Dobre filmy

Wszystko związane z kinem; nowości, dobre filmy, aktorzy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Tifa pisze:nie mogłam poatrzeć jak go biczowali
Heh a ja pomyślałam, ze jakby jego w "Pasji" biczowali, to obejrzałabym ten film wiecej niż raz... I bym skandowała "mocniej! mocniej!" omg...

A tak bardziej poważnie... Przeżywam faze "im więcej Depp'a tym lepiej", więc odświeżam sobie moja filmotekę spod litery D jak Depp. Obejrzałam zatem "Marzyciela" "Co gryzie Gilberta Grape'a", "PzK: KCP" oraz "Charlie i Fabryka czekolady". Wszystkie filmy na swój sposób wyjątkowe i swietne, ja tylko nadmienię, iż moim zdaniem im bardziej normalnie Depp wygląda, tym jest to dlamnie bardziej nienormalne. Wyżej wymienine filmy uznaję za świetne pod względami: fabularnym, aktorskim, muzycznym i w ogóle. Jednak, aby byc uczciwą nadmienię, że nie kay film z D jak Depp jest imo dobry. IMo "Żona astronauty" czy "Sekretne okno" to jedne z gorszych filmów (i nudniejszych) jakie widziałam. O Kubie rozprówaczu czy "Dziewiąte Wrota" tez mnie szczególnie nie zachwyciły. Hmmm, ale to nie ten temat...
Tak czy siak polecam "Czekoladę" ;) Dlaczego? Bo urocza, sympatyczna i lekkostrawna historia z Depp'em w tle ^^
Knorr

Post autor: Knorr »

Tifa pisze:Panna Knightley raczej nie za bardzo przypadła mi do gustu, nie podobał mi się jej głos.. i jakoś tak...
Ale co konkretnie masz do zarzucenia pannie Knightley?... Obie czesci piratow obejrzalem niedawno i raczej preferuje panne Knightley w jakis produkcjach typu "The Jacket"/"Domino", ale do piratow tez moim zdaniem pasuje.. Jaka inna aktorke widzialabys w roli Elizabeth??
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Byłam dzisiaj w kinie na Piratach z Karaibów: Skrzynia Umarlaka i jestem zachwycona ^^ Nie wiem czemu słyszę dużo razy, że pierwsza część była lepsza jak dla mnie obie byly fenomenalne :) No i boski Sparrow ^^ Już czekam na trzecią część :P

[ Dodano: Wto 15 Sie, 2006 17:03 ]
Btw. jak dla mnie to

Kod: Zaznacz cały

Jack czuje miętę do Elizabeth... I to od pierwszej części: 
1. Jego zachowanie na tej wyspie widać, że wolał tam zostać z Lizzie, a nie czekać na pomoc
2. Ta jego gadka na statku o ślubie Lizzie z... nim samym 
3. Również na statku wyraźnie chciał, żeby Elizabeth go pocałowała jak gadali już nie pamiętam o czym :lol: 
No i jak dla mnie - wiem to dziwne &#58;P Zostawił Willa u Davy'ego Jones'a, żeby się pozbyć rywala ^^ No dobra to jest małoprawdopodobne <lol2> No i nie powiedział Lizzie czemu Will się znalazł na statku Davy'ego
No dobra to tyle mojej gadki ^^
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Obejrzałem niedawno Martwicę Mózgu. Buahaha xD Świetna parodia horroru, film jest stary ale doskonały ^^ Polecam wszystkim którzy jeszcze go nie oglądali :D
Podczas tego filmu można albo umrzeć ze śmiechu albo zwymiotować :lol:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephir pisze:Obejrzałem niedawno Martwicę Mózgu. Buahaha xD Świetna parodia horroru, film jest stary ale doskonały ^^
Nie tyle parodia, co czarna komedia gore ;) A najlepsze jest to, że reżyserował go Peter Jackson :shock: Klasyka po prostu.
Sephir pisze:Podczas tego filmu można albo umrzeć ze śmiechu albo zwymiotować :lol:
Tu nie ma czasu rzygać - tu się człowiek ze śmiechu krztusi, zwłaszcza kiedy główny bohater idzie z "małym" na piaskownice, albo atak kosiarką na tego małego stworka z wnętrzości :D Moc, też polecam.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Właśnie skończyłem oglądać ''Sztorm Stulecia" ,genialny film! "Sztorm Stulecia" opowiada o małej wysepce Little Tall ,gdzie podczas sztormu dochodzi do morderstwa ,którego dokonał nieznajom przybysz który wie o każdym grzechu wszystkich mieszczańców wyspy.

Film został nakręcony na podstawie książki Kinga(i sam King pisał scenariusz do tego filmu). Film (a raczej mini serial 3 odcinkowy) trwa ponad 4 godziny!! ale warto obejrzeć. Polecam osobom którym podoba się twórczośc Kinga , będdziecie zachwyceni.
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Siostra mnie wyciagnęła na Siedmiu krasnolódków ....

Szczerze to się zawiodłam, myslałam, ze po takiej kolorowej obsadzie dubbingowej można się będzie więcej spodziewać ...

Gólnie polacem jedynie , jak ktos ma za duzo kasy i nie wie co z nia zorbic ...

