Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Parówki - rzygać chce mi się na sam widok, nigdy nie zapomnę chwili, kiedy poznałem tajemnice wyrobu tych 'boskich' batoników mięsnych :/ Ale w hot - dogu to co innego, jakoś mi nie przeszkadzają i wcinam ze smakiem :lol: Wędlina... mogłaby nie istnieć z wyjątkiem kilku wyjątków - np. specjał mielony czy jakkolwiek to nazywają: kawał porządnej mielonki w cienkiej otoczce z zylcu (galarety), miam ^^ Albo kiełbaska w plasterkach z patelni ^^ Mięcho pod jakąkolwiek postacią poza tym, najchętniej w dużym kawałku, ewentualnie mielone. No i jak co by nie było tłuste, bo tłuste mięso jest bleee...
Zero zielonego czy innych chwastów. Na uczelni w barze już nawet nie muszę mówić, że jak hot - dog, to bez surówki (ogólnie, cały uliczny junk food, z pizzą na czele rządzi) XD To nie żadna fanaberia czy wymysł - po prostu ruszyć tego nie mogę, natychmiast zbiera się na vomit :/
No i pokarm bogów - żółty ser pod każdą postacią :] Na wszystkim i ze wszystkim - zwłaszcza na jakimkolwiek pieczywie, a najlepiej ciepłym, ew. z mikrofali. Nic lepszego nie ma ^^
Zupy - WĄ! Kartofle, makaronik, ryż - jak najbardziej. Najlepiej z sosem i kawałem pieczystego :] Albo powyższe odsmażone na patelni (za wyjątkiem ryża) - to jest to. Za dziwactwo jest u mnie uważane jeżeli takiego obiadu nie zjem - musi być coś nie tak, jak tego nie ruszę ;)
Z picia - zimna herbata, nigdy ciepła. Mleko. Zero soczków i innych paskudztw - najlepiej Cola, albo inny smaczny syntetyk :lol: Kawa - bleee, oprócz cappuccino.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Gveir pisze:Kawa - bleee, oprócz cappuccino.
Kawa. No tak. Bez niej nie moglbym zyc. Najbardziej lubie po turecku albo z ekspresu ciśnieniowego.
Niestety to wszysko jest czasochlonne wiec zazwyczaj konczy sie na "filtrze". czyli tez z ekspresu ale przelewowy.
czarna kawa z rana musi być. jak to mawiał agent Cooper: Damn hot!! ... and good!

ale to chyba nie na temat, bo raczej jest nie zdrowa. :roll:
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Faka pisze:Najlepsze jest krowie mleko prosto z suteczkow (wole u babuni popijac, niz wydawac na karto schemizowanego mleko-truta),
:lol: :lol: :lol: :lol: (karto schemizowany mleko-trut rządzi XD)
Gagarin pisze:ja też ostatnio non stop mleko, ale tylko co ma 3,2%
Przyjacielu :D 3,2 %, to jest to innego nie tykam :) (ogólnie to tak średnio litr mleka dziennie wypijam, czy to z płatkami, czy też z innymi specyfikami)
Gveir pisze:Zupy
Cebulowa z grzankami *___* , dla niej zrobię wszystko (no może prawie wszystko ;) )

A kiedyś już się wypowiadałem o swoim sposobie odżywiania ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bardzo lubię mięsko... wszelakie, nawet te ochydne parówki (mi tam smakują :P ), a kabanosy wprost ubóstwiam :3
kil' pisze:I nie zaznałem jeszcze smaczniejszej kolacji nad kiełbasę pokrojoną w plasterki i usmażoną na patelni wraz ze sporą ilością żółtego sera ^^ Tłuste niemiłosiernie, jednakże świetne ^^
Yup... ale ja tam sera nie dodaję, bo mi się zawsze przypali do patelni :P

Ostatnio sporo siedzę w kuchni... Zwykle przywoziłem sobie żarcie z domku i najnormalniej na świecie sobie podsmażałem.... ale skończyły się dobre czasy. Kartofli ostatnio nie jadam w ogóle, bo mi się nie chce ich obierać XD (inna sprawa, że po prostu nie umiem _^_ tzn. jak już się biorę za obieranie to trwa to wieki i prędzej umrę z głodu niż coś zjem...)

