Gotyk & Metal

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

ja tam lubię i Artrosis i Closterkellera :P ale taki zaawansowany got jak ty, Ashramus, to już nie może powiedzieć, że lubi te zespoły, bo będzie wstyd, przecież to tylko młodziki tego słuchają :P powiem, że SGU nawed podobało mi się, ale wolę mniej "piekielne" brzmienia :P
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Chcialem tylko zdementowac jedna rzecz.. ja gotem nie jestem, nie bylem i nie bede:)
Po prostu slucham i sluchalem w zyciu wielu gatunkow muzycznych:)
To ze slucham Asian-Dub-Fundation nie czyni mnie przeciez Skejtem, to ze mam w domku kasetki z kawalkami Sex Pistols nie sprawia ze chce byc nazywany punkiem.. etc etc:) Przyznam otwarcie, ze nawet alergicznie reaguje na wszystkich wielkich gotow, mhrocznych gniewnych i cale to junge-grunge.. "jestem czarna pania, w mojej glowie tylko czarne siano". No offence :)

Wole Canibal Corpse od Artrosis ale cale to brzmienie oddaje za dobry kawalek Nine Inch Nails:)

/Warm place (NIN) - ten kawalek powinien sie znalezc w ktoryms z nowych finali:)/
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

aha, w takim razie przepraszam. Wiesz, ja z kolei także nie toleruję takich ludzi, którzy są strasznie mroczni itd. i jak mają chociaż te 19-20 lat to już uważają się za mistrzów świata i muzycznych profesorów :) ja sam też nie klasyfikuję się jako got, mimo że właśnie gotyku najbardziej lubię słuchać. I nie lubię bardzo mrocznych i ciężkich zespołów, dlatego takie jak Artrosis i Closterkeller mi odpowiadają. Co do Nine Inch Nails to rzeczywiście, są świetni :)
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Ciesze sie, ze sie rozumiemy:)

i zeby nie bylo posadzen o offtop.

Jak wam sie podoba visual-key? Bo to z gotykiem ma wsumie sporo wspolnego;)
I nie powiem.. raz moglbym dac sobie reke ucicac ze ten pan to kobieta:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

dla mnie bynajmniej brzmi to dwuznacznie ;]
kazdy sobei musi teraz rozpracowac jak to mialo brzmiec ;)
kanzer pisze:to już nie może powiedzieć, że lubi te zespoły, bo będzie wstyd, przecież to tylko młodziki tego słuchają
khem? wiek o niczym nie swiadczy...
kanzer pisze:powiem, że SGU nawed podobało mi się, ale wolę mniej "piekielne" brzmienia
pamieitam jak Nat przeslalam mp3 :lol:

Ashramus pisze:dobry kawalek Nine Inch Nails:
slyszales moze caly nowy album?
kanzer pisze:Wiesz, ja z kolei także nie toleruję takich ludzi, którzy są strasznie mroczni itd.
jels chcesz zeby ktos Cie tolerowal,to musisz zaczac od siebie...chyab ze nie chcesz byc tolerowany to inna sprawa...
jak dla mnie kazdy niech sie ubiera jak chce-chcoiaz glany latem wygladaja troche smeisznie-ale nie o tym mialam mowic...tylko ze jak ktos juz sie uznaje za tego gota a nei zna bauhaus...to w tym momencie pommo calego mojego przyjaznego nastawienia do drugiej osoby..koncze z nim rozmowe...bo jak to nei znac w ogole podstaw? :?

Ashramus pisze:Jak wam sie podoba visual-key?
visual keI?..khem..ja jako osoba ktora nie raz miala Mane w avku,chyba nie musi mowic co o tym sadzi :]
buahaha..dzisiaj mi sie Mana snil...ale rotfl..dobra koncze :wink:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Garnet pisze:Mana snil.
I co robil/liscie?.... Dobra nie odpowiadaj:P Chociaz ponoc wszystko zaslyszane podczas dnia, moze potem do nas powrocic w snie.. jakas swoista projekcja:)
khem? wiek o niczym nie swiadczy...
Jak nie, Artrosis slucha banda bachorow!

No dobra, nie znaczy.. chociaz pewne preferencje da sie ustalic, ale wiek to chyba najmniej wazna z nich i nie traktuje zespolow jako te dla dzieci i doroslych bo to bledne (przynajmniej jesli idzie o metal;)).
Garnet pisze:ak dla mnie kazdy niech sie ubiera jak chce-chcoiaz glany latem wygladaja troche smeisznie-al
Mozna sobie np. obetrzec stopki ;( Wsumie w moich HDkach nie chodzilem juz ze 3lata ale kiedys caluski rok:)

