Kabarety

Dla fanów małego ekranu. Seriale, dokumenty, reportaże i inne programy, wszystko tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Najlepszy kabaret

Ani Mru Mru
25
52%
Mumio
3
6%
Łowcy.B
4
8%
Grzegorz Halama
2
4%
Kabaret Moralnego Niepokoju
7
15%
Kabaret(y) starsze
0
Brak głosów
Inne
6
13%
Brak określonego lub nie interesuje mnie to
1
2%
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Kabarety

Post autor: Zeratul »

No więc zdecydowałem się założyć temat, bo chciałem tu trochę zasięgnąć Waszej opinii o kabaretach znanych z telewizji oraz pogadać ogólnie o humorze typu kabaretów.

W ankiecie umieściłem te kilka najbardziej znanych kabaretów, które pojawiają się w programach typu "Dla mnie bomba". Sorry, że nie ma w niej wielu znanych kabaretów, ale jest ich ogrom, więc dałem tylko kilka ostatnio najbardziej znanych.
Poza tym - ankietę w tym temacie traktuję raczej drugoplanowo (szkicowo - LOL).

A więc pierwsze podstawowe pytanie: Who's the BEST ?
I dla mnie odpowiedź brzmi: MUMIO!

Czekam na opinie reszty świata.
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Był już kiedyś taki temat i zdechł śmiercią naturalną. Żeby nie było, dam mu szansę, ale jest pod moim nadzorem. Zagłosuje na "Ani Mru Mru", ale na Mumio też bym głos oddała.
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

"Ani Mru Mru" jest chyba najlepszym kabaretem jaki widziałem. Teksty Marcina i mistrzowska gra na scenie Michała dają pokaz kabaretu największej klasy. Z czystym sumieniem na nich zagłosuje. :wink: Na drugim miejscu jest oczywiście Mumio. :P
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

Humor Ani Mru Mru dla mnie jest już trochę przejedzony. Ale muszę przyznać, że parę miesięcy temu na pewno zagłosowałbym na nich. Obecnym fawortem bez wątpienia jednak dla mnie jest Mumio. Ludzie mówią, że humor absurdalny nie jest śmieszny. Mumio jednak jest tak specyficzne, że spaść można od ich tekstów. Są tak IDEALNIE bez sensu, że śmiać się chce nie wiadomo z czego. Ale wg mnie w humorze Mumio właśnie o to chodzi, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. A szcególną specyfikę ich humoru dodaje jednak fakt, że ich skecze na początku mają jakiś minimalny sens - a dopiero potem go tracą - i dzieje się to tak spektakularnie, że ROTFL^2 !

Natomiast jeżeli chodzi o AMM, to wydaje mi sie jadnak, ze to co oni prezentują nieubłagalnie po jakimś czasie zaczyna się nudzić - chociaż na początku ROZWALA! i zauważyłem u nich jedną wadę - chudy Wójcik (ciagle mylę ich imiona i nie wiem który to który) jest o wiele śmieszniejszy od tego drugiego, a właściwie to czasami tylko on jest śmieszny - i nic poza nim.

Ja tymczasem przytoczę jeden z dość znanych tekstów Mumio:

