll:. "Sądziła że ją tak pokona" - o bogowie, ta dziewczyna ma gąbkę z octem zamiast mózgu ?
Nie lubisz, a nawet nienawidzisz Rinoy i to widać aż za dobrze.
Hameryki nie odkryłeś.
Nigdy jakąś specjalną sympatią do tego dziewczęcia nie pałałam, nieco mnie drażniła. Ale po czytaniu dziesiątek tych wylewnych, lepkich od słodkości, pachnących kwiestymi i różowymi przymiotnikami na temat Rinoi postów, ja tego niebieskiego ufoluda teraz nienawidze z całego serca !
I dobrze mi z tym.
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Pleiades pisze: Tak. Ale sobie właśnie myślę, że jej postawa jest nawet bardziej zrozumiała od zachowania rozkapryszonej niebieskiej pannicy z kompleksami. Yuna była córką sławnego summonera, który poświęcił się dla ludzkości. Sama również miała iśc w ślady ojca i zrobić dokładnie to samo - wydaje się, że jej los był przesądzony już w dniu jej urodzin (była the chosen one). Nie dziwota, że wyrosła na nastolatkę, która nie cieszyła się życiem, a jedynie emowała. Szła w końcu na śmierć, prawda ? Jakkolwiek charakter tej postaci jest płytki niczym szelf podszas odpływu, to jednak ze względów fabularnych całkowicie prawidłowy. Gorzej właśnie z Rinoą. Dziwny pech ją prześladuje, czarownice się na nią uwzięły, lokuje uczucia w niewłaściwych osobach, jest w ogóle w uczuciach niestała i zmienna, ma problemy ze sobą i rodziną, narzuca się innym, robi dziwne rzeczy, gada puste i patetyczne kawałki, wygląda jak przemalowany na niebiesko krasnal, a w dodatku dręczy zwierzęta !
Więc coraz bardziej się w tym utwierdzam, że to już nie ten wiek na granie w gry Final Fantasy.
Yuna to równie wspaniała postać jak Rinoa, ale tylko w X bo w X-2 Yuna stała się niegrzeczna i nie chciałem nawet w to grać.
Za to Yuna w X była inteligentna, piękna i same najlepsze cechy miała.
I naprawdę skończ już z tym obrażaniem Rinoy no chyba że lubisz mieć wypominany twój wiek.
Pleiades pisze: Kurcze, faktycznie, nie pomyślałam o tym. Japońcy rzeczywiście tacy są - wystarczy sobie przypomnieć dorosłych facetów po czterdziestce, menedżerów z banków czy szefów wielkich koncernów, którzy w czasie wolnym wertują mangi z lolitkami albo oglądają anime z Magical Girls... O.o
Ten naród jest dość... specyficzny...
Nie lubisz magical girl anime ? Bo ja lubię choć nie wszystkie. Genialne było Magical girl Nanoha.


To wszystko co napisałeś dalej to najlepiej zignorować bo po co tracić nerwy. Wmawiaj sobie dalej, że postępowała lekkomyślnie i bezmyślnie. Widocznie czerpiesz z tego radość.

I czym więcej czytam twoich wymysłów o Rinoy tym bardziej ją lubię i stwierdzam, że po prostu celowo zwracasz na siebie moją uwagę obrażając ją.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

