Dobra muzyka

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Jaki typ muzyki lubisz?

Pop
7
4%
R'n'B
1
1%
Techno
11
6%
Rock(Punk, Classic, Gothic)
64
37%
Metal(Trash, Speed, Heavy, Black,Progresiv itd)
47
27%
Nu-Metal
7
4%
Jazz
3
2%
Reggae
6
3%
Klasyczna(Mozart, Bethoven, Bach, Liszt, Chopin, Czajkowski, itd)
11
6%
Hip Hop/ Rap
15
9%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

http://youtube.com/watch?v=WyQlI4wLURg& ... ed&search=

świetnie się nadaje na muzykę z finalowego bossa :D btw. to mi sie podoba :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nowa płyta Soilwork - Sworn To A Great Divide będzie miała swoją premierę 19 października tego roku ^^ Pierwszym singlem będzie kawałek Exile, do którego teledysk już powstał i czeka na premierę. Nie mogę się doczekać! :D

Proces produkcji nowej płyty In Flames w toku. Oby tylko cała nie była jak demo z maja - Abnegation -_-" Tak z cichą nadzieją czekam na tak wspaniały album jak Reroute To Remain, gdzie wspaniałe melodie i piękny śpiew były połączone z energią melodic death'u, albo powrotu do korzeni (pojawienie się kawałków o mocy Jotun czy Jester Script Transfigured byłoby chyba najwspanialszą rzeczą na świecie).

Metallica nową płytkę ma puścić w lutym przyszłego roku - czekam, czekam ^^ I podobno jak sami powiedzieli nie jest ona pomyłką jak St. Anger...

A nowy album Wintersun - Time zostanie wydany na początku 2008. Będzie to album koncepcyjny, a Jari dorobił się w końcu pełnego składu zespołu, sam już nie musiał nagrywać niemal wszystkiego jak na Wintersun. Pierwszym albumem zostałem zmiażdżony, ciekawe jak teraz wyjdzie ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Efekt dzisiejszego dwuosobowego szaleństwa na próbie: http://www.last.fm/music/Bleifrei/Kebab+Madness
:lol:
Krótki opis kawałków:
1. Pizza Da Grasso - wziąłem ulotkę pierwszej lepszej pizzerii, i zacząłem ją wyrykiwać.
2. Kebab Punk Rock - to samo, tylko zamiast pizzy mamy tu kebab, a zamiast deathmetalowego wokalu coś bardziej punkowego.
3. Just Drums - moje solo (grałem siedząc w fotelu, bo kabel za krótki :D )
4. Chrëschtentum - wziąłem hasło "chrześcijańśtwo" z luksemburskiej Wikipedii :lol: :lol: :lol:
5. Przybieżeli do Betlejem - przedstawiać nie trza :D
6. Pomorze Ktoś - tekst zrobiliśmy z cytatów z basha :D

Aha, wokal robię ja :grin:

This is madness!
This is KEBAAAAAAB!!!!!
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Tak sobie czytałem ten temat i zobaczyłem moją wypowiedź sprzed 3 lat.
Od tego czasu trochę gust mi się zmienił więc coś napiszę.

Dalej przede wszystkim słucham rocka, nie mam ulubionego gatunku, staram się nie ograniczać do jednego stylu, gatunku czy jak to tam nazwać.
Ulubione zespoły:

RHCP - znam zespół już bardzo długo, ale teraz dostrzegłem jego niezwykłość. Bardzo podoba mi się harmonia między instrumentami, świetnie chodzi bass i gitara, wszystko bardzo rytmiczne. Do tego John jest jednym z moich ulubionych gitarzystów :D

Queens of the Stone Age - gdy pierwszy raz usłyszałem piosenkę "No one knows" od razu się zakochałem w tym zespole. Świetny, stosunkowo ciężki przester i ciepły głos Josh'a. Podobają mi się też ich riffy, bardziej niż te z Kyussa (zresztą poprzedniego zespołu Josh'a Homme'a.

Ash - poznałem zespół grając w SW: Republic Commando. Niestety posiadam tylko 2 płyty: Meltdown i Twilight of Innocence.

Porcupine Tree - dzięki nim polubiłem progressive rock :P :D . Podobają mi się zmiany tempa grania, przeplatane partie akustyczne oraz cięższe granie.

