Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Zainspirowany niedawnym postem Yubari o znanej ze swojego różowego występu w "Rozmowach w toku" - Sylwisi, znalazłem pewien filmik poniekąd nawiązujący do tej tematyki. Z tą różnicą, że o ile nasza pachnąca i 'słitaśna' świnka zarzekała się, iż chce być sexi, ale na sam seks gotowa nie jest, w przypadku prezentowanego poniżej materiału sytuacja jest zgoła inna.

Zdrowie i styl życia jak najbardziej odpowiadają ramom poruszanego tematu. Wyobraźmy sobie, że nasza kultura ewoluuje. Pomimo swej bezsilności wobec sił natury, człowiek XXI wieku rozumie i tworzy coraz to bardziej abstrakcyjne kreacje z dostępnych mu surowców. Możliwości przekazywania i odbierania informacji są ogromne, szybkie, zasięgiem nie obejmujące być może jedynie kilkadziesiąt pierwotnych plemion na naszej planecie. Rozwój technologii wyznacza nowe cele pomocne w niekończącej się, darwinowskiej plątaninie chcących przetrwać bytów. Tylko że teraz, zamiast walczyć o ogień, walczymy o coś innego.

Każdy chce zaistnieć i nie ma się czemu dziwić. Poważniejsza firma przynajmniej raz reklamowała się w sieci za pomocą denerwujących banerów. Młodzieżowe bojówki PiSu bądź PO, podszywają się pod szarych obywateli i wypisują propagandowe komentarze do artykułów WP. Grzybek Z Octu znów pisze moralizatorskiego posta, którego zwieńczy kandyzowaną wisienką ironii. To tylko kilka przykładów.

A teraz czas na młode, polskie nastolatki. Z reguły są wyszczekaną i rozpieszczoną gawiedzią, która zamiast wynosić z domu odpowiednie wzorce zachowań, identyfikuje się z hiphopowym poetą-analfabetą, uważającym się w dodatku za gangstera i znawcę życia. Doskonale rozumiem to, że prezentacja postawy nadzwyczaj egocentrycznej, infantylnej i roszczeniowej w okresie dorastania jest jak najbardziej normalna.

http://pl.youtube.com/watch?v=dmL0QF30Kug

I słusznie robicie, że pokazujecie w Internecie swoje na pół odsłonięte dupska, oraz pryszczate twarze pokryte gamą kosmetyków, lub pieczołowicie skorygowane Photoshopem. Nie ma też nic lepszego, niż dobranie do takiego dzieła wytwornej 'złotej myśli'. A jakie piorunujące wrażenie zrobi fotka z dumnie trzymanym papierosem i puszką po piwie! To przecież insygnia wielkiej potęgi. Ileż pozytywnych emocji i samospełnienia tkwi w miłym komentarzyku do takiego zdjęcia. Ponadto, zawsze jest szansa na poznanie wielkiej miłości, bądź połknięcia kolejnej porcji nasienia. Czyż nie mówi się, że człowiek doświadczony i światły "z niejednego pieca chleb jadał"? Będziecie też mogły pokazać swoim dzieciom, jak chłopcy za mamusią niegdyś szaleli i tym samym wpoić swym pociechom odpowiednie wartości. Naprawdę warto! :).
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mnie to zawsze śmieszyło a zarazem irytowało. Młode gówniary, co szpanują, że zrobiły komuś loda, gdy miały 14 lat etc. Potem nagle się dziwią, ze są w ciąży, że je ktoś napastuje. "Ale ja nie chciałam" powie zgwałcona 13latka w stringach ledwo ukrytych pod miniówką i bluzeczką prześwitującą.
Jakie wzorce ma mieć młodzież, gdy wszędzie się promuje anorektyczki i panienki w stylu Dody?
Najśmieszniejsze jest, że gówniarzeria chce być cool dorosła, bo trzyma piwo lub pali papierosa. Nigdy nie zrozumiem co takiego dorosłego jest w truciu sie tytoniem czy spijaniu do nieprzytomności...
Potem mamy w kraju idoli pokroju Dody czy tej gówniary z Blog27.
Czego się spodziewać w XXI wieku, którym włada kultura zabijająca mózg, która nie propaguje jakiejkolwiek formy kultury wyzszej?
I jak można wymagać, aby ktokolwiek nas szanował, gdy sami siebie nie potrafimy szanować? :roll:
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Go Go Yubari pisze: Najśmieszniejsze jest, że gówniarzeria chce być cool dorosła, bo trzyma piwo lub pali papierosa. Nigdy nie zrozumiem co takiego dorosłego jest w truciu sie tytoniem czy spijaniu do nieprzytomności...
I na dodatek jeżeli ty tak nie robisz to jesteś lamus, nie na czasie, nie modny. Wtedy ci którzy mają odwagę tego nie robić są wyzywani od najgorszych ... wiem bo sam przez to przechodziłem _-_"
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Raz zapaliłam i tyle. Podstawówka, liceum, studia - zawsze odmawiałam. Nikt chyba nie uznał tego za niemodne czy coś. Raczej szanowano mój wybór.
Poza tym teraz więcej jest nastolatek, które chodzą pół nagie. Jakby za przyzwoleniem społeczeństwa. Jakaś plaga XXI wieku chyba.
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Takie czasy nic sie nie poradzi niestety (w sumie można, ale trzeba by było ludzi traktować ostro, chyba jedynym wyjściem byłby totalitaryzm), trzeba się lansować... Tak jak wspominał Haichi nie ulegniesz=różnisz się, inny wygląd=jak Cie widzą tak Cię piszą to najczęściej dostajesz łatkę frajera. Też to przechodziłem w 1 klasie gimnazjum i się sam zastanawiam jak zdobyłem szacunek wśród ludzi przez ostatnie dwa lata gim, ale żałuje strasznie, że nie zemściłem się na ludziach a zamiast tego większość sobie zjednałem :? To był błąd. Takie są polskie gimnazja, akceptacja i tolerancja są tam obce.
Ogólnie można tutaj sporo pisać, ale nie chce przypominać sobie tego całego gó... bo jestem już w szkole średniej.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Odchodząc od takich ciężkich tematów pragnąłbym wspomnieć o tym, że zarówno w Biedronce i Lidlu (niewielkie placówki) coś ich ostatnio wzięło na dawanie dosyć ciekawych produktów kuchni orientalnej, przy tym jak najbardziej zdrowej. Pośród mniej lub bardziej znanych kąsków wypatrzyłem paluszki surimi - wielce dobre rybne 'kiełbaski' o smaku kraba. Nie dość że zawierają potężną dawkę węglowodanów to na dodatek kosztują zaledwie 1.20 zł (Bronka) i 2.50 (Lidl) - różnica wynika z ilości w paczkach. Zaprawdę polecam. Zwłaszcza na zimno, bo na ciepło nie smakują już tak dobrze. I o dziwo jak na gotowane mięso mają bardzo wyraźny smak - nie czułem ani potrzeby użycia soli ani pieprzy, tym bardziej ketchupu. Cena mała - przyjemność spora, polecam :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Jadłem to dwa razy. Raz zrobiłem sam, a raz w porządnej restauracji kosztowało mnie to 90 zł. Więcej nie zjem. Nie na mój gust :wink:

