Triva aka Quiz Ogólny FF

To dom wszelkich quizów i zagadek. Każdy znajdzie tu swoją "konkurencję". ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

Dobra, no to daję od razu 3 podpowiedzi:
- można mieć więcej niż 99 (!)
- nie dotyczy to tylko potionów, ale (prawie) każdej rzeczy, którą można kupić (!)
- nie jest to żaden bug, glitch, cheat itp.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W sumie chyba faktycznie jak się miało sporo strzał, to one się na kolejne kupki przenosiły. Teraz pytanie ile było itemów w "kupce" i ile rzędów kupek tam było... No i w każdym rzędzie po 2 "kupki"... Strzelę sobie jeszcze raz, a potem niech ktoś kto ma grę to odpali i sprawdzi...

Piszę o strzałach, bo chyba tych miałem zazwyczaj najwięcej, ale też nie kupowałem ich specjalnie, więc musiały "wypadać" z potworów. I ciągle nie wydaje mi się, żeby aż 99 wchodziło. Wg mojego pierwszego strzału było tego 30... rzędów było z 10-15... no i chyba mieliśmy jeszcze jakieś key items, których się nie dało usunąć. Ale może po podpaleniu pierwszej wiochy już nie mieliśmy żadnych tego typu itemów... kończąc mój nudny wywód, którego mogłem zresztą Wam oszczędzić, niech będzie, że... 450!
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

No no, te strzały cię naprowadziły na dobry trop. :smile: Potwierdzę już dla pewności, żeby nie przedłużać - trzeba wiedzieć ile może być max potion'ów w jednej "kupce" (jedno miejsce w ekwipunku), i pomnożyć je przez ilość wszystkich kupek, które mamy. Widzę, że to będzie zadanie dla prawdziwego entuzjasty, któremu zachce się odpalić snesowskie FF4, i policzy ile jest kupek w itemie, bo już wam powiem, że potion'ów w jednej kupce może być max 99. Wyjdzie dużo więcej niż 450.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ok, to jeszcze raz (obstawiam, jak wcześniej, że jest tam 30 kupek): 1485?
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

1485 to 15 kupek po 99, nie 30. Pomyliłeś z rzędami. Ilość rzędów (1 rząd = 2 kupki) nie jest wielokrotnością liczby 5, więc ciężko będzie trafić bez sprawdzenia.
Ostatnia podpowiedź: kupek jest więcej niż 30 i mniej niż 80, zatem możecie strzelać 48 razy. xD
Trzeba czekać na Wybrańca, który to sprawdzi w grze. :grin:
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

48x99=4752
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

No prawie..
Podpowiedź: nie licz kupek, które nigdy nie mogą być wolne (patrz na sam dół ekwipunka).
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

44*99=4356
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

Sort i kosz to dwa stale zajęte miejsca, a nie cztery.. Teraz już musi paść poprawna odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Czyżby 4554?
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

:580:

W ekwipunku mamy 24 rzędy, czyli 48 miejsc (kupek), ale dwie kupki są stale zajęte przez Sortuj i Kosz. Dlatego 46 x 99 = 4554. Tyle można mieć maksymalnie Potion'ów, jak i każdą pozostałą rzecz, którą można kupić na sztuki.
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

To od siebie poproszę o podanie 3 typów broni, które występują tylko w jednej (z głównych) części Finala (oczywiście może być po 1 broni z 3 różnych części). Do tego postać, która korzysta z tego typu.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Setzer - karty
Quina - widelec
Wakka - piłka

Chyba się nie powtórzyły, aczkolwiek nie wiem jak z wersjami on-line i czy je zaliczamy do głównych w ogóle ;]
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Wszystko się zgadza. Twoja kolej :)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

W FFach niejednokrotnie mamy okazję powalczyć postaciami, które nie wchodzą w skład naszej standardowej drużyny, tej która dochodzi do ostatniego bossa. Albo mają nałożone jakieś ograniczenia, albo giną gdzieś po drodze, albo pojawiają się tylko w 1 walce... Ogólnie rzecz biorąc, występują niejako gościnnie (z nomenklatury Finalowej - są tzw. guestami).

Wasze zadanie: wymieńcie 15 takich postaci (ostatnio naliczyłem ich ponad 40, także nie powinno być trudno ;]). Ograniczmy się do FFów od 1 do 12 (a jak ktoś chce podać z 13 to proszę bardzo; jako że nie znam (za dobrze), to liczę na uczciwość ;]).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Quizy”