(Anime) Music Video

Czujesz, że masz twórczą wenę? Chcesz napisać opowiadanie, niekoniecznie dotyczące FF? Jeśli tak, to ta kategoria jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

mikolajp pisze:O jakim braku wyciszenia dźwięku mówisz? Chodzi o głosy postaci? To jest specjalnie, choć nie do końca wyszło tak jak oczekiwałem. :]
No właśnie o tym :wink: Nie przepadam za tego typu zabiegami, IMO jest lepiej jeżeli nie ma napisów z subu lub własnych, dźwięk anime wyciszony na maksa i muzyka leci, inaczej wygląda jak trailer, ale źle nie jest.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mikolajp

Post autor: mikolajp »

Więc spójrz na to: http://youtube.com/watch?v=HaOpCMfzh0k

Wzorowałem na tym mój klip z NGE, co zdecydowanie widać. Ale oczywiście moja twórczość nie jest nawet w połowie tak dobra. :]
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Odezwał się we mnie krytyk 'sztuki'. _^_
Majin _uQuad pisze:Zrobilem sobie teledysk do finala X, moze sie spodoba, ale nic super specjalnego
Rzeczywiście nic specjalnego, przede wszystkim zero oryginalności. Ilość teledysków Tidus/Yuna do podobnej muzyki (pop, żeński wokal) idzie już chyba w miliardy. Dodatkowo nie postarałeś się z montażem, po prostu kopiowałeś całe sceny. Bah. Jestem na nie, choć sama piosenka nie była nawet zła.
impax pisze:fajny amv
Bardzo lubię Within Temptation, ale klip do niczego, seria przypadkowych scenek i tyle. *shrug*
mikolajp pisze:Neon Genesis Evangelion AMV
Rzeczywiście, przez połączenie 'filmowej' muzyki i głosów postaci brzmi dokładnie jak trailer, ale tego bym się akurat nie czepiała. Już bardziej przeszkadzały mi zbędne napisy, rozwlekłość i fakt, że całość średnio trzymała w napięciu. Nie umywa się do oryginału, na którym się wzorowałeś - ten jest tak świetny, że aż zachęcił mnie do obejrzenia Naruto. Niebywałe.

------------------------------------

Anyway.
Tak, wiem, wszyscy poza mną rzygają już Xenosagą, jeszcze ze dwie parodie tu wrzucę:

Trzecia część Faux Pas - boska synchronizacja i niektóre pomysły. "All your base are belong to us", the REAL Song of Nephilim, "There can be only one Highlander!", Sakura, Chuck Norris.... wymiękam! :lol:

Jr.'s Happy Song - AMV jak AMV, ale ta piosenka rządzi! :lol: "Watch out all you mothers', I'm happy, it's hardcore..." :lol:
"Welome to my happy word, now get your shit and leave" :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony pt 20 kwie, 2007 23:01 przez Lenneth, łącznie zmieniany 1 raz.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

podobnie jak z fanartami, zbyt wielu AMV do Toshindena nie ma...
Battle Arena Toshinden - Faint - ten jest najlepszy spośród tych kilku, które widziałem.

i jeszcze krótki clip Psychic Force + Toshinden - Everyday - Bon Jovi (gość z Psychic Force ma fryzurę bardzo podobną do Locke'a)
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

z serii niespecjalnie powaznych amv: http://www.youtube.com/watch?v=t68RMfVgnxQ <- kh2 oraz hips don't lie shakiry. :lol: obowiązkowe dla fanów kh :D
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Initial D - Impact Blue - w tym przypadku mniejsza o klip (na którym i tak niewiele widać ze względu na specyfikę wykorzystanego materiału); ta piosenka jest świetna. Yumi Kakazu (tu razem z Neya Michiko) jak zwykle wymiata.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Coco pisze:http://www.youtube.com/watch?v=t68RMfVgnxQ <- kh2 oraz hips don't lie shakiry
KH jest mi kompletnie obce, ale to AMV mnie rozbroiło. :lol: Kocham dobrze zrobione parodie. :D
Sogetsu pisze:Initial D - Impact Blue - w tym przypadku mniejsza o klip (na którym i tak niewiele widać ze względu na specyfikę wykorzystanego materiału); ta piosenka jest świetna. Yumi Kakazu (tu razem z Neya Michiko) jak zwykle wymiata.
No nie powiem, przyjemne :] - i w sumie szkoda, że obraz taki ciemny. Miałam jednak wrażenie, że jakość dźwięku nie była pierwszej świeżości, bo co chwila słyszałam jakieś zgrzyty.