Dużo też ostatnio wcinam ryżu. Np. kiedyś tam podsmażyłem sobie taki wraz z curry i oregano (+sól, + pieprz), no i jeszcze miałem mielone, które rozdrobniłem i dodałem do wszystkiego.... nawet było zjadliwe XD Makarony jadam z sosami (nie tylko po bolońsku, ale też z takimi pieczeniowymi), tylko jakoś bez mięska to tak średnio (a na mięsko mnie nie stac _^_). Nauczyłem się też robić omlet ^___^ (tja... wiem... to prawie tak skomplikowane jak zaparzenie herbaty :lol: )

Ostatnio też pijam tylko soczki z kartonów. Nie sa tanie, ale przynajmniej bardzo dobre + nie mogę pić nic gazowanego (yup... mój kaszel, który mam od 1 września jeszcze mi nie przeszedł ^__^ Gag, wiesz już jak to się leczy? :> )

Mleko... Łaciate za drogie, więc kupuje to z Mlekovity :] 3,2 lub 2%, zależy ile pieniążków jest w portfelu _^_

Eh... ciężkie jest życie studenta :P
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Jaco pisze:Bardzo lubię mięsko... wszelakie, nawet te ochydne parówki (mi tam smakują :P ), a kabanosy wprost ubóstwiam :3
swój człowiek :] zastanawiam się, w jaki sposób jedzenie parówek - tego syfu, który także spożywam z mega ilością musztardy, wpływa na nasze zdrowie... pewnie pewnego dnia sie obudzimy i zonk - nic nie można przetrawić :/
Jaco pisze:Kartofli ostatnio nie jadam w ogóle, bo mi się nie chce ich obierać XD (inna sprawa, że po prostu nie umiem _^_ tzn. jak już się biorę za obieranie to trwa to wieki i prędzej umrę z głodu niż coś zjem...)
jesteś niezwykle utalentowany.... :lol: człowieku - ucz się gotować , bo nam tu skonasz!
Jaco pisze:Dużo też ostatnio wcinam ryżu.
jak zaczniesz jeść ryż z jogurtem, to będzie oznaka desperacji... przeżyłem to sam :P
Jaco pisze:Gag, wiesz już jak to się leczy? :> )
:lol: tiaaaa jak Ci już raz mówiłem, ta pani dostała jakieś fajne lekarstwa, których nazwy nie pamięta.... ale jej przeszło po 6 miesiącach ^^
Jaco pisze:Mleko... Łaciate
mi po prostu nie smakuje Łaciate, to mleko ma dziwny smak
Jaco pisze:Eh... ciężkie jest życie studenta :P
już narzekasz? szybko :P
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Faka pisze:Najlepsze jest krowie mleko prosto z suteczkow (wole u babuni popijac
:lol: A babunia pozwala tak prosto z suteczków?
Cierń pisze:(ogólnie to tak średnio litr mleka dziennie wypijam, czy to z płatkami, czy też z innymi specyfikami)
Mleko to najlepszy napój- zawsze muszą być w domu ze 2 litry.
Kocham musli- kiedyś żywiłam się nim przez 2 miesiace, zrobiłam odwyk i znowu wracam do starej diety xD Już się tak głupio odżywiam, że jak mam fazę np na mleko, to nic innego mi nie smakuje.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Faka pisze:Ale serio, nie wiem czemu wszyscy pija karto schemizowanego mleko-truta
Bo innego nie dostaną w wielkim mieście, a nie mają rodzinki na wsi - jak my, szczęśliwcy? :roll: No to logiczne chyba jest - podobnie sprawa ma się z jajkami - od urodzenia nie jadłem "kupnego" :D

Ostatnio jadam strasznie nieregularnie i szlak mnie trafia, bo nie moge tego zmienić >.<' Nie mam czasu... Fak :/ sniadanie o 19 -> komar do 8 -> szkoła -> śniadanie o 15 @__@ Kurcze - jak tak dalej pojdzie to znikne chyba :D

