Dobry klip

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Najobrzydliwszy klip z przedstawionych

KoRn - Right Now
5
15%
Slipknot - Wait & Bleed
7
21%
KoRn - Hear to stay
1
3%
Tool (Ogółem wszystkie!!! =P)
6
18%
Marilyn Manason - Dope Hat
6
18%
The Prodigy - Smack my bich up
8
24%
 
Liczba głosów: 33

356Warlock

Dobry klip

Post autor: 356Warlock »

Klip stał się nieodzowną częścia promowania muzyki-komercja tego wymaga.Niektóre klipy (zależnie od kwestji gustu)są głupie, niektóre budzą takie samo warżenie jak by się dobry film obejrzało.Zapewne wielu z was widziało mnóstwo klipów(chcąc nie chcąc - dzisiajeszy świat jednak prowadzi do takich realiów - jak tv,internet czy popsrostu zwykłe użytkowanie komuterów ... i przynajmniej musieliście widziej choć by jedne klip w swojim życiu) które wam się podobały ,bądź chętnie reżyserów tych klipów wysłali byście na księżyc odbierając im wszelkie możliwe środki do tworzenia filmów pod dzieła muzyczne.Tak więc zachęcam do wypisywania fajnych klipów - zwięzły opis(chyba że chcie opisać go z wielką dokładnością)jest do każdego klipu wymagany.Walcie,trzaskajcie - ja to wszystko przeczytam i jak coś mnie zachęci to postaram się to nabyć. :wink:
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Videoclip do "It's my life" w wykonaniu Bon Jovi (który zdaje się sam zaprojektował scenariusz) wg. mnie to jeden z tych sprzetów które lepiej się ogladało. Kawałek ma już kilka lat ale swojego czasu było o nim głośno.

Facet dostaje wiadomość na pagiera (;P ) od dziewczyny która jest na koncercie Bon Jovi o treści "where are you". Wyrusza pedem z chaty i biegnie aby zdaje się z nią spotkać.

Kolejny dobry clip to "by the way" red hot chili peppers.

Wokalista rhcp wsiada do taryfy i trafia na jednego ze swoich fanów. Facet okazuje sie być troche swirem, zamyka go ze sobą w samochodzie i rusza na miasto ^^
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
356Warlock

Post autor: 356Warlock »

Dante pisze:Videoclip do "It's my life" w wykonaniu Bon Jovi (który zdaje się sam zaprojektował scenariusz) wg. mnie to jeden z tych sprzetów które lepiej się ogladało. Kawałek ma już kilka lat ale swojego czasu było o nim głośno.

Facet dostaje wiadomość na pagiera (;P ) od dziewczyny która jest na koncercie Bon Jovi o treści "where are you". Wyrusza pedem z chaty i biegnie aby zdaje się z nią spotkać.

Kolejny dobry clip to "by the way" red hot chili peppers.

Wokalista rhcp wsiada do taryfy i trafia na jednego ze swoich fanów. Facet okazuje sie być troche swirem, zamyka go ze sobą w samochodzie i rusza na miasto ^^
... Nie mogłem się powstrzymac od skomętowania obu klipów^^.Obydwa widzałem - obydwa mi się bardzo podobają :D .Fakt teledysk RHCP jest kapitalny - szczególnie momęt gdy zajeżdżają do tunelu ... no i przedewszystkim końcówka - gdzie wokalista wyskakuje z taksówki a na jego miejsce wsiada perkusista RHCP .Ogółem - dobre klipy polecasz Dante :OK: :wink:
A ja zapomniałem tak apropo polecić - Slipknot - Left behind i Vermilion
...Pierwszy przedstawia IOW'e(stan rolniczy w USA - jest to drugi stan w USA który ma najwięcej seniorów) - klip pokazuje brutalność tego miejsca.Czasem wydaje się że to jak by histora samego wokalisty...Najbardziej efektowne fragmenty teledysku(w wersji reżysreskiej oczywiście ,zwykła też jest dobra ale DC jest lepsza) - Mick Thomson grający na Warlocku podczas deszczu - i jego hamskie machanie głową
-dzieciak bawiący się kawałkiem mięsa.
-clown oblizujący krew z rozbitej głowy (dla ludzi o słabych żołądkach nie powiem co widać :P )
-JJ grajacy na perkusji podczas deszczu
A teraz drugi - Vermilion ... pokazuje los dziewczyny skazanej na samotność - historia chwyta za serce.Klip ukazuje że są wśród nas ludzie dobrzy,ładni,mądrzy ale nie mogacy znaleść zrozumienia wśród innych - na klana kładzie scena w której dziewczyna zaczyna sobie wyrywać włosy z głowy i płacze (widać ponieważ ma makijaż który pod wpływem łez rozmazuje się) - oba klipy bardzo mi się podobają ...dla twardzieli bardziej polecam Left Behind ,natomiast Vermilion polecam wszystkim :wink:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

