Gotyk & Metal

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Kuja

Post autor: Kuja »

Kto byl na koncercie Sodom i Turbo we Wrocku, niech powie jak bylo ja jak jechalem mialem dzwona, i nie dojechalem buuuuu!!! szlag trafil auto, bilet, i impreze, a mieszkam tylko kilkanascie km od celu. Pech to pech.
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Qrde!! a jeszcze niedawno mialam zajrzec na allegro i zobaczyc czy cos jest z MdM!! EECHHH... wyprzedzilas mnie... ale gratuluje dobrego zakupu... ;]
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

to ja poprosilam o takowa aukcje;)

anyway,wywiad juz jest na sieciXD
http://www.youtube.com/watch?v=j_PYFH3N ... dix%20mois

a ta wzmianka o marylin mansonie -_-
ale nie ma co narzekac, fajnie,ze cos sie dzieje za zachodnia granica:) <nie zwazajac na to,ze material jest za krotki..nio i o jakiej porze puszczonyXD>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Przeczytalam tylko tlumaczenie i obejrzalam niecala minute, bo dalej mi sie nie chce ladowac.. ;( Niby, ze zaladowal juz caly, a qrde tylko ten kawalek mi dalej niii maaa... :( juz tak mam chyba z 10 raz!! :( Dobrze, ze wczoraj mi sie 8 minut Diru zaladowalo... Ale reszta nie chce... Ktos zna moze sposob?? Garnet, ale jak to "poprosilas o ta aukcje"?? to mozna na zyczenie tez??
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

hmm..nie wiem z czym to mzoe byz zwiazane..anyway jest kilka video tego wywiadu na youtube,sprobuj inny zaladowac


http://muzyka.onet.pl/mr,1310391,wiadomosci.html OH MY GOD!! *faints* Sisters of Mercy w Kraku 10 czerwca!
:shock: :shock:
...<spoglada na cene biletu...no tak -_- cenia sie wysoko, jeszcze podobno bedzie ograniczona ilosc miejsc> ..heh i w tym klubie,gdzie Lacri grala..^^"

<w ciaglym szoku......^^>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Z gotyku polecam czeski zespół XII Stoleti. W moim rejonie ciężko dostać ich płyty ..ale dla chcącego nic trudnego :wink: . Naprawde polecam szczególnie Elizabeth i Transilvanian Werewolf.

[ Dodano: Czw 27 Kwi, 2006 20:55 ]
AHA zapomniałem z Blacka warto posłuchać ukraińskiej grupy Dub Buk
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nie wiem z jakiego jestes rejonu, ale moze masz gdzies obok Media Markt, polecam zajrzec, u mnie swego czasu bylo duzo ich płyt :)
Pinhead pisze:XII Stoleti
XIII chciales rzec?;)


a teraz male pytanie..do...hmm...Kermi...orientujesz sie, ile lat moze miec Mana? XD tak pytam z ciekawosci ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

DUMP! sorki za pomyłke :!:
:roll:

Jeśli nie wspomniałem o swoim regionie to mieszkam w woj.Lubelskim,w małym miasteczku(ok 75-80tyś.ludzi)niedaleko(ok20-30km)od granicy Polsko-Ukraińskiej
Ostatnio zmieniony pt 28 kwie, 2006 11:56 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

SoM w Polsce?? Wow :D
110 zł... Musiałbym mieć też jakieś 50 na dojazd, czyli ok. 200 zł w sumie :D Zobaczymy... Ale wtedy mogę tylko pomarzyć o CP ;___;

Ściągnąłem sobie trzy płyty M10M :D To naprawdę cudowna muzyka. Niesamowity klimat, piękne melodie no i oczywiście wspaniały wokal Many :D:D
Moi Dix Mois stał się jednym z niewielu zespołów, które przyprawiają mnie o dreszcze podczas słuchania :D
Z "Beyond The Gate" rozwala mnie Deflower, z "Dix Infernal" Ange, Tentation (swoją drogą interesujące nagranie z koncertu-klip. Czy mam rację, że w tym zespole grają sami mężczyźni? Widać było, że Mana bez wątpienia jest mężczyzną, jeden gitarzysta również, ale drugi... :D Rozpoznałem jego męskość jedynie bo braku wypukłości w okolicach dekoltu xD) i Pessimiste. Z Nocturnal Opera, czyli jak na razie mojej ulubionej płyty prawie wszystko :wink: Ale przede wszystkim Nocturnal Romance, The Prophet, Vestige i Mephisto Waltz.