Potty Umbrella - Polski zespół... Połącznie rocka i jazzu. Zespół stosunkowo młody (powstał po rozpadzie Something Like Elvis --> niestety nie miałem okazji przesłuchać tego zespołu). Piosenka Nymph's Song wymiata.

Radiohead - cenię ich za oryginalność, mało znam zespołów podobnych do tego. Nowa płyta całkiem niezła :D

Mando Diao - dość młody indie rockowy zespół ze Szwecji. Bardzo podoba mi się ich szybkie, niczym rock'n'rollowe granie + dwóch wokalistów.

Pink Floyd, King Crimson - ehhh...kolejny progressive, właściwie protoplaści tego gatunku . Poprostu żywe legendy, świetne koncerty...muszę sobie przywieść z domu Pulse 8) King Crimson znam trochę mniej ale są równie dobrzy co Floydzi.

Poza tym jest jeszcze wiele zespołów, które lubię: The Killers, Tool, Primus, A Perfect Circle, Explosions in the sky, Metallica, The Raconteurs, Oasis, Nirvana, Pearl Jam, Papa Roach...bla bla bla....
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Mati-san pisze:Radiohead - cenię ich za oryginalność, mało znam zespołów podobnych do tego. Nowa płyta całkiem niezła :D
Całkiem, jako ,że wielbie od dłuższego czasu ... troszkę się zawiodłem ^^ bo ile jest tu takich "armat" jak w przypadku Kid A (How to Disappear, Motion Picture Soundtrack czy tytułowa), w OK Computer , czy w The Bends. House of Card wieje nudą - najgorszy utwór na płycie, czy irytujące Nude. Ale są też dobre kawałki, psyhodeliczne Arppegi - przepiękne dziwękowe smaczki na początku , All i need,15 Step,Reckoner(Thom York wyje jak nigdy dotąd), genialne Jingsaw into places (ciekawy teledysk w którym zespół robi z siebie idiotów w kaskach rowerowych ^^) czy Videotape. Ogólnie 7/10. Zresztą prawie wszystkie utwory były już grane na koncertach rok temu, takie troche pójście na łatwizne. Radiohead brzmi pierwszy raz jak radiohead, albo ich eksperymentowanie tym razem polega na zrobieniu zwyczajnej bardziej rockowej płyty ;)

Ale... Polecam też tą płytę dodatkową , Go słowly, czy ... Last Flowers, no własnie , jedna z najpiękniejszych piosenek jakie uda się w życiu usłyszeć , PRZEGENIALNY wokal, (szczególnie w drugiej połowie i tym "refreniku") Thom wyje jak zarzynana świnia , ale o to chodzi , przecudowny utwór.
http://www.youtube.com/watch?v=5HDt8DNmQP8

Zresztą ,więcej szumu zrobiło sprzedawanie tej płyty za darmo, niż jej muzyczna zawartość.
Ale i tak kawał bardzo dobrej roboty.
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Tak jak napisałem, jest to płyta całkiem niezła :D Niestety w przypadku Radioheada nie było płyty, którą bym ubóstwiał ponad wszytko. Na wszystkich płytach, które miałem okazję słuchać ("A Kid", "Amnesiac", "I Might Be Wrong", "Ok Computer" i "In Rainbows") były lepsze i gorsze piosenki ale właśnie za te perełki lubię Radioheada
Nie wiem tylko czemu nie wymieniłeś wogóle piosenki Bodysnatchers...moja ulubiona piosenka z tej płyty...może dlatego, że lubię jak gitara gra :D Co do reszty się zgadzam 8)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Mati-san pisze:Bodysnatchers
Ten zawodzący wokal w zwrotkach jest fajny ;p ale całość taka ... tylko w miarę dobra ;)

Przesłuchaj the Bends jeszcze ;p
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Kimahri pisze:Przesłuchaj the Bends jeszcze ;p
No wypadałoby, co nie :D


