Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

dark_raven pisze:Ale najważniejsze jest jaki będzie Bahamut- byle nie taki kolorowy jak w FFX
ludzie..jesli w 12 ifrit to airship, to nie zdziwcie sie jak w 13, to bedzie imie chocobosa:]

ja sie boje 'akcji' w wykonaniu SE (szczegolnie,jesli chodzi o Versus)..jakos nie moge sie zmusic do skonczenia DoC -_- ...a FFX-2 nawet nie zmusilam sie do kupienia..tfu..zblizenia do tego^^"
skip to lou pisze:gram teraz w osemke, pare razy w trakcie gry zdarzylo mi sie zasnac o.O
nic dziwnego:) :]
skip to lou pisze:slodkie watki milosne
..boze...oby nie;P patrzac na glowna bohaterke, mam wrazenie,ze nie glupstwa jej w glowie...oby :] <zreszta,jak nie ona..to na pewno bedzie watek milosny z kims innym...>.i znowu cala nadzieja w ambiwalentnym bohaterze VersusXD
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:...a FFX-2 nawet nie zmusilam sie do kupienia..tfu..zblizenia do tego^^"
Poczyniłaś błąd wielki, bo po przełamaniu uprzedzeń całkiem ładna gierka z tego wychodzi :wink:
Garnet pisze:..boze...oby nie;P patrzac na glowna bohaterke, mam wrazenie,ze nie glupstwa jej w glowie...oby :] <zreszta,jak nie ona..to na pewno bedzie watek milosny z kims innym...>
Zobaczymy - ja bym liczył na to, że postawią na miłość jej i jakiejś kobiety. To by był szczękoopadowy przewrót w serii! No i gdyby pokazali to niebanalnie, bez naiwnej otoczki, to by krok także w ogólnej ewolucji wątków miłosnych w FF. Ale pozostaje tylko czekać.
Garnet pisze:i znowu cala nadzieja w ambiwalentnym bohaterze VersusXD
On nie wygląda na takiego co kochać lubi :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Gveir pisze:Zobaczymy - ja bym liczył na to, że postawią na miłość jej i jakiejś kobiety
Nie wierzę, żeby odważyli się na coś takiego. W Ameryce jest mnóstwo fanatyków religijnych, którzy mogliby n.p. wysadzać w powietrze sklepy z grami :D
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gveir pisze:Poczyniłaś błąd wielki
jakoz zyje dalej i zyc bede:] <jesli na ffx nie moge patrzec..to wybacz...ale wole pograc w sapera za ten czas^^">
Gveir pisze:Zobaczymy - ja bym liczył na to, że postawią na miłość jej i jakiejś kobiety. To by był szczękoopadowy przewrót w serii! No i gdyby pokazali to niebanalnie, bez naiwnej otoczki, to by krok także w ogólnej ewolucji wątków miłosnych w FF. Ale pozostaje tylko czekać.
XDDD nie moga czegos takiego dac z prostego powodu-ograniczenia wiekowe;P
Gveir pisze:On nie wygląda na takiego co kochać lubi
dlatego cala nadzieja w nim:)
<anyway Lulu tez na taka nie wygladala,a leci na wiesniaka :lol: SE potrafi wszystko..>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Garnet pisze:nie moga czegos takiego dac z prostego powodu-ograniczenia wiekowe
Tematyka homoseksualna nie jest powodem by grze przyznać inną kategorię wiekową (chyba że w Polsce, ale co IV RP obchodzi SE?). Jeżeli nie byłoby tam żadnych "ostrych" scen to nie różniłoby się to od klasycznego wątku męsko-damskiego
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Tematyka homoseksualna nie jest powodem by grze przyznać inną kategorię wiekową (chyba że w Polsce, ale co IV RP obchodzi SE?). Jeżeli nie byłoby tam żadnych "ostrych" scen to nie różniłoby się to od klasycznego wątku męsko-damskiego
hmm..czy ja wiem
weszlam na str. gdzie mozemy sprawdzic do jakiej kategorii zalicza sie gra i np.
Parasite Eve Square Electronics M Animated Violence, Mature Sexual Themes PlayStation/PS one