Kod: Zaznacz cały

Kabaret Mumio - "Kino Kultowe"
___________________________

Proszę Państwa, z prowdziwą przyjemnością i z radością witam Państwa na kolejnym spotkaniu z filmem kultowym, właściwie z kinem kultowym, czyli z filmem, bo przecież kino i film to to samo medium.
Jest Europa, koniec siedemnastego wieku, Katarzyna Medycejska, niemowlę, jeszcze w kołysce, godzi ze sobą sąsiednie kraje, kraje nie chcą się pogodzić, Katarzyna raczkuje, nie bardzo sobie radzi z tą sytuacją; pojawia się bardzo subtelnie potagonista filmu - Niuniuni. Dochodzi już po pierwszych paru sekundach filmu, właściwie w pierwszych dwóch sekundach, do wspaniałego zdarzenia, kiedy Niuniuni wraz z księciem, taką persona non grata, poszkuje pieniążka pod forsycją. Ja może przybliżę tą scenę.
"Nie ma. Niuniuni, Niuniuni, zobacz z drugiej strony. Zobacz w tej szczelinie, zobacz, książe, zobacz w tej szczelinie. Nie widzę tutaj nic w tej szczelinie. Nie ma, kurczę, nie ma."
Ta wspaniała scena pełna dynamiki, pozornie, ale również faktycznie. Proszę Państwa, reżyser prowadzi nas swoją wspaniałą techniką, właściwie rewolucyjną, tzw. living camera, czyli kamera samoistna, samodzielna, puszczona swobodnie, bez operatora, właściwie bez statywu, kamera szaleje po planie, raz jest tu, raz tam, właściwie nie wiadomo gdzie jest, w końcu nie ma kamery; reżyser się nie martwi, bo przecież jest dorosły.
Proszę Państwa, kolejna postać filmu - Korowina, postać, która od początku budzi sympatię, jednocześnie antypatię widza; jest to postać, której właściwie nie ma w filmie, bo praktycznie przez ułamki sekund się tylko pojawia na ekranie; nawet reżyser musiał wielokrotnie zwalniać taśmę, żeby sprawdzić, czy Korowina się nagrała, czy nie.
Proszę Państwa, nagrała się. Nagrała i to bardzo dobrze. Chiałem przedstawić Państwu scenę, kiedy Korowina zostaje niesłusznie osadzona w więzieniu.
...
Piękna scena, wyciskająca łzy, czujemy, że Korowina jest niewinna, widzimy to, a jednocześnie nie możemy nic zrobić, bo to jest przecież tylko celluloidowa taśma.
Proszę Państwa, dużo by mówić o (?) i o jego filmach; wystarczy powiedzieć, że ostatnią sceną, kulminacyjną jest przepiękny moment, kiedy Gunter importuje zboże. Ja może przybliżę tą scenę.
"Daj zboże! Daj zbo-że! Daj!"
Proszę Państwa! Scena jest wymowna; widz normalny wychodzi, widz kultowy zostaje. Proszę Państwa, na sam koniec chciałem przybliżyć muzykę, muzykę z filmu, z filmu, który Państwo zobaczą za tydzień.
...
MUMIO RULEZ !!!
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Niestety Mumio znam tylko z reklam..... Ani Mru Mru są świetni, ale już dawno nie widziałem nic nowego w ich wykonaniu. Za to uwielbiam Grupę MoCarta :D Taki kabaret smyczkowy. Aż dziwne, że się z tego chce śmiać ;) Jednak głos na Wójcików.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

TOFIK!!! :) :grin: :D :lol: Ye, wampir i Tofik roxują XD Ta muzyka, ta ręka... ten głos... lol :lol:

Dobra, ani mru mru mi tutaj ;]

[ Dodano: Pią 04 Lis, 2005 ]
na kolejnym miejscu Kryszak i oczywiście kabaret Tej (?) Hej (?)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

Boni pisze:Kryszak
Raczej ten morderczy śmiech Kryszaka.

A Mumio podobno jakiś pełnometrażowy film robi! Wie coś ktoś?

PS. Reklamy: http://reklamy.plusgsm.pl/mixplustv.html

[ Dodano: Pią 04 Lis, 2005 21:41 ]
Jaco pisze:Niestety Mumio znam tylko z reklam
Uważaj! Nie oceniaj tego kabaretu tylko na podstawie reklam Plus GSM, ponieważ są one tylko namiastką tego, co prezentują oni w skeczach.
Skecze są tak pokiełbasione, że doprowadzają widza do stanu, w którym nie da się normalnie funkcjonowac umysłowo. I to jest właśnie najlepsze!

A Mumio w połaczeniu z Łowcami.B i Grzegorzem Halamą to juz taka mieszanka, że lepiej nie mówić... Jeżeli widział ktoś skecz z finału "Dla mnie bomba" pt. "Czasami bywa tak, że w autobusie jest przesadni tłoczno...", to taki człowiek dobrze wie o co mi chodzi.

Kod: Zaznacz cały

- Przepraszam, czy mógłby mi Pan skasować bilet?
- Ja nie mam takich kompetencji.
Głosować na MUMIO!
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ani mru,mru....tylko mogliby wreszcie cos nowego dac! ilez mozna to samo walkowac...dzisiaj znowu tvp2 powtorki nam zaserwowala -_-

halama i kurczaki tez nie zgorsze ^^ tylko nie wiem czemu Danca brakuje w ankiecie :] < endriu XD>

kon polski...bo badziewiakowie fajnym serialem byl..poza tym fajne z nich malzenstwo :]

a Tey..to juz klasyka :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Zagłosowałabym chętnie na Ani Mru Mru, Halamę, Kabaret Moralnego Niepokoju Mumio razem :D Każdy z nich potrafi mnie rozśmieszyć, aby za chwilę zaskoczyć kompletnym brakiem pomysłu.

Ani Mru Mru- marka sama w sobie - skecze o Romku, albo Tofiku do tej pory oglądam bez znudzenia, choć przyznam,że przydałoby się trochę nowych pomysłów. Powtórki w TVP2 są dobre, ale nowości byłyby jeszcze lepsze.