IMO ankieta jest zbyt subiektywna jak na temat ogólny o teledyskach O_o

Nie będę się rozwodzić na temat poszczególnych klipów, bo większość to dobrze znane klasyki: "Sonne" - Ramstein, "Salvation" i "Zombie" - the Cranberries, niemal wszystkie klipy Gorillaz, Red Hot Chilli Peppers, ale ponad wszystko inne- "The memory Remains" - Metallica.
Dodam do tego cudownie kiczowaty klip "American psycho"- Misfits, albo nastrojowy "Where the wild roses grow" - Nick Cave i Kylie Minogue (która, o dziwo dobrze wygląda i śpiewa)

Spoza "klasyków" mogę polecić teledyski Malice Mizer - "Illuminati" i "Beast of blood" jak narazie najlepsze, z tego, co widziałam . Napatoczył mi się jeszcze Dir En Grey - "Obscure" wersja bez cenzury - warto obejrzeć :D Streszczanie ich nie ma sensu, bo to tylko dopełnienie muzyki, a tej nie da się tu "opisać" XD
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

"Foxtrot Uniform Charlie Kilo"Bloodhound Gang jeżeli chodzi o najśmieszniejszy, najlepszy to...nie wiem(muszę pomyśleć)
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Red Hot Chili Peppers - Californication i w ogóle większość.

Gorillaz : Feel Good Inc. i Clint Eastwood. W ogóle gorylki maja świetne teledyski.

I jeszcze ten z Renata Przemyk i Kasia Nosowska do piosenki "Kochana".

I oczywiście "Another Brick in the Wall II" Pink Floyd.

[ Dodano: 05-10-04, 18:40 ]
PS. Ankieta jest cholernie subiektywana -_- Dla mnie najobrzydliwszy jest każdy Britney Spears i tych innych "popowo r'n'b laleczek made in usa" + Mandaryny sux.

[ Dodano: 05-10-04, 18:43 ]
PS2: Ivuś :*
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Go Go Yubari pisze:PS. Ankieta jest cholernie subiektywana -_- Dla mnie najobrzydliwszy jest każdy Britney Spears i tych innych "popowo r'n'b laleczek made in usa" + Mandaryny sux.
Chodzi tu raczej o najohydniejszy, albo szokujący, ale wątpię, żeby te podane w ankiecie wydawały faktycznie prowokacyjne teledyski >_<
Manson jest komercyjny- podobnie jak i jego klipy- kilka z nich mi się podoba, ale na pierwszy rzut oka widać, że ta cała otoczka skandalu wokół jego klipów to chwyt marketingowy, obliczony na zbuntowaną, "truu dark" młodzieź.
Korn i Slipknot - nie widziałam w ich wykonaniu żadnego klipu, który by mną wstrząsnął, łącznie z wymienionymi
Tool- nie znam, nie wypowiem się
Prodigy i "Smack my bitch up" - kiedyś może i wstrząsało, ale miałam wtedy kilka lat mniej _^_

Sugerowałabym raczej poszukać mniej komercyjnych klipów, w których faktycznie znajdzie się jakiś mocny akcent. Bo jeśli niepisana cenzura takich stacji jak MTV czy Viva nie ogranicza twórców w żaden sposób, to powstają prawdziwe perełki :>
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ivy pisze:Chodzi tu raczej o najohydniejszy, albo szokujący, ale wątpię, żeby te podane w ankiecie wydawały faktycznie prowokacyjne teledyski >_<
Domysliłam sie, Ivy. Jednakże gusta sa różne. Nie toleruję tych wszystkich czarnoskórych kolesi w dresach i tonach złota w towarzystwie rozneglizowanych panienek. Nie znosze tego wprost i jest to dla mych oczy najwiekszą katorgą.
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

