Tabaka i inne używki - ich wpływ na zdrowie

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oshin, to że się trujesz i lubisz odlatywać, niech pozostanie Twoja własną sprawą. Normalni ludzie nie potrzebują dragów, zeby się dobrze bawić i "odlatywać". Nie muszę brać lsd, żeby wiedzieć, po co żyję.
Odpuść sobie dalszą dyskusję, jeśli masz zamiar pisać, jakie to narkotyki są zdrowe, jak się fajnie człowiek po nich bawi etc. Pomyśl przez chwilę o tych nieszczęsnych narkomanach, którzy się staczają na samo dno, by umrzeć. Nie życzę sobie propagowania dragów na tym forum, żeby było jasne.

Chore 1
Chore 2

Jeśli zamierzasz sobie "ubarwiać" życie, to Twoja prywatna sprawa. Nie wciągaj w to gówno innych ludzi.
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

"Skoro nie zamierzasz sie rozpisywac, to przynamniej nie wypisuj peanow na czesc dragow". Właśnie dlatego, nie chce pisać juz na ten temat. Wcale nikogo do niczego nie nakłaniałem a jeśli tak to ktoś odczytał to prosze o wybaczenie a amdinistracje o rozgrzeszenie:).off.

PS. Go Go Yubari kim wg. Ciebie są "normalni ludzie"?
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
CePeN

Post autor: CePeN »

Dajcie mu spokój, on nie napisał postów: "bierzcie dragi". Tylko to sobie wyinterpretowałyście po tym jak napisał, że nie są takie szkodliwe jak to jest powszechnie uważane. Co wy myślicie, że ktoś to przeczyta i pomyśli sobie narkotyki są ok, więc je sobie wezmę? Bzdura, mnie kumpel namawia na lsd już rok i mu się nie udaje. Jak ktoś nie chce to nie będzie brał.

@Goł - w tych linkach to ludzie są winni, a nałóg stał się tylko narzędziem, takim samym narzędziem mógłby być alkohol czy też np. leki (odpowiednia mieszanka leków, może zastąpić narkotyk).
Go Go Yubari pisze:Pomyśl przez chwilę o tych nieszczęsnych narkomanach, którzy się staczają na samo dno, by umrzeć.
Ktoś im wpychał je na siłę? Ludzie sami biorą, bo są słabi psychicznie i dają się poddać nałogowi.
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

Dokładnie, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jeszcze raz przepraszam za poruszenie tego tematu, sam nie wiem co chcialem przez to osiągnąć.
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Oshin pisze:Jeszcze raz przepraszam za poruszenie tego tematu, sam nie wiem co chcialem przez to osiągnąć.
Ja bym na twoim miejscu bardziej przeprosił za to twoje przeproszenie teraz. Masz swoje zdanie na ten temat, z tego co widzę nie jest ono wyssane z palca lecz jest umotywowane. To, że je wyraziłeś, może tobie iść tylko in plus. Jednak po to jest ten topic, by dyskutować o różnych tematach związanych z używkami. Wychodząc z definicji forum dyskusyjnego możesz w tym temacie występować w charakterze obrońcy niektórych rodzajów używek jak długo przedstawisz argumenty broniące twych tez. Rolą przeciwników używek będzie tezy te obalić i przedstawić własne. Za pomocą odpowiednich argumentów oczywiście. Dlatego też, droga Go, któraś pomyliła mnie ze swoją prywatną armią, do której nie należę:
Go Go Yubari pisze:Odpuść sobie dalszą dyskusję, jeśli masz zamiar pisać, jakie to narkotyki są zdrowe, jak się fajnie człowiek po nich bawi etc.
No ba! Przecież w czasie II wojny światowej morfina była najbardziej pogardzaną substancją zarówno przez rannych żołnierzy jak i medyków polowych! Do dzisiaj nawet zabierają szpitalom dotacje jeśli znajdą w którymś choćby jedną ampułkę z morfiną.