matiu222 pisze: Więc coraz bardziej się w tym utwierdzam, że to już nie ten wiek na granie w gry Final Fantasy.
Natomiast ja utwierdzam się w przekonaniu, że to jeszcze nie ten wiek, aby nawiązać jakąś wartościową merytorycznie polemikę.
BTW, nie zaczyna się zdania od "więc".
matiu222 pisze:Yuna to równie wspaniała postać jak Rinoa, ale tylko w X bo w X-2 Yuna stała się niegrzeczna i nie chciałem nawet w to grać.
No cóż, dziewica orleańska która mocno nagrzeszyła jest zawsze beee !
matiu222 pisze:Za to Yuna w X była inteligentna, piękna i same najlepsze cechy miała.
Z pewnością postawa "przepraszam że żyję, to się już więcej nie powtórzy" to najlepsza jej cecha.
Ale ja ją lubię i tak. Choć piękniejsze widziałam (choćby pewna czarnowłosa czarownica, z dziesiątki właśnie, ja mam do takich słabość ;))
matiu222 pisze:I naprawdę skończ już z tym obrażaniem Rinoy no chyba że lubisz mieć wypominany twój wiek.
Nie przeszkadza mi to. A Rinoę będę sobie krytykowac, kiedy mi się spodoba. To zwykła postać z gry, nierealna i fikcyjna, jak i jej osobowość.
matiu222 pisze: Nie lubisz magical girl anime ? Bo ja lubię choć nie wszystkie. Genialne było Magical girl Nanoha.
Jak miałam 17 lat to lubiłam. Ale wyrosłam już z Sailorek, Sakur, młodocianych czarodziejek z Mahou Tsukai Tai i innych takich pannic wymachujących różdżkami.
Ty lubisz magical girls ? To dlaczego jednak FF X-2 napawa Cię wstretem ? Przecież to dosłownie Sailor Moon w świecie Spiry :D
matiu222 pisze:To wszystko co napisałeś dalej to najlepiej zignorować bo po co tracić nerwy. Wmawiaj sobie dalej, że postępowała lekkomyślnie i bezmyślnie. Widocznie czerpiesz z tego radość.
Mnie radość sprawia wmawianie sobie, że jeszcze warto odpisywać na Twoje posty. Cóż, widocznie masochistką jestem. A z tego ignorowania to nawet się ciesze, mniej mam roboty i zaoszczędzę nieco cennego czasu. BTW, wiesz, że komiks właśnie rysuję ?
matiu222 pisze:I czym więcej czytam twoich wymysłów o Rinoy tym bardziej ją lubię i stwierdzam, że po prostu celowo zwracasz na siebie moją uwagę obrażając ją.
Och, co za megalomania ! Oczywiście, żyć nie mogę, kiedy mnie ignorujesz i nie chcesz odpisywać na moje posty. No jak to tak ? Ja się męczę, a tu taki zonk... ;( ;( Muszę koniecznie na siebie zwrócić Twoją uwagę, bo ja tak Cię lubię...;_; <3

Hint: jak byś nie zauważył, ja prowadzę dyskusję z forumowiczami. Innymi forumowiczami, nie tylko z Tobą. Nie jesteś tutaj clue programu. Akurat wesoło sobie gaworzyłam z Sephirią, kiedy wtrąciłeś swoje trzy grosze. Jeśli wnosisz coś do dyskusji, to chyba spodziewasz się odpowiedzi ? A jak nie, to po co piszesz ? Żeby się wygadać ? "Then go talk to a wall."
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Pleiades pisze: Natomiast ja utwierdzam się w przekonaniu, że to jeszcze nie ten wiek, aby nawiązać jakąś wartościową merytorycznie polemikę.
BTW, nie zaczyna się zdania od "więc".
Ale skoro jesteś masochistką to odpisujesz ?
Pleiades pisze: Z pewnością postawa "przepraszam że żyję, to się już więcej nie powtórzy" to najlepsza jej cecha.
Kto miał taką postawę. Czy mówisz tak o dumnej kapłance na której ciążył obowiązek pokonania największego zła na świecie ? I mimo tego myślała optymistycznie choć powodów nie miała.

Pleiades pisze: To zwykła postać z gry, nierealna i fikcyjna, jak i jej osobowość.
Osobowość i zachowanie jest realne jeśli by przyjąć za normalne czarownice, magię, GF, potwory, konstrukcję świata, magicznie pierścienie i przedmioty.
Odejmując fantastykę to zostaje zwyczajna nastolatka, której spodobał się Squall i jego zabawny (dla niej), poważny charakter więc się do niego przymila.
Pleiades pisze: Jak miałam 17 lat to lubiłam. Ale wyrosłam już z Sailorek, Sakur, młodocianych czarodziejek z Mahou Tsukai Tai i innych takich pannic wymachujących różdżkami.
Ty lubisz magical girls ? To dlaczego jednak FF X-2 napawa Cię wstretem ? Przecież to dosłownie Sailor Moon w świecie Spiry :D
Z Sailorek to i można wyrosnąć, ale są również lepsze magical girl. Co prawda Nanoha też jest dla młodszych widzów, ale to jedno z najlepszych anime tego typu.

Pleiades pisze: Mnie radość sprawia wmawianie sobie, że jeszcze warto odpisywać na Twoje posty. Cóż, widocznie masochistką jestem.
Hmm, a to ciekawe bo wiele osób mi tak mówiło (o tym masochizmie).


