Zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia

Tutaj można toczyć rozmowy o zdrowym trybie życia, dawać porady, ro zmawiać o modzie i stylu.

Moderator: Moderatorzy

Rinciaq

Post autor: Rinciaq »

Masło jest naturalne i choćby ze względu na to, że jest pochodną mleka, zawiera witaminę D. Margaryna to sztucznie utwardzany tłuszcz, przez uwodornienie kwasu ... olejowego, czy jakiegoś tam...
oleinowego ; ) C17H33COOH (kocham chemie _^_)
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja jadam masło z pieprzem i ziołami :) Własna domowa robota :D
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Rinciaq pisze:oleinowego ; ) C17H33COOH (kocham chemie _^_)
Dzięki, te 6 lat bez chemii robi swoje.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Ja również wolę masełko, ale jak już nie ma to zjem margarynę, lecz tylko z dodatkiem masła. Tak to nie tykam.
Ostatnio bardzo polubiłam serki twarogowe Almette :) Są takie pyyyyyyszne :grin:

[ Dodano: Nie 29 Maj, 2005 ]
najlepszy ziołowo-ogórkowy
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Tak serki Almette są pyszne, szczególnie ten z pieprzem (no co, ja do wszystkiego dodaję pieprz, nawet do sera żółtego :) ).
PS. Rinciaq chemia to wspaniały przedmiot gdy ma się dobrego nauczyciela. W podstawówce miałem potwora, ale za to w technikum chemię wręcz kochałem (4 na koniec drugiego roku była dla mnie totalną klęską, a to wszystko przez zawalenie cukrów :( ).
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Rinciaq pisze:mmmmmmm Allmette...hohland: to jest pyszne
I takie puszyyyyyste :grin:

Hohlanda jako sera żółtego to nie lubię. Taki dziwny jest. Najlepszy ser żółty to ser edamski :) (dla mnie)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Też sie nad tym głowię Erelen o co mu biegało ..:/

ser ...moze być .... 8)
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Dobra dość tego off topu - już i tak pozwoliłam wam na więcej niż powinnam. Nastepny z OT w poście dostanie warning.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Tych wynalazków w ogóle staram się unikać >_<
nie znoszę coli.. kiedys lubiłam ale jest tego w domu tak duzo ze mdłości dostaję na sam zapach coli.. teraz do picia to gł. tymbarki, soki grejfrutowe, marchewkowe.. ewentualnie Nestea. Na chłodne dni herbatka z cytryną (dwie łyżeczki cukru) badź kakao =)
No chyba, że robisz herbatę w litrowym kubku to co innego.
brat herbate pije zawsze w półlitrowym kufrze od piwa XD
Ja kiedys wsuwałem margarynę.
ugh.. pamietam jak kiedyś kuzyn wcinał masło.. do dziś się po tym otrząsam jak o tym pomyślę
A co jadacie do kanapek - masło czy margarynę?
masło ale bardzo cienko; margaryny nie znoszę
Ostatnio bardzo polubiłam serki twarogowe Almette Są takie pyyyyyyszne
uwielbiam cebulowy i ziołowy.. kiedyś jadłam je masowo (kupowane w macro)
kocham sie też w ziołowych serkach topionych hohlandu.. ofkoz bez chleba.. sam serek wcinam ;]
ziołowo-ogórkowy
ogórkowy??? aż strach pomyśleć... brrr
sera żółtego to nie lubię.
też nie. no chyba że podsmażany... w sandwichach albo prosto z patelni... mmmmm


Seph, offtop? Każdy mówi o jedzeniu :roll: a w tym temacie chyba mówimy o jedzeniu
(jeśli mój post to OT to kasuj lecz dla mnie bynajmniej to dziwne oO )
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Kairi-chan pisze:masło ale bardzo cienko;
Ja za to smaruję grubo :) Wiem, kiedyś będę tego żałować, ale narazie jakoś nie umiem tego zmienić... Aż się dziwię tym, którzy w ogóle nie smarują...
Kairi-chan pisze:Seph, offtop? Każdy mówi o jedzeniu
Sephi chodziło raczej o tą rozmowę o chemii ;)
Kairi-chan pisze:uwielbiam cebulowy
Jeszcze nie jadłam, ale pewnie do tego dojdę zamierzam spróbować wszystkie smaki :) Narazie na moim koncie jest tylko jogurtowy (niedobry), śmietankowy i właśnie wspomniany wcześniej ogórkowo- ziołowy.
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Dante pisze:A generalnie najlepiej zaopatrzyć się w przesadziście naturalny sok grapefriutowy
nie przepadam za tymi...wlasnie z powodu kwasnosci..ale pomaranczowe ^_^

Boni pisze:Cóż, skoro i tak mało jesz... Niemniej jednak zamiast takiej herbaty można jeść cukier z cukiernicy. Taki sam smak pewnie... No chyba, że robisz herbatę w litrowym kubku to co innego.
przeciez ja dalej czuje ten smak herbaty i zgasze po niej pragnienie,wiec to nie jest to samo :]

Dante pisze:A co jadacie do kanapek - masło czy margarynę?
ani to,ani to :]

< ale lubie sobei czasem zjesc kartofle z maslem :D >


Eiko pisze:Ostatnio bardzo polubiłam serki twarogowe Almette n Są takie pyyyyyyszne Very Happy
ooo ^_^ ja uwielbiam wszelkei sery,twarogowe,topione,w plasterkach,camembert < teraz zrobili takie camemberty do pieczenia i pozniej ten ser sie tak ciagnie ^_^>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

A ja prawie w ogóle nie używam masła. Chyba że do smażenia, bo czasem jajecznicę jem. :roll: Mowa o smażeniu mi przypomniała pewne niemiłe zdarzenie z kwietnia. Chciałem sobie zrobić kukurydzę na patelni, tak dla odmiany, bo zwykle robię w mikrofalówce. (ale albo za mało upraży, albo się spali. :/ )W każdym razie zrobiłem co trzeba, ale wziąłem plastikową pokrywkę. O efekty nie pytajcie, Isia to nazwała sztuką nowoczesną. Po tym jak umieściła pokrywkę na puszcze. :lol:

Dobry ser nie jest zły. Czasem sobie topię żółty, ale niektóre jego odmiany są po stopieniu jak opona. -_-
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Mooshie

Post autor: Mooshie »

Dobrze cię rozumiem Ababeb ;)
Ja do kanapek używam Ramy...bo bajki są 8)
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Kairi-chan pisze:pije zawsze w półlitrowym kufrze od piwa XD
No a ja w pollitrowej szklance, mniejszych ilosci nie oplaca sie parzyc. Chociaz rownie dobrze caly dzbanek 3 litrowy, to potem pije malutkimi filizankami zeby szybciej stygla;)

Do smarowania, uzywam masla z oselki, ewentualnie dobrego kostkowego, z braku laku jakas margaryna, szczerze to mi to wisi.. byle do jajeznicy bylo maslo bo z margaryna nie robie:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Zito
Administrator
Administrator
Posty: 67
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zito »

Jeśli chodzi o mnie to nie posługuje się terminem zdrowe jedzenie:D. Ważne żeby nie było przeterminowane. Ale żeby nie było, że jestem taki niezdrowy to od czasu do biegam z rańca. Jeśli chodzi o to czy masło czy margaryna to kryterium jest takie, że biore to co jest bliżej mych pazernych łap:P.
Ostatnio odkryłem coś cudownego, z nudów zmieszałem syrop (syróp) malinowy z mlekiem - smakuje jak jogurcik i w dodatku jeszcze samo się zagęszcza. Dobre na upały. Jestem genialny:P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, styl życia”