Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Sephirothek
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Sephirothek »

Przepraszam bardzo za, istotnie, ogromnego spoilera, kierowałem się tym, że większość piszących osób grę najwyraźniej skończyło. Mój błąd.

Fenomenalnie. Więc zaraz po ukończeniu gry mogę zwiedzić nieznane mi jeszcze części Gran Pulse i może stawić czoła majestatycznemu panu chadzającemu za górami :)
We will always be so much more human than we wish to be
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Sephirothek pisze: jeszcze części Gran Pulse i może stawić czoła majestatycznemu panu chadzającemu za górami :)

Kod: Zaznacz cały

Nie mozna z nim walczyc
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Skoro Gokulo już o tym powiedział... jest to największe moje rozczarowanie jeśli chodzi o FF13
Przecudowne stworzonko widoczne przez pół gry, onieśmiela swoją wielkością i mówiąc kolokwialnie ocieka zajebistością. Właściwie w momencie kiedy zacząłem wypełniać misje z kręgu na Gran Pulse, pomyślałem że po wykonaniu ostatniej opierając się na tych górach w końcu je zniszczy i będzie się można do niego przedostać...... Tak naprawdę nie jest chyba wytłumaczone co mu w tych misjach nie pasuje.

Btw. słyszałem pogłoski że w przyszłości pojawią się dodatkowe misje w PS Store. Pomimo tego że bardzo w to wątpię, to jednak bardzo by mnie to ucieszyło :D słyszał ktoś może coś o tym ?? Jak co to nie pamiętam gdzie to słyszałem :P
Dużo bym dał żeby dało się zdawać maturę z FF :]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

S-E dosc dziwnie sie w tym temacie wypowiedzialo. Z jednej strony krazyly jakis czas temu plotki o DLC, ktore mialo pojawic sie w tym miesiacu, ale jak widac nic . Z drugiej strony w ktoryms z wywiadow gdy mowili o tym, ze pewna ilolosc contentu zostala usunieta z finalnej wersji, powiedzieli, ze napewno nie zostanie ona dodana - gra zostala wydana jako caly produkt.

Jezeli chodzi o olbrzyma:

Kod: Zaznacz cały

Fal'cie Titan jest odpowiedzialny za cale zycie na Gran Pulse. To od niego pochodza wszystkie rasy, ktore tam zyja, wiec zabicie go rownaloby sie z zaglada planety praktycznie ^^; Natomiast nie wiem czy tam mu cos "nie pasuje". Moze poprostu nie jest zadowolony, ze chcemy zabijac silniejsze z jego gatunkow czy cus ;p 
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Sephirothek
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Sephirothek »

Gokulo, zaoszczędziłeś mi rozczarowania :)

Kod: Zaznacz cały

W takim razie co mnie czeka pod koniec wyzwań Tytana?
FF chwilowo odpoczywa po maniakalnych dwóch tygodniach, gdyż na półce zawitał Heavy Rain, jednak niebawem - czego jestem pewien - wróci do codziennego harmonogramu.

Osoby, które skończyły już "trzynastkę", co sądzicie o jej zakończeniu? Jesteście kontent, czy też raczej rozczarowani? :)
We will always be so much more human than we wish to be
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Wiem, ale nie powiem co czeka cię po zakończeniu wyzwań tytana xD Takie informacje można znaleźć w internecie (osobiście uważam że wystarczy lista misji i szare komórki). Powiem tylko że to nic ciekawego...

U mnie też FF odpoczywa xD Choć w moim przypadki od przemęczenia ratuje go God of War 3
którego skończę przez święta na najtrudniejszym poziomie :D (poziom Trudny okazał się śmiesznie prosty i gre przeszedłem w mniej więcej 10-11h)

Co do zakończenia.... do bólu przewidywalne, choć szczerze nie spodziewałem się niczego innego, mówię o

Kod: Zaznacz cały

cudownym powrocie ekipy ze stanu bycia Potworami)
A ostateczny boss.... wygląda niesamowicie zabawnie. Zwłaszcza 3 forma (co to w ogóle jest ?)
2 forma prawdopodobnie stylizowana miała być na poważną a wyszła tragicznie. 1 Forma za to przewinęła się już więc nic specjalnego nie wnosiła.

