Horrory

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

na tyle miło,ze jak skonczylam ogladac film (przed 3 w nocy) przeszedl mnie mały dreszcz ^^" ..kto ogladal to wie, co mam na mysli mowiac o 3 w nocy
Ja do dzisiaj niekiedy jak się obudzę w nocy to nie umiem zasnąć przed 3 :lol: Kurde to naprawdę działa :P A przecież film oglądałam około 17 z przyjaciółką :shock: Ona też ponoć się budziła potem w nocy i bała się spojrzeć na zegarek ^^ Btw dobrze, że nie mieszkam sama, bo bym nie wiem co zrobiła :P

Co nie zmienia faktu, że film całkiem całkiem :) I nie było nawet tak dużo strasznych scen :) Ale to prawda od tamtej pory nie lubię horrorów :lol: Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego nie uważacie mnie za idiotkę co?? ^^
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

chyba tutaj to najbardziej pasuje ^^

http://www.filmweb.pl/News?id=30903 nie sa to moze filmy z najwyzszej polki,ale na pewno wszystkie kupie :)) <kino domowe rlz>

a Egzorcyzmy..fakt...niby nic, ale jednak..heh :)
Eiko pisze:Ale to prawda od tamtej pory nie lubię horrorów
mam nadzieje,ze jeszcze polubisz:> (w Twoim wieku zaczelam grac w SH, wiec jeszcze wszystko przed Toba :)) >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

filmweb pisze:Z kolei "Duch Aatma" ("Aatma", 2006) ucieszy zarówno wielbicieli horrorów, jak i fanów indyjskiego kina z Bollywood. To trzeba zobaczyć - najnowsza technika filmowa w połączeniu z klasyczną realizacją filmu indyjskiego!
Garnet pisze:ale na pewno wszystkie kupie
No, a ja chyba nie XD Czego jak czego, ale indyjskiego horroru nie obejrzę ><'
Garnet pisze:a Egzorcyzmy..fakt...niby nic, ale jednak..heh
Dla mnie wielka nuda. Pod katem filmu dramat-psychologiczny może jeszcze, ale horror... przygotowałam się na strach i czekałam do napisów koncowych. Co nie zmienia faktu, ze imo jest dobry i nic więcej.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Dziedzictwo juz jest w sklepach:)

wydane jest to podobnie,jak seria GitS:SAC - gazetka z plakatem i mozna zamowic prenumerate
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Egzorcyzmy to film nierówny. Ni to dramat, ni to horror. Dosłownie jedna scena mnie przestraszyła, oczywiście film nie jest zły, ale pisanie, że jest on niewiadomojaki to przesada. Jest średni, w najwyższych lotach dobry :wink:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Całkiem znośny jest Dominion - A Prequel To The Exorcist, pierwsza wersja Egzorcysty - Początek. Została odrzucona przez wytwórnię filmową, bo reżyserowi wyszedł ciężki film, mocno zahaczający o psychologiczny. Został odrzucony i zrobiono właśnie Początek (nota bene - całkiem dobry i tak), ale że kasy nigdy za mało, to i zmontowano Dominion i puszczono do kin :wink: Znacznie cięższy niż Początek, ksiądz jest młodszy (bo gdyby w tym czasie wyglądał jak w Początku, to w Egzorcyście byłby 80 - 90 letnim dziadkiem...), nie ma Scorupco (a szkoda :P ), ale za to znacznie głębiej pokazano postacie i ich motywację, a klimacik jest znacznie cięższy i potrafi nawet w paru chwilach przestraszyć. Film nie dla każdego, bo niektórzy mogą się na nim wynudzić, ale jest naprawdę dobry.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

king VERMIN! pisze:ale pisanie, że jest on niewiadomojaki to przesada.
:roll: ... ;]

nikt tu nic takiego nie pisal, ze 'jest niewiadomojaki' i wez tez pod uwage,ze kazdy moze miec wlasne zdanie-rozne od Twojego- <nawiazanie takze do Twojego 'niesnaku' z ankiety SH>
Gveir pisze:Całkiem znośny jest Dominion - A Prequel To The Exorcist, pierwsza wersja Egzorcysty - Początek
hmm..moze sie skusze przy okazji...chociaz Poczatek wynudzil mnie niemilosiernie -_-


anyway, Dziedzictwo doloczone do Kina Domowego..jest calkiem znosnym filmem, tylko czy to na pewno horror? dla mnie bardziej dramat... :roll:
podobaly mi sie zdjecia...praktycznie tylko i wylacznie ciemna kolorystyka;) stary dom tez robi niezgrosze wrazenie:]
po krotce-pewien czlowiek dostaje w spadku dom, w ktorym kilka lat temu,o tej samej porze,wszyscy czlonkowie rodziny sie powiesili

...film ma potencjal, ale nie do konca go wykorzystano
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Ależ naturalnie Garnet, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się kogoś besztać za to, że ma swoje zdanie, a pisanie "niewiadomojaki" nie odnosi się do forum, ale ogółu :wink:

Ankieta... w ankiecie było mi smutno, że niektórzy nie doceniają tego co dobre i idą schematami :wink:

Co do horrorów, robię sobie powrót do starych dobrych slasherów. Zaczynam od Piątku 13stego, Halloween, Hellraisera i naturalnie Teksańskiej Masakry :wink: Każdemu polecam taki "powrót" do tego co niegdyś tak cholernie bawiło, jak było się gówniarzem :wink:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Garnet pisze:hmm..moze sie skusze przy okazji...chociaz Poczatek wynudzil mnie niemilosiernie -_-
Raczej nie masz tu czego się obawiać - to jest zupełnie inny film, nakręcony inaczej i z innymi aktorami. Chociaż... Początek nie był wcale taki zły, mi się całkiem podobał :wink: Tylko że błędów troszkę miał, ot co.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Tytan

Post autor: Tytan »

king VERMIN! pisze:Egzorcyzmy to film nierówny. Ni to dramat, ni to horror.Dosłownie jedna scena mnie przestraszyła...
Dla mnie Egzorcyzmy nie mają straszyć tylko skłaniac do myślenia

a tak poza to moim zdaniem ekranizacje ksiażek Kinga zrobiłyby furore na rynku jakby były dobrze zrobione ( "Łowca snów " to dla mnie największy bład w histori ekranizacji Kinga : /)
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Ależ są, i większość trzyma nawet jako taki poziom. Na mnie największe wrażenie z tych które widziałem ekranizacji Kinga to Miasteczko Salem(chociaż książka lepsza), Łowca Snów to moim zdaniem także niewypał, za to z chęcią obejrzałbym sobie pozostałe filmy, czyli m.in. Kujo, Misery lub nowe Desperation.

Za to z nowym horrorów poleciłbym "Breed" Wesa Cravena. Film może nie jest aż tak bardzo straszny, ale ma przyjemny klimat. Opowiada o grupie przyjaciół-studentów, którzy jadą do posiadłości wujka na jakąś wyspe. Na wyspie natomiast spotykają pieski chore na wścieklicę i dodatkowo te pieski są cały czas głodne. Fajnym elementem budującym klimat jest to że na wyspie oprócz piesków i studentów nie ma nikogo innego, ponieważ...

Kod: Zaznacz cały

...pieski zjadły wszystko co było do zjedzenia
Jak nie macie nic lepszego do obejrzenia to doradzam!
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

wlasnie skonczylam ogladac Czerwone pantofelki (druga czesc Horrorow Swiata)

jestem b. mile zaskoczona;P spodziewalam sie kopii ringu, a tu dostalam calkiem porzadne filmidło :) <gosh..te zdjecia...a ta muzyyka>
co do ringu...pojawia sie od czasu do czasu,charakterystyczna dziewoja..ale nie ma tego duzo:)
za to niektore sceny...szczegolnie te krwawe;) naprawde ciekawie zrobione:)

rzecz jak mozna sie domyslec jest o bucikachXD ktorych lepiej nie zakladac;) a wzzystko na podstawie basni Andersena,heh:]
milo zaskakuje koncowka filmu..kiedy juz myslimy,ze wszystko zostalo wyjasnione:)

ogolnie rzecz biorac, za te 20 zl, film jest imho godny uwagi:]
<nigdy nie pożądaj rzeczy bliźniego swego:]>


<a za miesiac Zdjecie smierci braci Pang...ich The Eye niezbyt mi podeszlo, ale duzo slyszalam o tym filmie i na pewno kupie;) >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

co do ringu...pojawia sie od czasu do czasu,charakterystyczna dziewoja
Ja tylko chciałbym napisać, że "mała-czarno-włosa-dziewczynka-której-włosy-przysłaniają-twarz" to nie domena Ring'a, a kina azjatyckiego (horrorów) :wink: Ring nie był pierwszy napewno :wink:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ehhmmm^^"
to tak jakby Ringu nie byl azjatycki:) <tak,ja pisalam o Ringu, nie Ring;) ale to nie ma duzego znaczenia;)>
Ring nie był pierwszy napewno
tzn.w jakim kontekscie? <to,ze nie byl pierwszym horrorem jap.-to wierz mi,wiem^^">

imho nie ma co zaprzeczac,ze to Ringu ustanowil swego rodzaju kanon azj. filmow grozy, do tego stopnia,ze najczesciej porownywa sie je wlasnie do tego filmu,a 'demoniczne czarnowlose dziewczynki,z wlosami na twarzy' zalicza sie do Sadako-podobnych

aha,rownie dobrze mozna napisac, iz gore jest takze swego rodzaju domena kina azj./choc troche szkoda,ze sa jakby mniej znane..ale fanom to i tak nie przeszkadza:)/
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

to tak jakby Ringu nie byl azjatycki:)
A był :D
tzn.w jakim kontekscie?
W takim, że motyw dzieczynki, która mimo swojego powalającego wzrostu 1,30cm potrafi wybić cały pluton komandosów przy użyciu np. włosów ;) (a, taki przykład dałem, a co!)
ze to Ringu ustanowil swego rodzaju kanon azj. filmow grozy
Hmm... chyba dlatego, że był najbardziej popularny, z powodu chociażby wersji USA. Bo Ring'a każdy oglądał, ale czy widzieli orgyginał? Już nie wspomnę o (azjatyckich wer.) JU-ON'a, czy chociażby Dark Water :wink:

edit: taki ładny avatarek miałaś... :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”