Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Stream LIVE z FF XIII, obydwa hasła dostępu to 'livetube'. Mogą być spojlery ;]

http://www.justin.tv/pansutoking
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nice, czyli jednak prawda jest to, ze smierc lidera oznacza gameover. Ehh SMT, DDS i Persona sie przypominaja :P
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gokulo pisze:Nice, czyli jednak prawda jest to, ze smierc lidera oznacza gameover.
W sumie kiepsko. Nie to, żebym była wielką fanką opcji z XII pt. "ginie cała 3ka, to możesz wziąć kolejną", ale jest to na pewno dość realistyczne, biorąc pod uwagę fakt, ze biegają wszyscy <tylko niektórzy chowają się w zadkach>.

Zwykle mi spoilery nie przeszkadzają, ale tym razem postaram się ich unikać. ><
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ja mam narazie mieszane uczucia tak ogolnie ;)
Co prawda naprawde mam nadzieje na zwiekszony poziom trudnosci bo easy-mode to bylo fajne jak sie mialo 15 lat, z drugiej strony pamietam jak ten motyw potrafil wlasnie denerwowac w grach atlusa, ze przez jeden blad od razu sie padalo :p Co prawda tutaj mozna od razu wrocic do momentu sprzed potyczki wiec nie jest tak zle. Koles robiacy tego livestreama z gory ginal co chwila, ale wyglada troche na to, ze nie potrafi za bardzo grac ^^;
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

FF13 trafiło do konsol Japończyków, a ich z kolei trafił szlag.

Po ostatnich donosach jak to, że FF13 jest okrutnie liniowe przez pierwsze 20h. Poniżej mapa pierwszych 6h gry.
Obrazek

Czy osobiste narzekania fanów:
The whole game is completely linear until halfway through [approximately 20 hours].
There are hardly any towns.
The party is always fixed. The whole game just repeats the movie-battle sequence over and over [In fact the progression is closer to movie-run-battle-run-movie-boss-movie-run-battle&#8230;].
There are rather a lot of movies.
Moving around is like a long marathon.
The whole game system is just a clone of FF10.
You can&#8217;t flee battles [You can&#8217;t avoid most battles either as there is no sneaking past enemies, including weak ones].
Your party is completely healed after each battle.
If the main character in your party dies it is game over [There are only ever 3 characters in battle, often less, and often fixed].
The best tactic is almost always endlessly attacking. There is next to no strategy or skill involved.
The summons&#8217; transformation scenes are a joke [i.e. Odin turning into a horse].
The story is rubbish&#8230; [Spoilers omitted, but complaints centre on Snow&#8217;s constant and cringe inducing insistence that he is a hero and will &#8220;protect&#8221; whatever it is the antagonists are menacing this time]
Shopping is only done at &#8220;online&#8221; shops on save points, with no proper shops to be found.
However, this doesn&#8217;t matter as you hardly ever get any money [and you can never buy anything more powerful than what you already looted].
There have been next to no changes from the demo.
The status screen displays no real information.
There are only 8 items usable in combat [For that matter, there are hardly any weapons or accessories, and the &#8220;crafting&#8221; system mostly consists of spending drops to upgrade their 2 stats].
There are no levels.
With all their advertising money, just how was it they failed even to get Famitsu to give full points?
Nie mówiąc o opiniach na Amazon:

http://www.amazon.co.jp/product-reviews ... geNumber=2

Gra sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Wzorując się statystykami z Amazon mamy około 400k wkurzonych japońców :D
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Niektóre z tych minusów to jakieś nieporozumienie. Brak leveli, za niska ocena famitsu, Odin zamieniający się w konia, liniowość przez pierwsze godziny grania...

Niepokojący może być minus dotyczący braku strategii... choć kiedy ogląda się filmiki z zaawansowanych partii gry, trudno odnieść takie wrażenie... poczekamy, zobaczymy :)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Liniowosc niestety nie dotyczy pierwszych godzin grania, tylko jakichs 20stu, a i potem tez swoboda nie jest az taka wielka ^^;
Co do Odina - nie chodzi chyba o sam fakt, ze sie zmienia w konia... tylko, ze te transformacje wygladaja jakbysmy ogladali Power Rangers albo Transformers - przynajmniej ja tak to interpretuje.

W kazdym razie i tak zgodzie sie, ze niektore z narzekac sa lekko przesadzone. Ja tam na gre jestem napalony teraz o wiele bardziej niz wczesniej (kiedy tylko o Versus myslalem :P), tylko PS3 brak :PP ale gre pewnie i tak kupie od razu - w akademiku kumpel ma PS3 to poki jeszcze nie zrobie licencjata to bede mogl go meczyc, zeby mi dawal grac, a potem sie pomysli :PP
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

hay pisze:Nie mówiąc o opiniach na Amazon:

http://www.amazon.co.jp/product-reviews ... geNumber=2
masz chyba ustawiona wyswietlanie oceny wg niskiej, bo z tego wynika, ze 5 gwiazdek jest 171, 4 jest 113, a 1 i 2 po 112, 115 (w tej chwili). takze ocena jest wysredniona.
do mnie dojdzie za kilka dni ale pogram pewnie pod koniec roku. w dobrym przypadku.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Andrej
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 gru, 2009 20:50

Post autor: Andrej »

Dzieńdoberek. Jako osoba znająca język japoński oczywiście import (i ukończoną grę) mam już za sobą. Chętnie odpowiem na pytania.