PE ma sexual themes..heh nie ma tam NIC doslownie..po prostu jest 'wiez' pomiedzy dwoma kobietami..a raczej kobieta i 'monstrum' Eve

jesli tez sie wejdzie na gl. str. to jakikolwiek sexual themes sa juz w M.
<a z np ang. xenosagi wycieto ciekawe sceny pomiedzy albedziem a momo..cenzura amerykanska to nie zartyXDD> ..i mimo wszystko imho watek homoseksualny nie stoi na rowni z watkiem m-d...bynajmniej jeszcze nie dzis..

(ale jesli cloud nabity na masamune nie przeszedl...whatever z tymi ograniczeniami:] i koniec ot:) )
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Hmm - za to ogranicznia wiekowe są wszędzie, absolutnie wszędzie niemal. W Japonii ludzie by się nie burzyli - rynek yuri i yaoi funkcjonuje tam od dawna, na dodatek jest spora tolerancja w tej materii. Za to w USA byłyby problemy srogie, zwłaszcza w południowych stanach (Bible Belt). Ale to dla mnie czysta spekulacja, tak tylko dumam nad tym, co by mogli zrobić, żebu nie skopać nowego FF chociażby w tym względzie :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
skip to lou

Post autor: skip to lou »

Garnet pisze:akos nie moge sie zmusic do skonczenia DoC
uwierz mi ze nic nie stracisz jak nie skonczysz, dlatego ja mam raczej sceptyczne podejscie do versus, nie chce sie poczuc goryczy rozczarowania ponownie
Gveir pisze:On nie wygląda na takiego co kochać lubi
squall tez nie wygladal, a jaki piekny romansik mielismy :)
dark_raven pisze:Tematyka homoseksualna nie jest powodem by grze przyznać inną kategorię wiekową (chyba że w Polsce, ale co IV RP obchodzi SE?). Jeżeli nie byłoby tam żadnych "ostrych" scen to nie różniłoby się to od klasycznego wątku męsko-damskiego
tu sie z Toba zgodze, ale chyba za bardzo sie rozpedzilismy w tej dyskusji :P nie wydaje mi sie zeby SE bylo zdolne do umieszczenia watkow homoseksualnych... ja w kazym razie licze na typowo amerykanski watek damsko - meski, taki przeslodzony... amerykanski
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

E tam, squall wlasnie od poczatku wygladal na takiego co sie zakocha i zmieni :)
Co do tego kolesia z versus, to mowia ze bedzie to najsmutniejszy final i wogle wiec raczej jakis watek milosny przeprowadza. Pewnie bedzie tak jak ze Squallem tylko bez happy endu :P Na poczatku myslalem ze ten facet juz ukochana stracil i bedzie prowadzil prywatna krucjate, ale to troche mi nie pasi do tego smutnego konceptu. Lepiej bedzie jesli sie zzyjemy z ta jego miloscia podczas gry i dopiero potem zobaczymy jej smierc.
Chociaz troche do kitu to mowienie ze historia bedzie tragiczna, bo jesli sie z gory nastawimy na ta smierc to nie bedzie juz takich emocji :) Najlepiej jakby sie Ci tworcy przymkneli, nieprzewidywalna fabula rox. ;]
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No, ale dobrze że mówią, że to będzie smutna gra, bo nie wpadniesz z oczekiwaniami w potężny depresogen, kiedy spodziewałeś się kolorków i wesołości. No i w końcu spodziewam się jakiegoś naprawdę smutnego FF, który pokaże beznadzieję i smutek bardziej niż World Of Ruin z VI, albo odpowiednie fragmenty z reszty FF. No i nie musi być zaraz nieszczęśliwej miłości, żeby było smutno - może być samotność, żal, ból z powodu wydarzeń z przeszłości, poszukiwanie czegoś bezpowrotnie utraconego - jest pełen asortyment i oby Square Enix nie ograniczało się w tym wypadku, bo jak dobrze pójdzie to stworzą najbardziej niejednoznaczną i realistyczną postać w historii FF. Co do tego mam ogromne oczekiwania. A co do Squalla, to było pewne od początku, że się zmieni :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

