Wasz ulubiony zespół, wokalista/ka, perkusista itp...

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

targaroth

Post autor: targaroth »

oglądałem dziś na youtube nagrania z koncertów Deep Purple... Mam ich płyte Made In Japan ale żadnego ngrania z tej płyty nie było. Za to widziałem "The Mule" z innego koncertu.. i mowiem że zapomniałem o jednym z najlepszych perkusistów - Ian Paice. Miał tam solo przez okolo 7 min. ale za to jakie. Wg mnie najlepsze jakie kiedykolwiek słyszałem.. Gość jest mistrzem.. ma tak wyrobione nadgarstki... Przyśpieszanie jedynek do kosmicznego tempa nie sprawiło mu żadnych problemów, a szesnastki na dwoch stopach grał ale nie widać było ani wysiłku na twarzy ani skoków nóg (gra z piętą na ziemi)... wielki wielki szacunek...

z resztą sami zobaczcie...
http://www.youtube.com/watch?v=rKbKEry7 ... ple%20Mule
Tifa

Post autor: Tifa »

To ja wymienie czego słucham, niektóre zespoły w sumie nieźle się ze sobą gryzą, ale cóż:) No to tak:
System of a down, Sonata Arctica, Stratovarius, Slipknot, Sepultura, Slayer, Dream Theater, The last day of Jesus, Nightwish, Megadeth, Korn, Kat, Children of Bodom, Cradle of Filth, Incubus, Iron Maiden, Guano Apes, Disturbed, 3InchesOfBlood... już nie wiem :D Wymieniłam te co słucham na bieżąco! =)
Ostatnio zmieniony czw 27 lip, 2006 15:21 przez Tifa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Tifa pisze:niektóre zespoły w sumie nieźle się ze sobą gryzą
Eeee... gadanie ;) Nie jest ważne, z jakiego gatunku jest muzyka... ważne jest to, że się Tobie podoba ;)

A Sepulturę to z kim lubisz? Z Maxem, czy Derrickiem na wokalu?

Heh... też może się wysilę i opiszę swoje ulubione zespoły za jakiś czas :D
"We carry death out of the village!"
Neron

Post autor: Neron »

Od jakich zespołów zaczynaliście? Czy muzyka wpływa jakoś na was? Jezeli o mnie chodzi to wpłnęła na mnie tak że stałem się metalem
targaroth

Post autor: targaroth »

jasne ze wpływa ogromnie.. rodzice to Deep Purple i Pink Floyd itd.. ale wtedy jako dzieciak słuchałem MTV gdzie leciało Backstreet boys :573:

ale potem moj starszy brat mnie zbawil bo zaraził Pearl Jam i do dziś zyję grunge'owo jesli mozna tak to nazwać :P a zaraził mnie okolo 6 lat temu.... :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Neron pisze:Od jakich zespołów zaczynaliście?
Backstreet Boys, Kelly Family, Górniak i Jackson. Tego na okrągło słuchałam do ok roku 12, potem zaczęłam mieć gust. Nie wstyd mi, bo w sumie wolałam tego słuchać niż Disco Polo jak większość moich znajomych z tamtych lat -_-'
Neron pisze:Jezeli o mnie chodzi to wpłnęła na mnie tak że stałem się metalem
No i? Zadajesz pytanie, ale konkretnie już na nie nie odpowiadasz. Co konkretnie na ciebie wpłynęło? Bo muzyka to tak gigantyczne pojęcie, ze moge wnioskowac iż uraz do Chopina sprawił, ze teraz tylko Black Sabbath tolerujesz -_-'''''
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Neron pisze:Od jakich zespołów zaczynaliście?
Od Oasis, kiedys brat kupil kasete "(What the story) morning glory?" czesto jej sluchalismy i tak sie rozwinela moja rockowa i soft rockowa pasja^^
Neron pisze:Czy muzyka wpływa jakoś na was?
Relaksacyjnie ^^ pozatym nigdzie sie nie ruszam bez mojego mp3.
Tifa

Post autor: Tifa »

Więc tak
Cierń pisze: Sepulturę to z kim lubisz? Z Maxem, czy Derrickiem na wokalu?
Noo.. moja ulubiona płytka to Roots, więc z Maxem!^^
Neron pisze: Od jakich zespołów zaczynaliście?Czy muzyka wpływa jakoś na was?
Ja mam starszego brata który rocka i metalu słuchał "od zawsze", więc "wpajał" mi tę muze od początku, a początki to była głównie Nirvana i Metallica! :)

No i jak może wpływać :) Jasne, że relaksacyjnie, rodzinka już się dawno przyzwyczaiła, że z pokoju u góry leci "rąbanina" ale wciąż nie mogą pojąć że takie coś mnie odpręża, ech... ;)
targaroth

Post autor: targaroth »

