Gotyk & Metal

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

tzn. w sumie tylko Garden for a Zealot wydało mi się takie bardziej hardkorowe ;) Mój brat nie mógł słuchać :D
A reszta kawałków rzeczywiście miła, klimatyczne melodie itd. ;)

Zacząłem się interesować trochę elektronicznyn gotykiem, głównie sposób przystosowania do środowiska xP Teraz rzadko już się spotyka typowe oldschoolowe goth-rockowe imprezy :cry:
Ale cóż... dobry dark wave czy ebm nie jest zły :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

kanzer pisze:Zacząłem się interesować trochę elektronicznyn gotykiem, głównie sposób przystosowania do środowiska xP Teraz rzadko już się spotyka typowe oldschoolowe goth-rockowe imprezy
nawet w Wawie? o.O wg mie takie imprezy z Bauhaus czy Field of Nephilim na pewno sie znajda-moze nie cykliczne ale....
co do przystosowania do srodowsika ;) sluchaj tego co lubisz nie to co narzucja inni-inna rzecz to oczywiscie wtedy kiedy tez Ci sie to podoba ;)
coz polska mozna rzec idzie w strone zachodu,gdzie styl cyber/industrial stoi na 1 miejscu
..heh..coz sama od klku dobrych miesiecy wole zalozyc mini niz powloczysta dluga kiece ^^ <ale osatnie mrozy musialam takowa ubrac ;)> i wole tez ubrac cos neonowego,jakeigos futrzaka a nie tylko na czarno etc... moda? ..nie wiem..po prostu znudzilo mi sie tamto :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Jak dobrze poszukam to na pewno się znajdą ;)

Tak, nadal słucham najczęściej tego, co lubię, jedynie staram się oswoić z tą muzyką graną na imprezach ;) I nie powiem, niektóre zespoły naprawdę mi się podobają. Ale nic nie zastąpi chociażby starego dobrego FotN ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.youtube.com/w/Mana-Careless? ... %20hotwave oh my..wywiad z malice mizer,chyba calkiem z poczaku kariery zaraz jak Gackt dolaczyl XD :shock: :lol: Mana mowi !!! Ivy koniecznie <i inni zainteresowani;P>oblookajcie.. XDD Kami ma pikna fryzure :* ale Gackt :D LoL
a tu wywiad juz w moix dix mois..w cale swej gracji i szeptaniem do ucha XD
http://www.youtube.com/w/Moi-Dix-Mois-- ... dix%20mois
w ogole youtube rox ^^ mnostwo rzadkich nagran
a tak o tym mowiac...Mana zajezdza do naszej Europy w marcu do Berlina i Paryza @_@ ..zeby tak wyszlo z tym koncertem w Berlinie..jaj ^^ ktos jedzie?;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

No nie wyrobię _^_ Mają świetne wejście XD Ogladam chyba po raz 4 i nie mogę się nadziwić wyglądem Gackta (Kozi wygląda jak trup)
btw- prowadząca jest rozbrajająca z tym swoim śmiechem.
Prowadzący mówią więcej, niż sam zespół Ciekawe kto z kim przeprowadza wywiad :lol: Ech, te ciuchy i make up *__* ciekawe, czy te znudzone miny to faktyczne znużenie, czy tylko taki image :D
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:Mają świetne wejście XD Ogladam chyba po raz 4 i nie mogę się nadziwić wyglądem Gackta (Kozi wygląda jak trup)
:) Gackt to wyglada jak po nieprzespanej imprezie <i te jego piora :lol:> , a Mana jak niesmialy niuniek XD ;) <hehe..na jego przykladzie mozna swietnie zobaczyc jak to czlek sie zmienia:)> a ten jego skryty usmiech po tym jak szepnal do Gackta..to Ci jeden:]
a Kozi w dlugich wlosach to w ogole rewelacjaXD

Ivy pisze:ciekawe, czy te znudzone miny to faktyczne znużenie, czy tylko taki image
tutaj mozna zobaczyc do czego prowadzi nuda :) spiacy Mana roxuje XD
http://www.youtube.com/w/Sleepy-Mana?v= ... earch=mana

aha nowy album Suicide Commando w marcu! :twisted:

edit

nowa EPka Clan of Xymox "Weak in my knees' ^_^ aaa... cudne *_*
Kanzer-obowiazkowo musisz posluchac;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kanzer
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kanzer »

