Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Post autor: Sephiria »

Tak jak w temacie, proponuję wymianę poglądów i porad na temat sposobu odżywania się i zdrowego stylu życia., Co powiecie także na wymianę przepisów na zdrowe i smaczne przekąski/dania, porady jak dbać o zdrowie i jak spędzać dzień oraz wieczór, by nie chodować zbyt szerokich bioder a przy okazji dobzre się bawić?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Zdrowy tryb życia?
Odpowiednie odżywianie się, ruch i regularne badania. Oczywiscie można się wspomagać medycyną jeszcze.
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Nooooooooooooo, jakie ładne tematy nam sie tworzą :D

Mogę dać kilka przepisów na słodkie, ale tuczące smakołyki? ;)

W każdym razie polecam duuużo owoców i warzyw (byle nie Fita) osobom, które chcą dobrze wyglądać. Ponadto regularne jedzenie i nie pochałanianie garu budyniu około godziny 22 (jak ja to czasem robię...)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Wy tu gadu gadu a najlepsze są i tak brokuły. :) Mniam. Swoją drogą kiedyś miałem bzika na tle zdrowego odżywiania pomidorki, sałata i takie tam... ofkoz zza domku żeby nie było że z jakimś Pb lub cosik tego typu... Heh jakie jest wasze ulubione warzywko? :)
A skoro o jakiś przepisach mowa... kiedyś taką 14 dniową kuracyjkę prowadziłem oczyszczającą organizm... niezły hardcore to jest :shock: Ale da się wytrzymać :) Co prawda niektórych dań z tych przepisów nie trawiłem... ble befsztyk z wołowiny... ale reszta była fajna, np. cienki plaster jakiegoś mięsiwka i ogromna masa sałaty... czułem się jak królik :lol: :P

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2005 ]
ps. mój bzik już minął :D
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jestem leniem: nie umiem gotować, nie działa mi kuchenka (nie ma komu podłączyć) więc idę na wygodnictwo. Dwa razy w tygodniu dowożą mi dietę 1200 kcal. Dobre, świeże i zdrowe. (Sephi nie wypominaj mi tej pizzy od czasu do czasu ;> ) Mimo wszystko i tak ok. 1/3 tego jedzenia mi zostaje -_-' Za dużo... Jak ktos ze stolicy i chce numer to służę ;)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Bonifacy_i_zdun pisze:cienki plaster jakiegoś mięsiwka i ogromna masa sałaty
mhmm.... czyli tak jak jedzenie na wycieczkach szkolnych
Bonifacy_i_zdun pisze:jakie jest wasze ulubione warzywko?
uwielbiam rzodkiewkę.... i brokuły, kalafior, sałata, brukselka, też dobre.... i jeszcze świeży groszek z ogródka...mniam
takie malutkie niedojrzałe marcheweczki.... jak ja je uwielbiałam wyjadać
Ach, no i przecież papryka..... taaa, papryka czerwona jest moim ulubionym warzywem... i jeszcze kalarepa....pycha

uwielbiam kanapki z sałatą, pomidorkiem i cebulką.... cudo

w ogóle to lubię warzywa.... jedynie chyba tylko pietruszki i selera nie trawię....
(oliwki to owoc jest właściwie czy co?)
Bonifacy_i_zdun pisze:ble befsztyk z wołowiny
ach, uwielbiam befsztyki (oczywiście dobrze posolone i dopiero po smażeniu żeby nie stwardniały jak podeszwa).... a to takie zdrowe oO ?
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Kairi-chan pisze:uwielbiam rzodkiewkę.... i brokuły, kalafior, sałata, brukselka, też dobre.... i jeszcze świeży groszek z ogródka...mniam
takie malutkie niedojrzałe marcheweczki.... jak ja je uwielbiałam wyjadać
Ach, no i przecież papryka..... taaa, papryka czerwona jest moim ulubionym warzywem... i jeszcze kalarepa....pycha

uwielbiam kanapki z sałatą, pomidorkiem i cebulką.... cudo

w ogóle to lubię warzywa....
:shock:
Kairi, grasz może w reklamie Fita??
:grin:
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

o_0 .... co to Fita? (tylko mnie nie wyśmiejcie.... nie oglądam telewizji od bardzo dawna)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Kairi-chan pisze: uwielbiam rzodkiewkę.... i brokuły, kalafior, sałata, brukselka, też dobre.... i jeszcze świeży groszek z ogródka...mniam
takie malutkie niedojrzałe marcheweczki.... jak ja je uwielbiałam wyjadać
Ach, no i przecież papryka..... taaa, papryka czerwona jest moim ulubionym warzywem... i jeszcze kalarepa....pycha
Ja bym brukselkę wyrzucił, ale fasoli szparagowej chiba nie wymieniłaś... :) Też dobra... taka usmażona i w bułeczce tartej :D Heh, ofkoz na oliwie z oliwek :wink: A papryka też dobra... ale ja surową jem co najwyżej na musa z racji tego, że zdrowa jest... ale i tak rzadkawo... Heh, wyjadać? Pewnie mama gania, za to że Kairi marchwki z ogródka wybiera :lol:

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2005 ]
aha i jeszcze jedno. Kupiłem ostatnio takie dziwne coś. Wyglądało jak awokado ale nie wiem co to właściwie. Z wierzchu zielone jakby, a w środku wielka pestka. To wogóle zdatne do jedzenia było? Skóra fee, tak samo jak twardy miąższ...