Tifa pisze:No i jak może wpływać :) Jasne, że relaksacyjnie, rodzinka już się dawno przyzwyczaiła, że z pokoju u góry leci "rąbanina" ale wciąż nie mogą pojąć że takie coś mnie odpręża, ech... ;)
ja mam ten sam problem z tym że moja rodzinka sie nie przyzwycziała i nie potrafi zrozumienć że przy ostrych kawałkach można odetchnąć i ciągle przychodzą żeby ściszać... :/
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ludzie, ja nie wiem kiedy ja jakis utwor w glosnikach puscilem ^^ zakladam sluchawki i slucham glosno jak chce, tyle , ze z "rąbanek" to mam moze ze 3 piosenki, (chyba tylko tyle ma ich Feeder ^^ a to i tak bardziej pod Rock podchodzace)
vincent87

Post autor: vincent87 »

Hmmm początki, chyba wszyskiego po trochu słuchałem, z czasem przerzuciłem sie na rocka,w którego wciągnął mnie mój starszy brat. Głównie za sprawą brata wciągnełem się przede wszystkim w takie zespoły jak: The Beatles, Pink Floyd, U2, R.E.M, Oasis, których zresztą słucham do dzisiaj. Z czasem co raz bardziej mnie zafacynował brit pop. Z kolei Tata puścił mi kiedyś led zeppelina, i przyznam że ten zespół wywarł na mnie duże wrażenie. Jeżeli chodzi o ulubioonych muzyków to należą do nich:

Flea (niesamowicie funkowy bass)
Jeff Buckley ( genialny wokal i niebywała umiejętność gry na gitarze)
Jimi Hendrix (wiadomo dlaczego :grin: )
Graham Coxon ( nietypowy styl grania)
Mark Sandman( charyzmatyczny bassista i wokalista grupy morphine :smile: )
i wiele innych :grin: dużo by wymieniać
Tifa

Post autor: Tifa »

Kimahri pisze:Ludzie, ja nie wiem kiedy ja jakis utwor w glosnikach puscilem ^^ zakladam sluchawki i slucham glosno jak chce
Eeee, ale jak leci głośno w głośnikach to se można pośpiewać (co zwykle robie :D ) i nikt nie słyszy, a tak to... wiesz! ;)
targaroth

Post autor: targaroth »

Tifa pisze:
Kimahri pisze:Ludzie, ja nie wiem kiedy ja jakis utwor w glosnikach puscilem ^^ zakladam sluchawki i slucham glosno jak chce
Eeee, ale jak leci głośno w głośnikach to se można pośpiewać (co zwykle robie :D ) i nikt nie słyszy, a tak to... wiesz! ;)
to prawda.. a poza tym nie mam tak mocnych słuchawek jak głośniki więc jest lepiiej
Tifa

Post autor: Tifa »

Już widze jak za ok 50 lat będziemy całkiem głusi :D
I będziemy wnukom opowiadać: "Tak, pamiętam te muzyke z moich lat, ten Slayer i Kat!" :D :D (jak mi się zrymowało) :P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Byłabym wielce zobowiązana, gdybyscie łaskawie pisali na temat. Forum to nie czat. Targaroth wisz jaki jest główny warunek istnienia tego tematu i sam go naginasz. Żebys potem znów nie musiał się...denerwować.
Tifa - zauwazyłam, ze piszesz co ci ślina na jezyk przyniesie gdzie popadnie. Zwolnij.
Pisze tutaj, aby byli świadkowie.
----koniec OT-----

Co do ulubionych, to moja lista jest stała od około 7miu lat i naprawdę sporadycznie kogoś do niej dodaję. Najbardziej mnie zastanawiaja przypadki ( a znam wiele takowych), którym gust muzyczny zmienia się co pół roku, a co za tym idzie styl ubierania etc. I sa to osoby 20+ , więc tym bardziej mnie to przeraża. IMO czas na szukanie swego "naj", czegoś co inspiruje i co się "kocha", to jest ten czas w gimnazjum/liceum.

Co do
Tifa pisze:niektóre zespoły w sumie nieźle się ze sobą gryzą
Normalna sprawa. Jeżeli słucha się np. jedynie metalu, to przeciez mozna swira dostać. Muzyke się dobiera do uczuc, nastrojów, chwil etc.
Tak więc dla wyciszenia się i uspokojenia puszczam moją ukochana Katarzynę Groniec lub Marka Grechutę.... Za to do samochodu to tylko Red Hot Chili Peppers lub ewentualnie moja własna składanka.

Ostatnio do mojej listy ma szanse trafic Within Temptation, co mnie samą na tyle zadziwia, że jeszcze nie kupiłam ich płyty.
I tak przyznam się: zdarza mi się słuchac starszych płyt Celine Dion jak mnie najdzie. Eh kobieta potrafi mnie zrelaksować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”