Jakbyś nie mówiła o Ultimecii czy Rinoy to bądź pewna, że nie przerwał bym rozmowy.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

matiu222 pisze:
Pleiades pisze: Natomiast ja utwierdzam się w przekonaniu, że to jeszcze nie ten wiek, aby nawiązać jakąś wartościową merytorycznie polemikę.
BTW, nie zaczyna się zdania od "więc".
Ale skoro jesteś masochistką to odpisujesz ?
Z ust, yy... ,spod palców mi to wyjąłeś. Widocznie faktycznie masochistką jestem, ale wszystko ma swoje granice, a ja mam mnóstwo innej roboty, którą porzuciłam dla potrzeb dyskusji forumowej.
Kurczę, musze napisać 3 recenzje i 4 artykuły. Waah !
Kto miał taką postawę. Czy mówisz tak o dumnej kapłance na której ciążył obowiązek pokonania największego zła na świecie ? I mimo tego myślała optymistycznie choć powodów nie miała.
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o kim mówię. Optymistką to dopiero stała się po tym, jak poznała Tidusa i on ją, przykładowo, namówił na śmianie się do rozpuku w stronę morza, ot tak, beztrosko, bezcelowo, aby czerpać radość z życia.
I tak nie sprawiło to, że zmieniła się na tyle, aby nie czuć codziennie tego oddechu pietna. A ile razy powiedziała do innych "przepraszam" i kłaniając się dziękowała, jak najgrzeczniejsza i najbardziej poddana istotka na świecie, tego już nie zliczę.

Fajna dziewczyna, mimo wszystko.

Odejmując fantastykę to zostaje zwyczajna nastolatka, której spodobał się Squall i jego zabawny (dla niej), poważny charakter więc się do niego przymila.
Och, gdyby jeszcze nieco mądrzej się zachowywała...
Natomiast zdanie z zabawnym poważnym charakterem wyszło Ci po prostu przednio !
Z Sailorek to i można wyrosnąć, ale są również lepsze magical girl. Co prawda Nanoha też jest dla młodszych widzów, ale to jedno z najlepszych anime tego typu.
No to może faktycznie zobaczę, ot tak przez sentyment do starych dobrych serii :)
Hmm, a to ciekawe bo wiele osób mi tak mówiło (o tym masochizmie).
Fora są niebezpieczną rozrywką, ponieważ okazuje się nagle, że uzytkownicy cierpią na przeróżne dewiacje. I jeszcze w dodatku się do tego jawnie przyznają ! Bogowie, co ten internet robi z ludzi ?
Jakbyś nie mówiła o Ultimecii czy Rinoy to bądź pewna, że nie przerwał bym rozmowy.
Czyli jak nie będę mówić, to nadal będziesz chciał ze mną rozmawiać ? Cieszę się !
To może powrócimy do innych wątków i nie będziemy wałkowac w kółko tego samego tematu o słodkiej niebieskiej melasie, cudownej fajnalowej miłości z trzciną cukrową w tle i miodem w happy endzie ?
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Pleiades pisze: Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o kim mówię. Optymistką to dopiero stała się po tym, jak poznała Tidusa i on ją, przykładowo, namówił na śmianie się do rozpuku w stronę morza, ot tak, beztrosko, bezcelowo, aby czerpać radość z życia.
I tak nie sprawiło to, że zmieniła się na tyle, aby nie czuć codziennie tego oddechu pietna. A ile razy powiedziała do innych "przepraszam" i kłaniając się dziękowała, jak najgrzeczniejsza i najbardziej poddana istotka na świecie, tego już nie zliczę.
Lubię przeróżne charaktery. Zarówno takie jak Yuny, Rinoy i Selphie w przeciwieństwie do ciebie.
Pleiades pisze: Och, gdyby jeszcze nieco mądrzej się zachowywała...
Natomiast zdanie z zabawnym poważnym charakterem wyszło Ci po prostu przednio !
Ja na nastolatkę to jest w tych 10 procentach najmądrzejszych i przynajmniej naturalnych z charakterem.
Pleiades pisze: Fora są niebezpieczną rozrywką, ponieważ okazuje się nagle, że uzytkownicy cierpią na przeróżne dewiacje. I jeszcze w dodatku się do tego jawnie przyznają ! Bogowie, co ten internet robi z ludzi ?
No dokładnie bo wyczytuje się różne głupoty jak na przykład to, że inni przypisują ci coś co nie jest prawdą.
Pleiades pisze: Czyli jak nie będę mówić, to nadal będziesz chciał ze mną rozmawiać ? Cieszę się !
To może powrócimy do innych wątków i nie będziemy wałkowac w kółko tego samego tematu o słodkiej niebieskiej melasie, cudownej fajnalowej miłości z trzciną cukrową w tle i miodem w happy endzie ?
No czyli chcesz. Rinoa właśnie nie była tylko słodka. Ona różnie się zachowywała i to czyni z niej najlepszą postać bo raz była poważna, raz się obrażała, raz przymilała, raz była zawstydzona, raz była zła, raz postąpiła lekkomyślnie i w ogóle wszystkie normalne zachowania miała.
I nie lubisz niebieskiego koloru ?
Kolejną rzecz się o tobie dowiedziałem.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

