Dobre książki

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja polecam osobiście Tolkiena i Sapka (czasami ma jednak te przebłyski), Weis i Hickman (co by nie mówić seria smoczej lancy jest już prawie, że legendarna :) choć nie wszystkie prace zasługują nawet na zaszczytne miano książki :) ), Elaine Cunningham, Salvatora (choć jego opowieść o mrocznym elfie zrobiła się już dość nudna). A poza autorami fantasy to: Mickiewicz, Sienkiewicz, Hammurabi, Herodot, Teukides, Kościałkowski, Homer, Lipit - Isztar, Ur-Nammu (chyba dobrze zapisałem), Musashi Miyamoto.
[Dodane]
A właśnie zapomniałem o książkach Anny Świderkównej.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Nie zapomnij o Stefanie :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

no dzisiaj wreszcie korzystajac z wolnego skonczylam Ringa ;] <huh>

a niedawno zakupilam sobie opowiadania Poe...2 tomiki...ktos nie zna pana to polecam poznanie ;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

I co ? Dobre zakończenie w The Ring?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

zakonczenie? huh jest takei jak w filmie bohater jedzie autostrada XD
ale ksiazke polecam,mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy o sadako(min dlaczego odznaczala sie taka niebanalna,piekna uroda itp a takze zginela w innych okolicnzosciach-nie przez zadnego z rodzicow) a i w chwili smierci ofiar ona sama nie jest opisane w ksiazce jakoby sie materialnei pokazywala...ogolnei zrec biorac dosc pare roznic wprowadzili do filmu

a dzisiaj zaczelam w koncu Lsnienie..tzreba korzystac z wolnego czasu ;]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja osobiście nie jestem pewien czy powinnaś to czytać... Ta książka mimo że świetna może zrazić czytelnika swoją powolnością i rozległością (zabieg był celowy ale nie wszyscy tak to postrzegali) jeśli jednak książka ci się spodoba to nie ma odwrotu :]

[ Dodano: Pią 24 Gru, 2004 ]
Aha i jeszcze jedno, ci co czytali Georga R.R. Martina są proszeni o stawienie się w szeregu i o opis prozy tegoż pisarza
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

huh za jeden dzien 100 stron...hm..wiec chyba mnei nei zrazila swoja powolnoscia :] <jeszcze na dodatek wstep Poe:] >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Cóż... To dobry znak :wink:
A tak przy okazji właśnie przeczytałem Krainę Chichów Carola cóż... książka nice szczególnie dlatego, że główny bohater ma taki sam jak ja charakter :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dużo się tego nazbierało.

-"Wywiad z wampirem"
-"Wampir Lestat"
-"Władca Pierścieni I/II/III" , "Silmarillion" (mało żem oryginalna)
-"Narrenturm" i "Boży bojownicy" i tylko to pana Sapkowskiego.
-"Paragraf 22"
-"Mistrz i Małgorzata"
-"Imię róży", "Baudolino" i ogólnie U. Eco
-S. King - ogólnie
-"Regulamin tłoczni win"
-"Mikołajek" - cała seria 8)
-"Życie Pi"
-"Heroina"
-"My dzieci z dworca Zoo"
-Neil Gaiman - ogólnie

i dużo więcej ^^'.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Bardzo ciekawa lista i ogólnie dobra. Jedyne co mi się osobiście nie podobało to "Mikołajek" i "Heroina" :)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Ja tam lubię R. A. Salvatore'a a w szczególności serię z Drizztem Doeurdente, co rzec kult poprostu kult, ostatnio przeczytałem "Morze mieczy", mimo wszystko najbardziej lubiałem "Dolninę Lodowatego Wichru" :D
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Hmmmm... a nie uważasz, że Salvatore z czasem staje się nudny? Początkowo jego książki czyta się wyśmienicie, ale nie uważasz, że później leci na tym samym co wcześniej wymyślił?
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

a nie uważasz, że Salvatore z czasem staje się nudny?
Dokładnie !! To nie to samo co "Trylogia Mrocznego Elfa" i wyżej wymienione "DLW". Tak po prawdzie to chyba czytuje już Salvatora z przyzwyczajenia, a tak po drugiej prawdzie to wydaje mi się że chodzi o pieniądze, a jak wiadomo skoro coś trzyma się na topie, to czemu nie robić kontynuacji vide Final Fantasy (ale to już inna bajka)
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jeśli podoba ci się Salvatore to gorąco polecam Elaine Cunningham i jej trylogię "Doradcy i królowie".
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Jeśli podoba ci się Salvatore
Może nie podoba, lecz lubię sobie poczytnąć. Jednakże nie ograniczam się do Salvatora czytam większość książek Forgothen Realmsa. Mimo wszystko luknę na tę trylogię, wszak nie mam czasu siedzieć non stop w Empiku by przeczytać wszystkie książki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”