Final Fantasy XIII

Dział poświęcony wszystkim elementom XIIItek.

Moderator: Moderatorzy

PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Centhariel- zważywszy, że nowy final ma być mniej kolorowy to klimatu z X-2 raczej nie będzie.
Jest wiele światów gdzie magia i broń biała współistnieje z rozwiniętą technologią: Shadowrun, Warhammer 40000, Wojny Gwiezdne itp. Mi to nie przeszkadza i w sumie wole takie połączenie niż czyste s-f. A jeśli chodzi o serię ff to takie połączenie zawsze pasowało i nigdy nie miałem wrażenia „sztuczności”.
O ile postać Lighting (w przeciwieństwie do imienia) nie mogę nic zarzucić i mimo podobieństwa do innych postaci jest na tyle różna, żeby mi to nie przeszkadzało, to dobrze by było jakby w jakimś, fajnalu głównym bohaterem był nieczłowiek tylko ktoś z innej rasy (dlatego „elfie” uszy bardzo mi się podobają).
I jeszcze jedno: w skład całego projektu ma wchodzić ileś tam Fajnalów, które ma coś łączyć. Wiadomo właściwie, o co chodzi z tym połączeniem? Jak to ma wyglądać?
Centhariel

Post autor: Centhariel »

PączekzPiekieł pisze: ma być
A może nie być.
PączekzPiekieł pisze: Jest wiele światów gdzie magia i broń biała współistnieje z rozwiniętą technologią: Shadowrun, Warhammer 40000, Wojny Gwiezdne itp. Mi to nie przeszkadza i w sumie wole takie połączenie niż czyste s-f. A jeśli chodzi o serię ff to takie połączenie zawsze pasowało i nigdy nie miałem wrażenia „sztuczności”.
Ja nie powiedziałem, że mi to przeszkadza. Lubię próbować czegoś nowego, lubię różnorodność. Dlatego chciałbym ujrzeć FF'a umieszczonego w realiach średniowiecznych (magia bez rozwiniętej technologii).
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Centhariel pisze:Dlatego chciałbym ujrzeć FF'a umieszczonego w realiach średniowiecznych (magia bez rozwiniętej technologii).
to zagraj w FFI albo FFII, co prawda, tam też są latające statki, ale klimat najbardziej mają zbliżony do typowego fantasy (szczególnie pierwsze godziny FFI)
Centhariel

Post autor: Centhariel »

Mhhhhmmm cóż za propozycja nie do odrzucenia :)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Centhariel pisze:Dlatego chciałbym ujrzeć FF'a umieszczonego w realiach średniowiecznych (magia bez rozwiniętej technologii).
Właśnie taki jest świat finali i takie są prawa którymi się rządzą. Jeśli chce się pograć w coś osadzonego stricte w średniowieczu, na pewno nie należy wybierać finala. To tak jak konie zamiast chocobo O_o apokalipsa.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jakbyście nie zauważyli, to FF praktycznie od początku miało elementy steampunk'u, czyli połączenia średniowiecznej technologii (i typowego świata fantasy) z techniką. Chociaż same statki latające, to wcale nie czynią jeszcze steampunk'u - w co drugiej książce fantasy są. A FF niech jest jakie jest - w przypadku tej serii wolę klimaty bardziej zaawansowanych technologii akurat.

A jak chcecie czystego fantasy, to proponuję grać w klasyczne gry cRPG najwyższej klasy - Baldur's Gate, Icewind Dale itp. itp., bo takich RPG z Japonii jest wręcz szczątkowo.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
CePeN

Post autor: CePeN »

Gveir pisze:Jakbyście nie zauważyli, to FF praktycznie od początku miało elementy steampunk'u, czyli połączenia średniowiecznej technologii (i typowego świata fantasy) z techniką.
Musisz jednak przyznać że w FF IX jest więcej elementów ze średniowiecza niż takowej techniki.
Gveir pisze:A jak chcecie czystego fantasy, to proponuję grać w klasyczne gry cRPG najwyższej klasy - Baldur's Gate, Icewind Dale itp. itp., bo takich RPG z Japonii jest wręcz szczątkowo.

