Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

logatus
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 17:28
Lokalizacja: z Otchłani

Post autor: logatus »

Mam dobrą wiadomość dla PCtów.Final fantasy 13 zmierza równierz na nie .Nie wierzycie ?Przeczytajcie http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42106 .Czyżby Sony straciło swój flagowy tytuł?
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

O lol. A ja już zamierzałem zacząć zbierać kasę na PS3. No to fajnie, upgrade kompa wyjdzie taniej. :)
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Sony stracilo swoj flagowy tytul juz gdy ogloszono ze idzie na Xboxa. Ale to czy wyjdzie na PC pewne jeszcze nie jest.. jest tworzone na PC i na nich dziala, ale nie ogloszono ze na bank wyjdzie tak jak zrobiono to z Last Remnant.
SkSik

Post autor: SkSik »

Jak wyjdzie to będzie yupi ciekawe czy na 1500 ram 3,0 ghz geforce 7600 zadziała ;) .
Pafnucy
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 24 lip, 2008 23:18

Post autor: Pafnucy »

Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

jakieś małe njusy:
1) demo FXIII bedzie dołączony do zestawu blue-ray "FFVII AC complete"... a zestaw się pojawi na rynku w marcu 2009...
2) Agito wyjdzie na PSP (no i z serii Parasite Eve "The 3rd Birthday" tez. ...ale pewnie mało kogo to obchodzi....)
(famitsu)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

1) demo FXIII bedzie dołączony do zestawu blue-ray "FFVII AC complete"... a zestaw się pojawi na rynku w marcu 2009...
Jak dla mnie świetna wiadomość :). Będzie okazja do zaopatrzenia się w FFVII AC a i demo będzie :). Tylko czy AC Complete wyjdzie w Europie ... nie jestem zbytnio w temacie bo się nie interesowałem wcześniej tym produktem ...
2) Agito wyjdzie na PSP (no i z serii Parasite Eve "The 3rd Birthday" tez. ...ale pewnie mało kogo to obchodzi....)
(famitsu)
No proszę. Czyli fakt, że nie będzie tylko na komórki, daje nadzieję, że będzie wydane w Europie :).
Siwyeoe

Post autor: Siwyeoe »

Tragedia.
Jestem zszokowoany, załamany i z niepokojem patrze w przyszłość.
Co sie stało z pięknymi, wciagającymi i genialnymi Finalami z pierwszej konsoli?
Czemu system walki w nowych czesciach zmierza w strone tego z Devil May Cry?!?! Wiem , że dla wielu pewnie tak nie jest ale ja to tak odbieram.
Jakieś, skakania combosy..karabiny maszynowe...hmm, dla mnie lipa
Czemu nie mozna powrocic do wczesniejszych systemow zaprezentowanych w 7 czy 9?
Przemilcze kwestie niezdrowych ciągot SE do twórczości George'a Lucasa bo to jest dla mnie osobiscie niczym nóż pod żebro.
Może wyraże niepopularny pogląd ale zszedłbym ze szczęścia grając w FF o klimacie części 9 (rycerze, smoki, księzniczki {hehe fajnie być wiecznie młodym, polecam:P}) i poziomie fabuły takim jak w 7.
Pozwole sobie jeszcze zażyczyć grafike jak w Dragon Quest 8 (hmm..cell-shading?) bo mnie powalila na kolana i zmusiła do uronienia łezki szczęścia.
Tak więc drogi Św.Mikołaju, ładnie proszę rozmów sie z żółtymi braćmi zza oceanu i zadziałaj w tej sprawie.
Pozdrawiam.
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Siwyeoe pisze: Co sie stało z pięknymi, wciagającymi i genialnymi Finalami z pierwszej konsoli?
Nic, nowe fajnale to nadal bardzo dobre gry.
Siwyeoe pisze: Czemu nie mozna powrocic do wczesniejszych systemow zaprezentowanych w 7 czy 9?/
Bo nie można żyć ciągle przeszłością.
Siwyeoe pisze:Przemilcze kwestie niezdrowych ciągot SE do twórczości George'a Lucasa bo to jest dla mnie osobiscie niczym nóż pod żebro.
A w czym to się objawia?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Siwyeoe pisze:Tragedia.
Posejdona?
Siwyeoe pisze:Jestem zszokowoany, załamany i z niepokojem patrze w przyszłość.
Normalnie tylko się pociąć...
Siwyeoe pisze:Co sie stało z pięknymi, wciagającymi i genialnymi Finalami z pierwszej konsoli?
Dalej są w sprzedaży tu i tam.
Siwyeoe pisze:Czemu system walki w nowych czesciach zmierza w strone tego z Devil May Cry?!?! Wiem , że dla wielu pewnie tak nie jest ale ja to tak odbieram.
Bo jakby każda część miała wszystko takie same jak poprzedniczki, to byłoby bez sensu je kupować i przechodzić.
Siwyeoe pisze:Jakieś, skakania combosy..karabiny maszynowe...hmm, dla mnie lipa
Nawet nie grałeś w tą grę, a juz ją skreślasz? Gratuluję :roll:
Przynajmniej jest dynamiczna. Co ma być? Boss ma czekac 3 tygodnie na nasz ruch?
Siwyeoe pisze:Czemu nie mozna powrocic do wczesniejszych systemow zaprezentowanych w 7 czy 9?
Bo to przeszłość, a na rynku jest ogromna konkurencja. w związku z tym każda gra musi być inna, wyjatkowa i oryginalna.
Siwyeoe pisze:Przemilcze kwestie niezdrowych ciągot SE do twórczości George'a Lucasa bo to jest dla mnie osobiscie niczym nóż pod żebro.
No tarutaru sa podobne do Yody, a Kimahri do Chewbaki... Vaan to taki Luke, za to z Fran niezła Amidala. Zaryzykowałabym tez stwierdzenie, iż Auron jest mroczny jak Anakin.
Siwyeoe pisze:Może wyraże niepopularny pogląd ale zszedłbym ze szczęścia grając w FF o klimacie części 9
Pograj w FFXI. Mamy Paladynów, smoki i twierdze XD
Siwyeoe pisze:i poziomie fabuły takim jak w 7.
Boże. Masz tyle gier spod znaczku FFVII - mało Ci? Nie każdy lubi FFVII, nie wiem czy to do Ciebie dociera?
Siwyeoe pisze:Pozwole sobie jeszcze zażyczyć grafike jak w Dragon Quest 8
A co? Grafika w FFXIII brzydka? Gdzie? Co?
Siwyeoe pisze:Tak więc drogi Św.Mikołaju, ładnie proszę rozmów sie z żółtymi braćmi zza oceanu i zadziałaj w tej sprawie.
Napisz list. Najlepiej po polsku, na pewno SE spełni Twoje marzenie.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Go Go Yubari pisze:No tarutaru sa podobne do Yody, a Kimahri do Chewbaki... Vaan to taki Luke, za to z Fran niezła Amidala. Zaryzykowałabym tez stwierdzenie, iż Auron jest mroczny jak Anakin.
Tu akurat Siwocośtam ma rację, Go. Vaan Lukiem nie jest, ale gołym okiem widać, że Balthier ze swoim Airshipem to wannabe-Han Solo (nawet ma swoją Chewbaccę, tylko ładniejszą), Ashe (wannabe-Leia) i jej znajomi z podziemia to wannabe-Rebelianci, a Vayne (wannabe-Palpatine), ze swoim SF Bahamut (wannabe-Gwiazda Śmierci) dowodzi wannabe-Imperium. Za wannabe-Anakina/Vadera robi Gabranth, a wannabe-Kenobi to Basch. Momentami jest to bardzo widoczne. Co jednak wcale nie psuje zabawy :D
Ciekawe, czy XIII będzie na czymś wzorowane. Czekamy na Lightning jako wannabe-Terminatora.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