A teraz zmiana klimatu na całkiem poważny:

Burning Flesh - jedno z najlepszych video do pierwszej OAVki Kenshina, jakie w życiu widziałam, a widziałam ich grube tysiące. Piękna piosenka + piękne anime + piękne spojlery odnośnie końca pewnej pary + cudne efekty specjalne = waaaah, dajcie mi więcej chusteczek. >_<
Nawiasem mówiąc, klip powstał w ramach konkursu - jakaś grupa ludzi postanowiła porobić konkurencyjne AMVki do tej samej muzyki/ tego samego anime i zobaczyć, komu najlepiej wyszło. Inne prace też powalają, chociaż akurat ta jest IMHO najlepsza.

Dive - genialny pomysł na klip do Xenosagi (Ep II), w którym ta gra została przedstawiona jako... gra. Koniecznie do obejrzenia. Całe video ma jakieś siedem minut, ale jest tak dynamiczne, że nie sposób się znudzić.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Revolutionary Girl Utena - Going Under (Evanescence) - świetnie zmontowane, świetny materiał i bardzo dobre dobranie timingu, zarąbisty AMV, jeden z najlepszych jakie widziałem. Uwaga na lekkie spojlery.
Revolutionary Girl Utena - Listen To Your Heart (oryginalnie Roxette, ale tu ktoś znany jako DHT) - bardzo nastrojowe, ładnie zrobione, sympatyczne bardzo.
Revolutionary Girl Utena - Bring Me To Life (Evanescence) - jak się uwzięli na to Evanescence... Ale ładnie, bardzo ładnie ^^
Revolutionary Girl Utena - Numb (Linkin Park) - kiepskie w sumie... ale ma zachęcić Ocaja, chama jednego, żeby Utenę obejrzał :>
Revolutionary Girl Utena - A Kiss From A Rose (Seal) - piękna piosenka i jeszcze ładniejszy AMV, zdecydowanie mistrzostwo świata!
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gveir pisze:Revolutionary Girl Utena - Numb (Linkin Park) - kiepskie w sumie... ale ma zachęcić Ocaja, chama jednego, żeby Utenę obejrzał
yup.... kiepskawy i yup.... tylko ten odpaliłem z powyższych XD

a niech stracę....
Gveir pisze:Revolutionary Girl Utena - A Kiss From A Rose (Seal) - piękna piosenka i jeszcze ładniejszy AMV, zdecydowanie mistrzostwo świata!
doleciało do 2 minuty i zacząłem ziewać _^_ potem wyłączyłem :lol:

Wiem, jestem nieczułym ignorantem.... ale raczej nie ciągnie mnie do Uteny ;]

-------

A tu amvka. którą mi ktoś kiedyś podrzucił (chyba nie było jej tu):

Naruto - The Kill (30 Seconds To Mars)