A co do Fity... może chodzi hmm... o Fitness płatki?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

No sałateczki z tuńczykiem, chyba nikomu polecać nie muszę? :wink: Prosta do zrobienia i przepyszna - kukurydza, ananasy z puszeczki, majonezik, tuńczyk, sól pieprz. Pyszne a do tego zdrowe(zasługa tunczyka).

Podobnie do Go-Go nie zawsze mam ochotę gotować, ale jak już mnie weźmie to robie to z przyjemnością. Na razie opanowuje jedynie standardy, ale podziwianie dwóch puszystych dam na TVN Style zachęca mnie do eksperymentowania z niecodziennymi daniami :>

Z owoców polecam banany, bo świetnie smakują, a poza tym mają w sobie substancję podobną do czekolady, poprawiające nastrój. Niuestety za dużo bananów jeść nie można, bo jak na owocki są dość tłuste :>. Jabłuszka tradycyjnie słodkie lub słodkokwaśne, koniecznie chrupiące. Pyszne są też poziomki(pysia) oraz truskawki. Długo by jeszcze wymieniać, pewnie później mi się przypomną konkretne przykłady :]. z Warzyw papryka, ogórek, marchewka, "kalafiołek" ;).
Kairi-chan pisze:uwielbiam rzodkiewkę.... i brokuły
true true
Kairi-chan pisze:sałata, brukselka, też dobre.... i jeszcze świeży groszek z ogródka
I fasolka :>
Kairi-chan pisze:ach, uwielbiam befsztyki (oczywiście dobrze posolone i dopiero po smażeniu żeby nie stwardniały jak podeszwa).... a to takie zdrowe oO ?
Krwistym smacznym mięsiwem nie pogardzę XD~~
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2005 20:50 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Właściwie Sephiria kazała mi się poniekąd zamknąć, ale robię to specjalnie dla ciebie, Kairi (dla ciebie, Boni też...) :

Fit- wytwór wyobraźni jakiego nawiedzonego dietetyka, który postanowił zrobić sok warzywny z większości smakołyków, jakie wymieniłaś. Panienki w reklamie podniecaja się warzywami, które wyczuwają w soczku.
Moim zdanie bardzo niezdrowe, jeśli TAK się człowiek po tym zachowuje...
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Bonifacy_i_zdun pisze:fasoli szparagowej chiba nie wymieniłaś... Też dobra... taka usmażona i w bułeczce tartej
mmmm.... jak mogłam tak zapomnieć o fasolce.... *be Kairi, wstydź się!*
Bonifacy_i_zdun pisze: ale ja surową jem
no surową mam na myśli oczywiście.... tak fajnie chrupie
(chociaż tą w occie też lubię.... w ogóle to lubię spijać ten ocet, co może zdrowe nie jest, ale za to jakie pyszne XD )

ach i czasami mnie weźmie na zjedzenie sobie groszku w puszce
kukurydza na ciepło też dobra.... tak se ostatnio w Jastrzębiej jadłam.... mniami mniami
Bonifacy_i_zdun pisze: Heh, wyjadać? Pewnie mama gania, za to że Kairi marchwki z ogródka wybiera
to było jedynie u cioci i babci, która mieszka obok..... zawsze tam chodziłam jeszcze na groszek, bo w moim robaki były :(
Lady Luck pisze: który postanowił zrobić sok warzywny z większości smakołyków
soczek warzywny? ugh... nie dziękuję.... ja tam lubie chrupać świeże warzywka
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Lady Luck pisze:Właściwie Sephiria kazała mi się poniekąd zamknąć,
Lady przystopować, czyli trochę się powstrzymywać, a nie zamilknąć. Kurcze te młode dzisiaj tak strasznie biorą wszystko do siebie :D
Lady Luck pisze: Fit- wytwór wyobraźni jakiego nawiedzonego dietetyka, który postanowił zrobić sok warzywny z większości smakołyków, jakie wymieniłaś. Panienki w reklamie podniecaja się warzywami, które wyczuwają w soczku.
Moim zdanie bardzo niezdrowe, jeśli TAK się człowiek po tym zachowuje...
Da, nadmierne epatowanie seksem w TV - szkodzi zdrowiu psychicznemu.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sephiria pisze:Kurcze te młode dzisiaj tak strasznie biorą wszystko do siebie
Co ty nie powiesz S... Te "starsze" też mogą się znaleźć :P Hieh, no nie powiesz, że ty taka nie jesteś......Sephirio :D
glamorous vamp
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Sephiria pisze:Lady przystopować, czyli trochę się powstrzymywać, a nie zamilknąć
Um.. i zwracać mi na to uwagę w dwóch tematach... taaaaa

Sephiria pisze:Kurcze te młode dzisiaj tak strasznie biorą wszystko do siebie
Dobrze, babciu, od teraz luzik :P

Da, nadmierne epatowanie seksem w TV - szkodzi zdrowiu psychicznemu.
A potem się dziwią, skąd tyle gwałtów... :roll:

Wracając do jedzonka, to ... nie wiedziałam, że banany są tłuste :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”