Komiksy...

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

356Warlock

Post autor: 356Warlock »

Garnet pisze:to kurt byl metalem? Shocked
<runal wlasnie moj swiatopoglad:]>

teraz to nawet komiksy z cobainem..qloowo Rolling Eyes
tzn ... może aż takim 100%(tzn jezeli chodzi o styl to nie chodził bezprzerwy na czarno - teraz na takie osoby mówą cytuję "PANCURY")...Alecałe życie przeszło mu jak życie metala...Koncerty,picie za niepełnoletności,robienie głupot,przedślubna miłość :wink: no i niestety narkotyki :sad:
Izrail pisze:Za 10 dni wychodzi jedna z najważniejszych premier komiksowych roku - nowy Asteriks!!!!!!!!!!!!! n Już się doczekać nie moge n
Fakt ...Asterix w sumie to jedyna kreskówka którą moge obejrzeć i zawsze się posmieje - a komiksy z nim uwielbiam :wink:
shinRa

Post autor: shinRa »

n[/quote]
Fakt ...Asterix w sumie to jedyna kreskówka którą moge obejrzeć i zawsze się posmieje - a komiksy z nim uwielbiam :wink:[/quote]

:grin: Cała seria o Asterixie była cudowna.... szkoda że teraz trudno dostać te starsze części... moja kolekcja nie obejmuje paru i z chęcią bym ją uzupełniła... gdy chodze po księgarniach to są... ale te które już mam... dobrym sposobem na pozyskanie co poniektórych jest zapisanie sie do bibliotek dla dzieci gdzie stosy komiksów leżą nie chciane.....
Co do kreskówek... :) też są cudo... pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

shinRa pisze:szkoda że teraz trudno dostać te starsze części
Hm... zawsze można na Allegro poszperać :]

Ostatnio sobie wszystkie Asteriksy odświeżyłem, bo mnie ten ostatni do tego zachęcił :> Szkoda tylko, że nie wydali u nas 32 tomu...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
guzik'

Post autor: guzik' »

A Enki Bilala ktoś lubi?
Polece kilka tytułów(tylko sie po pokoju rozejrze...):
El Borbah,Esencja,Achtung Zelig,Plastelina 2(Ostrowskiego-wokalisty CKOD-zaje**ście chore poczucie humoru:D),Wolverine(origin,essential itp)oczywiście STRAŻNICY-kto nie czytał nie może mówić,że zna sie na rzeczy!!!
no sporo tego ogolnie jest...
natomiast do gustu zupelnie nie przypadl mi Ultimate-Spiderman(fun media) i Ultimate-X men(dk)syyyyyyyf i odgrzewanie kotleta przez kucharza bez zmysłu smaku!
48 stron(seria)tez rzadzi!i Western Rosinskiego i...eh,dlugo by wymieniac;)
a Kaczor Donald i Tytusy niech spadaja

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 17:39 ]
356Warlock pisze:Odnośnie komiksów ... widizłem ostatnio ciekawy ...nieco drogi(35zeta) ...jest to komiks o życiu Świetej Pamieci Kurt'a Cobain'a ... całkiem niezła kreska muszę przyznać ... tyle że ten komiks ... ukazuje "Prawdziwe realia życia nastoletniego metala" ...więc treść bardzo prowkuje i szokuje (Oczywiście nie mnie ... chodzi mi o inne osoby) Wink
STARY!to kompletny syf!!!przestrzegam!
rozbawily mnie 2 rzeczy w twoim mesedżu:
1."całkiem niezła kreska"-buhahahahaha-mało w życiu widziałeś(a Wiśniewski ma całkiem fajne texty)
2."nieco drogi(35 zeta)"-nastepny lol-poodwracaj kilka komiksow to sie chyba zdziwisz ze to srednia cena dla takich wydan.Ja juz dawno przywyklem i nie placze jak w siatce ląduje Wolverine Essential,Legendy naszych Czasów,300(Millera);)

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 17:43 ]
Izrail pisze:a na razie staram sie przemóc do Sin City i Hellboya, bo rysunki Millera i Mignoli mnie wręcz odstraszają... Jak zobaczyłem Powrót Mrocznego Rycerza to rotfla niezłego zaliczyłem Laughing
A co do komiksowych rysunków... Dave McKean rox n


Przesadzasz stary przez duże P.Miller i Mignola odstraszają?!!!...aż nie wiem co napisać żeby cie nie obrazic.
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

guzik' pisze:A Enki Bilala ktoś lubi
Tia, Trylogia Nikopola to jedno z największych dzieł komiksowych jakie powstało :]
guzik' pisze:Wolverine
Tego pana w ogóle nie trawie - Weapon X było nudne, a te nowe też nie zachwycają...
guzik' pisze:STRAŻNICY
Wszystko w tym komiksie by było ładnie i pięknie, ale za dużo tam tekstu nawalili. Prędzej by z tego opowiadanie zrobili... Ale ogólnie komiks dobry.
guzik' pisze:Western
Bardzo odbra pozycja. Podobnie jak "Zemsta Hrabiego Skarbka".
guzik' pisze:Tytusy
Sorry - ten komiks to już polska legenda :lol: Większość częśći była bardzo dobra. Humor niezły, dalej potrafi nieźle rozbawić :]

