Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Isia pisze:Nie była, Gveir.
Rozumiem Isiu, ale

Kod: Zaznacz cały

w ten sposób właśnie wyjaśnił to Sapkowski w tym wywiadzie. Jej uraz do mężczyzn był widoczny (miał Cahir pecha, że tak źle go zrozumiała, ale w końcu była w tedy tylko dzieckiem, a i inne przecież miała przygody niewesołe), a że trafiła na Mistle... Co do urazu do macieżyństwa, to rozwiąnął się raczej po "prośbie" i "próbach" Króla Olch. Z resztą, jak ujął to Sapkowski było to specjlanym krokiem łamiącym typowe stereotypy fantasy, gdzie czytelnik widząc skąpo odzianą/ładną pannnę od razu wie, że będzie nagrodą i odpoczynkiem dla wojownika. Sam kiedyś naciął się na to, kiedy myślał, że bohaterka jakiejś książki utrzyma dziwictwo dla swojego herosa, a ona nagle przespała się z innym, co go znerwiło - bo przecież tak nie można, bo to łamie konwnecje. Ale sam pomyślał, że a nóż, widelec, kogoś uda zdenerwować uda mu się w ten sam sposób. Perfidny pomysł ;)
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Kuuuuchnia, domyślna jestem, bom wywiadu nie czytała :lol: Ostatnio mi powiedzieli, że mam yntelygencję :D
A tak back on topic, co sądzicie o RLS?
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Przeczytałam właśnie książkę pod tytułem "Szczęście TM" <- TM to ten taki znaczek chyba wiecie o co chodzi nie?? Bardzo ciekawa i humorystyczna książka :) Opowiada o redaktorze, który podczas usuwaniu sterty śieci zobaczył na swoim biurku poradnik, który miał zmienić wszystko... Cały świat ;) Bardzo ciekawa ^^ A swoją drogą to tak se myślę czy niektóre z tych porad co tam są mogą się spełnić naprawdę ^^ Jak tak to może mi się uda zostać milionerką :D
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

oho..Go,jesli Cie to interesuje właśnie wydali spolszczenie "Blood and Gold" Rice <rzecz tu jest o zyciu Mariusa>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Nie wiem co i jak, ale ja właśnie skończyłem czytać Wywiad z wampirem. I co do ulubionch postaci. Podobnie jak w filmie tak i w książce, nigdy nie spotkałem kogoś tak intygującego z młodocianych bohaterów, jak Claudia. Zaskakuje, bezwzględna, rzeczowa, subtelna i taka sweet ^^ Nie wiem jak Wy możecie dostawać ekstazy na widok/słuch imienia "Lestat". Może nie do końca wiem co z nim jest konkretnie bo patrze że kolejna książka może przybliżyć jego postać. Whatatever. Tak czy owak Claudia roxuje. A co do samej książki, niektóre opisy są wręcz cudowne, najbardziej mi się spodobał ten z wizją Luisa w katedrze. No i pare innych. Polecam.

PS. "Pragnę więcej." :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:"Pragnę więcej."
czego ? :lol: :]]
<khrwwiii :lol: >
Boni pisze:Może nie do końca wiem co z nim jest konkretnie bo patrze że kolejna książka może przybliżyć jego postać.
ano,kolejna czesc to autobiografia Lestacika:) <dla mnie najlepsza czesc>

ja tam Claudii zawsze mialam za zle jej podejscie do Lestacika..niewychowana jedna;P :wink:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
87agnes87

Post autor: 87agnes87 »

KAZDY KTO INTERESUJE SIE TEMATYKA WAMPYROW ZDECYDOWANIE POWINIEN PRZECZYTAC ''NEKROSKOP''BRIANA LUMLEY'A JEST 13 CZESCI (MOZE NAPISZE 14)


N:
a) Caps Off.
b) Brak argumentacji. wyjaśnij nam DLACZEGO mielibyśmy akurat po tą lekturę sięgać, bo skoro zachwalasz, to chyba wiesz czemu? My/ja nie mam pojęcia.


[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 23:28 ]
Napiszę tak: nie moge pisać nic o książce a to dla tego, że mi też ją kiedyś ktoś polecił i nic nie chciał o niej opowiedzieć, dla tego że był tajemniczy zaczełam ją czytać i sie okazało, że ta książka także jest tajemnicza. Argument, który uważam za najważniejszy to ten, że książka i czas akcji jest totalnie wymyślony przez autora, ale przecyzja jego wypowiedzi i to jaką ma wyobraźnie jest nie do pobicia, ta książka ma w sobie coś czym różni się od innych, opisuje wampiry, świat w którym żyją porusza także swery sexu, jej fabuła totalnie wciąga, autor opisuje wszystko tak realnie, z najmniejszymi szczegółami, że nie można uwierzyć iż dana sytuacja czy postać nie istniały na prawde, dla tego uważam że jeżeli ktoś lubi książki z mroczną, czasem podniecającą fabułą to powinien niezwłocznie ją przeczytać.
Ostatnio zmieniony śr 15 lis, 2006 14:26 przez 87agnes87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Ja osobiście polecam książkę w klimatach fantasy pt. ''Eragon''. Autorem jest Christopher Paolini. Książka opowiada o chłopaku, który znalazł jajo smoka i przez to wpada w kłopoty. Eragon z prostego człowieka staje się legendarnym smoczym jeżdżcem. Fabuła jest odpowiednio pokomplikowana i ma wiele zaskakujących zwrotów. Nie będę już więcej opowiadać. To trzeba po prostu przeczytać. Dla tych, którzy uważają, że Harry Potter jest zbyt cukrowany będzie to idealna lektura. Naprawdę polecam!
Kobieta zmienną jest...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nie wiedziałem gdzie to wkleić, więc podepnę tutaj ;)

http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,3292 ... 536229.200 - ciekawe czy coś z tego wyjdzie... Znając życie - znowu premiera w Polsce opóźni sie o kilka miesiecy, a w tym czasie w necie znowu będzie dostępne amatorskie tłumaczenie... Musze dokończyć Zakon Feniksa (czytam wszystko 2. raz :P ) ^__^'.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Chyba też zacznę czytać wszystko od początku. Nie mogę się już doczekać ostatniej części. No i w końcu wyjaśni się to o czym z Nemesis można dyskutować bez końca :D.