eee to jeszcze nic. Gorzej jest z tymi cukierkowymi laleczkami "ohhhh i'm yours, take me" utrzymanych w konwencji techno/dance/pop queen. Albo tych wszystkich zbuntowanych nastolatek spod znaku "Avril Lavigne" - w sumie nie mają złego tego głosu, ale sam fakt ze to kolejna kopia sprawia że niechetnie na to patrze :/
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Dante pisze:Kolejny dobry clip to "by the way" red hot chili peppers.
Pamiętam, że w pewne wakacje ten klip leciał co pięć minut. Nadal mi się bardzo podoba ^^ I ten atrakcyjny kierowca, złodziej kobiecych serc :wink: XD
Dante pisze:eee to jeszcze nic. Gorzej jest z tymi cukierkowymi laleczkami "ohhhh i'm yours, take me" utrzymanych w konwencji techno/dance/pop queen. Albo tych wszystkich zbuntowanych nastolatek spod znaku "Avril Lavigne"
Niestety takie laleczki zaczynają "śpiewać" z "raperami" _^_ Efekty wizualne i wokalne porażające _^_ "Oł bejbi bejbi, ewrinajt, bejbi" -_- I podrygiwanie w lewo i w prawo.

Nie orientuję się w dzisiejszych klipach - zresztą w tv jest tyle tego chłamu, że trudno wybrać coś znośnego :wink: Widocznie nie jestem na czasie _^_ XD
Ostatnio zmieniony wt 04 paź, 2005 19:36 przez Faris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

I masz słuszność. Po prostu kicz, nie ważne w jakim wydaniu, zawsze będzie kiczem.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

356Warlock pisze:Klip stał się nieodzowną częścia promowania muzyki-komercja tego wymaga
dlatego slucham w wiekszosci niekomercyjnych,jesli muzyka jest dobra nie tzreba jej wciskac ludziom na codzien w tv

ale z tych zepsolow co slucham a teledyski mi sie podobaly <tak po 1 przykladzie moze>

Sisters of Mercy-Lucretia
Bauhaus-Bela Lugosi is dead-ten poczatek z filmu Zagadka Niesmiertelnosc(Hunger)
Type O Negative-I Dont Wanna be me XD
Nine Inch Nails-Perfect Drug
Lacrimosa-Schakal
Cure-Lullaby
Apocalyptica-Somewhere around nothing
Malice Mizer-Beast of blood ( oraz Garnet,Illuminati)
Moi dix Mois-Dialogue Symphonie
Rammstein-Sonne
Pink Floyd-High Hopes
Alphaville-Big in Japan
A-ha-Take on me

i inne z lat 80 ktorych na dana chwile nei pamietam...

co do ankiety..teledyski Tool zawsze mi sie podobaly za swa orginalnosc
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
356Warlock

Post autor: 356Warlock »

Garnet pisze:Nine Inch Nails-Perfect Drug
Zgadzam się - znakomity klip :wink:
Garnet pisze:Apocalyptica-Somewhere around nothing
Jeśli chodzi o Apocalytice to ja bardziej preferuję Path vol2 z Sandrą Nasic ...Ale Somewhere around nothing to ogółem najlepszy kawałek grupy,natomisat klip mi się mniej podoba...
Garnet pisze: dlatego slucham w wiekszosci niekomercyjnych,jesli muzyka jest dobra nie tzreba jej wciskac ludziom na codzien w tv
Takie klipy na codzień widziane w TV to kichy pokroju Britney... Mnie chodziło ogółem :wink: .No klip mnie znanej grupy czy bardziej znanej - zawsze ma jeden cel : zarabiać albo budować fundamenty pod kase.
A ja polecam na dzień dzisiejszy klip - StaticX - Cold ... cały zespół zostaje ucharakteryzowany w nim na wampiry (jak dla mnie Eisene najbardziej przypomina wampira :P )...Następny to Metallica - One - chyba każdy zna ten klip no a na koniec Cradle of Filth - Nymphetamine - całkiem fajnie zrobiony. :wink:
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

mi sie zawsze podobaly teledyski do hit that i the meaning of life offspringa...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

KoRn - Right Now -> hardkorowy klip ;) Oglądać się tego nie dało, ale spox :D
Limp Bizkit - m.in. Take A Look Around, My Way
Daft Punk (chociaż dużo lepszy ma X Japan ;) nie pamiętam niestety tytułu....)
Rammstein - m.in. Ohne Dich, ogólnie dużo fajnych mają
The Offspring - Take That ;)
Linkin Park - Breaking The Habit
Michael Jackson :D - teledysk zaczynał się jak dzieciak podłączał gitarkę do jakiegoś wzmacniacza ;) Tytuł chyba Black & White
S.O.A.D. - BOOM!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”