Dobre filmy

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Cid

Post autor: Cid »

Tak, "Asterix..." był mocny. Faktycznie, można był się nieźle uśmiać.
Ta analogia do Gwiezdnych Wojen... "Nikt nie powstrzyma Imperium Rzymskiego. Zaatakowane... Imperium kontratakuje <Marsz Imperialny w tle>" :lol:
I walka między Numernabisem i Marnympopisem... jakież nawiązania do Matrix'a... : ]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

przed chwila obejrzalam mechaniczna pomarancze...i wlasciwie nei wiem co powiedziec..okreslilabym ten film jako straszny..tj nie jako horror..tylko..zreszta Ci co widzieli wiedza co mam na mysli...czlowiek pozbawiony wlasnej woli..brr..dolujacy film..
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"Sekretne okno" z Johnnym Deppem. Ciekawy pomysł, zaskakująca fabuła. Genialny Depp jak zwykle. Zakończenie zaskakujące. Bardzo, bardzo polecam. Trzyma w napięciu.
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

re up. Nie przesadzaj bo sie beda spodziewac niewiadomo czego. Film niezly, ale "o tso chozi" mozna sie domyslec znacznie szybciej niz by wypadalo. (o wiele szybciej niz w naszym Kryptowie ;>)

Z Johnym Deepem polecam "Truposz" (hmm chyba Jarmuscha ale musialbym sprawdzic) kawal naprawde ciekawego kina:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie ma "Filmy do d***" więc napisze tutaj. "Lucky Luke". Powinni to nazwać
"Daltonowie", bo główny bohater pojawia się sporadycznie. W dodatku jest okropnie brzydki >.< O ile rysunkowego uwielbiam (starą wersję z papierosem), o tyle ta fabuła wykańcza mnie swym prymitywnym humorem i bezsensowaną fabułą. Po raz kolejny sprawdza się teoria "Komiks na ekranie w wersji fabularnej SUX". Garfield, Hulk etc. :/
T_T
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Zalezy kto jakie komiksy lubi.. przeciez nikt mi nie wmowi ze Hulk jest mocnym fabularnie komiksem.. Bruce Banner >.< Zreszta w Lucky Luke tez za wiele dobrej fabuly nie bylo, byla sympatyczna kreska i humor ktory nadawal sie do komiksu ale nie do filmu.. Zreszta, Sin City sie klania w kwestii komiksu.. jak nakreca Sandmana pewnie ponownie bedzie niezle.. mysle ze spidermany, hulki i inne podobaja sie mlodym chlopcom, wszak do nich byl kierowany komiks..
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ja w ogóle ostatnio filmaczy nie oglądam ^^ Ostatnio nazbierałem masę japońskich/koreańskich i innych. Zastanawia mnie film Bottled Fools gdzie akcja dzieje się cały czas w windzie <o ten film swego czasu się pytałem tu> no i film dziwny temu obaczyć muszę ;] Tylko komp cały czas pada -_- :twisted:
Obecnie czekam na Dark Water amerykński... bo jap. to chyba nigdy nie uświadczę :roll:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Bonifacy_i_zdun pisze:bo jap. to chyba nigdy nie uświadczę
Nic nie tracisz... :wink: Szmatławiec jakich mało...

btw oglądał ktoś film "Primer"?
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Izrail pisze:Szmatławiec jakich mało...
coz kazdy ma inne zdanie...

Bonifacy_i_zdun pisze:bo jap. to chyba nigdy nie uświadczę
a masz odtwarzacz dvd?