Garnet, znasz może jakieś stronki z tłumaczeniami tekstów? Szukałem, ale znalazłem tylko po włosku :| Włożyłem to do translatora ale nieciekawie wyszło :P
No i dziękuję za zaznajomienie mnie z kolejnym świetnym zespołem :smile:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

kanzer pisze:To naprawdę cudowna muzyka. Niesamowity klimat, piękne melodie no i oczywiście wspaniały wokal Many
eee...za daleko sie zagalapowales ^^"
Mana NIGDY nie mowi publicznie^^" pisałam juz o tym wczesniej dla Kermi;P chce sie wyrazac jednie poprzez swoja muzyke (jest gitarzysta i kompozytorem) ..jedynie mozna uslyszec jego szept pod koniec monophobii i w niektorych kawalkach,gdzie jest zapodany death vocal (shadow temple)
btw. oprocz plytek polecam tez 3 single;) (sa tam nowe kawalki^^)
kanzer pisze:Czy mam rację, że w tym zespole grają sami mężczyźni? Widać było, że Mana bez wątpienia jest mężczyzną, jeden gitarzysta również, ale drugi... :D Rozpoznałem jego męskość jedynie bo braku wypukłości w okolicach dekoltu xD)
ehmmm...^^" visual kei to jest nurt gdzie graja sami faceci ^^"
(M10M wydali dwie koncertowe DVD)
btw. jak myslales,ze Mana jest na wokalu to miales chyba na mysli JukeXD oh my;P :)
na płytce Beyond the Gate jest juz nowy wokal-Seth
kanzer pisze:Garnet, znasz może jakieś stronki z tłumaczeniami tekstów? Szukałem, ale znalazłem tylko po włosku :| Włożyłem to do translatora ale nieciekawie wyszło
polecam http://monophobia.scape.us/
a z beyond the gate zapodaje, bo nie spieszy im sie do aktualizacji^^"

Deus ex Machina

be terrified!

why do you smile,
whats beyond shut glass,
your smile must know,
crush this ex machina.

regret creation, that you made me,
in the shape not complete

you will also die out in fixed machinery,
these eyes,
if cut out,
its fine heaven of darkness
(you are next!)
you will also die out in fixed machinery,
these ears,
cut off,
its silence,
heaven of darkness

why do you smile,
whats beyond shut glass,
your smile must know,
crush this ex machina.

regret creation, that you made me,
in the shape not complete

enclosed in this narrow case
you're next!
in ridicule you laugh
be terrified!

you will also die out in fixed machinery,
these eyes,
if cut out,
its fine, heaven of darkness

why do you smile,
whats beyond shut glass,
your smile must know,
crush this ex machina.

regret creation, that you made me,
in the shape not complete

enclosed in this narrow case
you're next!
in ridicule you laugh
be terrified!

Unmoved

Nothing can be seen with the rotten deathly head
Crooked desire Can&#8217;t show the future
Leave yourself to pity music of burying a foolish man (Dunce)

May you rest in peace

Unaware of it, your spirit was snatched away
Falling into a world of illusion it roams about
You rot and crumble apart like a living corpse

Hope decays, drowned in delusions
It fills the world a fingertip ushers you toward as you roam about

Your foolish adornments are torn off like you&#8217;re a living corpse

Vanity is ugly like a mirror cracked apart

Why don&#8217;t you want it?

Deflower

I wish Killed Sorrow
Ruin, Pain I am killed

Sadness with no horizon lies heavy upon the earth
blanketed in thick fog, the lake of blood casting it's shadow

While my hideous spirit departs to a place for no one to know
I play among the ruins of regret without giving up life

It is thus, the future my hope, my dispair

The flowers that bloom at the end of this world know all

Ah, in the future, lets create an enchanting dream

And before the flowers that bloom in the deep abyss of this world
die and shrivel away, spin that dream with me

ah, in the future I'll be with you

Eternally Beyond

Like an ogre you are devouring hearts
Under the mask your vile face smiles
Starving demons without salvation
Could you hear melody from the execution block

Even though my spirit crushed by guilt is free to wander
Thoughts that cannot be forgiven utterly pierce my breast

My spirit, leave the poisoned abyss, draw from the deep lake of infinity

The key that unlocks the door to the turning of fate is within my grasp
If the idol is demolished

So I must pull the spinning world into my arms and embrace it, through this melancholy sky

I know suffering isn&#8217;t celestial nor earthly but supreme sanctuary,
origin of the imagination New life is born in this world ruled by chaos

The body I offered up for eternity is replaced with a fallen angel&#8217;s
Clad in a dazzling light I flap my wings

The key that unlocks the door to the turning of fate is within my grasp
As the idol is demolished

So I must pull the spinning world into my arms and embrace it, toward this melancholy sky

Moaning in grief my crucified body is torn apart
Washing away all the stained blood

Carved on my body is the proof of my vow

Leading to the door of fate

Vain

Meltdown in the furnace
Crumble down

You don&#8217;t need eyeballs that see everything distorted
Beautifully transparent glass spheres could suit you well

Dig them out
Tear it out
Rumble down

You should split your lying tongue
And show it like a snake

You&#8217;re a lie
All lies

Your inside, it&#8217;s rotting and in decay
Your surface, you&#8217;re only shining on the outside

It&#8217;s a pity that you don&#8217;t notice

You're being eaten away but you don&#8217;t notice
Those wretched demons are inside of you

Your inside, your mind robbed of sanity by maggots
Your surface, a hatchet takes off your rotten head

