Dobre filmy

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:< me idzie sie zakopac>
Tak na marginesie zastanawia mnie coś... Przecież zarówno Eye jak Tale, są filmami doskonałymi. To w Ringu człowieka uderzała frapująca fabuła i co dla niektórych słabe efekty specjalne. Ale żeby te filmy robić... no sorry, ale chyba holywod nie ma własnych pomysłów... Eh :/ W Tale'u i Eye i jasna fabuła <no w Tale'u można polemizować>, gra aktorska spoko i efekty, słowem wszystko. Te filmy tylko sknocić można. A jeżeli Hollywod ma zamiar ukazać psychologiczną warstwę filmu tak samo jak zrobili to w Hide and Seek... to ja już tylko mogę się za nich pomodlić.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

swoja droga ciekawe ktory film dostanie zlota palme

Bonifacy_i_zdun pisze:no sorry, ale chyba holywod nie ma własnych pomysłów..
juz dawno mozna to zauwzyc..neikonczace sie kontynuacje...te same schematy-thrilerry...chrakterystyczne panie < najczesciej grupa nastolatkow> w horrorach...etc ..etc...etc...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Po raz setny chyba, obejrzałam dziś "George prosto z drzewa" (tłumaczenie sux). Brendan F. rlz XD Uwielbiam ten film. Jest tak debilny, ze hej. Narrator XD.... Nadupniki, tukany i George w sukience XD

Obrazek

:D
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

http://film.onet.pl/9569,film.html To jest dla dzieci? Zbereźnicy.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

George 2 to #$#%$!(. Nawet aktor inny. DNO, nie film. O.
Paul

Post autor: Paul »

moim zdaniem z komedi sauth park wymiata ten film jest tak obrazliwy ze asz smieszny
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Nom, bardzo mnie tam rozśmieszył... ale oglądałam po pijaku, więc nie wiem, czy to zasługa winka, czy scenarzystów. :twisted:
'Uncle Fucker' to normalnie klasyka. 8) Podobnie jak 'Blame Canada' i liryczne wywody Szatana. :D
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Go-Go-Yubari pisze:Po raz setny chyba, obejrzałam dziś "George prosto z drzewa" (tłumaczenie sux).
Tak jest ciągle z tym tłumaczeniem,"Racing Stripes" to u nas Zebra z klasą.Tego jest pełno i zawsze się zastanawiam czemu oni tak zmieniają to zawsze.Czasem trzeba,bo nie ma polskich odpowiedników.Ale oni przesadzają niekiedy.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

"George, George, George of the jungle, strong as he can be;
George, George, George of the jungle -- watch out for that tree!"
:lol:
Nienormalny pisze:Tak jest ciągle z tym tłumaczeniem,"Racing Stripes" to u nas Zebra z klasą.Tego jest pełno i zawsze się zastanawiam czemu oni tak zmieniają to zawsze.Czasem trzeba,bo nie ma polskich odpowiedników.Ale oni przesadzają niekiedy.
Ostatnio nawet zaczynam rozumieć to podejście. Jak myślisz, co się lepiej sprzeda:
1) "Ścigające się paski" (po polsku wychodzi kretyński tytył, IMO), czy może;
2) "Zebra z klasą" (nawiązanie do "Świnki..." i takie tam)?
:twisted: :)

A propos dobrych filmów: czy ktoś może mi powiedzieć, jak nazywał się ten, w którym dwje małżonków usiłowało się nawzajem pozabijać (...a wszystko kończyło się na wielkim żyradolu)? Tak bardzo chciałabym to obejrzeć, a nie pamiętam tytułu! :cry:
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Tak,to się zgadza,ale co powiesz np o :
Terminator 3 - Rise of the Machines (bunt maszyn)
Sliding Doors (przypadkowa dziewczyna)
Rozumiem Ciebie,bo czasami faktycznie nie można dosłownie przetłumaczać,ale spotkałem się kiedyś z takimi przypadkami,że szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lucrecia pisze:A propos dobrych filmów: czy ktoś może mi powiedzieć, jak nazywał się ten, w którym dwje małżonków usiłowało się nawzajem pozabijać (...a wszystko kończyło się na wielkim żyradolu)? Tak bardzo chciałabym to obejrzeć, a nie pamiętam tytułu!
"Wojna państwa Rose" ;) Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito. ^_^
Dobry film, niezły ubaw. Polecam ^_^
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Thanx, Go-Go! :* Tak, film jest świetny, ale widziałam go już wieki temu... i dlatego tytuł wyleciał mi z głowy. :)
Go-Go pisze:niezły ubaw
To zakończenie... 'ubaw'... ^^ *cough, cough*
Nienormalny pisze:Rozumiem Ciebie,bo czasami faktycznie nie można dosłownie przetłumaczać,ale spotkałem się kiedyś z takimi przypadkami,że szkoda gadać.
Ja też widziałam wiele perełek. I dlatego moją życiową misją jest tłumaczenie filmów. Nie, serio. ^^
Nienormalny pisze:Tak,to się zgadza,ale co powiesz np o :
Terminator 3 - Rise of the Machines (bunt maszyn)
'Rise' to prawie 'uprising', 'uprising' to 'powstanie', a 'powstanie' to prawie 'bunt'. Więc tu akurat widzę jakąś logikę. Ale już np. tłumaczenie 'Terminator' -> 'Elektroniczny Morderca' (czy jak to tam szło) uważam za naciągane i zgoła niepotrzebne.
Nienormalny pisze:Sliding Doors (przypadkowa dziewczyna)
Widać tytuł 'Przypadkowej Dziewczyny' dobierał przypadkowy spec od marketingu. ^^
A teraz koniec OT o tłumaczeniu, wracamy do filmów. ^^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"Star Wars: Clone Attack" - Wojny klonów... tja... (Amidalo daj się bzyknąć...Nie dam, jestes jedi... no daj się bzyknąć, no...tylko po ślubie...utrudniasz mi życie, kobieto. Niech Ci będzie... Teraz mnie bzykaj ile chcesz.<autora nie przytocze ;) >
"Incredibles" - Iniemamocni. Tutaj jeszcze mogę się zgodzić, bo sama lepiej bym nie wymysliła, ale... (Film świetny. Fabuła, grafika...Jack-Jack i opiekunka XD )
"Love Actually" - "To własnie miłość"...Khe. Film polecam ;) Alan Rickman...
Alan Rickman...Alan Rickman...Alan Rickman...Alan Rickman...Alan Rickman...erm :roll:

[ Dodano: 05-05-16, 18:52 ]
Lucrecia pisze:Thanx, Go-Go! :*
Do usług ;)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Go-Go-Yubari pisze:To własnie miłość
Świetny film :lol: Pośmiać się można :wink:

Obejrzałęm sobie wczoraj ponownie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra. Ten film jest baaaaardzo fajny... I ten tekst: "Znacie może pana Remixa? To taki... droid." :lol: Dobrze że Czarusia wcisnęli do filmu :wink:
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

O tak XD Asterix i Obelix: Misja >>Kleopatra<< rlz XD
"Dyskus Twardus" "Nie, Antiwirus" XD
"Widać mnie, niewidać, widać, niewidać, trochę widać, widać, niewidać" :lol:
Idea: Masz dwie nowe wiadomości..LOL
Pazura świetnie pasował do Numenorusa (czy jak mu tam było). No i znakomity Idefix ;) Można się niexle usmiać. ^_^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”