Muzyka filmowa

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Sweet Devil pisze:A tak oprócz to nieśmiertelne "Gangsta's Paradise" Coolio z "Młodych gniewnych".
"Amish Paradise" w wykonaniu Weird Ala dużo lepsze. ;>
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Sigur Ros - Njosnavelin (The Nothing Song) z Vanilla Sky (świetny film).
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

a teraz zaprezentuje Wam moje cudowne dziatki najwspanialszy utwór jaki znam! Z najpiękniejszego filmu jaki znam! Normalnie tyle razy przy nim płakałem z żalu... że muszę go oglądać po raz miliardowy i udając, że się cieszę. Jak słyszę tę wyjącą dzierlatkę, to aż mi się obiad podnosi do gardła i usilnie próbuje się wydostać razem z żółcią
piosenka i fragment z filmu: A Walk to Remember (bo chyba nikt nie zrobił do tego teledysku... mam nadzieję) dla twardzieli



a teraz: kto puścił pawia?
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Gagarin - co to właściwie było???Moja reakcja może być tylko jedna:
http://www.youtube.com/watch?v=RLgI-qbrWVo

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Posłuchajcie sobie płyty Fantômasa "The Director's Cut". Nie będę tego opisywał, bo i tak nie wyjdzie. Dla przykładu - Ojciec Chrzestny
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

lolol :D taka jest właśnie reakcja (przynajmniej powinna być) męskiej części publiczności na ten denny film :] a tak idąc ulicą gdzieś ten kawałek usłyszałem i postanowiłem się z Wami podzielić moimi gorącymi uczuciami do niego oraz zarazić Was miłością do tego oto dzieła kinematografii. Jest to ulubiony film większości młodych dziewoj. Widzę, że się spodobało... cieszę się niezmiernie :evilbat:
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Całkiem ładny utwór, nie rozumiem czemu niektórzy odnoszą się do niego z taką niechęcią.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Go Go Yubari pisze:Ave Satani!
I tu znów kłania się Fantômas
Go Go Yubari pisze:uroczy teledysk do jednej z bardziej ciarkowatych kołysanek
Jak wyżej
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Xena! <3

Muzyka filmowa. Tak się składa że najlepsza muzyka jaką w życiu (jak do tej pory) słyszałem, to akurat pewna ścieżka dźwiękowa ;) I pewnie - znajdą się rzeczy, które mnie bardziej kopią, i może nawet bardziej poruszają, rzeczy których słucham częściej i z większą przyjemnością.
Ale nic nie dorówna prawdziwemu Katharsis jakie przeżyłem słuchając OSTu z Akiry, wykonanego przez chór-orkiestrę Geinoh Yamashirogumi! Jeszcze nic nie pozostawiło mnie w takich kawałkach jak ta muzyka (nawet Tool :O ) Polecam wszystkim! Muzyka dziwna, podchodząca do klasycznego kształtu muzyki w sposób całkowicie oryginalny, łącząca japońską tradycję, z muzyką poważną, dając coś, czego wcześniej jeszcze nie słyszałem. Polecam ;)

Jeden utwór tak na spróbę - niesamowite dzwonki, bębny, organy... no i w końcu chór. Ach!
http://www.youtube.com/watch?v=8b9BuP8rkTE
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Hans Zimmer stworzył wiele genialnych soundtracków, np. genialny utwór "The Dream is Collapsing" do Incepcji. Albo ten z Mrocznego Rycerza (po prostu The Dark Knight Theme). :>
Dużo słucham soundtracków z filmów i gier, oto moje ulubione (znaczy te z filmów):
Dark Knight , jakiś taki bohaterski i szybki. Mi się bardzo podoba.
The Dream is Collapsing, nie użyję wyrazu "epicki", bo jest zbyt modny i ogólnie mnie irytuje xD, w każdym razie dynamiczny i uderzający soundtrack.
Obliviate (Harry Potter 7, część 1.), bardzo powoli się rozkręca, ale imo warto. ^.^
Snape to Malfoy Manor , przywodzi mi na myśl mroczną baśń.
Sacred Land of Moneton z Silent Hill. Dobrze odzwierciedla tajemnicę i strach.
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Jeśli chodzi o Silent Hill i soundtracki, najbliższy jest mi ten z pierwszej części - wiem że to nie muzyka filmowa, tylko ost z gry, ale myślę, że można to wszystko upchnąć w jednej szufladce z soundtrackami. I właśnie motyw przewodni z pierwszej części Silent Hill jest jednym z lepszych kawałków jakie słyszałem ever:
http://www.youtube.com/watch?v=w2cK8mOG4Q8
pierwszy raz usłyszałem będąc w zasadzie dzieciakiem - gdy pojawił się Silent Hill miałem chyba 12-13 lat - w sumie utwór pozostał mi w głowie do dziś. Uwielbiam go, kojarzy mi się ze wszystkim co najlepsze ;)


Jeśli chodzi o pana Zimmera, tak - zgadzam się - stworzył wiele świetnych soundtracków... ale jak dla mnie ŻADEN z nich, nigdy nie wyszedł poza kinowy / telewizyjny ekran. Są idealnym tłem dla tego co dzieje się w filmie, ale nigdy nie miałem nawet najmniejszej ochoty słuchać ich poza danym filmem... Ot, idealnie zrobiona muzyka tła.


W ostatnim czasie odkryłem jeszcze jeden soundtrack idealny. To chyba najczęściej słuchana przeze mnie płyta w ostatnim roku. Autorem jest Chriss Vrenna (były perkusista NIN, obecny klawiszowiec Marilyn Manson :O ). Jestem totalnie rozwalony muzyką którą zrobił. Jedna z najlepszych płyt jakie słyszałem w ogóle. I znów muzyka napisana do gry - American McGees Alice:
www.youtube.com/watch?v=9vbX7vryg4A
www.youtube.com/watch?v=ELEDuQJvnLM
www.youtube.com/watch?v=9Wa1jbStQDU
ach!
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Skoro już zboczyliśmy w kierunku soundtracków z gier, najlepszym debeściakiem na zawsze pozostanie dla mnie muzyka Michaela Giacchino skomponowana do spółki z Chrisem Tiltonem - chodzi mi o najbardziej niedocenionego shootera na PS2, Black mianowicie:

http://www.youtube.com/watch?v=M2QBzQwc ... re=related
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Coś mi nie działa, czy ten temat jakoś został z góry ucięty? :>
Sacred Land of Moneton z Silent Hill. Dobrze odzwierciedla tajemnicę i strach.
Z tego co wiem (SH nie oglądałem), to muzykę do tego filmu zrobił niejaki Jeff Danna, gościu od soundtracku z debeściackiego filmu jakim niewątpliwie jest The Bondock Saints.

coś dla ucha z w/w filmu :>

http://www.youtube.com/watch?v=tyHeVzLc ... re=related Irish tupajce!

http://www.youtube.com/watch?v=tmmZqG5v ... re=related Chóry anielskie

http://www.youtube.com/watch?v=7ZnidJ4r ... re=related ach... te skrzypce

http://www.youtube.com/watch?v=cTT8HBVk ... re=related coś mocniejszego


Ogólnie to radzę zapoznać się z całym OSTem.... no i przede wszystkim FILMEM! 8)


----------------

a wszystkim metalowym maniakom polecić mogę OST z filmu Queen of the Damned, za który odpowiedzialny jest niejaki Jonathan Davis (pewnie o tym pisałem nie raz na forum, ale co tam... linki 1 2 (ver. Jonathana) 2' (ver. Chestera z LP) no i 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”