Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Lady Luck pisze:Wracając do jedzonka, to ... nie wiedziałam, że banany są tłuste
No nie tyle tłuste, co kaloryczne, ALE poprawisz jednym jabłuszkiem i jest ok :> - ujemne kalorie robią swoje.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria pisze:ALE poprawisz jednym jabłuszkiem i jest ok - ujemne kalorie robią swoje.
Oki. Sephiria. Rozwiń to co napisałaś. Ujemne kalorie? lol... a cóż to takiego?
glamorous vamp
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Hmm.. a jogurt jabłkowo-cynamonowy?? mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

O Ujemnych kaloriach mówimy, gdy energia wyrażona w kaloriach, spożytkowana na strawienie pokarmu przewyższa ilość energii uzyskanej ze strawienia pokarmu. Jabłka mają to do siebie, że ich strawienie kosztuje więcej energii niż organizm jest w stanie z nich uzyskać i właśnie wtedy mówimy o ujemnych kaloriach.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Lady Luck pisze: a jogurt jabłkowo-cynamonowy??
mmmm.... pieczone jabłuszka z cynamonem....mmmm
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Obrazek

Zdrowa, smaczna i pożywna. Polecać chyba nie muszę ;)

Na zdrowy tryb życia:psa. Bo trzeba chodzić na spacery i w ogóle. Kot to dla leniwych ;) :roll:
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Co do zdrowego odżywiania, to się trochę na tym znam (szkoda, że znać, a stosować to dwie tak skrajnie różne rzeczy). Wyeliminiowałem z diety mięso (bo wegetarianin), ale za to trzeba jeść dużo warzyw i owoców by to zastąpić, a więc: szpinak, grejfruty, ryż, jabłka, truskawki, poziomki, maliny, jagody, borówki, banany.
A co do przepisów, to polecam Sushi, łatwe do przygotowania, a smaczne i porzywne :)
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Na zdrowy tryb życia:psa. Bo trzeba chodzić na spacery i w ogóle. Kot to dla leniwych
Mam kota... i spędzam 24h w tygodniu w basenie.

Nie sądze zeby spacer był formą wzmożonej aktywności fizycznej, która potrzebną jest jeśli mowa o zdrowym trybie życia. Jeśli mowa o porannym truchcie to już nieco inna sprawa. Nie trzeba miotać ciężarami żeby zdrowo żyć ale spacer... :roll:

Gwoli odżywiania, ważne żeby czuć się dobrze po posiłku. Diety i tak w 40% przypadków mają inny skutek niż pierwotnie zamierzono. Każdy musi sam poznać potrzeby swojego organizmu i dopasowac się do jego wymagań. Ważnym też jest żeby nie jeść małej ilości posiłków zbyt obfitych. Lepiej zjeść mniej a częściej.

I kalorie :) Całkiem niedawno posłyszałem że liczenie kalorii jest początkiem zaburzeń psychicznych prowadzących do bulimii i anoreksji.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

I kalorie Całkiem niedawno posłyszałem że liczenie kalorii jest początkiem zaburzeń psychicznych prowadzących do bulimii i anoreksji.
Nie zgadzam się, sam liczę kalorie, ale tylko po to, by nie jeść więcej niż potrzeba, a okazało się, że wystarczyło wyeliminować z diety tylko batony, czekoladę i colę i moja ilość kalorii spadła prawie o 500 :) A jem tyle samo :)
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

ojjj..temacik mnei ominał:(

no więc tak ..najbardziej lubie zajadać truskawki, poziomki maliny , jagody- czyli owoce leśne :wink: i ananas,brzoskwinie i granaty( taki owoc)

uwielbiam papryke, brokuły, kalafior, fasolke szparagową, kukurydze..i takie tam...

gotować lubie, i czesto sama coś sobie upitrasze, zwłaszcza chińszczyzne( doszłam prawie do perfekcji w duszeniu warzyw), lubie robić pizze ( wprawdzie kaloryczne, ale mniam)

....i uwielbiam piec ciasta .. :roll: .( nie bić)

uważam że trzeba jeść wszystko, i o odpowiedniehc porach ..Lady ...z tym budyniem to ty masz dosłownie jak ja :wink:

Śmiac mi sie chce z tych ludzi którzy chcą sie odchudzać ...gdzieś wyczytałam, ze potzraba ok 2 lat żeby organizm przyzwyczaił sie do nowej gospodarki tłuszczowej, więc drakońska dieta nic nam nie pomoże,...a stosowanie jej przez dwa lata wykończyłoby organizm..

tak więc ...ćwiczyć!!! ( cyba sie wybiore na basen) :wink:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ireth pisze:..i uwielbiam piec ciasta .. Rolling Eyes .( nie bić)
Nie ty jedna :>
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Ireth pisze:granaty( taki owoc)
mniamm one sa pyszne

Ireth pisze:brokuły, kalafior,
Ireth pisze: kukurydze
chyba lubimy to sasmo ja tez to uwielbiam

Ireth pisze:Śmiac mi sie chce z tych ludzi którzy chcą sie odchudzać
wow ja narzekam ze gruba sjestem ale odchudzac sie nie chce
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Co innego się odchudzać, a co innego stosować odpowiednią dietę na codzień. Dla zdrowia chociażby. Istnieje błędne przekonanie, że odchudzają się tylko Ci, co muszą. Z powodu otyłości lub chorób. Nie prawda. Dietę stosuje coraz wiecej osób, właśnie po to by być zdrowszym. O.
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

masz racje Go-Go...dieta a odchudzanie to dwie różne rzeczy....

dieta jak najbardziej jeśli ma pomóc organizmowi, racjonalnie się odzywiamyi dostarczamy naszym ciałkom tego, co potrzeba :wink:

odchudzanie-czyli nie jedzenie nic albo życie na jakiś otrębach prowadzi do wyniszczenia organizmu...i w efekty jojo :wink: 8)
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Mam taką przemianę materii, że nie utyję, nawet gdy będę chciał, więc jem sobie co mi się podoba, oczywiście najchętniej te bardzo niezdrowe potrawy (McDonalds, KFC, pizza itp).
Aby uprzedzić tych, co chcą mi dawać dobre rady- wiem, że źle robię, miałem nawet problemy z wątrobą, ale jakoś niczego mnie to nie nauczyło :].
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”