Fajne wywiady ;)
Image Moi Dix Mois robi wrażenie ;)
Całkiem nieźle nawet to brzmi, z tego co słyszałem w tle w wywadzie...
Możesz mi polecić Garnet coś konkretnego?
O ile zrozumiałem z poprzednich postów to wcześniej było Malice Mizer (w końcu nie jestem pewien czy to zespół czy konkretna osoba :P) Lepiej zacząć od początku czy od razu od czegoś Moi Dix Mois?
A Coxem przy najbliższej okazji się zainteresuję ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

oho ^^ a myslalam,ze skoro dotarles do zespolu Koziego-EoD to na bank znasz Malice Mizer,a juz na pewno Moi dix Mois..a tu prosze i jeszcze wczesniej sie nie przyznal;P
kanzer pisze:Możesz mi polecić Garnet coś konkretnego?
O ile zrozumiałem z poprzednich postów to wcześniej było Malice Mizer (w końcu nie jestem pewien czy to zespół czy konkretna osoba n) Lepiej zacząć od początku czy od razu od czegoś Moi Dix Mois?
wiec po kolei:]

Malice Mizer- zespol zalozony przez Koziego <tak,tak..EoD;P> oraz Mane <lider grupy i najbardziej znany czlonek...baa..najbadziej znana postac visual kei w japonii i poza japonia..on glownie przyczynil sie do powstania nurtu gothic lolita...napewno goscia blizej kojarzysz;)> ...wiec zespol powstal w 92,zakonczyl dzialalnosc w 2001

przez ten czas przez zespol przewinelo sie 3 wokalistow (Tetsu,Gackt i Klaha)
jesli chodzi o styl grania..coz....od ala jpop do elektornicznych brzmien-illuminati,rocka do ich ostatniej fazy,gdzie polaczyli muzyke kalsyczna z rockiem,metalem..tworzac swietna gotHycka XD muzyke :wink: ...oprocz muzyki,mozna swietnie zobaczyc jak zmienial sie ich image XD
zespol wydal 4 albumy i multum singli ;) <w tym singiel Garnet XD> obowiazkiem jest piosenka Beast of Blood-nawet Boni ja zna :lol: a zaraz potem caly album Bara no Seidou..a pozniej wszystkie inne ich dziela :) polecam teledyski:)

ok...2001 koniec dzialanosci...inni odchdoza z zycia publicznego,inni zabieraja sie za dzialanosc solowa...i Mana zaklada sobie Moi dix Mois-zespol ktorego oczywiscie jest liderem :]scislej mowiac-jest to jego projekt solowy

i tu sie zaczyna *_* ta muzyka to cudo;P
Mana podobnie jak przy Malice dalej zajmuje sie gra na gitarze i on tylko pisze teksty
..a co graja...hmm....wlasciwie jak posluchasz ostatnich nagran Malice jzu widac ze Mana idzie w inna strone..M10M <skrot;)> jest wlasnie rozwinieciem konca Malice
mamy tu polaczenie muzyki klasycznej,z metalem,gotykiem i czym tam jeszcze ^^

do tej pory nagrali 2 albumy i 3 single <nio i 2 koncerty dvd;) Malice tez troche ma ich..XD>
1 marca wychodzii nowy album:)
nie ma tu co konketnego polecac,tylko po prostu wziasc sie za cala dyskografie :)
ja ze swojej strony bardziej lubie plyte Nocturnal Opera (ta druga) od Dix Infernal.. brzmienia sa bardziej dojrzale i dynamiczne;P

dobra,nie bede sie dalej rozpisywac tylko polece zajrzec na stronki w necie,np:)
http://scape.us/ informacje o zespolach zwazanych z Malice Mizer (min tez o Schwarz Stein..zepsol,ktorego Mana byl patronem XD goraco polecam,zakonczyli dzialalnosc ale zostawli 2 dobre albumy+single, z muzyka elektroniczna:)
http://www.freewebs.com/mana_naz/Home.htm ladna stronka o M10M :)
http://www.jmusiceuropa.com/pl/database/artist.php?id=1
http://www.jmusiceuropa.com/pl/database ... .php?id=39 troche po polskiemu,polecam zajrzec na linki:)


chyba narazie starczy XD szczegolnie polecam poogladac sobie fotki Many z M10M XD <moze nawet w tym temacie co ciekawsze dawalam:P> chyba dawalam 2,z jedna bodajze na ulicy robiona XD ..wlasie na ich ostanim dvd,nagranym podczas koncertu w Paryżu,w mateirla pozakulisami jest poakzane jak Mana przechadza sie po Paryzu :D a jak ludzie sie gapia :D
a tu krotkie video;P
http://www.youtube.com/w/Mana-walking-i ... dix%20mois
:lol:
wlasnie polecam zajrzec na youtube-czy to w poszkiwaniu teledyskow Malice,cz tez nagran live M10M-bo oni teledyskow nie maja