Dodatkowo prosiłbym o wytłumaczenie czegoś dla mnie nie zrozumiałego

Kod: Zaznacz cały

 nie pamiętam dokładnie już zakończenia, ale wydaje mi się że Bart po 1 przegranej wpada do wody i.... i łączy się z Orphanem/Orphanami ? Czy to znaczy że największą siłą po stronie dobra była... woda ???? Zresztą dlaczego się połączyli skoro on był zły i dążył do ich zniszczenia ? Prawdopodobnie jakiś fakt przeinaczyłem, poprawcie mnie proszę i wytłumaczcie co tam się właściwie stało :D

Btw. Grał ktoś w grę Agarest: Generation of War ? również na PS3. Zainteresowała mnie ta pozycja i chciałbym poznać opinię osoby która w to grała. jakby był ktoś jeszcze uprzejmy napisać jak sie nazywa taki typ strategii (chyba to samo co w FF tactic, podczas walki poruszamy się po wyznaczonych polach)

Ufff.....
Dużo bym dał żeby dało się zdawać maturę z FF :]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Panda pisze:

Kod: Zaznacz cały

cudownym powrocie ekipy ze stanu bycia Potworami)

Kod: Zaznacz cały

Postacie nigdy "potworami" (czyli cie'th corpse) sie nie staly. To byla sztuczka orphana zeby wkurzyc Fang, aby zamienila sie w Ragnarok. Zwykla iluzja, gdy bohaterowie zostali przeniesieni "gdziestam".
Panda pisze:

Kod: Zaznacz cały

 nie pamiętam dokładnie już zakończenia, ale wydaje mi się że Bart po 1 przegranej wpada do wody i.... i łączy się z Orphanem/Orphanami ? Czy to znaczy że największą siłą po stronie dobra była... woda ???? Zresztą dlaczego się połączyli skoro on był zły i dążył do ich zniszczenia ? Prawdopodobnie jakiś fakt przeinaczyłem, poprawcie mnie proszę i wytłumaczcie co tam się właściwie stało :D

Kod: Zaznacz cały

Nie rozumiem za bardzo tego, ze woda byla sila po stronie dobra O.o? Rozumiem, ze potem pytasz dlaczego Orphan i Bart polaczyli sie jezeli on chcial jego znieszczenia. Po pierwsze ta forma Orphana w ogole powstala dzieki temu, ze Bart tam wpadl, inaczej nie moglby on raczej przybrac formy fizycznej. Po drugie, Orphan sam pragnal swego zniszczenia - ktore doprowadzilo by do destrukcji Cocoon, a przy tym (jak tego oczekiwali) wezwania "stworcy", ktory "zresetowalby" swiat.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Innymi słowy fabuła jest strasznie zagmatwana :P Zdziwiłeś mnie tym tekstem o

Kod: Zaznacz cały

 samobójczych chęciach Orphana xD Myślałem że są z Bartem po innych stronach barykady i dlatego nie mógł się z nim wcześniej połączyć. Jeśli są razem to dlaczego tego nie zrobili wcześniej ? czekali na Ragnaroka ? wg. sami byli wystarczająco potężni żeby wszystko zmieść z powierzchni ziemi. Ragnarok jeśli jest taki silny powinien chociaż uszkodzić Barta i Orpha podczas ataku na nich.


Chyba nie będę już za bardzo się starał zrozumieć fabułę, bo jeszcze zeświruję.

