Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

andchaos pisze:jedyne co może nienaturalnie spowodować przeskoki to odświeżanie ekranu, ale obojętnie czy jest kineskopowy, czy LCD, czy HD, czy tam jakiś inny, wszystkie chodzą w standarcie PAL, i raczej powinny mieć takie same odświeżanie ekranu.

Sądzę że wina to albo konsola stoi na wibrującej powierzchni, lub sama płytka załapała kurzu lub ryskę.
No ale widzisz - na wszystkim co obsługuje na gameplayu 720 i 1080 na CG idzie idealnie. Skakanie w SD jest i będzie. Nie wiem w takim razie czy skacze przez to czy sygnał czy skalowanie, ale fakt jest faktem. No i dodajmy, że sprawdzałem też to na wieeelu różnych częstotliwościach odświeżania i nie miało to wpływu. Płyta czysta, konsola leży w solidnej, bardzo ciężkiej szafce. Taki numer był od razu - na nowej i na używanej płycie to samo. Kilka kopii też sprawdzone, bo problem ten wielce mnie frasował. Najlepsze wytłumaczenie podał Hay, bo i brak v-sync jak i optymalizacja to znane problemy XIII.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Palmityniansodu
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 12 sty, 2009 18:37

Post autor: Palmityniansodu »

Mam takie pytanko, mam nadzieję że się ono wcześniej nie pojawiło (sprawdzałem w wyszukiwarce forum, ale nie znalazło).

Czy FFXIII international, to jakaś wzbogacona wersja XIII, czy to samo? Pod hasłem FF X-2 international, na YT wyskakują filmiki z bonusowymi walkami i rozgrywką.

A, jeszcze jedno: w jaki sposób versus XIII ma być powiązany z XIII?

Dzięki z góry za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Gveir pisze:X360 nie wiem nic w tej materii.
Na LCD działa jak złoto.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Palmityniansodu pisze:Czy FFXIII international, to jakaś wzbogacona wersja XIII, czy to samo? Pod hasłem FF X-2 international, na YT wyskakują filmiki z bonusowymi walkami i rozgrywką.
Będą malutkie zmiany w grze - pogrzebano w sile wibracji, kiedy włączysz menu Shroud spod L1 nie możesz się ruszać, Easy mode, angielski dubbing i japońskie napisy, oraz bug związany z trzymaniem gałki po wyjściu z save'a. A pewnie i kilka innych pierdół. Do tego My Hands (po angielsku z naszej europejskiej i amerykańskiej wersji) i książeczka w której znajdują się opisy, screeny i arty z tego co zostało wycięte z gry (a wycięto jeszcze raz tyle ile jest samej gry... grr... byłaby dwa razy większa) i epilog opisujący losy postaci po zakończeniu. Ale nie ma co się cieszyć, bo to wydanie specjalnie na rynek japoński i na dodatek na X360, jako marketingowa zagrywka, o czym sami przedstawiciele Square-Enix mówią. Pierwsza gra z serii Ultimate Hits. To samo co z X-2 Int. Tylko na rynek Japoński, nie warto żałować. Tylko że tu nie będzie dodatkowego wielkiego lochu/wierzy i innych bonusów w rozgrywce.
Palmityniansodu pisze:A, jeszcze jedno: w jaki sposób versus XIII ma być powiązany z XIII?
Jeszcze nie wiadomo dokładnie. Chodzi o chyba ten sam wszechświat. I nic więcej. Najpewniej będzie to nic więcej niż jakieś aluzje które na razie można dedukować z Analects w XIII.
Verkonika pisze:Na LCD działa jak złoto.
Chodziło nam o TV SD, stary, kineskopowy, a nie dowolny LCD. Był tu post andchaosa, który to ładnie wyjaśniał, ale chyba go wcięło. Było czytać.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
bastek66
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 09 cze, 2009 19:04

Post autor: bastek66 »

Zapowiedzieli kontynuacje, jest logo i Lightning w zbroi
Obrazek
Awatar użytkownika
Qpers
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 18:12

Post autor: Qpers »

Właśnie zagrywam się w FF XIII i muszę powiedzieć, że grafika wręcz OSZAŁAMIA :) Jestem w 10 godzinie i faktycznie liniowość daje się we znaki... Ciężko zrozumieć niektóre wątki, nie czytując na bieżąco Datalog - radzę każdemu czytać.

No ale do rzeczy: mam kilka pytać, które ukryję, gdyż mogą nieco odkryć z fabuły:

SPOILER

Kod: Zaznacz cały

1. Skąd na terenie Pulse wziął się fal'Cie, który zaczął "zamieniać" mieszkańców w l'Cie? Czy może istniał tam wcześniej, ale do tamtej pory nie zamieniał?

