Horrory

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

King VERMIN! pisze:Hmm... chyba dlatego, że był najbardziej popularny, z powodu chociażby wersji USA. Bo Ring'a każdy oglądał, ale czy widzieli orgyginał? Już nie wspomnę o (azjatyckich wer.) JU-ON'a, czy chociażby Dark Water :wink:
Zdziwiłbyś się ilu ludzi oglądało japońskie ju-ony, ringi, czy Dark Water. Wcale nie mówię tutaj o fanach kina azjatyckiego, ale o zwykłych śmiertelnikach, którym Ringu wpadł w ręcę xD Ja sama pierwszy japoński horror dostałam dawno temu od osoby nie mającej pojęcia o azjatyckich filmach. Nie wspominajac juz o tym,że wiele klasyków mozna było sobie kupić za grosze w damskich pisemkach, ale to było już po ukazaniu się amerykańskich remake'ów.

Blade, długowłose dziewczynki to nie wymysł twórców Ringa, ale nie można zaprzeczyć,że większosć z nas poznała ten motyw właśnie na przykładzie Sadako ( albo Samary) Ja też mam takie skojarzenia- na widok ducha Cynthi w SH4 też krzyknęłam "Sadako!", a nie "Długowłosa-azjatycka-dziewczynka" :lol:
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Wiem, wiem, wiem, przecież piszę o tym. Motyw dziewczynki przez twórców Ring nie został wymyślony, ale wielu ludzi miało swój pierwszy kontakt z takimi dziewczynkami właśnie w tym filmie ;)
na widok ducha Cynthi w SH4 też krzyknęłam "Sadako!", a nie "Długowłosa-azjatycka-dziewczynka"
Autentyk. Siedziałem i coś takiego w głowie:

"[...] Nie no... to już jest tanie..."

Ale ładnie to wyglądało, muszę przyznać :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Hmm, nawet dobra jest "Kostnica", z w miarę nowego Kina Grozy. Typowy amerykański horrorek o nieumarłych i grupie ludzi, którzy przez przypadek się na nich natykają. Przybywa do miasta na totalnym zadupiu USA rodzinka (mamcia, syn i córka) i zamieszkuje w starym domu pogrzebowym, gdzie chcą prowadzić dalej stary interes. No i jak się okazuje, starzy właściciele jednak "żyją" i nie są zadowoleni, plus do tego specyficzna nekro - zaraza. Dobry film, ale zepsuty przez wymuszone zakończenie -_-"
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Do "Przeboje kina Azji" dołączono <fanfary> "Opowieść o dwóch siostrach" :D Jeden z lepszych horrorów made in Asia jakie znam. Cena 19, 90 - MUST HAVE.

Dlaczego warto? Dla fabuły, klimatu, strachu, oryginalności. Ogólnie: dla wszystkiego.

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 20:25 ]
Ivy pisze:którym Ringu wpadł w ręcę
I którego wszystkie 3 części puściła swego czasu TVP :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Temat umarł, więc pora rzucić phoenix down:]

A chcialam rzec tu parę słów o filmie, który na pewno zasługuje na uwagę każdego horroromaniaka...i nie tylko:] ...do tego nie jest dość znany i wskazane polecać go jak najbardziej:] <miałam tu już dawno o nim napisać, ale zawsze zapominałam^^">

...a chodzi tu o jap. film "Noroi" z 2005r.

Mówiąc wprost, widziałam juz naprawde sporo horrorów..ale juz dawno mnie tak zaden miło nie zaskoczył;P

Film jest nakręcony w stylu filmu dokumentalnego...ale tak, ze naprawde czasem zapomina się, ze to tylko film i autentycznie zaczyna sie wierzyc w wydarzenia na ekranie;p (...naprawdę jako dokument jest świetnie zrealizowany).
<skojarzenia z Blair Witch Project? owszem mozna mieć takowe:)>

Akcja zaczyna sie od informacji, iz dziennikarz zajmujący sie zjawiskami paranormalnymi właśnie zniknął...a my oglądamy własnie jego dokument nakręcony parę dni przed jego zniknięciem (gdzie wszystkie dziwne wydarzenia prowadzą do tajemniczego demona Kagubaty...).
Ciekawe jest tez to, że głowny bohater naprawde nazywa się Masafumi Kobayashi i rola w tym filmie była jego jedyną.

