Ulubione miejsce

Następczyni słynnej FF 7 i niezaprzeczalnie kontrowersyjna część cyklu sagi.

Moderator: Moderatorzy

Najbardziej lubisz przebywać w...

Balamb Garden
7
18%
Balamb
1
3%
Dollet
4
10%
Galbadia Garden
2
5%
Deling City
3
8%
Winhill
6
15%
Fisherman's Horizon
6
15%
Trabia Garden
1
3%
Eshtar
2
5%
Ultimecia's Castle
7
18%
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Koola1992 pisze:Czy ktos z was zastanawial sie w ktorym roku moze dziac sie akcja Final Fantasy VIII?
Na moje oko - tak z trzysta lat po FF VII. Bo w siódemce wszystko działa na kotły z Mako, a w ósemce - ani chybi na prąd. Serio - naprawdę chcialbyś umiejscowić akcję któregokolwiek Fajnala w określonej dacie? :shock:
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

qfas pisze:Serio - naprawdę chcialbyś umiejscowić akcję któregokolwiek Fajnala w określonej dacie? :shock:

Czemu nie? W FF XII sa podawane daty.
There is no spoon...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Koola1992 pisze:Czy ktos z was zastanawial sie w ktorym roku moze dziac sie akcja Final Fantasy VIII?
Wg jakiego kalendarza? :lol: Spróbuj umiejscowić w czasie nieistniejące ludki z nieistniejącego świata. Good luck :)

A teraz poważnie.
Co do poziomu zaawansowania technicznego to trochę to pokręcone, nie sądzisz? Z jednej strony Ogrody, Ragnarok, futurystyczne miasto Esthar, a z drugiej strony używanie do walki (swoją drogą skutecznie) broni białej, całkiem normalne pociągi i samochody etc. Tak więc poziom technologii jest dość naciągany. Krótko mówiąc - pomieszanie z poplątaniem. Stąd nie sposób jednoznacznie określić czasu akcji.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Coś mi się kojarzy, że dało się w jakiś sposób ustalić datę wydarzeń w tym świecie - encyklopedia i czas wspominany w grze. W necie gdzieś to jest, ale nie chce mi się szukać już teraz.
Koola1992 pisze:Czemu nie? W FF XII sa podawane daty.
Tylko pamiętaj o tym, że w tej serii każda gra rozgrywa się w zupełnie innym świecie, gdzie każdy ma swój własny kalendarz...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

4.Mozna zdobyc tu dosc dobrego GFa ktorym jest Bahamut
i Eden (Ultima Weapon)
Koola1992 pisze:Mozna tu zmierzyc sie z najsilniejszym(tak przynajmniej twierdza w Krypcie) przeciwnikiem w grze ktorym jest Ultima Weapon
Dokładnie jeden z dwóch najsilniejszych, choć Ultima to pikuś przy Omega.
Koola1992 pisze:Czy ktos z was zastanawial sie w ktorym roku moze dziac sie akcja Final Fantasy VIII?
Pomijając aspekty typowo magiczne, można pokusić się o swtierdzenie, że byłby to okres porównywalny do lat 2000 - 2015 według naszych kalendarzy. Pociągi właściwie niczym się nie różnią, technologia maskowania Esthar jest szerokim rozwinięciem osobistego kamuflażu, który testuje w tej chwili amerykańskie wojsko (to tylko kwestia rozwinięcia tej technologii), rakiety dalekiego zasięgu mamy na świecie od lat 1980-tych (jak nie wcześniej). Właściwie jedynie nasze czasy wyprzedza kwestia tego, jak Gardeny utrzymują się w powietrzu - niby były jakieś badania nad platformą antygrawitacyjną, ale to raczej teoria lub testy w powijakach. Ważne też na jakiej zasadzie Gardeny latają - pierwszy samolot poleciał prawie 106 lat temu (bracia Wright), a samoloty silnikowe mamy od czasu wojen światowych, zatem nasze pojazdy potrafią same z siebie unosić się w powietrzu.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
verde94
Kupo!
Kupo!
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 maja, 2007 20:30

Post autor: verde94 »

Ulubione miejsce miejsce w FF VIII
nie ma go w ankiecie, ja stawiam na Timber.
Kolor, który mi pasuje [zielony]. Spokojne miasteczko, ojczyzna Rinoy[nie wiem jak to imię odmienić]. Pociągi, bar, zyc nie umierać [bar, chyba dobrze kojarzę]
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

Akurat tak się złożyło, że lokacji, które lubię najbardziej, nie ma w ankiecie ;) Nic dziwnego... Są to lokacje najmniejsze ;P

1. Centra Ruins - fajna architektura i ogólnie atmosfera. Kiedy tam weszłam, nie miałam ochoty wychodzić, a Odina zdobywałam w kółko jakieś trzy razy z rzedu :D

2. Tomb of the Unknown King - nie wiem, czy lubię tę lokację bardziej czy mniej od Centra Ruins. Najbardziej podoba mi się oczywiście przestrzeń przed wejściem do labiryntu. Dużo zieleni, kamieni, strumyczek i ten relaksujący odgłos płynącej wody... :smile:

A z lokacji zamieszczonych w ankiecie podobają mi się najbardziej Balamb Garden (bardzo ładnie zaprojektowany) i Deling City. Jakoś zawsze preferowałam miasta nocą, kiedy jest taka inna atmosrefa przy zaświeconych latarniach i ładnie oświetlonych budynkach - wszystko wygląda zupełnie inaczej. No i ma tu miejsce mój ulubiony fragment 1CD: PARADA :D
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Edea_17 pisze:Akurat tak się złożyło, że lokacji, które lubię najbardziej, nie ma w ankiecie
W ankiecie wymienione są miasta, a dwie wspomniane przez ciebie lokacje to raczej punkty, czy właściwie budowle. W Tomb of the Unknown King rzeczywiście coś jest, choć nie do końca wiem co. Może to klimat, tyle że to wyświechtane określenie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Edea_17 pisze:No i ma tu miejsce mój ulubiony fragment 1CD: PARADA :D
Ciekawe, że po kilkunastu latach filmy z tej części nie straciły nic ze swego uroku, a znalazło by się kilka współczesnych produkcji, które pod tym względem do pięt nie dorastają temu staruszkowi.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Edea_17 pisze:1. Centra Ruins - fajna architektura i ogólnie atmosfera. Kiedy tam weszłam, nie miałam ochoty wychodzić, a Odina zdobywałam w kółko jakieś trzy razy z rzedu :D
Na szczęście długi quest z Tonberrym tam występuje, przez co w tej lokacji też ze dwa dni dobre grasowałem, nie mogąc uwolnić się od muzyki i klimatu. Zdecydowanie najfajniejsze miejsce w grze.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Ultimecia's Castle za świetny klimat i muzykę tam.
Winhill to bardzo smutne miejsce bo zapewne wiecie, że tam są najsmutniejsze wspomnienia z gry np przy wykonywaniu questa o wazie.
Balamb Garden to podstawa bo tam się gra zaczyna i często wraca do tego miejsca i taka fajna muzyczka też tam leci.

Była jeszcze taka lokacja gdzie można było spotkać Ultimę Weapon i też mi się bardzo podobała.
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Ja najbardziej lubię Cape of Good Hope i sierociniec.. Jakiś taki sentyment mam do tego miesjca.. I dla naszych bohaterów to także miejsce wiążące się z sentymentalnymi wspomnieniami.
I póki co pierwsze i jedyne miejsce, które mnie zainspirowało do stworzenia fanarta z tymże sierocińcem.. :)

Ale podobają mi się też i inne miejsca. Zagłosowałam na Galbadia Garden (pierwsza, pierwsza!), bo podoba mi się surowy wystrój tego Ogrodu, a główne audytorium jest wręcz boskie ! Uwielbiam też miasto Deling. Balamb Garden - zdecydowanie miejsce, które przez całą grę można traktować jako dom.
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Punkt dla Galbadia Garden. Za:
1. Muzykę - dobrze oddaje nastrój panujący w szkole (intro jest wkurzające, ale szybko się kończy ^^)
2. Cerberusa (a co xd)
3. Sens lokacji - w sumie brzmi durnie, ale nie mam pojęcia jak to nazwać; po pierwsze, spacerowanie po Ogrodzie nie daje wrażenia zakrzywienia czasoprzestrzennego, coby miejsce ogólnie trzymało się kupy... sens architektoniczny, powiedzmy. Po drugie... Galbadia Garden to szkoła/akademia/whatever. W placówce edukacyjnej zwykle są sale lekcyjne, prawda? No więc są. Nawet boiska sportowe mają. W Balamb Garden sal lekcyjnych w ilości większej niż 1 nie przewidziano, a w ramach ćwiczeń fizycznych to można sobie pobiegać kółka, tak jak dzieciak z kartą MiniMoga. Parodia.

Poza Ogrodem, punkt należy się Grobowcowi Nieznanego Króla i Centra Ruins. Za klimat. W ogóle każda lokacja, w której leci "Find your way", może dostać punkt za klimat xd
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

W ogóle każda lokacja, w której leci "Find your way", może dostać punkt za klimat xd
Zgadzam się w całej rozciągłości :) No ale mówimy tu o szanownym panie Uematsu :razz: Jednym z ważniejszych plusów FF jest przecież właśnie muzyka praktycznie zawsze dostosowana do klimatu sytuacji i lokacji ;)
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Szczerze, moje stare konto to właśnie Bezi, nic dziwnego, że usunąłem, ze względu na nowe. Do rzeczy, niektóre lokacje nie zmieściły mi się w ankiecie. Dlatego podałem te większe i ważniejsze. Zaznaczyłem Dollet, jak moje stare konto.
Chaotz

Post autor: Chaotz »

Najbardziej Deling City, lubię ciemność a tam zawsze jest ciemno ^^
No i oczywiście Deep Sea Search Center. Bahamut, Ultima ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VIII”