Co do stroju, coz.. wychodze z zalozenia, moze i krzywdzacego, ze jak ktos jest metalem czy skejtem z wyglodu, to zaczyna u mnie z minusowym kontem i dopiero musi mnie przekonac ze jest cos wart (hmm mam nadzieje ze nie zaprzmialo narcystyczniue?:P). Chociaz zdarza sie ze ktos ubrany w tak ze mi sie to podoba.. (nie ma okreslonego wzorca.. cos z etno moze, albo kolnierze, koszule i krawaty u kobiet? szary, zielony, fioletowy? Nietypowo ale nie ekstrawagancja? itp itd) startoje od razu z bagazem mojego zaufania:)
slyszales moze caly nowy album?
Niestety, nowosci muzyczne docieraja do mnie dosc wolno :)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ashramus pisze:I co robil/liscie?.... Dobra nie odpowiadaj
khem ;]
najwanziejsze ze Mana zna polski :lol:
< w ogole sny to ciekawa sprawa :) nie bez powodow diaryofdreams jest tez moja ulubiona kapela..>
Ashramus pisze:nie traktuje zespolow jako te dla dzieci i doroslych bo to bledne (przynajmniej jesli idzie o metal;)).
inaczej jesli chodiz o arke noego ;)
a co do metalu...to kredki sa czetso uwazane za ten 'dziecinny' :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ashramus twierdzisz, że metalowcy u ciebie startują z bagażem ujemnym. Khem, khem, czy to się nie nazywa uprzedzeniem :> U mnie metalowcy startują z bagażem dodatnim, gdyż wiem, że jak ktoś prezentuję tą subkulturę to na 90% da się z nim pogadać o wszystkim ^^ Najgorsi są ci, którzy starają się nie wyróżniać z tłumu, bo to oni najczęściej są najbardziej uprzedzeni :) Poza tym, jak można zadecydować czy zespół jest dziecinny czy nie? Wiadomo, że w przypadku Arki Noego (tfu) i Bajek Natalki jest to pewne, ale w innym? A szczególnie jak metal bądź goth może być dziecinny?
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Garnet pisze:tylko ze jak ktos juz sie uznaje za tego gota a nei zna bauhaus...to w tym momencie pommo calego mojego przyjaznego nastawienia do drugiej osoby..koncze z nim rozmowe...bo jak to nei znac w ogole podstaw?
a znajomość tylko jednej płytki Bauhaus się liczy? :P zgadzam się, wiek o niczym nie świadczy, po prostu napisałem tego posta pod wpływem impulsu, chyba każdy zareagował by podobnie kiedy ktoś by powiedział, że zespół, który mu się podoba, to tylko pusta muzyczka :P a z tymi młodzikami chodziło mi o to, że najczęściej zaczyna się od Artrosis i Closterkellera.
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Erelen_Galakar pisze:metalowcy u ciebie startują z bagażem ujemnym. Khem, khem, czy to się nie nazywa uprzedzeniem
Tak, to sa uprzedzenia:)
Erelen_Galakar pisze:gdyż wiem, że jak ktoś prezentuję tą subkulturę to na 90% da się z nim pogadać o wszystkim ^^
dodalo Ci sie dodatkowe 0 przy procentach:P No tez przesadzam.. ale wielu metali jest bardzo waskotorowych. oczywiscie sa wyjatki, pozdro Vorador:)
Garnet pisze:uwazane za ten 'dziecinny'
Coz, maniera zespolu w ogole do mnie nie trafia, ale widac trafia do mniej bardziej w swoim przekonaniu outsiderskiej grupy malych dziewczynek. Takie bardziej 'zle' Artrosis (just my opinion:) )
Erelen_Galakar pisze:Arki Noego
Moj stosunek do Arki Noego znacznie sie pogorszyl odkad zobaczylem ze spiewem reklamuja lod (sic!)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Erelen_Galakar pisze:że jak ktoś prezentuję tą subkulturę to na 90% da się z nim pogadać o wszystkim ^^
...tylko smutne jest to ze to 'wszystko' jesli chodzi o muzyke to czesto nie jest zbytnio wszechstronne...

kanzer pisze:a znajomość tylko jednej płytki Bauhaus się liczy?
lepsze to niz nic :) < ale jak sama pisalam-mowilam o osobach uwazajacych sie za truu:]> ...mrruu XD

heh a co do tego kto od czego zaczyna..ja zaczynalam od zagranicznych zespolow..pozniej dopiero wzielam sie za rodzime :) < i do dzisiaj wole angieleskie rymy..i nawet niemieckie:]>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Orion

Post autor: Orion »

Kojarzy ktoś kapelę o dźwięcznej nazwie Serpentia?Zespół pochodzi z krakowa i gra coś pomiędzy death/black.O ile nie przepadam za takimi klimatami to słucham ich najnowszej płyty(Nails Enigma) dosłownie od 3 dni na okrągło.Pod względem instrumentalnym mnie wgnietli w glebę,naprawdę profesjonalna robota.Wokalista śpiewa growlem(dziwne nie?),ale jest parę momentów gdzie udziela się w normalny sposób i (co się rzadko zdarza) ma naprawdę przyzwoity głos.
Basistę(Ivy) znam osobiście,bo to kuzyn znajomego i całkiem fajny z niego gość.
Pierwszy kawałek na płycie to instrumentalka na podstawie "resident evil melody",całkiem nieźle im to wyszło :].

A tak wogóle to Soulfly będzie w krakowie 14 lipca,wreszcie jakieś dobre wieści(dla mnie)...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://muzyka.onet.pl/terazrock/1229322 ... tykul.html maly artykulik...


-------------

nie pisalam jeszcze tutaj o nowej plytce Lacrimosy 'Lichgestalt' :) wszystkim milosnikom i nie tylko ...polecam goraco :) juz pierwszy utwor Saphire wgniata w fotel troche ciezszym brzeminiem ;) ...no a ostatnim utworem jest utwor z slowam z listu sw pawla o milosci..piekne ...polecam < oj bedzie sie dzialo w niedziele ^_^..jeszcze na dodatek Lacirmosa obchodzi 15 lecie wiec pewno bedzie pzekroj pisoenke z wszysktich plyt>

swoja droga tak wczoraj ogladam sobei tele tydzien i pisze o mystic festiwal ze zagraja < gazeta byla z zeszlego tygodnia> mistrzowie gotyckiego grania-nocna ryba...rotfl...nie wiedzac jak zaragowac spokojnie przerzucilam na nastepna strone gazety ;)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jakiś czas temu w teleekspresie obiło mi się o uszy o koncercie Slipknota. Ktoś zna jakieś szczegóły :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

20 czerwiec stodola w wawie :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”