Horrory

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni,co Ty za niestworzone adresy w htmlu dajesz XD
Boni pisze:żeby nie Ring usa, to wiesz :]]
ech..co nei zmienia faktu,ze filmu nie lubie

Boni pisze:Garnet, masz może jakieś książki, które opowiadają o historii horrorów, analizuja jakieś dzieła literackie, sztukę tego typu?
znam,jesli chodzi o konkretne problemy np wampiryzmu/wilkolaki..tak ogolnie..to nie wiem..<trzeba by poszperac np w empiku czy na allegro> hmm.. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78820997 chyba se kupie ;] XD jest tez o carie;P

btw Infection wyjdzie u nas na dvd.....zaniedlugo XD http://www.kinoswiat.pl/dvd_infection.asp
oraz wizje http://www.kinoswiat.pl/dvd_wizje.asp
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
mea

Post autor: mea »

Horrory - jeden z moich ulubionych gatunków filmowych ;)

Oglądałam wspomnianą Klątwę, Blair witch project 1,2, a także Ringi i inne ;/, ale jakoś specjalnie mnie nie przestraszyły...
Lubię film Piła, chodź jedynka jakoś nie wbiła mnie w fotel ze strachu. Za to dwójka podobała mi się nawet bardziej, zaczęło się znowu małą schizą {szkoda, że ten koleś ostatecznie nie do końca wydłubał sobie to oko :? } Piła 1, 2 mają ciekawe i zaskakujące zakończenie, nigdy nie mogę zgadnąć kto zabija ;/

Bardzo podobał mi się też film Jian gui, przeczytałam na jakimś forum, że dla lubiących mocne wrażenia, to obowiązkowa pozycja. Właściwie film nie był zbyt straszny, ale za to bardzo wciągający i z całkiem ciekawą fabułą. Polecam :) Zdaje się, że w tym roku {wow, już 2006 :shock:} ma wyjść amerykańska wersja :)
Awatar użytkownika
Ascalon
Kupo!
Kupo!
Posty: 93
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 13:56
Lokalizacja: Chaos Sphere
Kontakt:

Post autor: Ascalon »

Amerykańska wersja Jian gui hmm.... i tak jak zwykle amerykańce skiepszczą dobry film jak miało to miejsce przy obu Ringach
Jesteśmy otoczeni? Wspaniale ! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

mea pisze:Piła, chodź jedynka jakoś nie wbiła mnie w fotel ze strachu
A to chyba horror nie jest... raczej thriller... Siedem też w fotel ze strachu nie wbijało, a film wyszedł genialny :]
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

mea pisze:Oglądałam wspomnianą Klątwę, Blair witch project 1,2, a także Ringi i inne ;/, ale jakoś specjalnie mnie nie przestraszyły...
w sumie czy horrory strasza....no ale zapewniaja dobra rozrywke ^^ <bynajmniej u mnie tak jest;)>

mea pisze:ma wyjść amerykańska wersja
to powod do radosci? <heh..jak dla kogo:]> z Renee Zelweger

mea pisze:przeczytałam na jakimś forum, że dla lubiących mocne wrażenia, to obowiązkowa pozycja.
ciekawe forum:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
mea

Post autor: mea »

Garnet pisze: w sumie czy horrory strasza....no ale zapewniaja dobra rozrywke ^^ <bynajmniej u mnie tak jest;)>
Dla mnie dobry horror, to taki horror, który mnie chodź trochę przestraszy, kiedy siedzę sobie sama w domu w ciemną noc, a wilki wyją "auu":D
W końcu horror, to gatunek który ma straszyć i takie jest jego przeznaczenie... Tak samo komedie, w końcu dobra komedia śmieszy, a nie na przykład wzrusza do łez.
ma wyjść amerykańska wersja
to powod do radosci? <heh..jak dla kogo:]> z Renee Zelweger
Ja się tam cieszę, jestem ciekawa jak to Amerykanie zrobią, chodź już mogę domyślać się, że i tak pozostanę przy orginalnym "Jian gui"... Pewnie bedzie tak samo jak z Ringiem :roll:
ciekawe forum:]
Bardzo... :twisted: Jak znajde linka to Ci podam :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

mea pisze:Jak znajde linka to Ci podam
czekam z niecierpliwoscia:)

anyway,przed chwila obejrzalam sobie "Phone" koreanski filmik..kupiony za nieclae 20 zeta;P ale jak na jednoplytowa werjse dvd ma nawe sporo dodatkow,ale nie to wazne;P
co do filmu..jak sie mozna domyslec,rzecz bedzie o telefonei co straszy...a raczej tajemnicze telefony,ktore dostaje gl bohaterka..na pierwszy rzut oka widac podobienstwa do ringu-nawet to ze bohaterka jest dziennikarka-ale jzu w samym wywiadzie rezyser przyzanej,ze czerpal z Ringu <heh,przynajmniej sie przyznal;]>
tak wiec film orginalny zbytnio nie jest,poza tym zbytnio horrorem czasem nei pachnie;P
ale nasz duch-oczyywscie dlugowlosa malolata:]-nie powiem ciekawe ma miejsce spoczynku^^"
i najwazniejsza rzecz-rola dziewczynki grajacej Young-ju..OMG...ta z egzorcysty powinan sie scowac pod koldre...swietna rola :schock: jak male dziecko moze tak swetnie obchdzic sie z mimika twarzy! naparwde ma sie wrazenie ze ona jest opetana-jak dla mnie rola dziecieca nr 1;)

ogolnei rzec biorac-dla milosnikow horrorow z azji na mily wieczor :] <warto obejrzec chociazby ze wzgledu na role tej malej dziewczynki>

heh cekawostka dla Boniego-w filmie czesto jest grana Moonlight Sonata;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

20 zł? Allegro czy jakieś wydanie ogólno dostępne? Zainteresowały mnie Twe słowa o tej niby niezwykłej mimce twarzy :D Z resztą daaaawno nie widziałem azjatyckiego filmacza, trza to jakoś nadrobić... :D Aha, moonlight sonata... a która część? :D :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:20 zł? Allegro czy jakieś wydanie ogólno dostępne?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79197025 :]

Boni pisze:Aha, moonlight sonata... a która część? n Wink
ja niby mam wiedziec XD sciagnelam z *** Moonlight Sonata i to byl ten kawalek :lol:

Boni pisze:Zainteresowały mnie Twe słowa o tej niby niezwykłej mimce twarzy
wlasnie szukalam jaksi screnow tej mlodej aktorki
http://www.channel4.com/film/media/film ... _lg_01.jpg znalazlam tylko te,gdy odbiera telefon
i jak zwykle http://www.mandiapple.com/snowblood/phone.htm

http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=800 mozna poczytac
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

"Blair witch project" uważam za jeden z najlepszych horrorów,zwłaszcza,że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach.Innym fajnym jest "Omen",ale tylko jego pierwsza część.Ze wstydem przyznam,że nigdy nie oglądałem "Koszmaru z ulicy wiązów".Jedynie "Freedy vs Jason" ale to już jest istny SHIT.Teraz już rzadko powstają horrory,które nie tylko potrafią wystraszyć,ale mają też sensowną fabułę.Nie wiem jak wam,ale mi "Klątwa" i jej kontynuacja wcale się nie podobały,ale sporo ludzi twierdzi,że jest to film godny polecenia.Nie podchodzą mi i tyle.
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

M@rio_16 pisze:"Blair witch project" uważam za jeden z najlepszych horrorów,zwłaszcza,że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach
Naprawde? A ja myslalem ze oni to specjalnie zmyslili, zeby nadac filmowi straszniejszy charakter :D .
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

Aha one more,podobnie jak "Klątwy",tak i "Piły" nie są zbyt dobre."Piła" i "Piła 2" to tylko bezsensowne tzw.sieki.

[ Dodano: Pon 06 Lut, 2006 12:55 ]
Ja tak słyszałem.Z początku to nawet dochodziły mnie słuchy,że to są po prostu zmontowane taśmy będących tam studentów :D Że niby to wszystko było real 8)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

M@rio_16 pisze:"Blair witch project" uważam za jeden z najlepszych horrorów,zwłaszcza,że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach
film nie jest oparty na prawdziwych wydarzeiach
wszystko bylo spreparowane przez rezyserow-nawet aktorzy grali nie wiedzac,ze ta legenda to bajka < i tak tez lepiej sie oglada film (baa..tak powinno sie ogladac,nie wiedzac ze to bajda),sama tak myslalam ogladajac film>
w skrocie tworcy postawili na taka promocje filmu

M@rio_16 pisze:.Ze wstydem przyznam,że nigdy nie oglądałem "Koszmaru z ulicy wiązów".
dziwne,czesto powtarzaja


ja tymczasem wzielam sie za wloskie horrory :) <w koncu Mana je uwielbia :lol:>
na poczatek poszla przeslawna Suspiria D.Argento
film doslownie miazdzy klimatem:) juz od samego poczatku gdy bohaterka w deszczu probuje zlapac taxowke:P
muzyka...naparwde czuc suspens jak nic;P
film z lat 70 wiec moze razic efekt sztucznej krwi,ale nie badzmy czepialscy:]
po krotku o czm rzecz-mloda amerykanka przyjezdza do szkoly baletowej w europie...tymczasem tam dochodzi do serii zabojstw...
jedynie do czego mozna sie doczepic to koncowka..podobno Argento tak ma ze koncowki mu nie wychodza,bo za szybko konczy filmy;) ale w koncu od czego mamy pozostale 80 min ktore daja kopa;)

film naparwde goraco polecam-klasyka horroru :)


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85722300 polowalam..polowalam i w koncu :D problem bedzie ze znalezieniem miejsca na scianie ...hm..moze na drzwiach,zeby pani Asami odstraszala intruzow^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
M@rio_16

Post autor: M@rio_16 »

Garnet pisze:dziwne,czesto powtarzaja
to uprzedź mnie jak będzie powtórka 8)
mea pisze:Lubię film Piła, chodź jedynka jakoś nie wbiła mnie w fotel ze strachu. Za to dwójka podobała mi się nawet bardziej,
mi się jedynka nie podobała a dwójka tym bardziej.Jedynie ten motyw z typem,co mu za oko klucz wsadzono :D ale nic poza tym
Garnet pisze:film nie jest oparty na prawdziwych wydarzeiach
wszystko bylo spreparowane przez rezyserow-nawet aktorzy grali nie wiedzac,ze ta legenda to bajka
ech...no dobra przekonałaś mnie :P
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

u mnie ciag dalszy edukacji włoskimi horrorami :D

'The Beyond' Fulciego..drugi geniusz obok p. Argento...mamy tutaj klasyczny przyklad zombiakow-choc na dobra sprawe pokazują się masowo dopiero pod koniec filmu:)
film opowiada o bramie do piekla (jednej z siedmiu),ktora znajduje sie pod pewnym hotelem...ktory właśnie odziedziczyła nasza bohaterka:] i zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy:D
btw.na jednej scenie zakrywalam sobie oczy :D;P kto wie,to wie za czym szczegolnie nie przepadam :) a scen gore tutaj troche jest;)
czyli podsumowujac polecam fanom-klasyka gatunku :)

seria Guinea Pig(krolik doswiadczalny) z Japan:] seria liczy sobie 7 czesci,kazda ok.1h...ehmm..jesli ktos ma watpliowsci jaki narod jest najbardziej 'porabany' :wink: to po tej serii na pewno nie bedzie ich mial :D filmy emanuja przemoca,gore etc ;) i nie ma w nich prawie zadnej fabuly..i tak np.czesc 1 pokazuje znecanie sie 3 osobnikow nad mloda dziewczyna..hem..i tak ogolnie cala seria emanuje sadomachostycznymi obrazkami;)..coz polecam zainteresownym poznac jeszcze inna strone jap. kina :) dla tych,ktorym po filmach Miike dalej jest mało :) <a ja sama sie zastanawiam czy ze mna wszystko w porzadku skoro ogladam takie filmy :lol: >

swoja droga wiecie,ze premiera Omen 666 (remake Omena) jest 6.6.2006? :lol: o 6.66 ?:D (to z ta godzina to joke ofkoz;P) te liczby musza cos znaczyc :D
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”