Dobra muzyka

Nie ważne czy Hip Hop, Techno, Dance, Gotyk albo Metal, czy muzyka klasyczna, tu gra muzyka. :D

Moderator: Moderatorzy

Jaki typ muzyki lubisz?

Pop
7
4%
R'n'B
1
1%
Techno
11
6%
Rock(Punk, Classic, Gothic)
64
37%
Metal(Trash, Speed, Heavy, Black,Progresiv itd)
47
27%
Nu-Metal
7
4%
Jazz
3
2%
Reggae
6
3%
Klasyczna(Mozart, Bethoven, Bach, Liszt, Chopin, Czajkowski, itd)
11
6%
Hip Hop/ Rap
15
9%
 
Liczba głosów: 172

Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

targaroth pisze:natrafiłem na jedną z najpiękniejszych smutnych piosenek
Ja poznałam jedną z najpiękniejszych smutnych piosenek na koloniach... Cascada- Truly Madly Deeply - cudowna :) Naprawdę mi się podoba i mam nadzieję, że szybko nie znudzi :) Gorąco polecam
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A ja właśnie poznałem Massive Attack dokładniej... Wczesniej znałem ze słuchu tylko "Teardrop", nieznając tytułu i wykonawcy. Wspaniały ambient :D. Nie zdołuje, a odpręży. Polecam każdemu.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
targaroth

Post autor: targaroth »

Gveir pisze:A ja właśnie poznałem Massive Attack dokładniej... Wczesniej znałem ze słuchu tylko "Teardrop", nieznając tytułu i wykonawcy. Wspaniały ambient :D. Nie zdołuje, a odpręży. Polecam każdemu.
trip raczej.. chociaż nie lubie bawić się w szufladkowanie :). Ale jedno Ci przyznam - zespół genialny :D
innym Trip'em jest zespół Faithless.. znam go dość długo i ciagle jestem pod wrazeniem :)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

targaroth pisze:jest zespół Faithless.
Tak tez fajny, mimo isz to zespol taki Hausowo-elektorniczny to go lubie ^^, pare plytek kupilem, genialne "NO roots" czy "Sunday 8pm". no i fajne pioseneczki maja takie jak "the End" czy "killer Lullaby"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Faithless znam pobieżnie, ale to co słyszałem jest niezłe. Ogólnie to dla mnie dosyć nowa rzecz, bo raczej obracałem się w kręgu metalu szeroko pojętego do tej pory. Ale Massive Attack jest świetny... Co dowodzi słuchanie przeze mnie "Teardrop" bez przerwy od trzech dni :D.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Akurat dzisiaj sobie słuchałam Faithless :) od czasu do czasu lubie sobie troche posłuchać, ale za bardzo się w ich twórczośc nie zagłebiałam ...Za to uwielbiam wprost "God is a DJ" ...odpływam przy tej piosence .....najlepiej zamknąc oczy i wsłuchiwac się w pojedyncze dźwieki (:
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
targaroth

Post autor: targaroth »

Ireth pisze:..Za to uwielbiam wprost "God is a DJ" ...odpływam przy tej piosence .....najlepiej zamknąc oczy i wsłuchiwac się w pojedyncze dźwieki (:
za to ja mam odlot przy "Garden" (chillout całkowity) i nastepny numer "Bring My Family Back" ... tak jak mówi Ireth.. słuchawki na uszy zamknac oczy i wsłuchiwac sie :)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

targaroth pisze:za to ja mam odlot przy "Garden"
Garden jest niesamowity *_* racja ^_^


Dzisiaj sie zaglebilem troche w tworczosc Oasis, niesamowity zespol ^^

http://www.youtube.com/watch?v=0ANM31ZU ... %20forever

Oasis-Live Forever , IMO najlepsza ich piosenka ^^
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Doba muzyka, tej jest dużo na świecie, ale niestety o wiele więcej jest muzyki kiczowatej.
Jako fan undergroundowego rocka, szczególnie polskiego przedstawiam genialną polską grupę, która przestała grać jakieś 10 lat temu, a jej nazwa to "Illusion". Każdy gość, który słucha rocka powinien przesłuchać ich kawałków. Są one szczególne ponieważ łączą dobre, mocne brzmienie z prostotą. Większość ich najlepszych piosenek to kawałki proste do zagrania, chociaż co jakiś czas się popisują. Jako gość, który gra na gitarze basowej w momencie gdy słucham kawałka "Kły", to przeżywam super uczucia, chociaż wiem że nie zagram czegoś takiego jeszcze przez rok albo dwa. Ogólnie Polska miała bardzo dobrą muzykę rockową podkreślam miała, bo takie zespoły jak Illusion czy Dżem, a także wiele gorszych ale też ciekawych(Dynamind) nie powtórzą się u nas jeszcze przez długi czas...a szkoda...
Na koniec polecam jeszcze zagraniczne zespoły, które mają w sobie według mnie coś:A Perfect Circle, Tool, Red hot Chili Peppers i pewnie jeszcze pare o których nie chce mi się pisać:p
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

I am Vincent pisze:Doba muzyka, tej jest dużo na świecie, ale niestety o wiele więcej jest muzyki kiczowatej.
Widzisz, kazdemu cos inego sie podoba , Ty sluchasz rocka i to dla kogos moze byc kicz, ktos slucha Discko i to zapewne jest dla ciebie kicz. Po to powastaja te utwory zeby ktos tego sluchal. Bynajmniej ja to tak rozumuje.