Ice Wind Dale i jego sequel żądzą 8)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

CePeN pisze:Musisz jednak przyznać że w FF IX jest więcej elementów ze średniowiecza niż takowej techniki.
No tak, jest ich więcej, ale tak czy tak, podchodzi to pod steampunk i ta technika jest ;] I to wcale nie mało, statki latające itp. Nie mówię, że to dominująca rzecz - ale zawsze była i jest w FF. I szczerze wolę te bardziej techniczne ;]
CePeN pisze:Ice Wind Dale i jego sequel żądzą 8)
Torment i BG2 uber alles ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Adix9512

Post autor: Adix9512 »

Co do rozwiniętej techniki to takie chociaż FF7 jest przykładem tego, że finale nie stronią od karabinów czy helikopterów. Ale FF6 świadczy o tym, że ta seria trzyma się jednak zamków, mieczy i tarcz.


Każda część prezentuje inny styl.
Awatar użytkownika
Lady Luck
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: pn 13 sie, 2007 10:30
Lokalizacja: HT

Post autor: Lady Luck »

http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=20816

Dowcip roku :lol:

Na TGSie S_E zapowiada pokazanie trailerów do FFXIII i vsXIII- znając życie dędzie sztuczne robienie szumu i zrobią pokaz zamknięty.

Jeśli się okaże, że Melody XIII naprawdę wyjdzie- mamy 10 lat z bańki tłuczenia samych Trzynastych Finali. S_E chyba wystawia cierpliwość graczy na próbę i sprawdza, ilu ma hardcore`owych fanów, bo innego wyjasnienia na ten plan trzynastoletni nie widzę :lol:
Heheheahehahehahehahehahehhehehehahhahyh
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Zawsze staram sie stawac w obronie FFXIII ale tutaj przyznaje ci racje _-_ ... przeginaja ci ludzie.

(sorry za brak polskich znakow ale pisze ze szkolnego kompa XD)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

W sumie... jeżeli cała saga XIII okaże się dobrze powiązana i rozplanowana, to nie mam nic przeciwko temu, żeby tak było. Oby jeno nie poszli w stronę kompilacji FF VII, gdzie coraz ro bardziej rozmieniali się na drobne niszcząc dobre wrażenia z oryginału -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Lady Luck
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: pn 13 sie, 2007 10:30
Lokalizacja: HT

Post autor: Lady Luck »

Tak, jak mówiłam- pokaz zamknięty, gla graczy rzucono 3 screeny na krzyż :lol:
Nomura bardzo się cieszy, że ma pełną swobodę działania przy FFXIII- i pewnie dlatego stworzył projekt Fabula Nova Cristalis (LOOOOOL), który to obejmuje 10 lat klepania Finali spod szyldu XIII.
Myślicie, że ten facet ma obsesję na punkcie tego numeru? Najpierw narobił jakąś Organisation XIII w KH2, teraz kurczowo trzyma się numeru 13. w FFach... hmm...

Acha, Nomura- sama powiedział, że FFXIII jest bliski ideałowi.
Ciekawe... :roll:
Heheheahehahehahehahehahehhehehehahhahyh
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Aż taką ci robi różnicę, że następne części nie będą mieć numerka XIV?
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

Dobra , rozumiem to ze koleś ma radoche z robienia jednej sagi przez 10 lat , ale bez przesady. Komu będzie sie chciało kupywać kazdą część po kolei aby poznać fabuła (jakby te czesci wychodzily tylko na PS3 to niemialbym nic przeciwko tylko jak one maja wychodzic jeszcze na DS-a , PSP i inne konsole , to dajta mi spokoja...). No coż , narazie to mozemy sobie pospekulowac jakby to wygladalo , wszystko zobaczy sie już w praniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIII i XIII-2”