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 10:05 ]
http://wiadomosci.onet.pl/1793505,69,le ... ,item.html

a to link odnośnie używek :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Boni pisze: [ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 10:05 ]
http://wiadomosci.onet.pl/1793505,69,le ... ,item.html
No co ci holendrzy. Zdarzało mi się parę razy bywać w lokalach, gdzie jest zakaz palenia ale potem to tam nie waliło. Bawić się mydłem ich nie nauczyli?
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

A ja zawsze miałem miałem miano ''niejadka''. Nie lubię tych wszystkich owoców morza. Najbardziej nienawidzę polskiej kuchni mięsnej. Na widok kotleta mielonego mam dreszcze.
Za to raz byłem w chińskiej restauracji i od razu polubiłem tamtejszą kuchnię (z wyjątkiem bulionu z kota xP). Starzy zawsze mi gadali, że by być silnym trzeba dużo jeść ( :D ), zawsze byłem chudy i słaby, 2-ójki, 3-ójki z W-F'u to moja specjalność. A jednak ma to swoje zalety - przez 3 lata pod rząd byłem na spływach kajakowych, gdzie nie ma dużo żarcia, a dzięki swojemu nawykowi do - nie - jedzenia mogłem 2 razy w ciągu dnia jeść corn flakes'y i nie byłem głodny. Druga strona medalu...

PS: Nie bójcie się, wyszedłem z tego częściowo.:D
Awatar użytkownika
SomeThing
Kupo!
Kupo!
Posty: 53
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 15:08

Post autor: SomeThing »

Ja ostatnio polubiłem te tradycyjne chińskie potrawy, parę razy byliśmy w takich knajpach, to potem nam pakowali jedzenie bo tyle tego było xD Oczywiście co się dało wszamać to wszamaliśmy, ale tego było raczej na 8 osób a nie na 4. Poza tym kocham schabowe (tudzież - filety z kurczaka) z frytkami xD Tak, to mogę jeść tonami i godzinami. W różnych wersjach xD
Awatar użytkownika
Ajudah
Kupo!
Kupo!
Posty: 43
Rejestracja: wt 04 wrz, 2007 22:21
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Ajudah »

ja ostatnio nauczyłam się robić w domu nem - popularniej znane jako sajgonki, cała rodzinka, która przyszła na degustację stwierdziła, że wyszły mi lepsze niż w miejscowej restauracji wietnamskiej. Nie lubię za to owoców morza - takie małe skrzywienie po tym, jak kiedyś poczęstowano mnie sałatką z trochę przeleżałych małży. Poza tym uwielbiam kuchnię chińską i włoską. I pierogi :D
Ja mogę być miła dla jednej osoby dziennie, i to <beeeeep> nie jest Twój dzień

Wiem, że jesteśmy fanatyczkami, ale ile można tańczyć?
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Dzisiaj przekopywałem się przez moją lodówkę, celem pozbycia się produktów różnorakich (zamierzam ją wyłączyć jutro). Jakież było moje zdziwienie, kiedy to w części zimniejszej i ciemniejszej, potocznie zwanej zamrażalnikiem, odnalazłem jeszcze dwie porcje natt&#333; :D Jutro,w takim razie - czeka mnie pyszne i zdrowe śniadanko. Niektórzy mogą marudzić, że to be, albo że się klei i jak to jeść...ja sfermentowaną soję uwielbiam <3 poza tym to bardzo zdrowy składnik śniadanka. Howgh. O jutrzejszym śniadaniu powiedziałem, czas zjeść teraźniejszy obiad :D

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”