Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Wiele osób już to pisało. Ładuj w to co masz bo najlepsze bronie i tak są na razie poza zasięgiem (trzeba zdobyć sklepik z wysokich huntów). Dla ułatwienia podpowiem żebyś dawał w broń Lightning i Vanille, bo grupa ma dziwny zwyczaj rozdzielania się.

@Gokulo
Dzięki za odpowiedz, akurat tą rzecz zrobiłem i spodziewałem się że da się z tym potworem walczyć.... Jestem trochę zawiedziony.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nie trzeba czekac na zadne sklepiki bo wszystkie bronie idzie znalezc "w polu".
Natomiast co ulepszac to juz zalezy jaki sklad bedziemy uzywac... Chociaz ogolnie np. to dla Vanille najlepsza wydaje sie Belladona Wand, dla takiego Hope Hawkeye, dla Fang Taming Pole dla przykladu :p
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Primus
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 16:37

Post autor: Primus »

zygixxx pisze:
Primus pisze:Witam Gram w 13 od wczoraj i pytanie kieruje do upgradu broni, ktore warto ulepszac, a ktore zostawic? Chodzi mi tu glownie o wypowiedz ludzi ktorzy skonczyli, tak jak wyzej ktos napisal, badz ktorzy maja juz na ten temat jakies pojecie:) Jestem fanem FF od 7 czesci :)

P.S jestem na jakiejs 8 h :)
Pozdrawiam
Dziś udało mi się skończyć wątek fabularny... teraz kończe nieukończone misje :)
Stron z "pomocą naukową" zacząłem szukać dopiero teraz. Wiele zrobiło by się inaczej jakby człowiek poczytał, a teraz czeka mnie pewnie kupa godzin maksowania postaci.
Co do broni polecam przejrzeć:

Kod: Zaznacz cały

http://ff-13.info/category/weapons/
Mam nadzieję że nie naraziłem się administracji podając link ;)
Pozdrawiam i miłego grania

Wielkie dzieki ;) Rowniez troszke poczytalem w necie i widze ze przede mna kupa roboty i czasu na gre, Tylko nie wiem jak moja narzeczona, wytrzyma to ze chce Tyle czasu poswiecic na 13 ;) Hehe pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

No w moim teamie Fang jest głównym attackerem więc potrzeba jej tylko siły. Jedynym orężem ulepszającym tylko siłę jest broń za 280k z gilgamesh store ;] wydaje mi się że nie da się jej znaleźć w polu ale mogę się mylić.

Wie ktoś może co oznacza umiejętność Paper Tiger w broniach ?
cisekraz
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 sty, 2010 20:33

Post autor: cisekraz »

Co do broni to znajdziecie info tutaj - http://www.gamefaqs.com/console/ps3/file/928790/58716.
A co do nabijania CP to proponuje omijac King Behemot'a walczacego z mobem i kierowac sie dalej w strone jaskini z robotami(watek fabularny po dotarciu na Gran Pulse)...chyba przy drugima save point'cie. Sa tam 4 bomby i 2 roboty. Za bomby dostaniecie 4720 a za roboty 3500 CP przy czym bardzo latwo o pre-emtive attack takze cala akcja(czyt. czas walki) zajmuje jakies 40s. Po szybkiej kalkulacji(ok 1.5 min na okrazenie reaktywujace wrogow wraz z ich pokonaniem) w 3 godziny z hakiem nabijacie 999999 CP - polecam zwlaszcza dla poczatkujacych na Gran Pulsie.
Niech moc bedzie z Wami;)
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

No jeśli masz szczęście i zawsze wchodzi pre-emptive to twoja metoda wydaje się lepsza, aczekolwiek gdy szczęścia zabraknie, taka ilość bomb na słabszych lvlach może z łatwością zabić, a walka z pulse automata bez wspomnianego ataku z zaskoczenia jest okropnie długa (bardzo wysoki def poza staggerem).

Osobiście wole walczyć z behemotem, zwłaszcza na wyższych poziomach gdzie np. moim rekordem jest ukończenie walki w 4 s, do tego dochodzi ok. 10 s, przywracania wrogów.
Drugim ciekawym sposobem są walki z Ortoise (to te wielke.... żółwie?), przy czym szukamy tylko tych z kłami (mocniejsze). Nawet słaby team sobie tu poradzi o ile szybko dana osoba gra. Wystarczy mieć Vanille z czarem Death +/- Malboro Wand (wzmacnia szanse na debuffy). Taka walka jest nudna i przy braku szczęścia często trzeba powtarzać, ale dodatkowo jest szansa na zdobycie najlepszego katalizatora w grze (wymagany do broni ostatecznych) oraz Platinium Ingot (to częściej wypada) dającym 150.000 ! suma która w ff13 jest naprawdę imponująca ;] Oczywiście drop wzmacniamy odpowiednio Katalogami z Moogle shop.