A ja ostatnio dopadłem Kingdom Come - czyli wizja Sądu Ostatecznego w świecie bohaterów DC. Komiks jest genialny, zarówno dzięki scenariuszowi jak i doskonałym obrazkom, prawie tak samo dobrym tak jak te McKeana. Takie inne i świeże spojrzenie na świat superbohaterów naprawde na dlugo wpada w pamiec, polecam wszystkim to arcydzieło :]
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
guzik'

Post autor: guzik' »

Izrail pisze:STRAŻNICY

Wszystko w tym komiksie by było ładnie i pięknie, ale za dużo tam tekstu nawalili. Prędzej by z tego opowiadanie zrobili... Ale ogólnie komiks dobry.

nieeeeeeeeee no co ty gadasz-tu bede pana Moore'a bronił.Jest genialnym scenarzystą i każde(!)słowo idealnie pasuje.Moge przyznac ze mało akcji-ale o to chodziło.Jak ktos chce superbohaterow i walk to nie ten adres.Ale chyba sam sie zorientowales,ze tu chodzilo o ukazanie stadium psychiki herosow na "emeryturze"i otaczajacego ich swiata

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 17:55 ]
a Tytus moze i klasyka,ale to poczucie humoru zupelnie nie przemawia do mnie-rysunki tez lipa(tak jak rysowal ten pan w poczatkowych latach-ksiega 0-...brak slow...ale takie czasy byly-brali kogokolwiek kto mial kiedys olowek w reku,siadaj i rysujj).Wystarczy porownac Chmielewskiego z,np.Christą czy Baranowskim.Tematyka podobna a wykonanie...o kilka klas roznicy!O!
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

Ja osobiście bardzo lubię komiksy. Nie te z Marvela, typu Spider-Man, ale komisky głębokie, ciekawe bądź po prostu straszne. Lubię serię Sandman, choć nie znam jej za dobrze, lubię Achtung Zelicha! oraz lubię parę innych pozycji, bardzo do powyższych podobnych. Oczywiście, lubię się czasem zwyczajnie zrelaksować, bez zbędnego myślenia nad losami bohaterów, czy czyś czego komisk dotyczył, po prostu przeczytać go. Polecę tutaj Trzeci Testament, Throgala oraz zmakomitą większość komiksów z serii DK... I jeszcze Gołota vs. Predator :x <na '48 stonach' raczej się zawiodłem ... tak kumam wszytkie aluzje i nawiaznaia ale ... spodziewałem sie czegoś zabawniejszego>
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

_Dejwid_ pisze:Nie te z Marvela, typu Spider-Man
Ktoś kiedyś dobrze napisał: do momentu z klonowaniem SM był najlepszą pozycją Marvela. Ale później, jak się zaczęła ta cała historia z powrotem rodziców Petera itd. to się straszny chłąm zrobił. Naprawdę. <tyle tam głupot póxniej nawalili, że jak to czytałem to się zastanawiałem, czy to aby na pewno Spider-Man :lol: >

A ostatnio powróciłem do starych, dobrych, czasów Supermana. Najpierw strasznie kolesia nie lubiłem - miał dziadowski kostium, był strasznie lalusiowaty i jego sposób przemiany też był "super": Clark ściąga okularki i już jest Superem :lol: No ale od czasów Doomsdaya zrobiło się bardzo ciekawie i nadal bardzo często wracam do tej przełomowej sagi :)
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

hmm, Superman. kupowałem kiedyś trylogię "Pogrzeb przyjaciela". tak mnie zaintrygowała śmierć Supermana, że zbierałem też sagę "Rządy Supermanów", najciekawsze komiksy o Kencie jakie czytałem. miałem nadzieję, że to już będzie koniec ale oczywiście go wskrzesili i znowu zrobiło się standardowo, więc moja przygoda z Supermanem się skończyła.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Czytał ktoś może Szczury Blasku i Wilczyce Deszczu? Oba łączy scenarzysta Gordon Rennie. Osadzone w odległych przyszłościach opowiadają o upadku ludzkiej rasy. W Szczurach Rennie stworzył odległą przyszłość pełną totalitarno - nacjonalistycznych krajów. Jak ktoś podskakuje, to wyrzuca się go w szczelinę wymiarową otwartą na terenie Anglii (która przez to zsoatała zniszczona) do innego wymiaru, Blasku. Główny bohater tam trafia i musi przeżyć - to cała fabuła. Szczerze mówiąc komiks jest nasycony filozoficzno - egzystencjalnymi komentarzami, które są całkiem niezłe, ale są raczej zbyt ogólnikowe. Za to na podłoge powalają dwie rzeczy: rysunek i brutalność. Rysunki są malowane farbami a potem poprawione komputerem. Efekt jest świetny - hieperrealistyczny surrealizm :D. A co do krwawości, to kawałki kończyn flaki i tym podobne zdarzają się na każdej stronie - najkrwawszy komiks jaki widziałem.