Z innej beczki - próbował ktoś kiedyś połączenie serka homogenizowanego i płatków kukurydzianych (koniecznie Corn Flakes!) ? :> No to niech spróbuje :lol:
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

kwazi pisze:Z innej beczki - próbował ktoś kiedyś połączenie serka homogenizowanego i płatków kukurydzianych (koniecznie Corn Flakes!) ? :> No to niech spróbuje :lol:
Nie. Ale praktykuję płatki kukurydziane zalane czystym jogurtem i wkroić do tego banana (ew. truskawki albo pomarańcz albo to i to wszystko ;) ).
Plus do tego czarna kawa i pożywne śniadanko misztrzów gotowe.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Schrödinger pisze:
kwazi pisze:Z innej beczki - próbował ktoś kiedyś połączenie serka homogenizowanego i płatków kukurydzianych (koniecznie Corn Flakes!) ? :> No to niech spróbuje :lol:
Nie. Ale praktykuję płatki kukurydziane zalane czystym jogurtem i wkroić do tego banana (ew. truskawki albo pomarańcz albo to i to wszystko ;) ).
Plus do tego czarna kawa i pożywne śniadanko misztrzów gotowe.
kawa do płatków? podobno niektórzy dosypują do mleka z płatkami rozpuszczalnej. nigdy nie próbowałem ale może być dobre.

z innej beczki: próbowaliście kiedyś zupki chińskiej z jajem? na niepokruszony makaron rozbija się świeże jajko i szybciutko zalewa się wrzątkiem. zostawić pod przykryciem kilka minut aż się jajko zetnie i gotowe.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sogetsu pisze:kawa do płatków? podobno niektórzy dosypują do mleka z płatkami rozpuszczalnej. nigdy nie próbowałem ale może być dobre.
A próbował ktoś takich płatków - dowolne mini batoniki (Mars, Snickers, Bounty, Twix), zalane zimnym mlekiem? Gwarantuję, że człowiek naje się ekspresowo, ale nie każdy zniesie taką dawkę cukru z rana :lol: A rano... zwykłe Corn Flakes z mlekiem i stawiają na nogi, chociaż dzisiaj o 6 rano (co za barbarzyńska pora) w mikrofali przygotowałem zapiekanki z salami i serem wędzony + ketchup. Dobra rzecz, a niezdrowa że hej :] Btw. mleko - truta też dostaniesz do picia na wsi, zależy czym krowa karmiona. Mleko od sąsiada smakuje... jak by ktoś dolewał do niego amoniaku i chloru :/
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Sogetsu pisze:kawa do płatków?
Chyba nie jasno się określiłem. Nie "do" tylko "obok". Nie wlewam kawe do płatków!!
A jeśli chodzi o płatki imo najlepsze są Nestle Corn Flakes albo ECO+ Płatki Kukurydziane. Kiedyś zdarzało mi się zjeść Nestle Cini Minis Kwadraciki czy Nestle Gold Flakes ale już mnie znudziły... Smak lepiej samemu przyrządzić bo można pokombinować. Jak już jest smak-gotowiec pozostaje mało możliwości, a i zazwyczaj są po prostu słodkie.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Od czasu gdy zajełem sie treningami to bardzo mi smakują płatki owsiane. Nie dość że tanie najczęściej cena do 1.50 zł to jeszcze bardzo smaczne. Płatki, dwie łyżki cukru, mleko i jest pyszne i zdrowe śniadanie. Nawet już nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłem produkty Nestle typu Chocapic, Cini Minis itd.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Płatki owsiane? Samych płatków bym nie trawił, acz wiem, że są zdrowe i pełne dobroci. Preferuję jednak owies w miksie typu musli. Od siebie dodam, że ostatnio jem dużo solonego ryżu i bananów :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Grzybek Z Octu pisze:bananów
Nienawidzę owoców, nie wiem co jest ze mną , ale jedząc kawałek jakiegokolwiek owoca , mam odruch wymiotny.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Ciekawe, czy to wynika z preferencji, uwarunkowania, czy innych biologicznych czynników. Byłeś z tym u lekarza? XD
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”