I jeszcze jedno:
Go Go Yubari pisze:Odpuść sobie dalszą dyskusję,
To znaczy, że temat ten jest przeznaczony tylko dla ludzi o opiniach wyraźnie twierdzących, że narkotyki to samo złoooo~ i powinno się je zabronić? No cóż... jak wszystko inne, tak i używki różnego rodzaju mają swoje zady i walety. Mówienie "nie" dla dyskusji w której występuje inne zdanie jest zaprzeczeniem dyskusji. (TIME PARADOX!!1lol)
CePeN pisze:Ktoś im wpychał je na siłę? Ludzie sami biorą, bo są słabi psychicznie i dają się poddać nałogowi.
Ha, dokładnie! Ja wiem, że mam słabą psychę, toteż nawet nie zaczynam bo wiem, że wpadłbym w nałóg i się już nie wyrwał. Grunt to znać swoje możliwości xD
Oshin pisze:Wprawiają one w stan psychozy i pozwalają w niektórych przypadkach nawet na poznanie przeżycia mistycznego.
Zdefiniuj "stan psychozy" i "przeżycie mistyczne", bo chyba miałem coś takiego kilka razy bez zażywania wspomagaczy ^^
Oshin pisze:Podczas "seansu" można doświadczyć wzglądu w najgłębsze pokłady naszej podswiadomości
Mam na to lepszy sposób - iść spać XD
Oshin pisze:Nie są to narkotyki które się bierze czesto, nie masz na to ochoty
Nie bierze się często, chyba że się to spodoba. Wtedy logicznym jest, że człowiek będzie chciał przeżyć to raz jeszcze, i jeszcze, i jeszcze... i ta-da! mamy uzależnienie! :D
Oshin pisze:Są to też "narkotyki" praktycznie nieszkodliwe
A jak sie zakrztusisz tabletką? XD

Zakładając jednak, że LSD jest praktycznie nieszkodliwe, to logicznym jest, że w dążeniu do przeżycia mocniejszych doznań potencjalny użytkownik zacznie sięgać po narkotyki o mocniejszym działaniu, które są już bardziej szkodliwe.
Oshin pisze:(substancja metabolizuje sie w roztwory wodne w ciągu ok godziny i nie odkłada się w organiźmie, powoduje jedynie zablokowanie przypływu serotaniny w naszym mózgu przez to właśnie wywołuje takie efekty)
1. Rozkłada się w organizmie... sama? Czy może jednak przy pomocy, dajmy na to, wątroby, która musi się poważnie napracować by ten związek rozłożyć? A gdy wątroba pracuje, to się niszczy, am i rite?
2. Jeśli jakaś substancja dostarczana z zewnątrz zastępuje substancje wytwarzaną naturalnie, to organizm "odzwyczaja się" od produkowania tej substancji i jest uzależniony od dostaw tej substancji z zewnątrz, am i rite?
Oshin pisze:Chce napisać tylko tyle, że są "narkotyki" z którymi można poeksperymentować, nauczyć się przez to czegoś o sobie i istocie wszystkiego co nas otacza.
Po co do tego narkotyki, skoro bezpieczniejszy i imho bardziej satysfakcjonujący sposób to dokonanie tego bez wspomagaczy? Tylko lamy potrzebują czitów, ot co ;p
Oshin pisze:Śle pozdrowienia z mojego małego psychodelicznego świata;)
Ogromny i piękny świat zewnętrzny o nieograniczonych horyzontach i możliwościach śle pozdrowienia i tobie.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

CePeN pisze:Dajcie mu spokój, on nie napisał postów: "bierzcie dragi".
...tylko : 'fajnie sobie poeksperymentowac, bo to nie szkodzi, a otwiera umysl :lol: ' Faktycznie gigantyczna roznica _^_ Zabrzmialo jak reklama, a ja reklamom srednio wierze ;>
CePeN pisze:Jak ktoś nie chce to nie będzie brał.
Gdyby wszyscy byli rozsadni w kazdej sytuacji to nie byloby narkomanii >_> Glupota odbija niejednemu 'dobrze ulozonemu' i 'grzecznemu' dziecku xD Przeciez wiadomo, ze pierwszy kontakt z dragami to najczesciej chwila slabosci na imprezie u kumpla itp, a nie w pelni swiadoma decyzja _^_
CePeN

Post autor: CePeN »

