Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Moich popowych kawalkach" mowisz? - skad wiesz czego slucham?
nie wiem ja tak nazywam wszystko co nie jest klasyką i nie zagłębiam się czy to hard rock czy pop czy disco polo ;)

btw. zapomniałem desperację zakupić :D

hmm Mistrz i Małgorzata to tytuł intrygujący poniekąd.... 8)
oceniam Cie po tym co piszesz
lol ja nie piszę że słucham kate ryan ;) a z resztą mniejsza a tym...

mam pytanie: czy czytał ktoś czarodziejską górę tomasza manna?? jak tak to proszę o wasze opinie na temat tej ksiązki
glamorous vamp
Rinoa

Post autor: Rinoa »

"Czarodziejskiej góry" akurat nie, ale "Śmierć w Wenecji" tak i polecam. Łącznie z ekranizacją, bo to jedna z niewielu, które się udały w całej historii kina. Wracając do upodobań: Bułhakow to, IMVHO, bardzo dobry pisarz. Wiem, co mówię, bo czytałam nie tylko owego "Mistrza i Małgorzatę" :) Ale nie każdemu musi się podobać. BTW, zna ktoś coś Zajdla?
Rinoa

Post autor: Rinoa »

Takich fajnych autorów na pęczki - poszukaj sobie co nieco Przybyszewskiego i jego kumpli, w tym Kasprowicza. Jeno tego, co poza kanonem pokutuje. Kolejna rzecz: wielcy wieszczowie i niejaki Towiański - moja niezapomniana polonistka wspominała co nieco o "sekciarskich ekscesach" i rzeczywiście - dość ciekawie pojmowali mesjanizm na tej emigracji :lol:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Takich fajnych autorów na pęczki - poszukaj sobie co nieco Przybyszewskiego i jego kumpli, w tym Kasprowicza. Jeno tego, co poza kanonem pokutuje. Kolejna rzecz: wielcy wieszczowie i niejaki Towiański - moja niezapomniana polonistka wspominała co nieco o "sekciarskich ekscesach" i rzeczywiście - dość ciekawie pojmowali mesjanizm na tej emigracji
lol widzę że dużo czytasz :)
glamorous vamp
Rinoa

Post autor: Rinoa »

Takie tam małe zboczenie :lol:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Takie tam małe zboczenie
lubię zboczone kobiety :D ;)
glamorous vamp
Rinoa

Post autor: Rinoa »

Interesujące masz upodobania XD
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Wnioslo, wnioslo - moze nie dla Ciebie, no ale w koncu nie do Ciebie skierowane bylo.
forum jest publiczne wiec moge odpowiadac na co mam ochote-popdbnie Ty w temacie o tapetach jak pamietam napsiales w ramach odpwiedzi na psot Kokiego iz woli ryan niz gotyk-kogo to obchodzi...a wyrazenie Kokiego nei blyo skeirowane do Ciebie...tak wiec nas tez nei obchodzi Twoja opinia jelsi stwierdzenie nei jest skieorwane do Ciebie
zajrzałem do jakiegoś tam sklepu i był tytuł "Wampir"...pomyślałem że to jakieś gothyckie ale tu patrze autorem jest Reymont (chłopi rulezz ) i uznałem że kupie
heh..o pwoiesci slyszalam dawno temu..ale nei czytalam
Garnet: ja się piszę na taki podział, ale do Armanda poproszę też jego maskotkę Pani Rice na razie czytałam tylko wampiry
:) a czytalas tez wersje orginalne? ..b niestety niestety nie wiaodmo kiedy wydadza u nas cala serie :( Armandzio w koncu u nas z laski producentow sie ukazal..dziwny jest ten tez fakt ukazywania sie pozcji..tzn to ze nei wydaja ich po kolei
poszukaj sobie co nieco Przybyszewskiego i jego kumpli, w tym Kasprowicza. Jeno tego, co poza kanonem pokutuje. Kolejna rzecz: wielcy wieszczowie i niejaki Towiański
man,i love poezja z mlodej polski;] z micinskim na czele i jego lucyferyzmem:] poza tym kasprowicz,tetmajer i z zagranicznych baudelaire,rimbaud...a z nie mlodej polski to baczynski,,ten smutek przezierajacy z wierszy...
mam tez zamiar w najblizszym czasie poczyatc Edgara Poe ;]

nie wiem czy wczesniej o tym pisalam polecam ksiazki Patricii Highsmith,a szcegolnie jej powiesc debiutancka 'znajomi z pociagu' ktora polecam sam Hitchcock i sam nakrecil na jej podstawie film 'nieznajomi z pociagu'...Patricia potarfi dosknoale opsiac ludzka psychike,jej motywy dzialania,popedy do zbdorni itd...wlansie owa wspomniana ksiazka wyjasnia iz kazdy pod pewna presja i pewnymi czynnikami mzoe popelnic zbrodnie..polecam
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

garnet pisze:Ty w temacie o tapetach jak pamietam napsiales w ramach odpwiedzi na psot Kokiego iz woli ryan niz gotyk-kogo to obchodzi...a wyrazenie Kokiego nei blyo skeirowane do Ciebie
Kwestia dyskusyjna - ja to odebralem jako wyraznie skierowane do mnie chociaz nie bylo to zaznaczone, ale to moje subtelne odczucia.
...tak wiec nas tez nei obchodzi Twoja opinia
Od kiedy masz prawo wypowiadac sie za innych :?:

OK jak dla mnie to bez znaczenia mysl co chcesz.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Od kiedy masz prawo wypowiadac sie za innych
specjalnei tak napisalam bo w tamtym przypadku tez odpowiedziales jakby za wszystkich

polecam ksiazke Petoia'i 'wampiry i wilkolaki' mozna tam znalezc mity,podania od zapytania kim jets wampir konczac na draculi stokera
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Hmmm zamierzam zakupic teraz jakas ksiazke i chcialbym aby ktos z was polecil mi to przy czym bawil sie najlepiej. Jak zapewne wiecie lubie Forgotten Realms, ale nie pogardze czyms z waszego kregu zainteresowan. Najwazniejsze to zeby polecona ksiazka byla opatrzona jakims waszym ciekawym komentarzem, a nie lakonicznym stwierdzeniem, ze to mi sie podoba :]
Na pewno kojarzycie zawsze z tylu ksiazek krotki jej opis, ktory nierzadko zacheca do jej przeczytania ;) - wiem, ze dla niektorych to trudne, ale postarac sie chyba warto w koncu niewielka wdziecznosc PrinceOfDark powinna byc wystarczajaca nagroda - kto wie kiedy spojrze przychylniejszym okiem :lol: :wink:

Avatar Lacrimosy... daje rade.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Hmmm zamierzam zakupic teraz jakas ksiazke i chcialbym aby ktos z was polecil mi to przy czym bawil sie najlepiej. Jak zapewne wiecie lubie Forgotten Realms, ale nie pogardze czyms z waszego kregu zainteresowan. Najwazniejsze to zeby polecona ksiazka byla opatrzona jakims waszym ciekawym komentarzem, a nie lakonicznym stwierdzeniem, ze to mi sie podoba :]
Na pewno kojarzycie zawsze z tylu ksiazek krotki jej opis, ktory nierzadko zacheca do jej przeczytania - wiem, ze dla niektorych to trudne, ale postarac sie chyba warto w koncu niewielka wdziecznosc PrinceOfDark powinna byc wystarczajaca nagroda - kto wie kiedy spojrze przychylniejszym okiem
hmm ja ostatnio czytałem książkę Davida Lodga- Zamiana- miałem taki ubaw że szok :lol:
btw. książka jest o dwóch takich profesorkach co w ramach pewnych okoliczności zmieniają się uniwerkami i tam są opisane ich przeżycia i wydarzenia w taki pomysłowy sposób :)
HMM na przykład jak jeden leci samolotem (jedyny facet na pokładzie) a cała reszta to panienki lecące na aborcję :lol: cóż za ubaw i te grypsy
albo siesta dzieci kwiatów albo ostatnie chwile w hotelu (buahaha)
btw. książka ta zawiera również bardzo ważne cytaty warte zapamiętania a szczególnie ten na samym końcu... POLECAM :!: :!: :!: :!:
[edit] ciekawy jest bodaj ostatni rozdział napisany jakby to był scenariusz do jakiegoś filmu :)
glamorous vamp
Madtrax

Post autor: Madtrax »

garnet pisze:przejrysz temat od poczatku do konca to sie dowiesz co kto poleca przecie ;]
Napisalem przeciez, ze nie chce lakoniczych wypowiedzi... chce czegos takiego jak napisal Bonifacy. Czegos co mnie zacheci... :)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Napisalem przeciez, ze nie chce lakoniczych wypowiedzi
wszystkie sa lakoniczne? ;]

to ja polecam jeszcze Biblie Szatana LaVeya ;] ...no co mam sie tu rozpisywac...zainteresowani wiedza co i jak :D mila lektura a przy tym ile pozytecznych rzeczy mzona sie dowiedziec! ...mozna tu znalezc wszysktie obowiazujace przykazania,piekilene imiona(przydatne gdy szukamy imion dla naszych zwierzakow:D),taki interesujacy topic jak satanistyczny seks,nawet co nieco o wampirkach jest,pacierze ktore mzona odmawiac przed snem..jednym slowe praktyczna lektura:]
http://ramiel.republika.pl/Biblia.htm jakby co ;] (btw jak wpisalam to w wyszukiwarce to po prawej stronei wyszeld mi jakis adres na chrzescijani serwis :D)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Spewak

Post autor: Spewak »

Ja tak jak zalozyciel tego postu uwielbiam fantastyke - Forgotten Realms rzadzi szczegolnie ksiazki R.A. Salvatore o Drizzcie :D Tolkien tez dobry - najlepszy:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”