matiu222 pisze: Lubię przeróżne charaktery. Zarówno takie jak Yuny, Rinoy i Selphie w przeciwieństwie do ciebie.
Znowu mi wmawiasz, czego nie lubię a co lubię. Czy ja gdzieś napisałam, że nie lubię Yuny, czy Selphie ? Skąd możesz wiedzieć o moich sympatiach i antypatiach cokolwiek, skoro nawet czytać nie umiesz wypowiedzi innych ?

matiu222 pisze: No dokładnie bo wyczytuje się różne głupoty jak na przykład to, że inni przypisują ci coś co nie jest prawdą.

Patrz wyżej.
Uwielbiam, jak sam sobie zaprzeczasz...
I nie lubisz niebieskiego koloru ?
Kolejną rzecz się o tobie dowiedziałem.
Lubię niebieski. I znowu mi coś wmawiasz, co nie jest prawdą o mnie. Zaskakująca konsekwencja w nietrafnym odgadywaniu moich preferencji. Podziwiam upór w trollingu. A siebie za to, że jeszcze dokarmiam.. :roll:
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Pleiades pisze:Fora są niebezpieczną rozrywką, ponieważ okazuje się nagle, że uzytkownicy cierpią na przeróżne dewiacje. I jeszcze w dodatku się do tego jawnie przyznają ! Bogowie, co ten internet robi z ludzi ?
Ja lubię yaoi.

Co do samej kompresji czasu (czyli przedmiotu tego tematu, o czym już zapewne zapomnieliście), to najbardziej skłaniam się ku teorii mówiącej o Twórcach Gier Których Goniły Terminy I Musieli Naprędce Sklecić Końcówkę Gry I Im Trochę Nie Wyszło Bo To Co Zrobili Robili W Pośpiechu I Sami Do Końca Nie Wiedzą O Co W Tym Wszystkim Miało W Ogóle Chodzić I Gdyby Mieli Więcej Czasu To Może By To Jeszcze Wszystko Dopracowali Ale Nie Mieli Więc Chcieli Dobrze A Wyszło Jak Zwykle.

Macie na ukojenie nerwów
I przestańcie pisać takie długaśne posty
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