Wracam do pytania o nazwę typu gier jak np. FF Tacitc xD (strategia turowa gdzie poruszamy się po polach)

Ps. Super wygląda twoja odpowiedz xD
Dużo bym dał żeby dało się zdawać maturę z FF :]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Panda pisze:

Kod: Zaznacz cały

 samobójczych chęciach Orphana xD Myślałem że są z Bartem po innych stronach barykady i dlatego nie mógł się z nim wcześniej połączyć. Jeśli są razem to dlaczego tego nie zrobili wcześniej ? czekali na Ragnaroka ? wg. sami byli wystarczająco potężni żeby wszystko zmieść z powierzchni ziemi. Ragnarok jeśli jest taki silny powinien chociaż uszkodzić Barta i Orpha podczas ataku na nich.
Juz spiesze z wytlumaczeniem :p

Kod: Zaznacz cały

Orpham jest tak jakby "silnikiem" napedzajacym cale Cocoon i jego Fal'Cie. Barth jest Fal'Cie z Cocoon i nie moze sam obrocic sie przeciwko Orphanowi - poprostu jest to dla niego i innych Fal'Cie niemozliwe, sa tak jakby "zaprogramowani". Orphan sam w sobie tez nie moze zrobic sepukku ;P Dlatego potrzebowali l'Cie z Pulse (nasza ekipa), ktorzy mogliby sie im przeciwstawic. Fang-Ragnarok okazala sie (po raz drugi z reszta) "failem" XD nie byla wystarczajaco silna (nie jest wytlumaczone z czego to wynika) aby zniszczyc calkowicie Orphan.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Ok teraz już coś rozumiem :D Zwłaszcza że nie wiedziałem że to skąd pochodzą ma jakieś znaczenie :] Zresztą myślałem że Light też jest z Cocoon, a tylko Vanille i Fang są z Pulse ale to inna historia. Dzięki za odpowiedzi, na jakiś czas przestane zamęczać pytaniami xD Hardo się zrobiło w GOW3 i teraz muszę się z tym uporać.
Dużo bym dał żeby dało się zdawać maturę z FF :]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No to jeszcze gwoli malego wyjasnienia tej sprawy :p :

Kod: Zaznacz cały

Tak, Light i reszta (poza Vanille i Fang) sa z Cocoon, poprostu mieli "pecha" wpasc na Fal'Cie z Pulse (Anima), ktory zamienil ich w swoich l'cie :p
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Ciddus12
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 04 lut, 2007 08:44

Post autor: Ciddus12 »

Witam, dopiero co rozpocząłem swoją przygodę z f13 i mam pytanie na ile ona starcza?? To co wzbudziło moją ciekawość to fakt że większość z Was pisze, że to około 60 godzin, przy czym z tego co sie orientowałem, jest chyba 14 czapterów, ja jestem przy siódmym, a mam może ze 12 h na liczniku??
Sephirothek
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Sephirothek »

W pewnym momencie gry będziesz musiał poświecić trochę czasu na hodowanie postaci, tak samo przed finałową walką, co przedłuży czas gry. Co nie zmienia faktu, że chyba w ogóle nie delektujesz się nową częścią ;)
Ja w momencie zakończenia linii fabularnej miałem ok. 53 godzin na liczniku, jednak nie można powiedzieć, żebym się specjalnie spieszył, wolałem pomęczyć dodatkowe misje.
We will always be so much more human than we wish to be
Ciddus12
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 04 lut, 2007 08:44

Post autor: Ciddus12 »

Jakie miejsce spośród tych z 2 pierwszych płyt (wersja Xbox 360) polecacie na zarabianie cp??
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Pierwsze dobre miejsce do farmienia CP jest w Chapter 9, korytarz na poczatku ktorego jest save pelen zolnierzy, w ktorym trzeba odbic w prawo, ale zamiast tego biegniemy prosto do pomieszczenia z jeszcze jedna grupka przeciwnikow i drugim save pointem. I tak biegamy od jednego save'a do drugiego farmiac CP i przy tym naprawde fajna kase.

Wczesniej nie mam jakos wartosciowego miejsca na to.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”