Ulubiona postać

Następczyni słynnej FF 7 i niezaprzeczalnie kontrowersyjna część cyklu sagi.

Moderator: Moderatorzy

Ulubiona postać?

Squall
58
40%
Rinoa
22
15%
Zell
18
12%
Irvine
6
4%
Selphie
5
3%
Quistis
10
7%
Seifer
7
5%
Laguna
12
8%
Edea
8
5%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Koola1992 pisze:Widac GFy powoduja amnezje!!!
Łał, brawo, że do tego doszedłeś - przecież to jest w grze powiedziane wprost. :roll:

5-6 lat to wiek przedszkolny, sama mam stosunkowo niewiele wspomnień z tego okresu, bo generalnie nie należę do osób, które rozpamiętują przeszłość. Pamiętam tylko jakiś urywki, głównie z wakacji, wizyt rodziny, czegoś ekstra, etc., a nie ze zwykłych dni. Paczka z sierocińca może mieć podobnie – pamiętają jakiś dom, jakieś inne dzieci i może jakąś kobietę, ale wspomnienia są na tyle mgliste, że trudno by im było wyłowić szczegóły. Dobrze wiedzą, że nie mają rodziców, więc nawet nieszczególnie mają do czego wracać. Nad resztą się nie zastanawiąją, zresztą np. taki Zell czy Selphie nie sprawiają wrażenia szczególnie refleksyjnych osób. _^_ GFy też oczywiście robią swoje – i tyle.
Koola1992 pisze:"Mozliwa jest utrata pamieci, ale nie zostalo to potwierdzone". Czyli nikt nie wie na 100% czy GF powoduja utrate pamieci. Ale nasi bohaterowie przy okazji wspominania swego dzecinstwa potwierdzaja te teorie. Odkryl ktos te ciekawostke oprocz mnie?
O bogowie...
Używanie GFów i para-magii przez zwykłych ludzi, wynalezione przez dra Odine'a, to w świecie FFVIII stosunkowo nowa rzecz, dlatego wciąż brakuje wyczerpujących badań na ten temat.
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

Lenneth pisze:Używanie GFów i para-magii przez zwykłych ludzi, wynalezione przez dra Odine'a, to w świecie FFVIII stosunkowo nowa rzecz, dlatego wciąż brakuje wyczerpujących badań na ten temat.
Skad wiesz ze to Odine wynalazl para-magie??? Fakt faktem, jest ojcem wielu wynalazkow znajdujacych sie w swiecie FF VIII, ale to nie znaczy ze mozna przypisywac mu wynalezienie WSZYSTKIEGO w swiecie FF VIII. O GFach nie wspomne. Kto ci powiedzial ze Dr Odine wynalazl GFy???

[ Dodano: Pią 19 Cze, 2009 19:13 ]
A wogole to kto powiedzial ze magia w swiecie FFVIII jest "stosunkowo nowa"? A co z Hyne? Pierwsza czarodziejka, ktora zyla iles tam tysiecy lat temu?
There is no spoon...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Koola1992 pisze:Skad wiesz ze to Odine wynalazl para-magie???

Encyklopedia w grze!!!jeden11!jedenone!!
Odine nie wynalazł samej magii, tylko odkrył sposób, w jaki mogą się nią posługiwać zwykli ludzie. Wcześniej mogły to robić tylko czarodziejki.
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

Lenneth pisze:
Koola1992 pisze:Skad wiesz ze to Odine wynalazl para-magie???

Encyklopedia w grze!!!jeden11!jedenone!!
Odine nie wynalazł samej magii, tylko odkrył sposób, w jaki mogą się nią posługiwać zwykli ludzie. Wcześniej mogły to robić tylko czarodziejki.
No chyba ze tak :) A o co chodzi ci z tym Encyklopedia w grze!!!jeden11!jedenone!!
There is no spoon...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Koola1992 pisze:No chyba ze tak :) A o co chodzi ci z tym Encyklopedia w grze!!!jeden11!jedenone!!
Omg...Zajrzyj do menu. :roll: Jest tam dość spory zbiór informacji na tematy różne :) No chyba, że pytasz o "jeden11!jedenone!!" :lol:
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

squall_black pisze:No chyba, że pytasz o "jeden11!jedenone!!" :lol:
No tak. Wlasnie o to pytalem:D
There is no spoon...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ok, widzę, że inaczej się nie da i wyjaśnię Ci łopatologicznie tę małą aluzję:
Entuzjazm i odchyły na punkcie gry są ok, ale po trzy znaki interpunkcyjne na końcu każdego zdania w Twoim wykonaniu to przesada.

A teraz wracamy do tematu.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Głos poszedł na Quistis.Panią instruktor polubiłem jakoś najbardziej z ósemki.Ponętna,dojrzała,czego nie można było powiedzieć chociażby o takiej Selphie.Ogólnie,to średnio się zżyłem z bohaterami tej części fantazji.Pewnie dlatego,iż sama gra była dla mnie tylko...przeciętna.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

Lenneth pisze:Entuzjazm i odchyły na punkcie gry są ok, ale po trzy znaki interpunkcyjne na końcu każdego zdania w Twoim wykonaniu to przesada.
No coz, co kto lubi. A o wyjasnienie aluzji pytalem squall_blacka, a nie Ciebie. Wiec nie wiem dlaczego tak sie trudzisz wyjasnianiem mi czegokolwiek.