kilmindaro pisze:
Pleiades pisze:Fora są niebezpieczną rozrywką, ponieważ okazuje się nagle, że uzytkownicy cierpią na przeróżne dewiacje. I jeszcze w dodatku się do tego jawnie przyznają ! Bogowie, co ten internet robi z ludzi ?
Ja lubię yaoi.
Osz Ty dewiancie ! ;)
Co do samej kompresji czasu (czyli przedmiotu tego tematu, o czym już zapewne zapomnieliście)
Oops :oops: Nie zapomniałam, tylko, yy, tak jakoś wyszło ^^ Ale przynajmniej o policji temporalnej było i paradoksach podróży w czasie, no ! :D
to najbardziej skłaniam się ku teorii mówiącej o Twórcach Gier Których Goniły Terminy I Musieli Naprędce Sklecić Końcówkę Gry I Im Trochę Nie Wyszło Bo To Co Zrobili Robili W Pośpiechu I Sami Do Końca Nie Wiedzą O Co W Tym Wszystkim Miało W Ogóle Chodzić I Gdyby Mieli Więcej Czasu To Może By To Jeszcze Wszystko Dopracowali Ale Nie Mieli Więc Chcieli Dobrze A Wyszło Jak Zwykle.
Amen !
Fajne ! A ja lubię pisac długaśne posty... :oops:
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pleiades pisze:jest w ogóle w uczuciach niestała i zmienna,
matubile saemper femina :lol:
Pleiades pisze:ma problemy ze sobą
emo
Pleiades pisze:i rodziną,
rodzina dysfunkcyjna, niepełna - po wczesnej śmierci matki
Pleiades pisze:narzuca się innym, robi dziwne rzeczy, gada puste i patetyczne kawałki,
uraz psychiczny spowodowany byciem pół-sierotą, źle przebyty okres dojrzewania :lol:
Pleiades pisze:Słyszałam kiedyś pogląd, że faceci na partnerki zyciowe wybierają kobiety, które im przypominają ich własne matki. Może coś w tym jest, Raine również miała ciemne włosy. Oh, wait, przecież Squall nie może jej pamiętać, bo zmarła przy porodzie :shock: oops, moja teoria właśnie siadła, no chyba że weźmiemy pod uwagę jakiś "instynkt", który kieruje Squallem przy wyborze kobiety jego życia
Zgadza się, ale to działa podświadomie. Dopiero gdy staną obok i zaczną szukać podobieństw zorientują się że jest ich całkiem sporo. Co do pamięci matki po porodzie zaś: jest taka para bliźniąt, która widziała mamę przed śmiercią może ze chwilę, ale już jako dorośli ludzie potrafią ją jednak konkretnie opisać. Mowa oczywiście o Luke'u i Leia'i oraz najgorszej scenie porodowej w historii kina.
Pleiades pisze:Wątki z nim, jak i ogólnie podróże w czasie były naprawdę ciekawe. Muszę sobie kiedyś odświezyć Voyagera, bo już niewiele, kurka, pamietam...
Twoje szczęście - mam linki do odcinków na YT. relativity i Timeless mogę dać z miejsca. Future's End i Year of Hell musiałabym poszukać. Ponadto pzrecież w TNG i DS9 też były podróże w czasie, choćby Sisko i załoga Defianta przenieśli się w czasy Kirka, a w odcinku główną rolę grału Tribbles (odcinek "Trials and Tribble-ations").
Pleiades pisze:BTW, Borg Queen zawsze była boskim villainem ;D