W Wilczycach dano nasz świat po globalnym oceiepleniu, tak mniej więcej za 100 lat. Akcja dzieje się w Nowym Jorku - jedna z głównych bohaterek trafia do miasta jako członek ekspedycji ostatnieog bastionu naukowców, a druga jest zbieraczem wszystkiego co znajdzie, żyje w mieście. No i muszą niezbyt zdobrowolnie wykończyć klan fanatyków religijnych. Fajnie pokazany fanatyzm. Jeszcze fajniej pokazane wynaturzenie ludzi. Rysunek jest tradycyjny, choć barwy specjalnie pastelowo - wyblakłe. Krwawość w normie, a nawet poniżej. Finał rozgrywa się na szczycie World Trade Center, wynik - komiks miał problemy z wejściem do Polski :D.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Sogetsu pisze:oczywiście go wskrzesili i znowu zrobiło się standardowo
EEEEE!!!

Właśnie że się nie zrobiło standardowo :] Supcio trafił w kosmos i się zaczął po nim błąkąć aż w końcu natrafił na królestwo Darside'a... które wcześniej zostało jeszcze zniszczone przez Doomsdaya, o ile dobrze pamiętam :lol: I ponoć w pewnym momencie super rozdzielił się na dwóch - czerwonego i niebieskiego, ale tego już nie czytałem, więc nie mogę sie o tym wypowiedzieć :P
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Wiecie, ze tutaj oznaczanie spoilerów też obowiązuje? Nie? No to już wiecie. Na przyszłość zaznaczać, bo będą całe posty leciały.
King of Clowns

Post autor: King of Clowns »

Garnet pisze:...btw czytal tez ktos dawniej kaczora donalda? :lol: :lol: :lol:
A jakże. Jeden z najlepszych komiksów wszechczasów, o ile nie naj ;)
A poza tym to oczywiście klasyki takie jak Thorgal, Kajko i Kokosz, Tytus, Kapitan Kloss, Asterix - to po prostu świętośc.
Czytałem kiedyś stwierdzenie, że jak ktoś nie zna takich nazwisk, jak Rosiński, Christa czy Chmielewski, to nie powinien nazywac siebie Polakiem ;d I w sumie coś w tym jest, bo już niejedno pokolenie się na tych seriach wychowało.
kanzer pisze:Soul Saga - świetne rysunki
Czy to ten syf z DK?
Gdzie tam są świetne rysunki? O_o
Wszystkie żeńskie postacie miały identyczne twarze =="
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Dobre: francuskie komedia (Asterixy, Kran, Lanfeust, Trolle), Trzeci Testament, Wyprawa, Hellboy, Kaznodzieja, Ksiąze Nocy, Nowy Punisher od Mandragory, Spawn, Miller i wiele innych zeszytow.

A z zagranicznych to gardze Marvelem (pedalstwo, obcisle trkoty, mutany, super moce, brak fabuy...), a ostanio bardzo polubilem Forgotten Realm Komixy: swiezutka Forgotten Realms: the Dark Elf Trilogy - wgniata w fotel rysunkiem i scenariuszem by Salvatore (inaczej nie moglo byc ^^), a juz powoli zaczyna sie ukazywac Forgotten Realms: the Icewind Dale Trilogy, No rownie fajny jest Dragonlance: the Legend of Huma i Dragonlance:
Chronicles => jak dla mnie fana Forgotten Realms i Dragonlance pozycja obowiazkowa - polecam !!!.

A na dzis dzien racze sie tranlacjami by CFC i troche Transformers (nie wiedzialem ze moze byc takie fajne ^^)

EDIT: 3.09.2006 => Polecam szczegolnie translacje CFC, chlopaki odwalaja kawal wspanialej roboty i tlumacza to czego zadne polskie wydawnictwo komixowe nie planuje wydac :]
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Cthulhu
Kupo!
Kupo!
Posty: 87
Rejestracja: ndz 23 lip, 2006 22:57
Lokalizacja: R'lyeh

Post autor: Cthulhu »

http://www.lastblood.net/

"początkujący" komiks w stylu wampira maskarady, ciekawa kreska, fabuła zapowiada się ciekawie. Troche inne spojżenie na klan nocy. Polecam ;]
Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.
[center]H. P. Lovecraft[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”