PS. Podpiszcie się pod Petycją, bo narazie zdecydowana większość osób tylko marudzi, zamiast zrobić coś, co może przynieść jakiś skutek :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ja i tak stwierdziłam, ze kupię angielską wersję. Jednak chce już mieć z głowy

Kod: Zaznacz cały

śmierć Pottera
, żebym mogła to uczcić XD Ale akcja imo bardzo zacna. Zanim u nas wydadzą 7 80% spoilerów będzie już w sieci (jakby mi to osobiście przeszkadzało lol).
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

O nie, kiziu-miziu 8)

Kod: Zaznacz cały

 Severusek w kulminującym momencie odda swe życie za Hariego xD 
Też zastanawiam się nad wersją angielską, ale dla mnie prawdę mówiąc parę miesięcy oczekiwań więcej na wersję profesjonalnie spolszczoną nie będzie wielką tragedią.

A spoilerów trzeba będzie unikać jak ognia :/. Umówmy się tak - kto z nas przeczyta ost. część pierwszy, niech się nie chwali czy miał rację w sprawie Pottera. :p
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Grzybek Z Octu pisze:

Kod: Zaznacz cały

Severusek w kulminującym momencie odda swe życie za Hariego xD
Ja wiem >< Bo

Kod: Zaznacz cały

Dumb wiedział, ze zginie i chciał, zeby Sevcio okazał się lepszym zuym, zeby potem móc pokonac Voldka. 
Ale ja obstawiam, że

Kod: Zaznacz cały

Sevcio i Harry zginą...
Oby nie, bo kocham Sevcia ; ;
Grzybek Z Octu pisze:dla mnie prawdę mówiąc parę miesięcy oczekiwań więcej na wersję profesjonalnie spolszczoną nie będzie wielką tragedią.
Pewnie, ze nie. dlatego sama nie wiem czy będzie mi sie chciało kupowac angielską... jestem w trakcie czytania dwóch innych angielskich ksiazek i idzie mi to powoli...jakoś za duzo anime do oglądania ; ;
Grzybek Z Octu pisze:A spoilerów trzeba będzie unikać jak ognia
E tam. Od poczatku wiedziałam, że

Kod: Zaznacz cały

Sevek zabije Dumbla
i tym chętniej czytałam XD Inaczej nie wiem czy bym przetrwała te miłosne uniesienia Harry'ego i spółki ><'
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kupię siódmy tom po angielsku jak tylko sie ukaże- żal by mi było poznać treść tak wyczekiwanej ksiażki zanim ją przeczytam. Uniknięcie spoilerów i tak będzie niemożliwe, bo ludzie w necie są bezmyślni i bez skrupułów psują zabawę wyjawianiem całej fabuły ( i to w namniej oczekiwanych miejscach) Oznaczane spoilery mogę jeszcze przeżyć, ale w większości przypadków nikt nie zadaje sobie tego trudu.
Wszystko to kwestia podejścia - ja bym rozdrapała i rozsmarowała na ścianie za wielki spoiler do HP xD Po prostu nie ma nic lepszego niż lekka książka z wciagającą fabułą- pod warunkiem że nie znamy zakończenia historii ;)
Nemesis pisze:sama nie wiem czy będzie mi sie chciało kupowac angielską... jestem w trakcie czytania dwóch innych angielskich ksiazek i idzie mi to powoli.
Zakon Feniksa czytałam najpierw po angielsku i miałam jedynie problemy z nazwami własnymi, bo przywykłam do ich polskich odpowiedników. Sama książka jest pisana prostym językiem, w dodatku czyta się ją błyskawicznie- w sumie nie robi mi różnicy którą wersję poznam najpierw :]
Przed wyjściem 7 tomu pewnie przerobię poprzednie po raz kolejny, bo sporo szczegółów wylatuje z głowy.

Kod: Zaznacz cały

A skoro już jesteśmy w temacie &#58; ja też myslę,że Snape zginie ratując Harry'ego. Wbrew temu co działo się na końcu Księcia Półkrwi jestem niemal pewna, że Snape jest nadal po stronie tych dobrych, a śmierć Dumbledore'a była zaplanowana&#40; przez niego samego&#41;. Snape musi odgrywać rolę zuego, a zamordowanie staruszka ma udowodnić że jest wierny blablabla... a wszystko po to,żeby ochronić Harry'ego i pokonać ZUO xD Oczywiście mam nadzieje,że się mylę i wierzę w umiejętność Rowling do zaskakiwania XD Jak dotąd mnie nie zawiodła _^_
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A ja twierdze to, co napisałaś na końcu... Myślę, że to, czym chce nas Rowling zaskoczyć, już i tak 80% odkryło :roll: No, ale zawsze się może okazać, że Snape jest ojcem Herry'ego, a fotki były spreparowane :lol: Pewnie i tak kupię. Nie wytrzymam do polskiej premiery -_-'

Naszło mnie na kryminały. Zna ktoś może jakiś przyzwoity kryminał, który mnie nie przestanie zaskakiwać w połowie? ; ; Plz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”