Warto zauważyc, iz film ma dobre 2 h, ale ja osobiście ani przez chwilę sie nie nudziłam. Film trzyma cały czas w napięciu (po scenie w światyni poczułam się troche nieswojo^^"...nie mówiąc o zakończeniu:] ).
Trzeba przyznać, iz film wszystkiego nie wyjaśnia...zostawia dużo do naszej interpretacji, więc fani podania wszystkiego na tacy będą filmem raczej zawiedzeni:]
Ogónie rzec biorąc, imho warto zobaczyć film, przede wszystkim za jego orginalną prezencję w stylu f. dokumentalnego...i ten klimat^^

Naprawdę polecam :] ...w ogromie Sadakopodobnych horrorów ten film to perełka.

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 13:47 ]
Aha i miałam wspomnieć jeszcze o tym, iż wychodzi już 2 seria "Horrorów Świata". W serii ukażą się następujące filmy: The Phone, Furnace, Accacia, Shadow:Dead Riot, Sorum, P, The Doll Master, Spirits, Forest Of Death.

I dla zainteresowanych - Festwial Horroru w Multikinie
http://www.horrorfestiwal.pl/
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

Osobiście nie przepadam specjalnie za horrorami, podobają mi się jednak filmy nakrecone na podstawie prozy Lovecrafta. Zwłaszcza "W paszczy szaleństwa" zrobiło na mnie duże wrażenie. W niektórych scenach naprawde można się "pobać", swietna postać Sutter Caina oraz świetnie poprowadzona opowieść z zaskakującą końcówką:).Klimaty spod szyldu "chore".
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Awatar użytkownika
Misiek1974
Kupo!
Kupo!
Posty: 34
Rejestracja: sob 13 wrz, 2008 07:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek1974 »

Evil dead może i klasycznym horrorem nie jest , szczególnie Armia Ciemności ale pasuje to tylko do tego działu.
Zaczęło się od amatorskiego filmu Sam Raimi (seria evil dead , spider man) który nazywał się:
Within the Woods

Grupa przyjaciół wyjeżdża na weekend do domku letniskowego. Podczas wypoczynku jeden z nich przypadkowo zbezczeszcza stary indiański cmentarz, za co zostaje ukarany poprzez przemianę w zombi. Reszta obozowiczów, musi zacząć działać zespołowo jeśli chcą przeżyć spotkanie z monstrum, które było kiedyś ich przyjacielem...

niby banał ale w tym filmie narodziła się legenda Evil Dead z Brucem Cambellem....ale naprawdę zaczęło się od Evil Dead (1981) którego oglądałem na kasetach vhs i z miejsca stał się jednym z moich ulubionych horrorów...,film był klasy b i niektóry efekty mogą dziś śmieszyć ale jednak miał to coś,klimat,połączenie horroru i groteskowej komedii..

rok 1987 i uderza Evil Dead 2 :

Ash ze swoją dziewczyną Lindą zatrzymują się w opuszczonej leśnej chacie. Tam odnajdują księgę umarłych (Necronomicom) i taśmę z nagranym przemówieniem profesora archeologii, który wypowiada na niej zaklęcie budzące zło uśpione w lesie. Złe moce opętują dziewczynę, a Ash musi bronić się sam!...

i tu zaczyna się jazda,ash z piłą spalinową zamiast ręki oraz potężnym obrzynem walczy z demonami i zombiakami...,świetna ujęcia , muzyka i hektolitry krwi.. a przy tym wykrzywiona w grymasie szaleństwa gęba bruca cambella,miodzio..do tego groteskowy humor i mamy dzieło kultowe na którym wzorowali się potem inni twórcy gore...

evil dead 2 i 3 (Armia Ciemności) obejrzałem kiedyś chyba grubo ponad 30 razy...i był to mój nr1...dziś już nie robi się takich filmów.. :zmiesz2:

o statusie kultowym tego dzieła niech świadczą dziesiątki fanklubów,stron www,amatorskich kontynuacji..,komiksów a nawet gier... no i Sam Raimi kręci remake :rad13: ,oby trzymał poziom poprzedników..
trylogie tę polecam wszystkim fanom horroru...ponieważ każdy z was oglądając te dzieło poczuje się jak w domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”