Tak, ale tylko grana przez Alice Krige. Te kilka lat więcej na twarzy, pełniejszy owal głowy i ten odrobinkę zachrypnięty, zadziorny głosik naprawdę robiło różnicę. Susanna Thompson była niezła, ale miała zbyt delikatny głos, za mało... królewski i posturę też mizerną.
Pleiades pisze:Nadal nie ustepujesz i zamiast przeprowadzić mądrą i przemyślaną dyskusję o argumentach za i przeciw, potrafisz tylko operować oklepanym już słowem "bzdury". To nie czyni z Ciebie najlepszego dyskutanta, z którym chciałoby się prowadzić polemikę.
Wręcz pójdę dalej i powiem, że mówi to samo na okrągło - to się robi nudne,a pożytku z niego w dyskusji nie ma żadnej.
Pleiades pisze: Nie każdą. W tym przypadku jednak tak właśnie traktuję. Samodzielne pchanie się w kłopoty i sytuację bez wyjścia w celu udowodnienia komus (komu?) że na coś się przydać może, to przejaw albo wielkiego zakompleksienia (na które lekiem będzie to, że inni ją zauważą, docenią i zaakceptują jej poświęcenie), albo nieskończonej i nieuleczalnej głupoty. Głosuję na to pierwsze.
I jestem skłonna się zgodzić. Co prawda nie wiem, co się stało między Carrawayem a Rinnie, ale zakładam że jego trzymanie córki pod kloszem było przez nią rozumiane jako "jesteś zbyt dziecinna, nieistotna, nieporadna, po prostu siedź cicho i nikomu nie wadź". Stąd chciała się czuć potrzebna i być dostrzegana. Potrzeba przynaleźności do grupy to bardzo silny motywator, który pchnie ludzi do zrobienia różnych głupot. A jak myślisz matiu, dlaczego dzieciaki sięgają po fajki, sex i dragi? - bo koledzy i koleżanki już to zrobili i to wywiera ogromną presję ("nie zrobiłeś, nie należysz do zespołu = jesteś GORSZY").
matiu222 pisze:Yuna to równie wspaniała postać jak Rinoa, ale tylko w X bo w X-2 Yuna stała się niegrzeczna i nie chciałem nawet w to grać.
O boże... Chgłopie, ty nawet nie wiesz JAK dziewczynki potrafią być niegrzeczne :lol: Dam ci dobrą radę za free - znajdź sobie dziewczynę i get a life.
matiu222 pisze: To wszystko co napisałeś dalej to najlepiej zignorować bo po co tracić nerwy. Wmawiaj sobie dalej, że postępowała lekkomyślnie i bezmyślnie. Widocznie czerpiesz z tego radość.
No, chociaż tu jest "postęp' zamiast argumentu siły, ignorowanie. Po prostu matiu skończyły Ci się argumenty.
I czym więcej czytam twoich wymysłów o Rinoy tym bardziej ją lubię i stwierdzam, że po prostu celowo zwracasz na siebie moją uwagę obrażając ją.
Ktoś tu wybitnie sobie wlewa. Chociaż nie znam Pleiades tak dobrze, to jednak mogę spokojnie stwierdzić, że na Twojej uwadze W OGÓLE jej nie zależy ^^.
Pleiades pisze:Z pewnością postawa "przepraszam że żyję, to się już więcej nie powtórzy" to najlepsza jej cecha.
Ale ja ją lubię i tak.
Niewinność i dziewictwo w końcu kiedyś trzeba stracić :lol:
matiu222 pisze:Lubię przeróżne charaktery. Zarówno takie jak Yuny, Rinoy i Selphie w przeciwieństwie do ciebie.
Wszystkie są takie same: słodkie, grzeczne, wesołe i do zrzygania dobre :lol: Na wszelki wypadek, bo wątpię w Twoje umiejętności rozpoznania humoru i ironi, one nie są takie same, ale mają wiele cech podobnych.
kilmindaro pisze:I przestańcie pisać takie długaśne posty
To jest nic. Kiedyś Krugerowi wywaliłam posta na 9 stron papieru kancelaryjnego - aż dziw, że nie umarł :lol:
kilmindaro pisze:Co do samej kompresji czasu (czyli przedmiotu tego tematu, o czym już zapewne zapomnieliście),
Wręcz przeciwnie - cały czas nawijamy o fenomenach temporalnych ściśle związanych ze zjawiskiem kompresji czasu. Wśród wymienionych powinna się jeszcze znaleźć dylatacja czasu.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Sephiria ja skomentuję ciebie tak. Przestań mi dokuczać bo nawet z tobą nie rozmawiałem. Nie chcę się z tobą bawić więc nie rób tego.

I znowu. Sephiria nie lubi grzecznych, słodkich, wesołych nastolatek w grach.
Więc nie mamy o czym gadać.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:jest w ogóle w uczuciach niestała i zmienna,
matubile saemper femina :lol:
Co racja to racja... Ale to odnosi się do wszystkich kobiet, c'nie ? ;)

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:ma problemy ze sobą
emo
Nieee... Ona się do tego jawnie nie przyznaje, to Squall zamyka się w sobie i czyni z siebie emo. Rinoa woli przywdziać maskę beztroskiej nastolatki bez problemów, podczas kiedy.. tych problemów ma multum...
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:i rodziną,
rodzina dysfunkcyjna, niepełna - po wczesnej śmierci matki
Niestety.. Chociaz to nie tłumaczy, dlaczego tak od ojca się alienuje.. Innych naszych bohaterów rozumiem, stracili rodziców (plus Squall który niemal do końca nie jarzył, że ojca jednak ma..), mogą się czuć pokrzywdzeni, itd, ale Rinoa jakiś-tam dom miała.. Zawsze znajdowała tam ochronę, opiekę...

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:narzuca się innym, robi dziwne rzeczy, gada puste i patetyczne kawałki,
uraz psychiczny spowodowany byciem pół-sierotą, źle przebyty okres dojrzewania :lol:
Dziwne, że większośc nawet tych całych-sierot lepiej sobie od niej radzi..