< swoja droga tyle widziales filmaczy i jednego nie miesz scignac? ;]..chyba ze od kogos dostajesz>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:swoja droga tyle widziales filmaczy i jednego nie miesz scignac? ;]
Powiem szczerze... Jakoś mi się nie chce ^_^
Garnet pisze:chyba ze od kogos dostajesz>
Bliisko ale nie do końca ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To nie czat. Dzizas Krajst. :evil:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

<nie odpowiedziales czy masz dvd...bo dvd mozna przeciez przez neta za nieduze pieniadze zamowic> mi sie film podobal i zachecam do jego ogladania :)

..ostatnio bierze mnei zeby sobie zapuscic nocny maraton z dwoma Ju On;) < znowu video tzreba by przenosic no ale...;) > ... probuje tez sciagac pierwotne telewizyjne wersje Ju On ,ktore podobno sa jeszcze lepsze od wersji kinowych Ju On ;)


aha...a widzial ktos tegorocznego zwyciezce Dziecko?
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:nie odpowiedziales czy masz dvd.
^_^'
Nie mam... A nie chce mi się kupywać oddzielnie skoro ciułam na ps2 ;] I dociułać się nie mogę przez co ciągłe pożyczanie etc. a to nie to samo :(


Garnet pisze:..ostatnio bierze mnei zeby sobie zapuscic nocny maraton z dwoma Ju On;)
Też chciałbym w jap. wersji obejrzeć ;]

Garnet pisze:
aha...a widzial ktos tegorocznego zwyciezce Dziecko?
Hmm... Mam chyba możliwość "uzyskania". Z lan jakby nie było ;)
Garnet pisze:a widzial
Nie widział a odpowiedział :]

<To sie zamknij głupolu!>

Dobra nie będę. :lol:

--------------------------

Właśnie obejrzałem Shuttera... Cóż. Ofko horrorek tajski, czy jaki tam... dla mnie poprostu japoński....

Oki, co do filmu, zapewne wiecie jak częśto poczynająć od Ringu a na Grudge kończąc często jest wykorzystywany motyw fotografii. W Shutterze motyw ten został już wykorzystany do ostatniej kropli i wg. mnie kolejny film z takim motywem z pewnością w moich oczach nie wypali. Tu już było poprostu wszysto co można z fotosów zrobić. A pomijając ten szczegół warto wspomnieć że było kilka klimatycznych momencików. Heh, mucha w szklance roxuje ;] Film polecam ALE
Co do zakończenia... Mogło być nieco lepsze, choć te jest niczego sobie, jak zawsze ponure, z niedopowiedzeniem... Oglądając film, zwłaszcza od przedstawienia Naruto miałem wrażenie że oglądam adaptację Carrie:Życie po życiu... Film nawet dobry, dużo jest nawiązań i zagrań z innych filmów grozy, ale jak zawsze jest nutka innowacji...


Ja dodam od siebie, że twórcy filmu mogli sobie pozwolić na większy hardcore w sali z formaliną. Heh, ale może to i lepiej, że było tak jak jest... :)

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2005 ]
ps. W rzeczywistości nie ma czwgoś takiego jak Carrie:Życie po życiu ^^' Ale mówią to tym co na przykład znają co nieco Kinga ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Izrail pisze:btw oglądał ktoś film "Primer"
Mam ale jeszcze sie do niego nie zabralem, ponoc film jest przeintellekumpolelum.. znaczy ciezki do strawienia wiec poczekam do konca sesji:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Ostatnio obejrzałem "Władce much" film już dosyć stary i pewnie sporo z Was już go widziało ale jest genilany i naprawde warty obejrzenia, książka swoją drogą jest jeszcze lepsza bo dzień po obejrzeniu tego filmu poleciałem do sklepu i ją kupiłem :P Jeżeli ktos lubi filmy psychologiczne, ukazujące tą dziką część człowieka ale nie w formie bezsensownej siekaniny z użyciem piły spalinowej czy innych tego typu przedmiotów to koniecznie powinien zobaczyć ten film, naprawde warto. Co do treści to nie bede za wiele zdradzał, wystarczy wiedzieć ze film jest o grupie dzieci w wieku do mnije wiecej 12 lat które rozbiły się na bezludnej wyspie i tam próbowały stwożyć namiastkę społeczności.
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”