Trivia aka Quiz (FF1 - FF6)

To dom wszelkich quizów i zagadek. Każdy znajdzie tu swoją "konkurencję". ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sprawdziłem i już wiem :D Pokolei: Golbez: Fire3, FuSoYa: Slow, G: Ice3, F: Hold, G: Lit3, F: White, Razem: W.Meteo.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Tym razem ani jednej pomyłki. (klask klask) Zadajesz. :smile:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Nie mam pomysłu to bedzie veri izi:
Jaki jest najlepszy mieczyk w FF1: DoS + jak go zdobyć. Banalne! :D
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

To Ultima Weapon i znaleźć ją można w skrzynce w Whisperwind Cove, po pokonaniu Death Gaze na B40.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Correct! Twoja kolej.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Opisz jakie zmiany zaszły po przemianie świata równowagi w swiat ruiny. Na opisy czekam przez dwa dni (ewentualnie później wydłużę okres). Autor najładniejszego opisu i zarazem najdokładniejszego otrzyma prawo do zadawania następnego pytania.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Geez, znowu jakieś eseje trzeba pisać... :/
Ok, sypnę garść szczegółów:
--zmienił się krajobraz (duh!), zamiast trawki w wielu miejscach mamy jakieś szare popioły, sporo lasów zniknęło z powierzchni ziemi
--zmieniły się potwory (nie będę ich przecież wypisywać -_-)
--powstała Wieża Kefki (mniej więcej na miejscu Vector)
--część podwodnych terenów pojechała do góry; miejsce, w którym korzystało się z oceanicznych prądów (scenariusz Sabina) znalazło się nad powierzchnią wody
--analogicznie, kontynent z Veldt został zalany przez wielki ocean; samo Veldt znalazło się wyżej
--zmienił się układ kontynentów (w Świecie Ruiny jest ich więcej; no, chyba że uznamy je za wyspy)
--Narshe przetrwało, ale zmienił się otaczający je teren; zniknęła zatoka
--duża pustynia (z Zamkiem Figaro) została mniej więcej po staremu
--Kohlingen zostało; w Świecie Ruiny przybyło też Koloseum, na płn od miasteczka
--zatonęło przejście lądowe między Kohlingen a Jidoor/Zozo
--Maranda, która wcześniej znajdowała się na tym samym kontynencie, co Vector, teraz przeniosła się w okolice Jidoor; miasteczko uległo chyba jakimś poważnym zniszczeniom
--South Figaro i Nikeah dalej połączone promem
--Tzen trochę zmienił położenie
--pojawiła się Jaskinia Feniksa, na płn od Tzen
--Albrook mniej więcej po staremu
--pojawiła się Eboshi Rock
--wyspa z Thamasą przesunęła się na płd-wschód
--niektóre miasteczka zostały nawiedzone przez trzęsienia ziemi/zalane przez wodę
--koniec z okupacją niektórych miejsc przez siły Imperium

..................Wystarczy? :roll:
Ostatnio zmieniony śr 25 maja, 2005 21:25 przez Lenneth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

No cóż ... Dwa dni minęły i jedynie Lucrecia odpowiedziała na pytanie, a reszta sobie podarowała (you're lazy, shame on you!!!). Opis Luci jest bardzo dokładny :wink: , ale w kategorii "najpiękniejszy" trochę mu brakuje... :twisted: Tak, czy siak Luci zadajesz.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Mischi pisze:No cóż ... Dwa dni minęły i jedynie Lucrecia odpowiedziała na pytanie.
Staram się jak mogę, bo mam jeszcze parę ciekawych pytań do zadania z tym quzie. :>
Mischi pisze:Opis Luci jest bardzo dokładny
Ależ dziękuję.
Mischi pisze:ale w kategorii "najpiękniejszy" trochę mu brakuje...
....Że jak? :evil: Bierz co dają, nie wybrzydzaj. :twisted:


W porządku, oto pytanie: kiedy FF6 mówi o Shadowie jako o 'niej'.......... tzn. w którym fragmencie gry pojawia się żeński zaimek osobowy w odniesieniu do Shadowa? I dlaczego?
Powodzenia.
[Jeśli ktoś nie rozumie pytania, postaram się wytłumaczyć jaśniej... o ile to w ogóle możliwe. :wink:]
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Proste - chodzi o jaskinię the Veldt, w świecie Ruiny. Jeżeli podczas ucieczki z Floating Island przed katastrofą świata nie poczeka się na Shadowa, to on zginie i w jaskini zamiast niego będzie trzeba ratować Relm.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Argh, nie rób mi tego. -_- Jak możesz. -_- Nie lubię Cię. Zdecydowanie. -_-
;)

Oczywiście poprawna odpowiedź. Tak, chodzi o jaskinię the Veldt: ratujemy Shadowa, a jednocześnie słyszymy 'she is injured'. A wszystko z powodu Relm. :wink:

Twoja kolej, Sephirio. ^^
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Proste - skąd się wzięła Pustka(Void) i jaka jest jej historia aż do finału gry? Żeby było trudniej proszę o jak najwięcej szczegółów, w tym daty.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

A więc... tysiąc lat przed wydarzeniami z gry, pewien zły mag stworzył Próżnię, ażeby zniszczyć/zapanować nad światem. (już nie pamiętam któro) Próżna jednak zaczęła powoli "pożerać" swojego właściciela. Wtedy do akcji wkroczyli herosi, w liczbie 12, którzy za zadanie mieli odizolowanie Void od świata. Rozdzielili kryształy, by stworzyć dwa różne światy z jednego, i by uniemożliwić wejście do Szczeliny Wymiarów (Cleft of Dimensions) gdzie znajdowała się owa siła. Dalej wiadomo. 30 lat przed wydarzeniami z gry pojawia się Exdeath, ale tego pytanie nie obejmuje.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ababeb pisze:gry pojawia się Exdeath, ale tego pytanie nie obejmuje.
No jak nie?
jaka jest jej historia aż do finału gry
Poza tym są drobne błedy. poczekam na lepszą odpowiedź.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Nie doczytałem tego z finałem. :oops: A więc, tam gdzie skończyłem. Exdeath w jakiś sposób dowiaduje się o Próżni. Na jego nieszczęście zostaje uwięziony przez Galufa i ferajnę. Sposób zamknięcia znamy - zapieczętowanie go za pomocą energii kryształów świata Butza. No i czasy gry. Mr X zaczyna się uwalniać, niszcząc kryształy, co zostało ułatwione przez maszyny wzmacniające ich moc. (Cid's Production :) ) Kolejne kryształy się rozpadają, a mag Śmiertelny X powraca do świata Galufa. Potem chce zniszczyć kryształy i tamtego świata. (wydarzenia pośrednie mam nadzieję się nie liczą?) To mu się udaje, a efektem ubocznym jest zjednoczenie światów. Znalazł Próżnię i z niej skorzystał na kilku miastach. Dalej już tylko wyprawa bohaterów do Cleft of Dimension. W trakcie ostatniej bitwy pan X zostaje wciągnięty do próżni i wychodzi z niego NeoExdeath. Dalej już tylko trzeba go rozwalić. (taktyki na stronie :wink: ) Próżnia przestaje istnieć. Koniec.

Są błędy?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ODPOWIEDZ

Wróć do „Quizy”