Czasem niby i mozna było sie pośmiac, ale całosć stała 'na pograniczu kiczu' :?
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Ja przed momentem oglądnąłem Chubbchubbs - czyli film, który wygrał z "Katedrą" walkę o Oscara. No i cóż, nie ma sięco dziwić - jest o wiele lepszy fabularnie i znacznie zabawniejszy xD JEżeli gdzieś to wypatrzycie - bierzcie smiało :>
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Warto wspomnieć o filmie Memento. Film opowiada historie pewnego faceta , który szuka przestępcy który zgwałcił i zabił jego żone , ale cały problem polega na tym że w czasie że podczas tego incydentu dostał on obrażeń ,w wyniku czego cierpi na pamięć krótko trwałą(po chwili zapomina co sie przed chwilą stało). Film świetny ,nie poukładany chronoligicznie ale to tylko nadaje smaczek filmowi
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Ehhhhhhhhhhh ....... w końcu udało mi się obejrzec "My sassy girl" ...
Ten film jest cudowny ^__________^, skoro mi sie podoba komedia romantyczna, to znaczy, ze nie moze byc byle jaka. :)

Filmidło ciepłe, zabawne, mające w sobie coś z "Amelii" < no przedstawienie głównego bohatera wymiatało po prostu XD >, ale i inteligentne :) W takie uczucie naprawde mozna uwierzyc, chociaz na chwile ( i to ja 'niewierząca' to mówie, mozęcie zanotowac XD)

Dobry film to taki, który wzbudza w nas jakieś emocje i pozostawia ślad - ten film sie do takich zalicza i na pewno utknie mi w pamięci na długo. :)

Rozwijanie się znajomości głównych bohaterów było świetnie przedstawione ( bez jakis amerykańskich schematów typu -on podrywa ją, ona nie chce albo na odwrót, ale po paru głupich gagach sytuacyjnych i tak lądują w łózku -_-"), pieknę, niekiedy komiczne, niekiedy wzruszajace ( już nie pamiętam filmu który by mnie tak poruszył, z wyjatkiem Króla Lwa, na którym zawsze rycze :p )

Jednym słowem naprawde warto zobaczyć :)
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

A ja ostatnio widziałem 11.14- bardzo nietypowy film. Mianowicie opowiada wydarzenia rozgrywające się jednego wieczoru z perspektywy różnych osób, w kolejności niechronologicznej. Podobały mi się zwłaszcza drobne szczegóły w zabawny sposób łączące poszczególne historie.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Pinhead pisze:Właśnie skończyłem oglądać ''Sztorm Stulecia" ,genialny film! "Sztorm Stulecia" opowiada o małej wysepce Little Tall ,gdzie podczas sztormu dochodzi do morderstwa ,którego dokonał nieznajom przybysz który wie o każdym grzechu wszystkich mieszczańców wyspy.

Film został nakręcony na podstawie książki Kinga(i sam King pisał scenariusz do tego filmu). Film (a raczej mini serial 3 odcinkowy) trwa ponad 4 godziny!! ale warto obejrzeć. Polecam osobom którym podoba się twórczośc Kinga , będdziecie zachwyceni.
hmm..pamietam,ze na tym zasnelam^^"
Ireth pisze:Ehhhhhhhhhhh ....... w końcu udało mi się obejrzec "My sassy girl" ...
Ten film jest cudowny ^__________^, skoro mi sie podoba komedia romantyczna, to znaczy, ze nie moze byc byle jaka. :)
:))) tez nie przepadam za komediami..tym bardziej romantic..ale ten film to rodzynek jedyny w swoim rodzaju :]

<takiego filmu amerykance po prostu nigdy nie nakreca:] ..tzn. bedzie remake ale ja wole o tym nie myslec -_- >
Ireth pisze:W takie uczucie naprawde mozna uwierzyc, chociaz na chwile ( i to ja 'niewierząca' to mówie, mozęcie zanotowac XD)
fakt,tym bardziej,ze to wszystko stało sie naprawde^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

..tzn. bedzie remake ale ja wole o tym nie myslec -_- >
??? że niby co?? .....ehh ...Amerykanie to wszytsko chcą spieprzyć ... jesli w głównej roli zobacze kogos pokroju Di Capria to chyba zwymiotuję -_- < niekoniecznie na ludzi w pociągu XD>
fakt,tym bardziej,ze to wszystko stało sie naprawde^^
żartujesz?? :D no to teraz lubię ten film jeszcze bardziej XD
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ireth pisze:żartujesz?? :D no to teraz lubię ten film jeszcze bardziej XD
A stało sie :] Film oparty na blogu internetowym, na którym chłopak opisywał przez bardzo długi czas swoją rozłąkę z dziewczyną. Dlatego jest tak dobry - true life :wink: A remake... jestem tym przerażony.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ireth pisze:jesli w głównej roli zobacze kogos pokroju Di Capria to chyba zwymiotuję -_- < niekoniecznie na ludzi w pociągu XD>
glowny bohater made in america oraz jego urocza towarzyszka
:roll:
Gveir pisze:Film oparty na blogu internetowym, na którym chłopak opisywał przez bardzo długi czas swoją rozłąkę z dziewczyną.
a pozniej napisal powiesc..nic dziwnego skoro te opowiadania cieszyly sie taka popularnoscia na necie :)
btw. w filmie nasz bohater mowi o 'pisaniu' o swoim zwiazku <hehe...co jest doslownie prawda ^^">
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kino”