FF XIII-2 Ulepszanie broni oraz kilka podstawowych pytań

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

max2233

FF XIII-2 Ulepszanie broni oraz kilka podstawowych pytań

Post autor: max2233 »

Witam wszystkich serdecznie!

Zarejestrowałem się specjalnie na forum, bo już od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na kilka pytań, lecz nie mogę znaleźć.

To moja pierwsza seria FF i jestem zachwycony, Ale...

System nie należy do najprostszych

1. Upgrade broni:
Jedne itemy nabijają mnożnik inne nie? Jak wykonywać upgrade by wychodzić na tym najlepiej.

2. Które bronie najlepiej upgradować dla danej postaci? Lub jak samemu to wybrać.

3. Widziałem że bronie "ewolułują". Kiedy?

4. Jeśli chciał bym robić trofeum odn. wszystkich broni i itemów, jak sie za nie zabrać.

Pytanie może banalne, ale nie chce nie potrzebnie eksperymentować a później płakać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Witam max2233

A.d. 1
Bronie na kazdym poziomie maja inne upodobania do itemkow, znajdz taki ktory nabije ci mnoznik i przed przejsciem na kolejny wbijasz mu duza ilosc itemkow co maja podbic poziom. W ten sposob przeskoczysz kilka poziomow bez dochodzenia do tego na kazdym poziomie, jakie itemki bron chce pochlonac.

A.d. 2
Ta co ma najwieksze obrazenia, bronie roznia sie tylko drugim etapem upgrade. Z gory polecalbym tylko bron Vanille z boostem do poison, ale nazwy nie pamietam.

A.d. 3
Gdy nakarmisz je wystarczajaca iloscia itemkow, to potem upgrade'ujesz je katalizatorem (innym przedmiocikiem)

A.d. 4
Nie sprzedawac pojedynczych itemkown, sa akcesoria ktore mozna zdobyc tylko raz w grze. Poza tym lista i odfajkowywac co masz co ci brakuje.

Ewentualna liste znajdziesz na mojej stronce lub na gamefaqs
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”