Halama- Nie tylko za konusowatego wieśniaka w żółtym swetrze XD- lubię go za całokształt. Od skeczy, maglowanych od miesięcy w telewizji, bo filmy w stylu "W obronie kobiety" albo produkcje niezależne. Szczególnie te absurdalne opowiastki, deklamowane z nadmierną ekspresją i mimiką, których nie da się powtórzyć 5 minut po usłyszeniu :lol: Czasem tylko bywa mało śmiesznie, gdy pan Halama zapomina,że oprócz żółtego sweterka i śmiesznego głosu trzeba mieć coś do powiedzenia.

Kabaret Moralnego Niepokoju- niedoceniany widzę, a ja się zawsze śmieję z Bożydara :D Może i trochę się opatrzyli, odkąd mają własny program regularnie na antenie, ale potrafią mile zaskoczyć. IMO świetnie potrafią wyśmiać ludzkie wady i słabości - moim faworytem jest tu prezes w fabryce, która "nie ważne, co produkuje- ważne, jak radzi sobie w trudnych czasach kapitalizmu" :lol:

Mumio- tutaj mam mieszane uczucia. Z początku w ogóle ignorowałam ten kabaret, bo wydawało mi się,że prezentują humor niezbyt wysokich lotów - miałam okazję oglądać jakiś skecz, w którym przebrali się za zwierzęta i byli mało zabawni. Reklamy Plusa były jednak fenomenalne, więc dałam Mumio drugą szansę XD Okazało się,że kabaret naprawdę świetny - humor absurdalny jak najbardziej w cenie. Było dobrze...dopóki do akcji nie wkroczyła ta paskudna baba XD Wykrzywiona twarz i głupi strój- do tego jakaś piosenka, stylizowana na gaworzenie niemowlaka -_- Ja wszystko rozumiem, ale taka kombinacja wywołuje u mnie wszystko, oprócz śmiechu. Tragedia. O dziwo- w reklamie nie wypadła źle.

Co do łowców- zapowiadali się nieźle, ale najwyraźniej poprzestali na rozśmieszaniu ludzi swoim wyglądem. Ani Mru Mru wypadli lepiej w parodii Łowców: "Zbieracze Kropka G" :lol:

Tey- znudziło się i tyle- rodzice mieli kiedyś całą kolekcję kaset magnetofonowych :lol: z kabaretami, więc słuchałam tego na okrągło. Teraz na dźwięk nazw "Tey" albo "Elita" dostaję wysypki. A niejakiego pana Daukszewicza, który zapomniał,że wyśmiewanie się z komuny nie jest już w modzie, najlepiej by było odesłać na emeryturę.
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

Ivy, zgadzam się z Tobą w 99%.

Przypomniał mi się jeszcze jeden kabaret - chyba Pod Wyrwigroszem.
Jakiś czas temu widziałem dwa ich numery:
1. Genialna parodia prof. Miodka.
2. Jeszcze bardziej genialna parodia programu "Europa da się lubić" z Giertychem, Katarem, który chce wejść do UE oraz z Richardą Monikson.
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Nie wiem czy Cezarego Pazure i Amdrzeja Grabowskiego można zaliczyć do kabaretu ale widziałem ich występ na żywo i nie mogłem powstrzymac sie od śmiechu. :P
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

BeeBBo pisze:Nie wiem czy Cezarego Pazure i Amdrzeja Grabowskiego można zaliczyć do kabaretu ale widziałem ich występ na żywo i nie mogłem powstrzymac sie od śmiechu. n
Można by zaliczyć do tej kategorii, ale jak dla mnie to są równie śmieszni, co polska wersja Latającego Cyrku Monty Pythona _^_ Być może zyskują na "atrakcyjności" w występach na żywo, ale jakos na dżwięk głosu Pazury mam ochotę przełączyć na inny kanał.
Awatar użytkownika
The Sorrow
Kupo!
Kupo!
Posty: 195
Rejestracja: czw 31 mar, 2005 16:51
Lokalizacja: Tselinojarsk

Post autor: The Sorrow »

Ponieważ sam jestem fanem humoru abstrakcyjnego - Latający Cyrk rulez - uwielbiam Mumio i Łowców :)
" Podobno mnisi tybetańscy potrafią zachować spokój w jeszcze większym tłoku"...
...Battle brings death, death brings the sorrow.
The living... May not hear them... ther voices... Fall upon daef ears.
But make no mistake... Dead are not silent.....
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

The Sorrow pisze:Latający Cyrk rulez
Zgadzam się- niedościgniony wzór, który, niestety, próbują naśladować nasi średnio uzdolnieni rodacy. Na widok skeczu o myszach w ich interpretacji włos się zjeży na głowie nawet łysemu _^_
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

Cóż. Udało mi się określić, jaki jest wg mnie najlepszy skecz kabaretowy, jaki widziałem. I jest to:
Łowcy.B + Mumio + Halama: "Bo czasami bywa tak, że w autobusie jest przesadnie tłoczno."
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja”