Horrory

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Garnet pisze:3 czesc One Missed Call
Nudzi sie im tam w Japonii :lol:

Ja ostatnio oglądałem "horror" made in USA - "Boo". Tak, wiem, że po tytule można się wielkiego shitu spodziewać, ale to jest jeszcze większe gówienko niż początkowo myślałem. Fabuła tu leży na całego, klimatu prawie nie ma, a postacie to po prostu jedna wielka porażka. Całość się kupy nie trzyma w ogóle, a muzyka... Chyba twórcy filmu zapomnieli o czymś takim, bo jej wcale nie ma _^_
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Izrail pisze:Nudzi sie im tam w Japonii
nie mowic o USA,gdzie remake powstaja jak po deszczu :>

Izrail pisze:"Boo"
szkoda ze nie poo :lol:

anyway premiera u nas Shuttera i One Missed Call miala byc w listopadzie....ofkoz odwolano i narazie podano tylko date na Shutter-27 styczen.. :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Garnet pisze: anyway premiera u nas Shuttera i One Missed Call miala byc w listopadzie....ofkoz odwolano i narazie podano tylko date na Shutter-27 styczen..
...a później wielkie zdziwienie, czemu Polacy wolą sięgać po filmy niezbyt legalnymi sposobami :roll: Tak właśnie posłuchałam sobie opinii, z których wynika,że "Shutter" to raczej przeciętniak..dlatego tak zwlekam z obejrzeniem :D

"Tale of two sisters" zdarzyło mi się ostatnio obejrzeć dwa razy i przyznam, że dopiero za drugim zrozumiałam fabułę :lol: Oglądanie filmów nad ranem jednak nie sprzyja myśleniu. Świetny horror, miła odmiana po historiach o mrocznych dzieciach w białych koszulach XD

"The eye" - raczej rozczarowanie, bo film mało straszny i średnio zaskakujący. Materiał na fabułę naprawde niezły, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia :/

"Ring 0"- film obyczajowy z elementami horroru+ bardziej krwawa koncówka+ scena, w której o mało nie poryczałam się ze śmiechu, kiedy Sadako wkracza do akcji tanecznym krokiem (a miało być groźnie XD)= nawet niezły film :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:a później wielkie zdziwienie, czemu Polacy wolą sięgać po filmy niezbyt legalnymi sposobami
nie mowiac juz o tej aferze,co teraz jest z zamykaniem stron zajmujacych sie polskmi napisami :/ $%^#%# Gutek :/

Ivy pisze:Tak właśnie posłuchałam sobie opinii, z których wynika,że "Shutter" to raczej przeciętniak..dlatego tak zwlekam z obejrzeniem
to wcale nie jest przecietniak :] ma naprawde dobre zakonczenie-ja jako maniaczka gry Fatal Frame,mam slobosc do pstrykania zdjec duchom ;) <w ogole interesuje mnie tematyka duchow..ale to temat na inna dyskusje;)>


Ivy pisze:zdarzyło mi się ostatnio obejrzeć dwa razy i przyznam, że dopiero za drugim zrozumiałam fabułę
nie ma w tym nic zlego XD Boni sam sie niedawno o cos pytal XD <a ja sama spogladam na swoj plakat... XD>

Ivy pisze:Materiał na fabułę naprawde niezły, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia n
wlasnie...qrde..a moglo byc tak fajnie..niedosyt i jeszzce raz niedosyt...nie mowiac o 2 czesci.

< hmm..dawno nie patrzylam na jakis horror...zle sie dzieje...>
a tak na marginesie..to horrorom zawdzieczam moja obecnie pasje (ogolnie) azjatyckim kinem..i pomyslec,ze zaczelo sie od niewinego Ringu...heh.. <a wczesniej nie mial mnie kto oswiecic na to kino..zreszta na ogol sama doznaje oswiecen XD ;)>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

to wcale nie jest przecietniak :] ma naprawde dobre zakonczenie-ja jako maniaczka gry Fatal Frame,mam slobosc do pstrykania zdjec duchom n <w ogole interesuje mnie tematyka duchow..ale to temat na inna dyskusje;)>
... i tego mi właśnie było trzeba- żeby ktoś pochwalił i polecił- może wreszcie obejrzę XD
Garnet pisze:wlasnie...qrde..a moglo byc tak fajnie..niedosyt i jeszzce raz niedosyt...nie mowiac o 2 czesci.
2 część? Ciekawe, po co :/
Z początku sceny w szpitalu mogły sugerować świetny film, poza tym motyw ze zmieniającym się pokojem był nawet nieźle pomyślany- całośc nie wypaliła chyba dlatego, że film jest przewidywalny i mało oryginalny.

Moja miłośc do beznadziejnych , amerykańskich horrorów z zombie w roli głównej (brak fabuły, krew i flaki :lol:) nigdy nie przeminie- od tego się zaczęło XD Ale trzeba przyznać,że Azjaci potrafią stworzyć film skromny i mało efektowny i jednocześnie wystraszyć bardziej, niż niejedno cudo animacji komputerowej :] Scena z postacią, "czołgającą się" za łóżkiem w "Tale od two sisters" była zrobiona lepiej, niż cały amerykański Ring 2 XD
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:2 część? Ciekawe, po co
ehm..powstalo tez niejakie Eye 10..ale to niby juz calkiem komedia..parodia? ehm...