Oshin pisze:Jeszcze raz przepraszam za poruszenie tego tematu, sam nie wiem co chcialem przez to osiągnąć.
Tak jak Kil' napisał, niepotrzebnie przepraszasz, mamy wolność słowa a to, że ktoś się z twoim zdaniem nie zgadza to próbuje Ci wmówić, że promujesz narkotyki na tym forum i niby w ten sposób łamiesz regulamin. Kompletna bzdura.
kilmindaro pisze:1. Rozkłada się w organizmie... sama? Czy może jednak przy pomocy, dajmy na to, wątroby, która musi się poważnie napracować by ten związek rozłożyć? A gdy wątroba pracuje, to się niszczy, am i rite?
Kiedyś od kumpla co lubi się napić usłyszałem, że wątroba się regeneruje i on jej dostarcza alkoholu aby miała się z czego regenerować ^^
kilmindaro pisze:2. Jeśli jakaś substancja dostarczana z zewnątrz zastępuje substancje wytwarzaną naturalnie, to organizm "odzwyczaja się" od produkowania tej substancji i jest uzależniony od dostaw tej substancji z zewnątrz, am i rite?
Gdzieś wyczytałem, że niektóre narkotyki są katalizatorami a substancjami odpowiedzialnymi za nasze doznania są enzymy produkowane przez nas organizm. Jednakże nie pamiętam skąd to wyczytałem, dlatego nie mogę poprzeć tego żadnymi dowodami.
Ivy pisze:tylko : 'fajnie sobie poeksperymentowac, bo to nie szkodzi, a otwiera umysl :lol: ' Faktycznie gigantyczna roznica _^_ Zabrzmialo jak reklama, a ja reklamom srednio wierze ;>
Jak jeszcze uczęszczałem do liceum, mieliśmy psychologię i nauczycielka (dobry psycholog z 20 letnim doświadczeniem), powiedziała nam, że wszystko jest dla ludzi i że człowiek jeśli chce z ciekawości spróbować narkotyku to niech zaspokoi swoją ciekawość, ale dodała też aby za to się dalej nie brać. Idąc za jej radą - spróbowałem amfetaminy (przereklamowane uczucie rozpierania energii, nic tak naprawdę ta feta nie powoduje ciekawego - oprócz kataru ;))
Narkotyków nikomu nie polecam, każdy zna swoje możliwości i decyzja podjęta o spróbowaniu czegoś powinna być poważnie przemyślana. W moim przypadku była. Aktualnie nie mam ochoty na próbowanie czegokolwiek i nie zapowiada się aby mnie naszła w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Problem jednak polega na tym, że nie każdy na tym forum jest tak rozgarnięty i emocjonalnie inteligentny jak Wy. Wśród tych co zadają pyatania typu "gdzie można najszybciej lvlować?" czy "nie moge znaleść miecza" mogą być np. 12latkowie dla których lekkomyślnie napisane słowo "no, wiecie, to nie jest takie złe jak mówią..." może posiadać taką samą wartość jak instrukcja obsługi emulatora czy metoda jak pokonać bossa. Tak jak dla niemowlaka nie jest do odrużnienia rzeczywistość, która go otacza między tym co się dzieje na ekranie telewizora, dla takich młodszych nieświadomych odbiorców "słowo pisane" moźe znaczyć więcej niż nam się wydaje. W każdym razie ja bym nie chciał odpowiadać za czyjeś źycie.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Schrödinger pisze:12latkowie dla których lekkomyślnie napisane słowo "no, wiecie, to nie jest takie złe jak mówią..." może posiadać taką samą wartość jak instrukcja obsługi emulatora czy metoda jak pokonać bossa.
Dlatego też kazałam zaprzestać propagowania środków odurzających. Zapominacie, ze nie tylko wy tutaj jesteście i nie tylko wy to czytacie.
Jeszcze chwila dyskusji pt "narkotyki nie są tak szkodliwe" etc. a zamknę temat na dobre.
Temat mówi wyraźnie "ich wpływ na zdrowie" i chodzi o ten negatywny wpływ, a nie "jazdy" jakie się ma po lsd etc.
Zostaliście uprzedzeni. więcej ostrzeżeń, nie będzie.
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