E, imo prawdziwego tragizmu bez watku milosnego nie osiagna. Jak wiadomo milosc to najsliniejsze uczucie i wogle wiec... bedzie bankowo main sprawa ;>
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Gveir pisze:najbardziej niejednoznaczną i realistyczną postać w historii FF.
I taką postacią ma być załamany psychicznie, pogrążony w depresji i nostalgii bohater. Trudno to też nazwać jakoś realistycznie. Whatever. Chyba, że tu mowa o jakichś niepowodzeniach natury gracz-bohater-niepowodzenie życiowe. Second whatever.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Majin _uQuad pisze:Najlepiej jakby sie Ci tworcy przymkneli,
ehmm?? co sie maja przymykac,jak jedyne co wiemy to to,ze nasz ksieciunio jest ambiwalentny i broni krysztalow przed najazdami wrogow (prawdopodobnie zostal ostatni krysztal,ktory musi ochronic)..ja tam chce znac wiecej szczegolow..min co Nomuro mial na mysli mowiac 'zaskakujacy watek milosny' XD
<w koncu nikt nie kaze Ci czytac newsow:]>
Majin _uQuad pisze:. Jak wiadomo milosc to najsliniejsze uczucie i wogle wiec...
czy ja wiem <zreszta to nie temat na te dywagacje:]>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Majin _uQuad pisze:E, imo prawdziwego tragizmu bez watku milosnego nie osiagna. Jak wiadomo milosc to najsliniejsze uczucie i wogle wiec... bedzie bankowo main sprawa ;>
Czy ja wiem... galeria uczuć ludzkich jest tak szeroka, że hej, a w sytuacjach ekstremalnych uczucia także zostają maksymalizowane do ekstremum :wink: Nie żebym miał coś przeciwko miłość jako głównemu wątkowi FF, ale już lekko mam tego dość po poprzednich FF i jeśli to zrobią tym razem, to nich chociaż podejdą do sprawy poważnie i bez naiwności części poprzednich. Ale... mam nadzieje, że to się będzie obracać w kręgu skomplikowania życiorysu bohatera i jego angstów, bo IMO rozważania psychologiczno - egzystencjalne są w takich przypadkach najciekawsze.
Boni pisze:I taką postacią ma być załamany psychicznie, pogrążony w depresji i nostalgii bohater. Trudno to też nazwać jakoś realistycznie.
A realistyczniejszy byłby wesołek a'la Zidane czy Tidus? Jak dla mnie, to realistyczna może być postać i wesoła i depresyjna. Tak samo jak ludzie. A to, że wesołkowie najczęściej wychodzą na niespecjalne charaktery IMO to inna sprawa. Ciekawsi są herosi z problemami - bo nie są nieskazitelni i nie idą przed siebie z bronią w ręku tnąc wszystko co napotkają, na dodatek bez najmniejszych wątpliwości.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Maja sie przymknac i nie zdradzac od razu charakteru gry :P Bo widac i tak po screenach ze ciemno wszedzie i glucho wszedzie wiec to nie zadne basniowe przelewki. ;> Jakos srednio przyjemnie mi bedzie zasiasc z padem ze swiadomoscia ze z cala pewnoscia ten albo ten kaputnie, a tajemnica bedzie tylko ktory. A czytac newsy bede, silniejsze odemnie ;f W koncu to final :)

edit/
Gveir, czy ja wiem, Zidane to w sumie najmadrzejszy main hero w tych finalach. Łeb na karku, wiedzial co robic i nie rozpaczal z przesada nad byel czym jak Tidus nad swoim ojcem co bylo imo slabym watkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”