Powracając do tematu dobrej muzyki, chciałem polecić jedną ze starszych płyt RHCP pt. Blood Sugar Sex Magic. Niemal non stop jej słucham. Na tle nowszych płyt, które słuchałem -> Californication, By the way i Stadium Arcanum jest to płyta w trochę odmiennym stylu. Jest jakby to powiedzieć...bardziej funkowa on nowszych...co zresztą mi się bardzo podoba. Gitara poprostu boska 8) ...bas jak zwykle...Flea...i to jego rytmiczne granie 8)
Ogólnie to jestem płytą niezwykle zachwycony :D
Ostatnio zmieniony wt 11 gru, 2007 14:45 przez Mati-san, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Ja ostatnio zostałem oczarowany muzyką Micheala Bublé <3. Szczególnie album "It's Time". Osobiście lubię takie klimaty swingowe i jazzowe, ale nie wszyscy artyści mi pasują. Anyway, zna ktoś tego artystę?
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Nie znam zbytnio tego artysty, ale może kiedyś sięgnę po płytkę.
Preferuję ciut inne granie :P

Z dobrej, energicznej nuty mogę polecić:

* Sambass (wszystkie 4 części) -> przyjemne połączenie D'n'B z brazylijskimi rytmami
* Freestylers (również każdy album) -> dużo electro, d'n'b, dub zmiksowanego razem
* Pendulum -> legenda D'n'B
* Noisia -> zacne, cięższe troszkę drumm'iki :D
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kilka dni temu, 7 stycznia In Flames ogłosiło datę premiery swojej nowej płyty oraz jej tytuł. "A Sense Of Purpose" będzie miało swoją premierę w kwietniu tego roku :] 7 marca zostanie wypuszczony singiel z nowej płyty pt. "The Mirror's Truth" a zawierał będzie cztery kawałki - "The Mirror's Truth", "Eraser", "Tilt" i "Abnegation". Przyznam że... zarówno płyta jak i kawałki mają nietypowe tytuły jak na dzieło In Flames (coś mi tu Passenger zaleciało...), ale poczekamy, zobaczymy i przede wszystkim posłuchamy. Teraz tylko oby do kwietnia! ^^

Okładka:

Obrazek

Lista utworów:

1.The Mirror's Truth
2. Disconnected
3. Sleepless Again
4. Alias
5. I'm the Highway
6. Delight and Angers
7. Move Through Me
8. The Chosen Pessimist
9. Sober and Irrelevant
10. Condemned
11. Drenched In Fear
12. March To The Shore

Z tytułów kawałków wnioskuję, że Anders w lirykach posuwa się jeszcze dalej w temacie wewnętrznych zmagań...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Jakiś czas temu natrafiłem na youtubie na to: http://youtube.com/watch?v=DtKCNJmARF0 Przez to mój profil na last.fm świeci ostatnio pustkami. Gdybym tylko miał empetrójkę tego...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

http://ghosts.nin.com/main/home

na oficjalnej stronie NIN znowu można ściągnac (albo kupic, jak kto woli) album. co prawda tym razem nie jest to cały album ale zawsze fajnie. Server na razie jest bardzo obciazony więc przesłuchać będę mógł dopiero za 3 godz. :[
ciekawe natomiast jest to, że poprzednim razem aż 18% ludzi zapłaciło 5 dolców. w przypadku "IN RAINBOWS" Radiohead jeszcze więcej bo 40%. Nie wiem jak na tym wychodzi wytwórnia ale dla artystów jest to chyba uczciwy deal. Domyślam się, że artysta więcej zarobi na bezpośredniej sprzedarzy jednej płyty za nawet 2 dol. niz przez pośrednictwo wytwórni.
Miom zdaniem morał z tego jest taki: jeśli ktokolwiek (artyści, RIAA lub fani) chce rzeczywiście zwalczyć piractwo nie z finansowego powodu lecz ideologicznego, właśnie ta metoda rozpowszechniania jest idealna.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

http://pl.youtube.com/watch?v=7iY4Tom6-wM - Trans-Siberian Orchestra. Świetny dowód na to, że instrumenty klasyczne oraz brzmienie elektrycznych gitar genialnie się komponują. Piękno, moc i klimat. :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

http://youtube.com/watch?v=98ZoPtIdR2I z jednego z ostatnich musicali.. i nie, nie jest to Sweenie Todd :) Nowe aranzacje starych kawalkow wypadly calkiem niezle moim zdaniem:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”