GGY: Ostrzegałam i prosiłam. Chcesz ćpać? Ćpaj. Uważasz, ze to zdrowe? Ok. Zostaw swoje poglądy dla siebie. Po raz ostatni Cię ostrzegam.
Ostatnio zmieniony śr 30 sty, 2008 21:47 przez Oshin, łącznie zmieniany 1 raz.
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

pamiętam jak kiedyś była taka afera, no bo w sumie co innego to mogło być... jak bardzo "inteligentne" małżeństwo naćpało się właśnie lsd... mieli takie jazdy, że po powrocie do domu, z całonocnego baletu byli głodni, więc sobie zrobili w piekarniku (albo w mikrofalówce) kurczaka.
Rano jakim zeszła jazda, przypomnieli sobie o tym, że przecież trza zająć sie malutkim dzieckiem, które wychowywali... szukali i szukali tego dzieciaka... znaleźli tylko kości... smaczny kurczak. Matka wylądowała w psychiatryku a tata w kiciu, ostatnio wywiad z nim był - zrył mu się beret, więc IMO lepiej być świadomym co się robi niż "genialna" zabawa na haju! Sorry, każda zabawa ma swoje granice, i do super imprezy i odjazdu nie potrzeba żadnych prochów, wystarczy trochę wyobraźni, fajnej ekipy...
IMO dragi są złe, jak ktoś chce sie w to bawić, to może lepiej niech się nie chwali, bo naprawdę nie ma czym :>
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

a gdzie to było napisane? W "fakcie' czy "super expresie"? :)
Ostatnio zmieniony czw 31 sty, 2008 19:58 przez Oshin, łącznie zmieniany 1 raz.
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Oshin pisze:Totalna bzdura i propaganda.
a Ty skąd wiesz? bo nigdzie nie było napisane i tego nie przeczytałeś? to, że nie miałeś takiej akcji, nie znaczy, że coś takiego nie może sie przytrafić... ale skoro to Ci nie przeszkadza, to żryj te swoje chemiczne badziewie, ale nie szczyć się tym - bo naprawdę nie ma czym.
mówił o tym pewien narkoman... może zażył LSD i miał jadę i to wszystko wymyślił... hmmm kto wie, w końcu to taki haj...
Ostatnio zmieniony czw 31 sty, 2008 02:46 przez Gagarin, łącznie zmieniany 1 raz.
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Gagarin pisze:mówił o tym pewien narkoman... może zażył LSD i miał jadę i to wszystko wymyślił... hmmm kto wie, w końcu to taki haj...
Gdzieś w tym temacie dawałem linka do tego "wykładu"... :)

<szuka>

o! jest! chyba warto przypomnieć ;)

http://bodek.narkotyki.patrz.pl/
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

A ja jako nadworny psycholog powiem na tym publicznym forum, że powiedzenie 'wszystko jest dla ludzi' w mojej opinii jest niebezpieczne lub/i służy tłumaczeniu się z własnych postępowań niekoniecznie uznawanych w danej kulturze za moralnie dobre.

Są kraje, w których można palić zioło legalnie i jest to nawet w dobrym tonie. Sambijczycy wierzą, że jeśli chłopiec nie połknie odpowiedniej ilości nasienia innego mężczyzny - to nie osiągnie on dojrzałości emocjonalnej i fizycznej - chyba nie muszę mówić, co na takie poglądy powiedziałby polski wymiar sprawiedliwości.

Ale mam propozycję. Zabijmy kogoś lub zgwałćmy. Zaspokójmy swoją ciekawość poznawczą i pochwalmy się później, że całkiem fajne to było. Czemu nie. Albo żeby nie szkodzić innym ludziom, zabijmy lub zgwałćmy tylko kota. Najlepiej w 'odmiennym stanie świadomości'.

W rzuconej 2 akapity wcześniej myśli relatywizmu kulturowego polecam osobom buntującym się wyjazd w miejsce, gdzie ich postępowanie nie będzie wyłącznie usprawiedliwione, lecz i aprobowane, lub jednak próbę dostosowania się do naszej szarej i nudnej rzeczywistości. Przekładając powyższe zdanie na kontekst internetowego forum, które też rządzi się swoimi prawami, również sugerowałbym jedno z tych dwóch wyjść.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”