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Słyszałam kiedyś pogląd, że faceci na partnerki zyciowe wybierają kobiety, które im przypominają ich własne matki. Może coś w tym jest, Raine również miała ciemne włosy. Oh, wait, przecież Squall nie może jej pamiętać, bo zmarła przy porodzie :shock: oops, moja teoria właśnie siadła, no chyba że weźmiemy pod uwagę jakiś "instynkt", który kieruje Squallem przy wyborze kobiety jego życia
Zgadza się, ale to działa podświadomie. Dopiero gdy staną obok i zaczną szukać podobieństw zorientują się że jest ich całkiem sporo. Co do pamięci matki po porodzie zaś: jest taka para bliźniąt, która widziała mamę przed śmiercią może ze chwilę, ale już jako dorośli ludzie potrafią ją jednak konkretnie opisać. Mowa oczywiście o Luke'u i Leia'i oraz najgorszej scenie porodowej w historii kina.
Tak, to prawda. W kinie takie rzeczy mają miejsce, zastanawiam się jedynie, czy biologicznie ma to uzasadnienie w realnym życiu? Wydaje mi się, że we wczesnych wydarzeniach z dzieciństwa nie możemy dopatrywać się źródeł naszego postępowania w późniejszym czasie - inprinting u ludzi nie jest tak zakorzeniony jak u niektórych zwierząt - co więcej (i przepraszam teraz za wywód biologiczny) - człowiek w 2. roku życia przechodzi całkowitą przebudowę układu nerwowego, co skutkuje między innymi tym, że nikt z nas nie pamięta dziecińswa sprzed ukończenia 3 lat, kiedy to ta przebudowa się kończy. Dlatego uważam, że obraz matki nie może być wkodowany tak trwale w głowę nowonarodzonego człowieka i z wiekiem może się ów osobnik przyzwyczaić do braku takowej.


Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Wątki z nim, jak i ogólnie podróże w czasie były naprawdę ciekawe. Muszę sobie kiedyś odświezyć Voyagera, bo już niewiele, kurka, pamietam...
Twoje szczęście - mam linki do odcinków na YT. relativity i Timeless mogę dać z miejsca. Future's End i Year of Hell musiałabym poszukać. Ponadto pzrecież w TNG i DS9 też były podróże w czasie, choćby Sisko i załoga Defianta przenieśli się w czasy Kirka, a w odcinku główną rolę grału Tribbles (odcinek "Trials and Tribble-ations").
Och, Seph, wywołałaś u mnie MIŁE wspomnienia ^^ Ja DS9 nigdy do końca nie obejrzałam, ale ten jubileuszowy odcinek z Tribbles pamietam do dziś :) Cudo !
Co do Voyagera, to dziękuję Tobie bardzo za troskę, ale mam wszyściutkie odcinki u siebie na płytkach, więc w każdym momencie mogę sobie odświeżyć :) BTW, czy podobał ci się epizod "Coda"? A co sądzisz o Seven of Nine? Może odpisz mi na PW, aby tutaj zbytnio nie offtopować ;)

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:BTW, Borg Queen zawsze była boskim villainem ;D

Tak, ale tylko grana przez Alice Krige. Te kilka lat więcej na twarzy, pełniejszy owal głowy i ten odrobinkę zachrypnięty, zadziorny głosik naprawdę robiło różnicę. Susanna Thompson była niezła, ale miała zbyt delikatny głos, za mało... królewski i posturę też mizerną.
Alice Krige? Wow, to ta co grała Borg Queen w First Contact? Uwielbiam! Bogowie, ona była... po prostu rewelacyjna! Ten film naprawde KOCHAM, a jej rola spowodowała, że z zapartym tchem śledziłam późniejsze wyczyny Borg Queen w Voyagerze. Owszem, to nie to samo, kiedy na plan wkracza inna aktorka, ale miły "powiew" starego sentymentu we mnie pozostał (no i grała, jak się nie mylę, borgową królową w "Endgame") :)
Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Nadal nie ustepujesz i zamiast przeprowadzić mądrą i przemyślaną dyskusję o argumentach za i przeciw, potrafisz tylko operować oklepanym już słowem "bzdury". To nie czyni z Ciebie najlepszego dyskutanta, z którym chciałoby się prowadzić polemikę.
Wręcz pójdę dalej i powiem, że mówi to samo na okrągło - to się robi nudne,a pożytku z niego w dyskusji nie ma żadnej.
Jest pożytek, jest! Inspiruje do tworzenia dzieł sztuki!
Dlatego Go cenię :)
Sephiria pisze:
Pleiades pisze: Nie każdą. W tym przypadku jednak tak właśnie traktuję. Samodzielne pchanie się w kłopoty i sytuację bez wyjścia w celu udowodnienia komus (komu?) że na coś się przydać może, to przejaw albo wielkiego zakompleksienia (na które lekiem będzie to, że inni ją zauważą, docenią i zaakceptują jej poświęcenie), albo nieskończonej i nieuleczalnej głupoty. Głosuję na to pierwsze.
I jestem skłonna się zgodzić. Co prawda nie wiem, co się stało między Carrawayem a Rinnie, ale zakładam że jego trzymanie córki pod kloszem było przez nią rozumiane jako "jesteś zbyt dziecinna, nieistotna, nieporadna, po prostu siedź cicho i nikomu nie wadź".
A zauważ, że przez niego (Carawaya) mogło być zrozumiane jako: "jesteś moją córka, troszczę się o ciebie jak rodzic i chcę, abyś nie pchała się w kłopoty, bo cię kocham". Konflikt pokoleń? On chciał dla niej jak najlepiej, a ona postrzegała go jako ostatnie zło...