Bardzo fajnie zrobiona, imo. Sporo spoilerów dla tych, co nie widzieli jakiś 140 epów XD
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ładne te AMVki - zwłaszcza A Kiss From a Rose (mam słabość do tej piosenki) i Bring Me to Life (ostatnio wymiotuję po Evanescence; tu jakoś reakcja zwrotna nie wystąpiła) - ale pozwól, Gveir, że pokażę Ci alternatywne mistrzostwo świata. :]
Check these out:
Bjork - Bachelorette - montaż, muzyka... cudeńko.
Ian Van Dahl - Castles in the Sky - cztery słowa: lip synch + movie synch. To AMV też rządzi, zwłaszcza oglądane nie przez pryzmat pikselozy na YouTube, ale nie chce mi się szukać linka do pobrania.
Mam te klipy na kompie już ze trzy lata i jeszcze mi się nie opatrzyły. :)
Wkurza mnie Sasuke. :< Jest za fajny na to tasiemcowate anime... przez niego i przez takie klipy jak ten mam wyrzuty sumienia, że nie oglądam 'Naruto'. :<
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Lenneth pisze:Wkurza mnie Sasuke. :< Jest za fajny na to tasiemcowate anime... przez niego i przez takie klipy jak ten mam wyrzuty sumienia, że nie oglądam 'Naruto'. :<
Tasiemce są fajne, kiedy mozna je przewijać xP Sasuke da sie lubić po jakichś 120 odcinkach, kiedy przestaje być mhrocznym mułem _^_
Lenneth pisze:Ian Van Dahl - Castles in the Sky - cztery słowa: lip synch + movie synch
..tylko słuchanie tej piosenki boli T_T Ale Bjork brzmi super :]

Dawno mi przeszła ochota na oglądanie AMV ( a w co drugim i tak Evanescence albo Linkin Park xDDD) ale jak trafia się taka perełka, to chodzi za mną kilka dni _^_: http://www.youtube.com/watch?v=79u-0FM0a8g Tylko dla tych, którzy ukończyli Kingdom Hearts II ( albo nie boją sie spoilerów)
impax

Post autor: impax »

oceńcie to amv nie jakiś tam trailer, oryginalne, fajne sklejone krótkie klipy do Foggy - Come into my dreams :shock: i to do Finala VII VIII i IX :shock:

http://www.streemo.pl/Portal/VideoWatch ... iaId=11751
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

impax pisze:oceńcie to amv
IMO kiepskie. Autor miał dobre chęci, ale na nich się skończyło. Próbował dawać sceny takie pod muzykę i niby mu to troszku wyszło, ale samo synchro... a raczej jego brak... przesądziły o mojej słabiutkiej ocenie. Niektóre przejścia były też niedorobione, no i ten kawałek muzyki na końcu... ni z gruszki ni z pietruszki :P Sama muzyka to już kwestia gustu ;)

Poza tym powinieneś ostrzec przed spoilerami, bo jest ich tam multum :P
impax

Post autor: impax »

Ivy napisała "Dawno mi przeszła ochota na oglądanie AMV ( a w co drugim i tak Evanescence albo Linkin Park xDDD)" więc dałem linka do czegoś oryginalnego :lol:
i zgodzę się Jaco z twoją opinią, ale nawet amv z dobrym synchro, obróbkami clipów i fenomenalnymi przejściami, itd ale do muzy już oklepanej może jeszcze zaciekawić :?: amv musiałby być genialny no i na koniec zacytuje: "Autor miał dobre chęci, ale na nich się skończyło" dopatrz się w jakim to było programie robione :lol:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Lenneth pisze:Bjork - Bachelorette - montaż, muzyka... cudeńko.
Jak szukałem tamtych, to i to się przewinęło, ale nie dałem, bo jakość Bjork nie za bardzo lubię, ale fakt, świetnie zrobiony klip :]
Lenneth pisze:Ian Van Dahl - Castles in the Sky - cztery słowa: lip synch + movie synch. To AMV też rządzi, zwłaszcza oglądane nie przez pryzmat pikselozy na YouTube, ale nie chce mi się szukać linka do pobrania.
O_O Dobre...

Impax, mi tam Evanescence i LP jeszcze nie zbrzydły w AMV chociaż słucham ich dużo i raczej to nie piosenka wpływa na ocenę, ale sama jakość montażu. A ten co dałeś, nie jest zły, ale do mistrzostwa mu nieco brakuje ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanfiction & fanarts”