dark_raven pisze:Balthier ze swoim Airshipem to wannabe-Han Solo
Han Solo rlz.

Hmmm.... nie grałam w XII wiele, ale skoro tak, to chyba ją odpalę XD Aż się zainteresowałam :lol:
dark_raven pisze:Ciekawe, czy XIII będzie na czymś wzorowane. Czekamy na Lightning jako wannabe-Terminatora.
Albo Lightning wannabe-Arwena XD....

No nawet, jeśli cos tam ze SW jest, to jednak narzekanie, ze gry sa inne wydaje mi sie kompletna bzdurą. Są i będą inne. Jeśli się nie podoba, przejdx po raz 50ty FF7.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Siwyeoe, spoko. Nieoficjalnie wiem, że trzynastka będzie przypominała raczej Mario a Lajtning wcinać będzie grzybki i ścigać Bowsera skacząc po chmurkach. Różnica z wersją na NES jest taka, że tym razeme nie mamy zielonego brata i nie ratujemy Peach, zaś pewnie jakiś "świat" ale czy to ważne?
Btw. X-2 też przyponina jakiś film.... aniołki charliergo? nie wiem bo grałem kiedyś z 5, 6 godzin...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Jakież to smutne, że seria FF się rozwija. SE powinno powrócić do czasów FF 1, bo wszystko co nowe jest zue :-). O tym, że stare rozwiązania już się wypaliły świadczą FFX i FFX-2. W obydwu grywalność jest mizerna. Dziesiątkę broni w jakimś sensie fabuła, czego nie da się powiedzieć o następczyni. Jako bardzo starego gracza ucieszyła dwunasta odsłona. Wreszcie powiew świeżości. Gra stała się grą, a nie filmem z elementami gry. Nie tracimy czasu na wgrywanie się walk i co dziesięć minut nie oglądamy kilkunastominutowych sekwencji, które znamy na pamięć. W końcu ile razy można powielać te same schematy? Mam nadzieję (nadzieja matką „wynalazków”), że FF XIII nie cofnie się w rozwoju. Nie twierdzę, że chciałbym, aby w kolejnych odsłonach przeważały elementy zręcznościowe, bo moje zniszczone reumatyzmem palce mogą nie nadążyć. Nie będę jednak psioczył, jeśli ciut palcami po padzie trzeba będzie poszaleć. Po tym co widziałem, gra zapowiada się przynajmniej dobrze. Jak jednak będzie zobaczymy po premierze, a nasze pobożne życzenia pewnie i tak pozostaną tylko w archiwum krypty.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Pojawiło się w sieci kilka nowych informacji, skanów i screenów.

1) Imiona bohaterów z FF Versus XIII to Noctis i Stella.

2) Agito na pewno wychodzi na PSP.

3) Tutaj kilka skanów i screenów:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale chyba warto zerknąć ... dużo nowości nie ma, ale zawsze coś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”