Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

NeoBoala

Dobre książki

Post autor: NeoBoala »

Dobre książki..dla mnie kojarzą się tylko z książkami fantastycznymi.
Pozycje, które moge polecić każdemu <nawet tym nieobeznanym w temacie> to:
Władca Pierścieni I, II, III, Hobbit, Doskonały Świat Forgotten Realms (dziesiątki książek) i Magic The Gettering (równieżdzieisątki książek).
Jeśli chcecie zacząć czytywać książki fantastyczne szukajcie na półkach sklepowych dwóch wspaniałych autorów, którzy sprawiają że ten gatunek nadal się rozwija: R.A Salvatore i Elaine Cunningham.
Gość

Post autor: Gość »

Ja bym jeszcze dodał "Świat Dysku" i książki ze świata Warhammer (ciekawe choć przeczytałem tylko jedną).
g7ob3r

Post autor: g7ob3r »

taaa... Ja ja tutaj jeszcze widze sage o wiedzminie [] Przeciez to jest piekne []
A co do "Wladcy pierscieni " to niedawno ukazala sie kontynuacja Huh ?!
No tak to prawda napisal to niejaki NIK PIERUMOW rosjanin ... no ale poszlo mu to calkiem okej, tzn naraize przeczytalem tylko tom [] z trzech... [] i odrazu zucaja sie w oczy dokladne opisy walk czego strasznie brakowalo we wladcy, nie chce byt wiele zdradzac dlatego powiem tylko ze trylogia zwie sie "Pierscien Mroku" i akcja dzieje sie 300 lat po wladcy pierscieni :=]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmm..chyba juz gdzies o tym bylo...
..zeby tak miec czasu na czytanie jeszcze...
wszystkie Kinga
p.highsmith 'znajomi z pociagu' 'slodka choroba'
a takze inne thrillery np coben'a
dostojewski 'zbrodnia i kara'
bulhakow 'mistrz i malgorzata'
k.essex 'kleoptra' i druga czesc 'krolowa'

a tak to przeczytalabym sobie 'wywiad z wampirem',druga czesc-'krolowa poteponych' A.Rice
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

nio ja sie zgodze z NeoBalla bo Salvatore i Cunningham rzeczywiscie rox ;)

zas co do "Zbrodni i kary" oraz "Mistrza i Malgorzaty" to jakos nie podeszly mi te ksiazki...
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

a słyszeliscie o ksiązce czy ksiązkach co opisują władce piersciani od strony mordoru?? :razz: podobno takie cos istnieje, tylko skąd to skołowac hmmmmmmm :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

zas co do "Zbrodni i kary" oraz "Mistrza i Malgorzaty" to jakos nie podeszly mi te ksiazki...
przynajmniej znowu nie sa o tym samym (mam na mysi nasz kochane rodowe lekturki...)heh dzisiaj niezle kapy z poloka polecialy bo nie przeczytano 'poczatku' :)..na szcescie mnie ominela,heh nie rzucilam sie w oczy :DD
podobno takie cos istnieje, tylko skąd to skołowac hmmmmmmm
hmm..moze napoczatek net? :]

Mad jak juz piszesz takie rzeczy to zaznaczaj spojlery...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

HARRY PORTIER:D:P:D:P ale tak serio Władca-wszystkie tomy,Zbrodnia i Kara.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

portier :D :D
Zbrodnia i Kara
ooo...:) 8)
heh ostatnio przeczytalam lekture(tak tak wiem cos niespotykanego..heh nie pamietam kiedy sotanio jakos przeczytalam tka do konca) a mianowicie 'zdazyc przed panem bogiem' kolejna taka smutna ksiazka...ech wtedy to byly czasy...
hmm..o wlasnie a co z poezja? :D
jesli o mnie chodzi bardzo lubie poezje mlodej polski(heh nic nowego w temacie ;]) pozniej jeszcze baczynski a z zagranicznych to edgar allan poe ..nio i oczywiscie poezja w textach DoD czy chociazby Lacrimosy :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
aden

Post autor: aden »

Dobra ksiazka hmm to polecam to polecam wsyztskie ksiazki Eddingsa, gosciu fajnie pisze :>
narwaniec

Post autor: narwaniec »

Garnet, ja tesh jestem swierzo po przeczytaniu "zdązyć przed panem bogiem". Imo ksiazka zajefajna, uwielbiam powiesci o tematyce wojennej zwłaszcza II wojny świat. Ogoolnie ksiazke polecam, jesli ktos jest antysemitą, po przeczytaniu ksiazki i uswiadomieniu sobie ogromu ofiar, powinien zmienic swiatopogląd...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmm..Mad ale to cio Ty napisales to byl wrozba a jak w swoim horoskopie nie mam nic o zadnym ksieciu :]

Narwaniec-co do mnie to zbytnio nie lubie tych ksiazek..to juz nie wiem ktora o podobnej tematyce...nie ejst i potzrebna ksiazka aby pograzyc sie w takim nastroju ;)...byle jak najszybciej skonczyc ten okres..jedyne cio mi sie stad podoba to wiersze Baczynskiego...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
narwaniec

Post autor: narwaniec »

GArnet rozumiem cie... Reportaz Hanny Krall ma wogle niesmaczny charakter ... vide opis anorektyczki, lub scena z dziewczynka ktoora wyjawia polorzenie bunkru pelnego zyduw... Jak czytam takie cos to od razu ANTI NAZI sie we mnie wlacza... :?
dopi

Post autor: dopi »

ANTI NAZI dobre ;] nie myślcie sobie że Narwaniec taki mądry sam z siebie książke pzreczytał żeby nie dostac pały z POlaka a tekstami typu "Opis anorektyczki" wali bo na polskim pani to podkreslała :D no i ogolnie leszczu jest z niego. Mnie tez takie ksiązki jak "Zdązyc pzred Panem Bogiem" ciekawją chociaz fakt faktem do najprzyjemniejszych to one nie należą
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

lol niezle Dopi ;)
Queen chyba niewyspana jest
te randki robia swoje :]
Reportaz Hanny Krall ma wogle niesmaczny charakter ...
akurat to mi nie przeszkadza..po prostu nie przepadam zbytnio za ta epoka..wole mloda polske...a takiego smutku co ogarnia po przeczyaniu takiej ksiazki to mam dosc w zyciu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”