Ivy pisze:Moja miłośc do beznadziejnych , amerykańskich horrorów z zombie w roli głównej (brak fabuły, krew i flaki Laughing
heh..ale Noc Zywych Trupow Romero jest swietny :) a te zakonczenie..no normalnie..nie moglam :lol: ..facet tak sie natrudzil.........;)

Ivy polecam Gre Wstepna/Audition..w ogole filmy pana T.Miike..co tu mowic kino bez trzymanki ;) ..tylko,ze do filmow tego pana trzeba odpowiednio podejsc...heh


a ja teraz zainteresowalam sie wloskimi horrorami-pan Fulci i te inne ;) za niedlugo powinnam miec Suspiria i The Beyond <powiem wprost,ze przeczytalam w jednym z wywiadow,ze Mana uwielbia wloskie horrory;),a ze wczesniej slyszalam o nich duzo dobrego..no to nie pozostawalo mi nic iinego,jak sie zainteresowac:)...chyba,ze ktos juz jakies ogladal,chetnie poczytac co nieco:)>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Garnet pisze: masz na mysli ten film z 88?
tak ten i pozniejsze 'Body hammer'
nie dla fanow Miike :D
No ale Audition i tak slabe. W cieszynie byl przeglad Mike'ego ale sie nie zalapalem z braku kasy;/

Co do wspomnianego przez kogos 'eyes' to rzeczywiscie potencjal nie wykozystany, choc ta scena z korku nawet mnie troche zaskoczyla :)

A co do Romero, hmm no dla kogos kto posycal w gry komputerowe swego czasu, jakos brak bylo temu swiezosci.. chociaz na dobra sprawe.. bardzo chetnie zobaczylbym film w konwencji Fallouta (patrz intro do fallout1)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ashramus pisze:No ale Audition i tak slabe
mozna wiedziec,co jest slabe?
<ten film jest na chwile obecnym jednym z moich ulubionych,dlatego chetnie sie dowiemXD>

juz widze odp-wszystko :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze: mozna wiedziec,co jest slabe?
Ja gdybym był być nim, to powiedziałbym, że akcja nie jest do końca szybka, wiesz, chodzi głównie o środek i początek filmu. Ale Ending to już co innego :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

heh..to jest wlasnie to,aby z takim tupetem przejsc z lekkiej opowiesci obyczajowej do masakrycznego finalu :] .. peikny kontrast:)
przez pierwsza czesc filmu zaznajamiaamy sie z naszym bohaterem,aby w drugiej czesci filmu niemalze z nim czuc ...;)
mi tam nie przeszkadzala 1 h filmu..wrecz przeciwnie...bardzo fajnie wprowadza nas w film,aby pozniej rzucic w gleboko wode,robiac przy tym obrot o 180stopni

<poza tym nie kazdemu udaje sie zawrzec w jednym filmie dramat,obyczaj,horror>

..ale to jak co kogo :]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

anyway Carrie Kinga była pierwsza jesli chodzi o takowy sposób konstrukcji filmu :P (nikt Kinga nie pokona XD :lol: vide Tekken... XD )

Anyway teraz zdobyłem knigę, ("Metamorfoza krwi" :lol: ), gdzie agent tajnych służb (ot, taki sobie Raiden :lol: ), musi zniszczyć sromną kobietę (ot taka tam Azumi (?) z Auditiona ;] ), ale okazuje się że cel to nie byle kto, tylko kobieta-wampir :] (ot, taka kobieca forma Vampa ;] ), muszę szybko ją przeanalizować ^^
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Krotko, pierwsza czesc nudnawa, druga nieprzekonujaca. Tyle. Caloksztalt - film ktory nie przypadl mi do gustu, wynudzil i nie zdziwil.
Carrie Kinga, miala klimat. Choc wlasciwie pierwsza scena w damskiej przebieralni byla najlepsza.
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

chwilunia, Ivy, Garnet, krytykujecie moje The Eye? :> Już nie pamiętacie biegu w bloku, albo tego dzieciaka, albo... oj, nie łanie :] fabuła fabułą, film fajny i tyle :D

Hm, Garnet, a czy Twój fanatyzm nie zaczał się od amerykańskiego Ringa? :>

Ashramus pisze:Carrie Kinga, miala klimat. Choc wlasciwie pierwsza scena w damskiej przebieralni byla najlepsza.
i notabene eye też czerpało z Carrie, ale o tym nie chce mi się za długo rozpisywać ;p
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Boni pisze:Ivy, Garnet, krytykujecie moje The Eye? n Już nie pamiętacie biegu w bloku, albo tego dzieciaka, albo... oj, nie łanie :] fabuła fabułą, film fajny i tyle
zdaje sie,ze juz moja pierwsza recenzja tego filmu po obejrzeniu,brzmiala-rozczarowanie..wiec nie wiem skad te zdziwienie ^^

Boni pisze:Hm, Garnet, a czy Twój fanatyzm nie zaczał się od amerykańskiego Ringa?
nie,od Ringu...owszem najpierw zobaczylam Ring usa w kinie,ale niestety nie doprowadzil on do jakiejs obsesji :]

Boni pisze:i notabene eye też czerpało z Carrie, ale o tym nie chce mi się za długo rozpisywać ;p
a na pewno nic nie bylo przed Carrie?;P ze to tylko daje wzory do nasladowania,a ne odwrotnie,ze od kogos king wzial?:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:nie,od Ringu...owszem najpierw zobaczylam Ring usa w kinie,ale niestety nie doprowadzil on do jakiejs obsesji :]
ale przez tego ringa chciałaś zobaczyć Ringu... żeby nie Ring usa, to wiesz :]]

Garnet pisze:e od kogos king wzial?
to z pewnością... chociażby Pieśń o Rolandzie czy cuś, którą King w Mrocznej wieży wykorzystał... wszystko jest jakby nie patrzeć już w Biblii... heh ;)


Garnet, masz może jakieś książki, które opowiadają o historii horrorów, analizuja jakieś dzieła literackie, sztukę tego typu? :?
glamorous vamp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”