A tak od razu w temacie uber bossów: chętnych zapraszam do załadowania tego i przewinięcie do 3:50 (reszta przed tym troche spoiluje). Wygląda imponująco? Nic to, my z tym walczymy!

Inni twardziele występujący w grze to między innymi

Kod: Zaznacz cały

Jumbo Cactuar, Gilgamesh, Ultima i Omega Weapon
.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Schrödinger, jak ja sprawdzałem było średnio 3.5 gwiazdki, teraz jest trzy ;]
Zresztą, to żaden wyznacznik. FFXII też ma 3 gwiazdki, był i jest bluzgany ciągle, a jest świetnym tytułem(a ci którzy nie lubią powinni [wstawić tutaj coś paskudnego i nieprzyjemnego] ;]).

Andrej, ja mam pytanie: Czy gra naprawdę tak ssie bagietę jak krzyczą masy skośnookich z małymi wackami? :D
Patrząc na zróżnicowane opinie wydaje mi się, że woleli by raczej durnego grinda z odgrzewaną fabułą.
This post is... hay definition.
Andrej
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 gru, 2009 20:50

Post autor: Andrej »

Andrej, ja mam pytanie: Czy gra naprawdę tak ssie bagietę jak krzyczą masy skośnookich z małymi wackami? :D
Patrząc na zróżnicowane opinie wydaje mi się, że woleli by raczej durnego grinda z odgrzewaną fabułą.
Ja tam bym w ogóle na nich nie zwracał uwagi - przykładowo, garść narzekań, którą przedstawiłeś wcześniej pochodzi z sekcji dla dier 2chan - gdzie absurdalnie stawiana wysoka poprzeczka dla gier jest porównywalna do poziomu trolli i wkurzonych nastolatków ;]

Zgodzę się co do liniowości i "ustawionego" party w wielu momentach (oba elementy i tak znikają prędzej niż w FFX...), reszta to bzdury - zaliczanie do wad "zbyt dużą ilość CGI", bez komentarza, albo kompletne wręcz kłamstwa typu małą ilość akcesoriów (przeciwnie, w grze jest TONA), bezmózgowe pojedynki (tutaj często zwykli szeregowcy kładli mnie na glebę). A te recenzje na Amazon też jakieś lewe - "okej, zajebista gierka i ogólnie mi się podobało, ale liniowości im nie daruję! 2/10".

Generalnie jeśli ktoś nie strawił schematu FFX tzn. "otworzymy grę po pewnej ilości przebytych korytarzy", to zwyczajnie nie strawi tego tutaj. Problem w tym, że zbyt wiele osób wyolbrzymia ten zgryz i skreśla grę z miejsca. Co jest jak dla mnie niepojęte, bo mamy tu miodną grafikę + OST, bajeranckie main party (żadnego Tidusa czy Yuny się tu nie doszukamy), kozacki system walki (i wyraźnie zwiększony poziom trudności), Sphere Grid w nowej oprawie i epicką historię.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

No to sobie pograłem jakieś 2 godz. w 13tke. bardzo ładna grafika (polecam dobry hdtv), piękne postacie (szczególnie Vanila), dobry lipsing, aktorstwo tez spoko, scenariusz może nieskomplikowany ale jadalny hollywoodzki klasyk i cholernie nudny gameplay. Jest to oczywiście moje zdanie zaledwie po 2 godzinach. ale jakoś nie widze siebie jutro o tej samej porze po pracy przy konsoli. No i rzeczywiście jest całkiem liniowe.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

http://www.andriasang.com/e/blog/2010/0 ... d_content/

Blech. Podziękujmy multiplatformowości :D
This post is... hay definition.
szczuru
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 14 sty, 2010 11:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: szczuru »

Schrödinger pisze:No to sobie pograłem jakieś 2 godz. w 13tke. bardzo ładna grafika (polecam dobry hdtv), piękne postacie (szczególnie Vanila), dobry lipsing, aktorstwo tez spoko, scenariusz może nieskomplikowany ale jadalny hollywoodzki klasyk i cholernie nudny gameplay. Jest to oczywiście moje zdanie zaledwie po 2 godzinach. ale jakoś nie widze siebie jutro o tej samej porze po pracy przy konsoli. No i rzeczywiście jest całkiem liniowe.
To jest kwestia gustu :P Też miałem okazję porać w FFXIII Jap i po około 3h gry (kompletnie nie znając japońskiego :P) stwierdzam, że muszę mieć ten tytuł i leję na ostatnie recenzje, które psioczą na tą grę :P Bo mimo liniowości to jak dla mnie trzynastka ma "coś w sobie" co nie pozwoli mi szybko od niej odejść :P
by szczuruŸ 2012
Andrej
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 21 gru, 2009 20:50

Post autor: Andrej »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”