Dzisiaj przyszla do mnie plyta, Feeder- Yesterday went too soon.
Nigdy jej nie chcialem kupywac, wydawala mi sie jaks taka nie wyrazna, ale to tylko dlatego ,ze slyszalem tylko polowe piosenek _^_, tereaz moge stwerdzic , ze to ich najlepsza plyta ^^. Mometami bardzo rockowa, mocna (waitnig for change, hole in my head, ukryte Bubblehead) sliczne balladowe utwory typu So well(IMO najlepszy utwor na plycie, fenomen, BARDZO mejodyjny ze swietnum refrenem, czy ) dolujacy Tinsel town i piosenka do usypiana "Dry" i jeszcze pare innych , singlowa "Insomnia" czy tytulowe"Yesterday went too soon" itd.
Na plycie znajdziemy wszystko , wszystko co chialo by sie od Rockowego Bandu.
Koniec, polecam itd.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ech, czar Blind Guardiana działa na mnie coraz mocniej ^_^. Nightfall In Middle-Earth, dzieło geniusza. Spokojne, mistyczne, a zarazem podniosłe utoworki inspirowane w całości Władcą Pierścieni są wspaniałe. Sporo kruciótkich, isntrumentalnych utworów, będących wprowadzeniami lub zakończeniami tego co jest w dłuższym utowrze. No po prostu cudo :D. Niech jak najszybciej wydadzą nową płytę, bo nie mogę się doczekać :D.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Ehh...nie zrozumiałeś mnie do końca. Nie napisałem że słucham rocka tylko że polecam te zespoły rockowe ponieważ wcześniejsza rozmowa dotyczyła rocka i masz racje że tą muzykę preferuje, ale lubię słuchać ogólnie wielu rzeczy. Lubię rap, dobre techno też sobie puszczam od czasu do czasu. Słowem "kicz" natomiast określam jak ktoś się bierze za robieniem muzyki a nie ma do tego tego czegoś, np. na wp czytałem że Pudzianowski z bratem chcą wydać płytę muzyczną, mandaryna, a z przykładów na świecie to ostatnio modna jest Paris Hilton i "Stars are blind". Oczywiście mogą Ci wykonawcy się komuś podobać, szanuje ich, ale Ci wykonawcy to kiczowi wykonawcy i można powiedzieć, żę niektórzy wykonawcy po prostu lubią kicz, prawda?:D
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Gveir pisze:Niech jak najszybciej wydadzą nową płytę, bo nie mogę się doczekać :D .
Otwierając "Mystic Art" nr 3 czerwiec/lipiec 2006 na stronie 7 widzę, że nowa płyta Blind Guardian ma się ukazać 1 września 2006 roku XD

A ja ze swojej strony polecę nową płytę OSI "Free" (którą to zachwycałem się w "Co w głośnikach..." ) Jest krótko mówiąc rewelacyjna. Głos Kevina Moore`a jest świetny (taki delikatny), w utwory są bardzo optymistyczne. Część z nich opiera się w głównej mierze na elektronice (nie lubię elektroniki zbytnio, ale w tym przypadku jest ona niesamowita. Praktycznie wszystkie utwory znajdujące się na płycie mają bardzo optymistyczne przesłanie i poprawiają humor... głownie za sprawą tekstów, które wydają się bardzo uniwersalne, ale też zarazem wyszukane i z pozoru mało znaczące (namieszałem trochę, ale tak uważam _^_' XD) . Utwory takie jak tytułowy "Free", "Bigger Wave", "Kicking"... sprawiają, że odpływam XD. Piosenki mają charakterystyczne frazowanie, które bardzo mi się podoba :D Drugi album superprojektu OSI jest podobny do twórczości głównego zespołu Kevina, czyli Chroma Key (który też przy okazji jest godny polecenia)... Nie wiem, do jakiego gatunku to podpiąć, bo rockiem progresywnym już się chyba tego nazwać nie da (czasami płyta ma taki "transowy" charakter). Moim zdaniem mogłaby się spodobać każdemu kto jest otwarty na muzykę... bez względu na to, jaki gatunek uwielbia... ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Cierń pisze:Otwierając "Mystic Art" nr 3 czerwiec/lipiec 2006 na stronie 7 widzę, że nowa płyta Blind Guardian ma się ukazać 1 września 2006 roku XD
Wiem, ale nie nie mogę się doczekać i tak :D. Wystarczyło sprawdzić kilka miesiecy temu na ich oficjalnej stronie :wink:.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Kiedyś gustowałem w metalu, takim jak kredki, kreator czy dimmu borgir, ale ostatnio polubiałem łagodniejsze klimaty typu korn czy metallica, ale najlepszym zespołem jak dla mnie jest kultowa rockowa kapela która upadła 12 lat temu: nirvana. Kiedyś jak słyszałem gdzieś nirvane to wychodziłem, ale kiedy 4 kwietnia br, w rocznice śmierci Cobaina obejrzałem z kumplem film Kurt & Courtney, po obejrzeniu tak mnie zafascynowało jego życie, że zaczełem słuchac nirvany i wprost zakochałem się w ich muzyce.
Black Mage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”