ok,juz naprawde koncze..ave :D :wink: <naprawde mam bzika ^^>

EDIT


holy *hit!!!! mam w koncu nowy album Moi dix Mois "Beyond the Gate" *faints*

CUDO *_* nie mogę przestać tego słuchać :)
Mana gra już od 15 lat i cały czas trzyma forme^^ <chlopie;) oby tak dalej :D>
na albumie (a właściwie mini-albumie) jest wszystko co trzeba-szybka,wolna piosenka,troche growlingu,troche chóru...i...elektroniczna piosenka^^ Mana chyba stęsknił sie za Malice Mizer:)
i nowy wokalista Seth daje rade :)
"Eternally Beyond" narazie moj faworyt wsrod pieśni ^^

gorąco POLECAM wszystkim zainteresowanym 8)

naprawde polecam;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Gothic Boy

Gothic Me...

Post autor: Gothic Boy »

Jeszcze parę miesięcy temu nie wiedziałem co to jest gotyk, tak naprawdę nie wiem skąd wzięło się moje zainteresowaniem gotykiem, lubię czarny kolor, ubierać się na czarno, może to mnie do tego doprowadziło, teraz noszę srebne krzyże, egipski amulet (Ankh), sygnet z czaszką (niektórzy mówią, że sygnet z czaszką bardziej do Satanizty pasuje). Poza tym zacząłem słuchać bardziej metalowych zespołów jak Nightwish i Within Temptation, ale szczerze mówiąc słucham jeszcze Avril Lavigne, moim zdaniem ona też jest wporzo.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

-_-...
Gothic Boy pisze:bardziej metalowych zespołów jak Nightwish i Within Temptation,
Gothic Boy pisze:Avril Lavigne
wszyscy wykonawcy jak ulał pasuja do tego tematu

<zmniejsz swój podpis w sygnaturce albo wyrzuć parę linijek>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Lord_Deshter
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: czw 04 lis, 2004 15:12

Post autor: Lord_Deshter »

U mnie zainteresowanie gotykiem(a moze to już metal? Ja się tam nie znam xD) też jakoś wynikło samo z siebie, ale to raczej bylo na drodze poszukiwania odzwierciedlenia swojej duszy w muzyce... Dzielnie przestudiowalem wypowiedzi w tym temacie i dzieki m.in postom Garnet odnalazlem siebie w muzyce Theatres des Vampires, Children of Bodom i niekotrych kawalkach Cradle'ów :D (Chociaz te dwa ostatnie, to juz bardziej chyba pod metal podchodzą)

Ogólnie to ciekawy topic i tyle :D
Gothic Boy

Post autor: Gothic Boy »

Lord_Deshter pisze:Theatres des Vampires, Children of Bodom
Nigdy tego nie słyszałem, ale muszę się tym zainteresować... :D
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

omg! gotik boj xD ale maksymalnie klasyczna prowokacja :P bo wątpie czy jeszcze są takie kinder metale :D lepiej nie słuchaj theatres bo mama powie że szatana masz w sercu xD Czildren of bodom to naprawde mrok i piękno gotyckiej sztuki :D :D
Widze że Garnet tu przestawia młodych chłopców na mroczną strone ;)
Gothic Boy

Post autor: Gothic Boy »

Olek pisze:lepiej nie słuchaj theatres bo mama powie że szatana masz w sercu
Moja mama już uważa, że coś ze mną nie tak, bo noszę sygnety z czaszkami i krzyże :D
Olek pisze:Widze że Garnet tu przestawia młodych chłopców na mroczną strone
Akurat Garnet nie ma udziału w moim zapale do gotyku :) Ale szczerze, podziwiam ją.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Olek pisze:omg! gotik boj xD ale maksymalnie klasyczna prowokacja :P bo wątpie czy jeszcze są takie kinder metale
Oj słaba Twoja wiara w młodzież XD
Gothic Boy pisze:Moja mama już uważa, że coś ze mną nie tak, bo noszę sygnety z czaszkami i krzyże :D
Truu mrok O_o

A tak na marginesie to jeszcze nie podziękowałam Ci Garnet za skróconą historię MM i M10M :lol: Jestem leniwa i nie szukałam nigdy poważniejszych wzmianek biograficznych- wystarczyła muzyka i teledyski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”