Wasz ulubiony zespół, wokalista/ka, perkusista itp...

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Neron

Post autor: Neron »

E no to jeszcze raz XD

Ulubiony zespół i piosenka tego zespołu :P E moge pomylic nazwy bo one mie malo obchodza xP

1. Apocalyptica/Master of puppets
2. Metallica/Master of puppets
3. Dream theater/Master of metallica
4. Sysytem of a Down/Suit-Pee
5. Helloween/Sole Suvivor
6. Kat/Czarne zastępy
7. Rammstein/Du Hast
8. Kreator/Extream Agresion
9. Behemoth/Thousend plagues and wikness
10. Tool/Parabola
11. Lordi/Hard rock hallelejah
12. Pantera/Mounth for war
13. Death/Symphonic
14. Testament/eee nie znam tytułów xP
15. Sepultura/Patrz wyrzej xD
16. Iron Maiden/Fear of the dark
17. Nightwish/Wish I had an angel

No więc eeee widze że zepołów słuchanych przezemnie jest mało ale ja w tym zaczynam XD. Zacząłem od Iron Maiden i piosenki Fear of the Dark XP. Ubieram sie i zachowuje jak metal wiec raczej jestem metalem bo słucham tylko wyzej wymienionych zespołów XD. Moim ulubionym kolesiem jest ten no Kita perkusita Lordi XD. No i tyle a i jeszcze ulubiona płyta to metallica Master of puppets XD
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Neron pisze:Ulubiony zespół i piosenka tego zespołu :P E moge pomylic nazwy bo one mie malo obchodza xP
Nie wiem, jak można mieć ulubiony zespół i nawet nie znać tytułów... śmieszne to trochę :roll:
Neron pisze:Ubieram sie i zachowuje jak metal wiec raczej jestem metalem bo słucham tylko wyzej wymienionych zespołów XD.
No nie mogę... wytłumacz mi na czym polega bycie "metalem" (platyną dajmy na to :lol: )
Nie kumam Cię troche...

A żeby offtopu nie robić, to do mojej listy dorzucam jeszcze System of a Down... :D
"We carry death out of the village!"
BokoV

Post autor: BokoV »

No Neron, widzę, źe masz niezły asortyment metalowych kawałków. Jak tak patrzę na tę listę to niektóre są także przeze mnie lubiane. I w ogóle wszystko byłoby ok, ale jeśli chodzi o
Lordi/Hard rock hallelejah
no to niestety, tutaj nie mogę się zgodzić chodź także jestem wielkim fanem metalu. Grupa Lordi jakoś niespecjalnie przypadła mi do gustu, chodź jak widać milionom Europejczyków, bo w końcu to oni wygrali konkurs Eurowizji. Jednak w Polsce jakoś sie ta grupa nie za bardzo cieszy się dużym uznaniem.
Z twojej listy wybrałbym trzy pierwsze oraz ostatnią. :lol:
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Neron pisze:1. Apocalyptica/Master of puppets
2. Metallica/Master of puppets
3. Dream theater/Master of metallica
Po przeczytaniu tego,już wszystko wiedziałem,nie musiałem czytac dalej całej listyt ( ale to zrobiłem ).
Diagnoza,ślepo zapatrzony fan Metallici i jednego tylko utworu.
Chłopaku,zejdz z tego,do okoła jest tyle wspaniałem muzyki,a Ty sie zaszufladkowałeś w jednym gatunku i w dodatku w jednej piosence.
Neron pisze:Ubieram sie i zachowuje jak metal wiec raczej jestem metalem bo słucham tylko wyzej wymienionych zespołów
No wybacz mi,ale tu cie zbrechtałem śmiechem.
Jeśli ubiore se szerokie spodnie,luźna koszulke i cos tam jeszcze to jestem skaytem ?
Jeśli ubiore sobie dresy i ide pobiegac i jestem kompletnie łysy,to jestem dresem ?
Można by tak jeszcze kilkanascie przykładów dac.
Powiem tak "Nie szata zdobi człowieka" Nie warzne,w co jesteś ubrany,warzne jest to jak sie zachowujesz,w jaki sposób myslisz.
Ja zapuszczam długie pióra,nosze HD i często ubieram sie na czarno......a i tak metalem nie jestem.
I śmieszą mni te małolaty "długie pióra,koszulka Iron Maiden,sieczka w głowie i jestem metalem z krwi i kosci" :lol:

A na zakończenie powiem tak "Młode to jeszcze i głupie".
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

TomajS pisze:
Neron pisze:Ubieram sie i zachowuje jak metal wiec raczej jestem metalem bo słucham tylko wyzej wymienionych zespołów
No wybacz mi,ale tu cie zbrechtałem śmiechem.
Jeśli ubiore se szerokie spodnie,luźna koszulke i cos tam jeszcze to jestem skaytem ?
Jeśli ubiore sobie dresy i ide pobiegac i jestem kompletnie łysy,to jestem dresem ?
Można by tak jeszcze kilkanascie przykładów dac.
Powiem tak "Nie szata zdobi człowieka" Nie warzne,w co jesteś ubrany,warzne jest to jak sie zachowujesz,w jaki sposób myslisz.
Ja zapuszczam długie pióra,nosze HD i często ubieram sie na czarno......a i tak metalem nie jestem.
I śmieszą mni te małolaty "długie pióra,koszulka Iron Maiden,sieczka w głowie i jestem metalem z krwi i kosci" :lol:

A na zakończenie powiem tak "Młode to jeszcze i głupie".
Tu muszę się zgodzić. To jak się ktoś ubiera nie oznacza zaraz przynależności do jakiejś grupy. :roll: Wkurza mnie to jak ktoś mnie od dresa przezywa tylko dlatego że chodzę w takich spodniach po domu _--_ ....
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Podaje Albumami bo sa naprawde genialne:

Rebellion/Sagas Of Iceland - The History Of The Vikings Volume 1
Wintersun/Wintersun
Nokturnal Mortum/Goat Horns
Kalmah/wszystko procz Black Waltz
Iron Mask i Magic Kingdom/wszystko
Stormlord/At the Gates of Utopia
Wuthering Heights/Far Form The Madding Crowd
Edguy i Avantasia/wszystko
Ronnie James Dio/Master of the Moon
Grave Digger/ABSOLUTNIE WSZYSTKO
Thy Majestie/wszystko
Warmen/Beyon Abilites
Dream Evil/wszsytko
Mago de Oz/Finisteria
DragonForce/wszystko
Hellowen/keepersi 1 i 2
Dark Funeral/Diablois Interium
Turisas/Battle Metal
Rhapsody/starsze nagrania
HammerFall/na kazdym cd jest cos ciekawego
StormWarrior/wszystko
Heavenly/wszystko
Iron Maiden/szczegolnie starocie ^^
Majesty/wszystko
Luca Turrilli/wszystko az do tego rocznego albumu :/
Aria/szczegolnie koncerty
Blind Guardia/wszystko
Dark Moor/wszystko
Freedom Call/wszystko
Windir/WSZYSTKO !!!

Full Metal Alchemist OST, Baldurs Gate 2 OST, Band of Brothers OST, HellSing OST.

Jak widac, zazwyczaj Power/Heavy, ale ostanio black/wiking ^^. Oczywiscie to tylko to co przyszlo mi do glowy, jest tego naprawde duuuuuzo wiecej.

A no i gardze NuMetalem - wszelkie SoaD'y, KORN'y i podobny shit.

EDIT/OFFTOP: nie nosze dresow od zerówki ^^.
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Daruj, ze zapytam, ...ale od kiedy to SOAD jest numetalem?! :lol: :lol: :lol:

numetal to może być jakis tam linkin park, a nie soad XD ...a już na pewno nie ich stare płyty ( które cenie sobie najbardziej), zwłaszcza, ze powstały zanim to pojęcie weszło w krwioobieg ....

to tyle ode mnie O_o
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Ireth a moze jest klasycznym metalem ???. Moze heavy,power,black,death ???. nic z tych rzeczy to jazgoczacy NU, wiem bo brat mnie tym katuje... To czym jest wg Ciebie ???.
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

SOAD to nie nu metal, a alternative metal z domieszką hard rocka. I raczej nu metalowości się w nim nie dopatrzyłem, a głównie słucham klasycznych form metalu, więc wiem co jest nu, a co nie. Nu to Korn, Mudvayne, Papa Roach, Adema chociażby. Linkini też typowym nu nie są (thx Jaco :D ) jak i P.O.D. A SOAD już nagrywał płyty (pierwsze) gdy pojęcie "nu metal" było wymyślone przez Davisa z Korna, a że jest dosyć orginalny to zawsze znajdzi się ktoś, kto mu łatkę z "nu" przylepi ;).