Kick around


tutaj http://img105.imageshack.us/img105/6913/btg21qp.jpg , http://img140.imageshack.us/img140/4028/btg18ik.jpg sa scany bookletu, jakbys chcial romanji, zamiast krzaczkow to daj znac;P
kanzer pisze:No i dziękuję za zaznajomienie mnie z kolejnym świetnym zespołem
:)
jakby co zapraszam na osiołka, jakbys czegos potrzebowal :lol:
a jak tam Deathcamp Project?;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Rzeczywiście, oh my :O Dziękuję Ci bardzo za wyprowadzenie z błędu :shock: Ech... Czyli Mana w ogóle nie śpiewa... To zawaliło mój światopogląd :D Ale z drugiej strony jak mogłem się nie domyślić... Czyli ten gitarzysta, którego początkowo pomyliłem z kobietą to pewnie był Mana ^^
A Deathcampa to chyba mam wszystko co można było dostać na osiołku ;] Nawet nieźle im wyszedł ten cover Spiritual Cramp.
Z pewnością jeszcze zawitam na mułka ^^
I dzięki za tłumaczenia ;)
Obejrzałem jeszcze raz i sam nie wiem jak mogłem nie poznać Many -.-" Ale Mana kojarzył mi się zawsze z liderem zespołu, a lider zespołu najczęściej kojarzy mi się z wokalistą ^^"
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

kanzer - lepiej nie wspominaj więcej o osiołku. Mam alergię na tą rzecz i regulamin forum także.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Sephiria pisze:kanzer - lepiej nie wspominaj więcej o osiołku. Mam alergię na tą rzecz i regulamin forum także.
to moja bardzo wielka wina;P
<swoja droga,jesli jak widze, zerkasz do tego tematu to jakim cudem, nie wiesz kto to Mana :D;P>
kanzer pisze:ch... Czyli Mana w ogóle nie śpiewa... To zawaliło mój światopogląd :D Ale z drugiej strony jak mogłem się nie domyślić... Czyli ten gitarzysta, którego początkowo pomyliłem z kobietą to pewnie był Mana ^^
^^"
kanzer pisze:Obejrzałem jeszcze raz i sam nie wiem jak mogłem nie poznać Many -.-" Ale Mana kojarzył mi się zawsze z liderem zespołu, a lider zespołu najczęściej kojarzy mi się z wokalistą ^^"
co jeszcze raz swiadczy o jego 'orginalnosci' :D
..no ale tam to Mana rzadzi;P sam dobiera sobie czlonkow zespolu i decyduje o wszystkim (M10M to w koncu jego solowy projekt)....swoja droga pewno sprzeczki typu 'kto tu rzadzi' mogly tez zawazyc na koncu Malice Mizer....a odejscie Gackta..heh jak wiadomo nie lubia sie za bardzo z Mana...XD

btw.z 'gotyckich' ;) j-bandow polecam tez Velvet Eden (nieistniejace juz), D'espairsRay (obowiazkowo piosenka Garnet:]), Phantasmagoria, Blood nio i oczywiscie Schwarz Stein (dobre electro to jest to^^)
a mnie ostatnio niezle naszło na song Malice Mizer-Gensou Rakuen 8)

anyway teraz ja dziekuje-za przypomnienie o Garden of Delight..album Lutherion jest naprawde fajniutki :) pierwsze dzwieki 'Stigmata' ^.^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Przepraszam Szanowna Pani Administratorko, to się nie powtórzy ^^ (we're in this together Garnet :twisted: )
Tzn. ogólnie wiedziałem, kim jest Mana, ale poplątałem się widocznie w szczegółach ^^"
No wiadomo, Mana to wielka postać. Swoją drogą niesamowicie intryguje mnie jak brzmiałby jego wokal :D
Dziękuję, zespoły poznam jeśli tylko będę miał okazję :)

Tak... Stigmata jest niezłe, ale ja i tak pokochałem Bleak Horizon :smile: Po prostu świetny kawałek.
Może i ta nowa płyta jest niezła, ale ja chyba i tak wolę obydwa Apocryphale. To jest dopiero klimat :mrgreen:
A jeśli chodzi o Lutherion II, bo był w planach, to on chyba jeszcze w ogóle nie wyszedł. Wyszedł jedynie Lutherion I, a druga płyta była z dołączonymi rmxami i editami. Trzeba uzbroić się w cierpliwość :D

Tuż przez poznaniem Moi Dix Mois rozpływałem się słuchając London After Midnight ;) Ale teraz niestety LAM ustąpił miejsca właśnie M10M :D Ech... Jak ja kocham zauroczenia nowymi zespołami :grin:
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Hehehe... A szkoda, ze Juka odszedl, bo naprawde wspanialy wokal mial... A Seth, tez niezly. Swoja droga... podobny nawet do Juki ma glos... a jak wyglada ten Seth w ogole?? Bo nie widzialam jeszcze jego zdjatka... I nie Garnet... Nie wiem ile lat ma Mana... mozna sie tylko domyslac... moim zdaniem ok 32-35... a cioooo?? :> Aha... Garnet... Ja WIEDZIALAM, ze Mana nie spiewa... ale nie wiedzialam, ze nie gada publicznie... :P i dzieki za tlumaczonxa... Przydadza sie ^^ I poprosze adresik tej stronki z "romanji textami - UWIELBIAM sobie spiewac jak slucham :D
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”