2. Dokąd docelowo prowadziły wagony z misją przetransportowania mieszkańców Pulse?

3. Dlaczego Serah znalazła się w fal'Cie będącym na terenach Pulse (gdzie znalazł ją Snow), skoro wrzucił ją do wnętrza fal'Cie na terenie Budhum, czy jakoś tak?
KONIEC SPOILERA
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

A grał ktoś może w tego Final'a ma PS3 na telewizorze CRT/SDTV?
Otóż posiadam telewizor CRT/SDTV [Philips 28PT4453/00, jeżeli to istotne] Chodzi mi o "wyrazistość" obrazu. Jak wygląda ta sprawa z Final Fantasy? Chodzi mi o tekst w dialogach, menu, etc. Nie żadne krzywe krawędzie i inne duperele, ponieważ nie tego szukam w grach. Po prostu czy tekst jest czytelny.
Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kolekcjoner
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:10
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: Kolekcjoner »

Wczoraj w nocy grałem sobie w Finala na Xbox-sie 360.Chciałem zabić Orchu na bardzo niskim lvl Lecz mi się nie udało. Więc poszedłem farmić na Adamantortoise. Myślałem że mi się nie uda go zabić bo mam bardzo niski lvl (najlepszą postacią mam 4000+HP) lecz było inaczej. Wziołem Vanille-Fang-Snow i udało mi się go zabić za 2 razem lecz w rekordowym czasie 26 sek. Na domiar tego wyleciał mi z niego Trapezohedron (a jestem w 11 chapter tuż po zabiciu bossa w Oerbie na końcu mostu i mam dopiero 33 godz. Gameplay'u).
Nie jestem pewien ale jest to chyba rekord (Nie doczytałem się podobnego wyczynu).
Jeżeli mi nie wierzycie to wstawiłem filmik z tej walki na YouTube.
A oto link: http://www.youtube.com/watch?v=9tlcXPHmv64
Final Fantasy VII (PSX) Forever
alislaw
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 lip, 2011 20:36

Post autor: alislaw »

Witam. Mam problem ze zdobyciem ostatniego trofeum w grze Final Fantasy XIII a mianowicie wszystkich broni i akcesoriów. Zgodnie z różnymi listami co krążą po necie mam wszystko za wyjątkiem właśnie Medal winners ale zamiast tego mam champion's badge. Czy ktoś miał może podobny problem i udało mu się go rozwiązać???
Awatar użytkownika
Kolekcjoner
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:10
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: Kolekcjoner »

Ja też mam podobny problem z tym zadaniem lecz nie sądzę żeby istniało takie akcesorium jak medal winners. (Ja zdobyłem wszytkie akcesoria grając 2 raz lecz teraz męcze się nad zdobyciem kasy na wszystkie bronie). Ja gram na Xbox-sie nie wiem jak ty. Jeżeli nie wiesz gdzie zdobyć wszystkie akcesoria a masz czas na grę zacznij od 3 dysku (Ja na wszelki wypadek zostawiłem sobie save`a po walce z Aleksandrem). Nie wiem co zrobisz ale życze powodzenia :)
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

alislaw pisze:Witam. Mam problem ze zdobyciem ostatniego trofeum w grze Final Fantasy XIII a mianowicie wszystkich broni i akcesoriów. Zgodnie z różnymi listami co krążą po necie mam wszystko za wyjątkiem właśnie Medal winners ale zamiast tego mam champion's badge. Czy ktoś miał może podobny problem i udało mu się go rozwiązać??
jeśli masz wszystkie akcesoria i bronie to by otrzymać trofeum musisz porozmawiać z małym robocikiem Bhakt (czy jakoś tak się nazywał).
alislaw
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 lip, 2011 20:36

Post autor: alislaw »

A jak byś napisał jeszcze gdzie znajdę tego robota to byłbym bardzo wdzięczy.
Awatar użytkownika
Kolekcjoner
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:10
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: Kolekcjoner »

Robocik znajduje si? w Oerbie musisz wykonac questa i zdobyc 5 itemow by si? on odblokowal.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
alislaw
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 lip, 2011 20:36

Post autor: alislaw »

Wielkie dzięki.
Zdobyłem platynę a już myślałem, że brakuje mi akcesoriów jekichś. Na szczęście jest to forum... :) :D

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2011 22:18 ]
bastek66, WITAJ. Co to jest za gra którą reklamujesz? Bo podobna do diablo a po tej jednej foto już mi się podoba :)
gswito
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 12:31

Post autor: gswito »

Witam. Przeszedłem kikedyś 13 i mam teraz ochotę zagrac znowu tylko mam takie pytanie.
Po przejsciu gry wydawało mi się że mogę właczyć grę z rozwiniętymi juz postaciami bądź zdobytymi itemami ale jak daje new game to tego nie ma. Jak wczytam to jestem przed ostatnim bossem w grze. Muszę znów go pokonać by zagrać z rozwiniętymi postaciami czy poprostu się mylę i nie ma czegoś takiego?? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”