Moje pytanie :D Skąd wziąć Survivalist Catalog ? Jest nagrodą za jakiś q ale tylko jednorazową, a tamten egzemplarz sprzedałem xD Dodam że jest to składnik jednej z najlepszych umiejętności pasywnych w grze (chyba).
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Panda pisze:
Moje pytanie :D Skąd wziąć Survivalist Catalog ? Jest nagrodą za jakiś q ale tylko jednorazową, a tamten egzemplarz sprzedałem xD Dodam że jest to składnik jednej z najlepszych umiejętności pasywnych w grze (chyba).
Upgrade z Champion's Badge.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Panda
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: śr 17 mar, 2010 22:49
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Panda »

Gokulo pisze: Upgrade z Champion's Badge.
Ok..... a tego skąd wziąć ? xD
Dużo bym dał żeby dało się zdawać maturę z FF :]
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Moj blad sorki, item w wersji ang nazywa sie bodajze Winners Medal. Ale nie pamietam skad go wytrzasnac :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Coś mi się zdaje, że ów item (Champion's Badge, nie kojarzę tej drugiej nazwy) znajduje się w jednej ze skrzynek w dwunastym rozdziale. Musiałabym odpalić grę, by się upewnić ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Zapraszam do HELPa.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Gokulo potocznie sie mowi angielski, wiadomo o co chodzi. :P

Hay, byles nacpany moze nie, ale nie w formie. Wszystko mialo sens w tej scenie z Fan-Van. Jak ci wyjasnil Gok. A co do maestro na pewno zabiles nie tego co trzeba, po drodze byly inne.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

uQuad, możliwe. Przestałem uważać na fabułę po jakichś 15h. A wtedy akurat z kimś rozmawiałem.
This post is... hay definition.
Sephirothek
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Sephirothek »

Witam wszystkich :)

Nie chciałem odwiedzać tego forum dopóki nie poznam całej fabuły XIII, żeby się nie natknąć na jakiś spoiler, a teraz, gdy do zobaczenia zakończenia pozostała mi tylko walka z cholernym

Kod: Zaznacz cały

Orphanem
, postanowiłem wreszcie się odezwać :) Gram od dnia premiery 50 godzin i ogólnie "jest ok". Początek był świetny, do momentu

Kod: Zaznacz cały

zamieszek w Bodhum
, tam liniowa formuła gry już zabolała, ale po wędrówce na Pulse znowu cieszyłem się jak dziecko z każdej kolejnej godziny grania :)

Fabuła, po dwunastce, jest po prostu fajna. Kilka razy zabrakło mi większych wyjaśnień, jak na przykład w momencie, w którym

Kod: Zaznacz cały

w Oerbie pojawia się Barthandalus
, dostaje po mordzie i szybka wiązanka "nie wy, to kto inny, Cid ma nowy Focus, Cavalery zniszczy Cocoon, Orphan legnie w gruzach, ja będę się cieszył, chodźcie się cieszyć ze mną!" Eee... Ok, mógłbyś zacząć od początku? :D
ale z radością powitałem relacje pomiędzy członkami drużyny, częste scenki humorystyczne, jak i samych bohaterów. Vanille tylko czasem pozostawiała niesmak, głównie przez jęcząco-podniecone okrzyki w nietypowych momentach.

No a teraz, przechodzę do pytania. Jeżeli spiorę mieczykowate dupsko

Kod: Zaznacz cały

 Orphanowi
, będę mógł dalej zwiedzać świat gry, zamiast oglądania kolorowych gwiazdek, tak? Nareszcie ktoś w Square wpadł na taki pomysł :roll:

GGY: Chciałeś unikać spoilerów, a sam nimi walisz.
Ostatnio zmieniony pn 22 mar, 2010 06:10 przez Sephirothek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Wczytanie zapisu gry powstałego po pokonaniu ostatniego bossa umożliwia korzystanie z całego Crystarium, aczkolwiek jeżeli chodzi o fabułę, gracz powraca do momentu przed finałową walką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”