Komiksy...

Kącik dla książko- i historyjkożerców. Pochwal jakąś książkę/komiks lub dowiedz się, co warto mieć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dagger
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: ndz 16 lis, 2008 15:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Komiksy...

Post autor: Dagger »

Ja o Berserku dowiedziałam się od 11 lat młodszego brata. Na początku byłam do tego dość sceptycznie nastawiona, ale cóż... przeskok z Sailor Moon do świata Guts'a- tytułowego Berserka jest niczym skok w nadprzestrzeń Sokołem Milienium (żart, z Czarodziejką pożegnałam się już dawno). Nie mniej jednak jest to naprawdę mroczne, bardzo disturbing i dość ciężkie, manga i anime, anime to starsze. Warto też zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową, która jest mega! Przy jej melodiach zdołałam napisać magisterkę...
You mustn't allow yourself to be chained to fate, to be ruled by your genes.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komiksy...

Post autor: Jaco »

Ja nie wiem... ze mną jest coś nie tak, albo to forum (duch GGY?) na mnie tak działa, ale pierwsze co mi do głowy przychodzi po przeczytaniu posta Dagger na martwym już niemalże forum, gdzie pojawia się 1 post na 3 tygodnie (w przeliczeniu na cały rok, bo ostatnio to mamy normalnie urodzaj), to.... NIE TEN DZIAŁ, DEMYT, mamy osobny wątek na mangę i anime! :evilbat:
Dag gdzieś tam indziej pisze:To była prowokacja.
Don't you dare!
Dag pisze:żart, z Czarodziejką pożegnałam się już dawno
Ja czytałem całą mangę SM dość niedawno, z 2-3 lata temu. Z rok temu za to czytałem całego DB :D

Ale już anime to praktycznie w ogóle nie oglądam od wielu lat....
Awatar użytkownika
Dagger
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: ndz 16 lis, 2008 15:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Komiksy...

Post autor: Dagger »

Jaco pisze: ndz 05 maja, 2019 21:11 NIE TEN DZIAŁ, DEMYT, mamy osobny wątek na mangę i anime! :evilbat:
Dag gdzieś tam indziej pisze:To była prowokacja.
Don't you dare!

Weź się nie czepiaj.
Nie wdałam się w szczegółowe podrozdziały, tylko wzięłam kliknęłam pierwszy ot bo "komiks" jest napisane. Wskrzeszam forum i chwała mi za to. Dzieki mnie możesz tu wejść i pogrozić mi palcem albo ewentualnym banem. O.
Dajesz... :573:
You mustn't allow yourself to be chained to fate, to be ruled by your genes.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komiksy...

Post autor: Jaco »

Ja co najwyżej mogę pozrzędzić :D Ale tak, chwała Ci za to ;]
Awatar użytkownika
Garland
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pt 01 maja, 2015 15:42

Re: Komiksy...

Post autor: Garland »

Jeżeli chodzi o mnie, to z BERSERKIEM zapoznałem się przez przypadek - ot, jakaś nowa, całkiem ciekawa historia w klimacie Dark Fantasy. Przeczytałem i po pierwszym komiksie zakochałem się w tej serii. Genialnie napisane postacie (zwłaszcza postacie: Gutsa - mojego idola i Caski - jednej z najlepszych kobiet w historii mangi), wciągająca, mroczna i ponura fabuła z małymi przebłyskami nadziei, przepięknie narysowane sceny i wszechobecna tajemnica..... ta manga to po prostu absolutne mistrzostwo a Kentarou Miura to dla mnie najwybitniejszy mango-pisarz w historii. Jedyne co mnie irytuje to postać Griffitha - co komiks mam cichą nadzieję, że Guts go w końcu zabije a tu klops >:-(. Osobiście, to zawsze kiedy wśród moich znajomych pada temat literatury, to za każdym razem polecam wszystkim (bardzo żarliwie zresztą ;-) BERSERKA.

To mój pierwszy post od...... BARDZO długiego czasu. Mam nadzieję, że wniosłem coś do dyskusji ;-)
"In life, war. In death, peace. In life, shame. In death, atonement."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki, komiksy”