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 15:57 ]
mroczna sarna pisze:Głos poszedł na Quistis.Panią instruktor polubiłem jakoś najbardziej z ósemki.Ponętna,dojrzała,czego nie można było powiedzieć chociażby o takiej Selphie.Ogólnie,to średnio się zżyłem z bohaterami tej części fantazji.Pewnie dlatego,iż sama gra była dla mnie tylko...przeciętna.
No ale, jak juz Lenneth przedtem napisal, do tematu. A dlaczego FF VIII byla dla Ciebie przecietna? Przybliz nam swoja opinie.

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 16:03 ]
No ale, jak juz Lenneth przedtem napisal, do tematu.
Poprawiam zdanie.
No ale, jak juz Lenneth przedtem napisala, do tematu.
There is no spoon...
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Koola1992 pisze:jak juz Lenneth przedtem napisała
Wydaje mi się,że Lenneth z gier tri-Ace miała kobiecą płeć.Forumowa,sądząc po tym kółeczku z krzyżykiem,również taką ma.
Co do tematu VIII,to nie w tym topicu,ale wyjaśnię skoro prosisz ;>

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Koola1992 pisze:A o wyjasnienie aluzji pytalem squall_blacka, a nie Ciebie. Wiec nie wiem dlaczego tak sie trudzisz wyjasnianiem mi czegokolwiek.
Myślę, że Lenn lepiej wie co miała na myśli niż ja :)

Wracając do tematu tego tematu :lol:
Ostatnio odpaliłem sobie ósemkę (n-ty raz :P) i zaciekawiła mnie postać Irvine'a. Im dłużej gram, tym bardziej wydaje mi się "sympatyczny". Nawet do ekipy go wrzuciłem ^^ i muszę przyznać, że LB też ma niczego sobie.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Koola1992
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 23:10
Lokalizacja: Ciechowice

Post autor: Koola1992 »

Zgadzam sie ze squall_black. Irvine potrafi byc sympatyczny. Ja tez mam do niego slabosc:) Squad mojego teamu w FF VIII: Squall, Zell, Irvine.
There is no spoon...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Koola - nie dość że w encyklopedii w grze jest napisane że to robota Odine'a, to jeszcze jest wyjaśniony bezpośrednio mechanizm: GF zajmuje miejsce w umyśle człowieka, a wraz z wzrostem kompatybilności pochłania go coraz więcej, wchodząc jak widać na tereny w których zapisywane są wspomnienia. Proste. Naucz się czytać :P I dokładnie przejrzyj tematy o VIII - wspominaliśmy o tym nie raz, nie dwa...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
matiu222
Kupo!
Kupo!
Posty: 121
Rejestracja: czw 06 gru, 2007 09:02

Post autor: matiu222 »

Oczywiście, że Rinoa jest najlepsza, a potem Selphie. Miałem właśnie te postacie w drużynie dlatego więc je najbardziej lubię. Squall też oczywiście jest fajny.
Rinoa była najlepsza na I i II płycie bo później niestety już trochę smutniejsza się stała, a najbardziej lubiłem to jej radosne zachowanie.
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

Ja postaram się wypowiedzieć trochę na temat większości postaci :)

Jestem pewnie w znacznej mniejszości, ale jak mój nick wskazuje, najbardziej lubię Edeę :D Moim zdaniem świetnie wygląda, wyraźnie wyróżnia się swoim wyglądem spośród wszystkich postaci, przynajmniej ze wszystkich FF, które miałam okazję widzieć i przechodzić :razz: Dlatego z całej gry chyba najbardziej lubię końcówkę pierwszej płyty - parada :) No i na początku ten czarrrrny charakterrr... :twisted: Nie wiem czemu, ale i dzięki temu niesamowicie przypadła mi do gustu :)

Squala bardzo lubię - nad wiek dojrzały i twardy, prawdziwy żołnierz :wink:

Zell i Selphie to dwie postacie, które często wywoływały na mojej twarzy uśmiech. Z charakteru Selphie podobała mi się nawet bardziej, ale LB Zella to była dla mnie swego rodzaju zabawa - niektórych może on wkurza, ale ja naciskałam klawisze na pamięć :P Po pewnym czasie da się obczaić takie jakby "ścieżki" w których w kółko takie same ruchy się powtarzają. "Idąc" taką "ścieżką" w ciągu marnych 4 czy 5 sekund dało się wyczynić cuda :grin:

Rinoa to bardzo sympatyczna dziewczyna. Właściwie różni się ode mnie tylko tym, że jest bardziej śmiała :wink: Ponoć nawet mam taką urodę jak ona, tylko jestem szatynką, a nie brunetką :)

Irvine... Dla mnie jest taki... taki... taki... No... No taki inny ;P Kiedy miałam jakieś dziesięć lat i oczywiście nie umiałam angielskiego, mój brat grał w VIII i zastanawiałam się wtedy czy Irvine to "On", czy "Ona" :lol: (Hmm... no ma takie męskie spodnie... Ale ma długie włosy. ...No i ta niebieska koszulka i naszyjnik... No ale nie wygląda całkiem jak kobieta. I ta taka trochę zbyt gładka twarz na filmiku... Hmm... :lol: )

Quistis... Nie lubię jej, ale też jej nie nie lubię :razz: W prawdzie jej Blue Magic bywa bardzo przydatne i zapraszałam ją do drużyny, ale ta jej obowiązkowość i w ogóle... Może przesadzam, ale mi się trochę kojarzy z... kujoństwem? :? Podoba mi się jednak jej lojalność, wrażliwość, sumienie i to, że nie jest szczególnie natrętna wobec Squalla - dała sobie spokój kiedy on dał jej do zrozumienia, że nie jest nią zainteresowany, choć jeszcze mu zrobiła potem małą scenę zazdrości po tańcu z Rinoą :wink:

No to już chyba tyle... Jejq chyba sporo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VIII”