I co by nie odbiec od tematu całkowicie, nowe z listy ulubionych:
My Dying Bride
Paradise Lost
Meshuggah
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

buahahaha XD hiper-super-wyszes-true-heavy-black-satan-turbo-metal 8)
< taaaak ...to jest parodia tysiaca i jednego gatunku i przylepienia zespołom etykietek które znacza tyle co papierki po cukierkach -_-" >

i znowu pisac to samo - guzik mnie obchodza nazwy, SOAD to SOAD - lubie i tyle < :) >, i mam do ich twórczości sentyment -_-" ...i jeśli nazwa numetal przyjęła sie głównie jako opis zespołów typu Linkin Park < a czy są nu czy tez nie to już nie dla mnie dyskusja, niech się znawcy etykietek wypowiadają ...>, to w tym wypadku do SOAD raczej nie bardzo mi to pasuje ... :roll:

Straczy??

PS: ja dalej nie wiem co to jest love-metal XD ...i pewnie sie nie dowiem XD
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Ireth, widac ze jak na 17 lat to z mysleniem jeszcze ciezko... te etykietki mowia o tym jak zespol gra, okreslaja muzyke, a im ich wiecej (okreslen) tym lepiej. Znaczy tyle co papierki jesli sie ich nie rozumie...

ehh... love metal to HIM oni sie tak opisuja, tak jak ich ten Lovetagram (cos typu pentagrmu milosi - chloera wie co to jest).

A "NU" to nie jest cos z NewUrban Metal ???. Cos mi sie kojarzy ale nie wiem z czym.

Ireth, ja Ci nic nie narzucam kazdy lubi co chce, mi akurat stul SOAD'u nie odpowiada w rownym stopniu co NuMetal (jesli juz tak bardzo sie upieracie ze nim nie jest).
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Fjuczers pisze:A "NU" to nie jest cos z NewUrban Metal ???. Cos mi sie kojarzy ale nie wiem z czym.
"Nu" jest skrótem "New Urban", a że fonetycznie to jest "new", to pasuje idealnie. termin wymyślony przez Jonathana Davisa (wokalista Korna) i jego producenta, po tym jak powstałą fala zespołów grających jak Korn.
Fjuczers pisze:mi akurat stul SOAD'u nie odpowiada w rownym stopniu co NuMetal (jesli juz tak bardzo sie upieracie ze nim nie jest).
Bo nie jest.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Jak chcesz panie osiemnastolatku, dla mnie wymyslanie bzdurnych podgatunków to głupota ...no bo niech mi ktos logicznie wytłumaczy co to jest do jasnej anielki love metal??? _^_
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ireth pisze:...no bo niech mi ktos logicznie wytłumaczy co to jest do jasnej anielki love metal??? _^_
Nie ma co logicznie wyjaśniać, sami się tak nazwali i nie ma co z HIM'em dyskutować ^_^. To tak samo jak z Mudvayne - co powiesz na Math Metal? Chociaż tu już jest jakiś sens, bo zapis rytmu i gry na gitarze jest czysto matemtyczny, z powodu specyficznego gitarzysty i stąd połamane dzięki u Mudvayn'a. A love metal - to rzeczywiście zalatuje parodią :D.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

no bo niech mi ktos logicznie wytłumaczy co to jest do jasnej anielki love metal???
Grrrr... Love Metal - podgatunek metalu stworzony przez Vile Vallo z HIM'a, samo powstanie czegos takiego to parodia, pewno chodzi tutaj o poglady Vile (pacyfista?romantyk?), albo tematyke liryczna HIM'a (nie wiem bo nie slucham). Byc moze opozycja do zespolow black metalowych (satanizm), ktora ma zapewnic rozglos, lepsza sprzedaz.

To znaczy ze chcialabys w jednym worku miec helloween, children of bodom i powiedzmy Emperora/Mayhem/Marduka ???. Zastanow sie co piszesz... tak to wszysko jest metal, ale zuuuupelnie rozny ze strony muzycznej jak i lirycznej :!: :!: :!:
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call &#8211; in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”