Sephiria pisze:Stąd chciała się czuć potrzebna i być dostrzegana. Potrzeba przynaleźności do grupy to bardzo silny motywator, który pchnie ludzi do zrobienia różnych głupot. A jak myślisz matiu, dlaczego dzieciaki sięgają po fajki, sex i dragi? - bo koledzy i koleżanki już to zrobili i to wywiera ogromną presję ("nie zrobiłeś, nie należysz do zespołu = jesteś GORSZY").
Masz całkowita rację... Nie pomyslałam o tym wcześniej, jak o przynależności do zespołu.. Hej, tylko że jej rówieśnicy nie psioczą na ojców (większośc z nich nie ma rodziców w ogóle), tak jak ona to robiła.. Może raczej powinna się cieszyć z tego, że ktos się o nią troszczy, a że nie wylądowała w ogrodzie kształcących bezwględnych żołnierzy do walki ze ZUEM ?
Sephiria pisze:
matiu222 pisze:Yuna to równie wspaniała postać jak Rinoa, ale tylko w X bo w X-2 Yuna stała się niegrzeczna i nie chciałem nawet w to grać.
O boże... Chgłopie, ty nawet nie wiesz JAK dziewczynki potrafią być niegrzeczne :lol: Dam ci dobrą radę za free - znajdź sobie dziewczynę i get a life.
Brnę dalej w to X-2 i stwierdzam, że Yuna to ma dopiero charakterek ^^

Sephiria pisze:
Pleiades pisze:Z pewnością postawa "przepraszam że żyję, to się już więcej nie powtórzy" to najlepsza jej cecha.
Ale ja ją lubię i tak.
Niewinność i dziewictwo w końcu kiedyś trzeba stracić :lol:
Udowodniła to chyba w X-2. LOL :) Ale ja i tak ją lubię, nie mam jej do zarzucenia aż tylu negatywnych cech co Rinoi.


Sephiria pisze:
kilmindaro pisze:I przestańcie pisać takie długaśne posty
To jest nic. Kiedyś Krugerowi wywaliłam posta na 9 stron papieru kancelaryjnego - aż dziw, że nie umarł :lol:
To ja chcę to zobaczyć !
Sephiria pisze:
kilmindaro pisze:Co do samej kompresji czasu (czyli przedmiotu tego tematu, o czym już zapewne zapomnieliście),
Wręcz przeciwnie - cały czas nawijamy o fenomenach temporalnych ściśle związanych ze zjawiskiem kompresji czasu. Wśród wymienionych powinna się jeszcze znaleźć dylatacja czasu.
Hmm, gdyby nasza fajnalowa Ulka miała jakąś kapsułę do podróży międzygwiezdnych, no i podróżowała nią z prędkością światła (lub większą), to byśmy wtedy mogli rozważać jeszcze tę dylatację czasu...
Ale to nie Star Trek ;)
Matiu pisze:Sephiria ja skomentuję ciebie tak. Przestań mi dokuczać bo nawet z tobą nie rozmawiałem. Nie chcę się z tobą bawić więc nie rób tego.
To jakies ostrzeżenie, czy co? :D
Matiu pisze:I znowu. Sephiria nie lubi grzecznych, słodkich, wesołych nastolatek w grach.
Mnie też to zarzuciłeś, a ja Ci udowodniłam, że jest inaczej :D
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VIII”